Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

La Roche Posay, Hydraphase Intense Legere (Krem intensywnie nawilżający o długotrwałym działaniu - konsystencja lekka)

Preparat dostarcza i wiąże wodę w skórze. Hydraphase intense legere, krem o delikatnej, lekkiej, odświeżającej i nietłustej konsystencji odpowiedni dla skóry odwodnionej, normalnej lub mieszanej i wrażliwej. Krem zawiera składnik aktywny: kwas hialuronowy, który nawilża dzięki wlaściwościom higroskopijnym oraz wzmacnia spójność komórek dla uzyskania długotrwałego nawilżenia. W rezultacie stosowania skóra staje się nawilżona i nasycona woda. Połączenia miedzykomórkowe są wzmacniane i długotrwale wiążą wodę w skórze. Skóra odwodniona odzyskuje długotrwały komfort - nawilżenie utrzymuje się do 48godzin.

uniwersalne
emulsja
50 – 100ml

Ulubieniec

Uwielbiam ten krem!
Jest niesamowicie lekki i daje fantastyczne uczucie nawodnienia skóry.
Nie zapycha, nie tworzy filmu na cerze.
Cena w niektórych drogeriach powala (SuperPharm).
Jednak w Ziko lub internetowo można kupić po rozsądnych pieniądzach.

Nie dla mnie

Zaczęłam stosować ten krem Ok pół roku temu z epiduo. Miałam tak podrażnioną twarz że wszystkie dotychczas używane produkty nie potrafiły mnie nawilżyć (m.in. Effaclar H, Steamcream- po części przywykła mi do niego cera, ale zaraz do niego wrócimy). Kupiłam Wiec bohatera tej recenzji. Chciałam go włączyć do kuracji z epiduo, Wiec to zrobiłam. Objawy następujące: skóra mi schodziła, parzyła, nic nie mogłam nałożyć, uczulenie, wysypka. Koszmar! Zaskórniki, krosty. Uznałam ze to tak zwany wysyp po pierwszym kontakcie z epiduo. Potem na zmianę używałam tego kremu i Steamcreamu ale uznałam ze La roche nie nawilża tak dobrze, zostałam przy Steamcremie. Potem odkryłam bezpieczny dla mnie Krem rewitalizujący usuwający oznaki zmęczenia na dzień do skóry suchej od Yves Rocher. Jest to krem cięższy, Wiec pakując się na wyjazd wzięłam La Roche. I użyłam. Rano obudziłam się z tak podrażniona twarzą, wysypaną jakbym miala zaawansowany trądzik. Polecam wziąć próbki z apteki, dodam ze moja mama nie ma tego problemu.

Jeśli chodzi o opakowanie to bardzo ladne, krem ślicznie pachnie ale Zapach szybko się ulatnia. Dla testu nacisnęłam przed chwilą opakowanie i pękło. Super konsystencja ale u mnie nigdy już nie zagości.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo przyjemny

Zużyłam tylko garść próbek więc zaznaczam od razu, że moja opinia może nie być w 100% obiektywna, gdyż nie znam tego kremu przy dłuższym stosowaniu.

Ciągle obiecuję sobie, że go kupię i jeszcze mi się to nie udało. Aktualnie znalazłam swój nawilżający tańszy ideał-Hydrain3 Hialuro, ale jak mi się znudzi albo kiedyś zawiedzie to pewnie LRP jest kolejny do testów.

Próbek zużyłam całkiem sporo bo kiedyś kupowałam całkiem sporo kosmetyków LRP (seria Effaclar, filtry) i zawsze byłam hojnie obdarowywana przez panie konsultantki w aptece. Na czas moich bojów ze skórą tłustą i trądzikową próbki te zużyło mi się bardzo przyjemnie. krem zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie-bardzo lekki, nie zapycha (a raczej nie zapchał po takim czasie użytkowania) bez tłustego filmu, bez świecenia się twarzy, Dobry i na noc i pod makijaż. Nawilżał naprawdę mocno i faktycznie efekt ten był długotrwały. Wydajność bardzo dobra-małą ilością udało mi się posmarować całą twarz a jedną próbke (1ml?2ml?) mieć na 2-3 razy.

Pierwsze wrażenia pozytywne. Przymierzam się do zakupu pełnowymiarowego opakowania.

La Roche Posay Skin Checker

Bardzo dobry krem dla skóry tłustej odwodnionej

Krem jest bardzo płynny, mega lekki, bardzo szybko wchłania się w skórę. Stosowałam zamiast żelu nawilżającego DDMG od Clinique'a i wraz z żelem do skóry tłustej Clinique i lotionem nr 4. Ten zestaw sprawił jako pierwszy, ze zaczęłam wierzyć, że jednak kosmetyki coś tam robią a to już bardzo dużo. Skóra stała się gładsza, bardziej świetlista i o jednolitym kolorycie.

Jak do tej pory jest to jeden z dwóch kremów typowo nawilżających (drugi to Ducray Kernacyl PP), które mogę stosować przy tłustej skórze bez ryzyka zapchania, zwiększenia przetłuszczania itp.

Żeby nie było tak kolorowo - jest to krem typowo nawilżający, więc ani nie matuje ani nie reguluje wydzielania sebum. Ale fakt, że nawilża bez zbędnego przetłuszczania, sprawia, ze skóra przetłuszcza sie trochę mniej a zmarszczki powstałe z odwodnienia znikają. Nie działa w żaden sposób antytrądzikowo i jest dość mocno perfumowany (taki mydlany zapach). Nałożony na skórę podrażnioną potrafi trochę zapiec.

Nadaje się świetnie, jako pielęgnacja uzupełniająca dla skóry tłustej z tendencją do zaskórników - musi być oprócz niego coś choć minimalnie złuszczącego - czy to inny krem, czy tonik/lotion.

Wielkie wow oby tak dalej

Lekka emulsja o zapachu kwiatowym. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Jak dla mnie nawilżenie na 5. Dobrze równoważy problem nawilżenia mieszanej cery czego efektem jest to że czoło się nie świeci a policzki są satynowe (przynajmniej u mnie). Raczej polecam używać na dzień, na noc jest za lekki. Jeśli chodzi o warto łapać go na promocjach np. Superpharm

Moj ulubiony krem na dzien :)

Czytałam dużo dobrych opinii na temat tego kremu, aż wreszcie postanowiłam go zakupić. Mam cerę tłustą, krem akurat trafił u mnie na czas zabiegow mikrodermabrazji, więc łatwo nie miał ;) Mimo to spisał się świetnie. Formuła jest niezwykle lekka, nie obciąża mojej skóry, a przy tym ładnie nawilża. Krem nie zostawia na mojej skórze tłustego filmu, szybko się wchłania i daje matowe wykończenie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, bo dotąd miałam raczej inne doświadczenia z kremami nawilzajacymi. Zostawiam go na skorze około 15 minut zanim naloze makijaż i w moim przypadku nie wplywal w żaden sposób na trwałość ani jakość makijażu. W ułamku sekundy rozprawia się z uczuciem ściągnięcia po myciu twarzy. Aktualnie to moj ulubiony krem nawilżający do codziennej pielęgnacji i nie zamierzam go zamieniać na inny.
Plusy:
- lekka konsystencja dająca matowe wykończenie, szybko się wchłania
- bardzo dobrze nawilża i sprawia, ze znika mój problem suchych skórek
- wygodne opakowanie z pompką
- przyjemny, łagodny zapach
Minusy:
- póki co brak i mam nadzieję, ze tak już zostanie :)

Absolutnie nie

Kupując krem byłam pewna że to pewniak:) I upłynęło sporo czasu zanim go zdemaskował. Sabotażysta jeden!! A więc zacznę od tego że zaraz po nałożeniu miałam nieciekawe odczucie takiej lepkości na twarzy - której nie znoszę przy nakładaniu czegokolwiek - dałam mu jednak chwilę na wchłonięcie i pomyślałam sobie tak ma być - niczego zupełnie nie podejrzewając - przecież to super lekki nawilżacz z serii aptecznej w dodatku.. I tak została uśpiona moja czujność. Potem podkład i tyle, leciałam do pracy, a tam już po 2 godzinach super błysk i ogólnie nieestetyczny wygląd twarzy - dlatego też doszedł z czasem puder matujący. Tak sobie obserwowałam coraz gorszy stan mojej cery, po zmyciu makijażu cera jak po nieprzespanej nocy taka szarawa, zwiędła i z każdym dniem coraz więcej zaskórników, ale że od jakiegoś czasu używam Redermic r (krem z retinolem) to myślałam :pewnie skóra się oczyszcza i tak to trwało ze dwa miesiące. Do momentu, gdy wyjechałam na kilka dniu i zamiast hydrapase używałam kremu Pharmaceri - jakiś nawilżający do cery wrażliwej i już po 2 dniach zauważyłam diametralną poprawę skóry - poczułam jak gdyby zaczęła oddychać - oczyściła się, rozjaśniała i stała się gładsza, pory wyraznie zmniejszone. Tak więc krem LA Roche Hydraphase Intense - absolutnie nie jest dla mnie:
- zapchał mi pory, jednocześnie powiększając je;
- spowodował zwiększone przetłuszczanie mojej cery
- pod jego wpływem skóra zszarzała straciła blask;
- wywołam podrażnienie całej twarzy i dyskomfort w ciągu dnia.
- nawilżanie lekko odczuwalne;

Na plus, szkoda że tylko tyle i to zasługa marketingu:
+ estetyczne opakowanie, ładna kolorystyka - kojarząca się z uczuciem nawilżenia i komfortu..
+ lekka wodnista konsystencja

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 - nie dokońca

sprawdził się na 5

Bardzo dobry krem do skóry mieszanej i wrażliwej!
- zadanie tego kremu to nawilżenie i sprawdza się tu bez zarzutu. Nawet przy kuracji kwasami sobie radził i twarz nie była tak silnie przesuszona
- używam go głównie na dzień, pod makijaż, i w tej roli sprawdza się świetnie. Dzięki temu, że ma lekką konsystencję makijaż wygląda świeżo, dobrze się trzyma twarzy
- nie zapycha, ani nie obciąża skóry, nie podrażnia (a mam do tego skłonność)
- świetne opakowanie, pompka działająca bez zarzutu
- cena regularna jest wysoka, ale w promocji (ok. 55 zł) do przeżycia :)
- wydajny

Być może na skórze bardzo suchej się tak dobrze nie sprawdzi, ale w końcu jest to lekka wersja, dedykowana skórze normalnej, mieszanej i tłustej.

Dobry krem na dzień.

Posiadam cerę mieszaną w kierunku normalnej, suchej.
Krem stosuję głównie na przetłuszczające się partie twarzy na dzień.

Plusy:
+ lekka konsystencja, szybko się wchłania
+ nie zostawia lepkiego filmu
+ dobrze nawilża
+ nadaje się pod makijaż
+ nie zapycha
+ nie uczula
+ dość wydajny

Minusy:
- cena
- opakowanie (tubka byłaby wygodniejsza, ciężko wydobyć z opakowania resztkę produktu)

idealny pod makijaż

Krem La Roche Posay to kosmetyk o bardzo lekkiej konsystencji, która sprawia, że krem wprost idealnie nadaję się pod makijaż. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy.
Dla mnie był niezastąpiony w te poranki, kiedy musiałam szybko się wyszykować i nie mogłam długo czekać, by wykonać makijaż.

Przesadzonym jednak wydaje mi się być zapewnienie producenta, iż kosmetyk zapewnia 48 godzinne nawilżenie. Moim zdaniem krem nadaje się do cery niezbyt wymagającej, dla suchej i odwodnionej mógłby okazać się zbyt słaby.
Ja pod ten krem nakładałam zawsze serum, dzięki czemu nawilżenie było dla mnie wystarczające.

Krem nie zapycha i nie podrażnia.

Po aplikacji na twarz krem wprost błyskawicznie się wchłania, twarz jest gładka i promienna. Zapach kremu jest raczej delikatny, choć szczerze mówiąc mi niestety nie przypadł jakoś szczególnie do gustu.

Podoba mi się za to przeźroczyste, próżniowe opakowanie z pompką, bo jest gwarancją , że kosmetyk zachowuje świeżość. Dodatkowo dokładnie widać ile kosmetyku jeszcze zostało.

Krem jest wydajny ( tubka zawiera aż 50 ml), mi starczył na prawie 3 miesiące użytkowania ( tylko rano). Cena wydaje mi się adekwatna do jakości.

ok

Z reguły, poza faktem, że mam cerę mieszaną, jest ona miejscami bardzo przesuszona w strefie T. Przy regularnym stosowaniu ten krem świetnie ją nawilża i utrzymuje efekt nawilżenia na długo. Jednocześnie jest on bardzo lekki, co sprawia, że świetnie zachowuje się pod makijażem. Polecam :)

Używam tego produktu od: 2 lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nareszcie!!!

Mam skórę trądzikową, wrażliwą a do tego tłustą. Zawsze używałam na dzień kremów matujących, które działały tylko chwilowo. Odkąd używam tego kremu, mój problem ze świecącą skórą bardzo bardzo się zmienił, a przy tym skóra jest mega nawilżona. Nie jest to krem matujący, lecz nawilżający a mimo to moja skóra jest matowa i nie tłusta. Polecam wszystkim, którzy borykają się z przetłuszczającą skóra. Drogi, natomiast bardzo wydajny, mała ilość wystarcza na cała twarz i szyję. Wart swojej ceny. Żałuję, że tak późno go znalazłam. Polecam!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie