La Roche Posay, Hydraphase Intense Legere (Krem intensywnie nawilżający o długotrwałym działaniu - konsystencja lekka)

Sprawdź ceny produktu

Preparat dostarcza i wiąże wodę w skórze. Hydraphase intense legere, krem o delikatnej, lekkiej, odświeżającej i nietłustej konsystencji odpowiedni dla skóry odwodnionej, normalnej lub mieszanej i wrażliwej. Krem zawiera składnik aktywny: kwas hialuronowy, który nawilża dzięki wlaściwościom higroskopijnym oraz wzmacnia spójność komórek dla uzyskania długotrwałego nawilżenia. W rezultacie stosowania skóra staje się nawilżona i nasycona woda. Połączenia miedzykomórkowe są wzmacniane i długotrwale wiążą wodę w skórze. Skóra odwodniona odzyskuje długotrwały komfort - nawilżenie utrzymuje się do 48godzin.

uniwersalne
Struktura
lekkie
z pompką
hipoalergiczna
emulsja
50 – 100ml

Okej

Moim zdaniem jest to dobry krem gdy nie ma się pomysłu/siły na nie wiadomo jaką pielęgnację. Co jakiś czas tak mam - po prostu nie mam czasu myśleć co i w jakiej kolejności na siebie nałożę. Chcę mieć wtedy krem, który nawilży skórę na dobrym poziomie i nie będzie kolidować z makijażem. Rach, ciach, nałożony i wchłonięty, nie ma się nad czym rozwodzić. Nie jest genialny, nie robi cudów - po prostu nawilża, delikatnie rozświetla jakimiś tam drobinkami, dobrze trzyma się na nim makijaż. Raczej na okres wiosenno-letni, bo faktycznie jest bardzo leciutki.

Wykorzystała: kilka próbek

Drogi, dobry, ale nie ideał.

Krem dostałam w formie kilku próbek jako gratis do zakupów aptecznych.
Jedna próbka starcza spokojnie na dwa użycia, nawet jeśli stosuję krem na twarz i szyję.
Krem jest bardzo wydajny, stosunkowo niewielka ilość starcza na posmarowanie całej twarzy i szyi.
Konsystencja nie jest zbyt gęsta - jest nieco rzadka, co jest atutem, gdyż krem dobrze się wchłania, a niewielką ilością można posmarować całą twarz.
Krem jest lekki, nie zapycha, dobry zwłaszcza na lato.
Zapach charakterystyczny dla marki La Roche Posay - taki nieco "apteczny".
Początkowo skóra wchłania krem jak gąbka wodę, jednak jego działanie nie jest tak długotrwałe ani tak intensywne jak zapewnia producent.
Za tak wysoką cenę oczekiwałabym większego nawilżenia.

rewelacyjny produka

Mam mieszaną cerę, która łatwo się zapycha, jednocześnie bardzo odwodnioną, zwłaszcza w zimie. Ten produkt sprawdza się na dzień pod makijaż, a także na noc, jednak używam wtedy po jego wchłonięciu inny produkt działający bardziej okluzyjnie. Rewelacyjnie nawilża, po jego użyciu skóra jest ukojona, nawilżona. To najlepszy krem nawilżający jakiego używałam i który mnie nie zapchał. Z czystym sercem polecam.

Bardzo fajny kremik

Kupiłam go po wielkim rozczarowaniu kremem La Roshe Effaclar H, który mnie pozapychał i ani odrobinę nie zmniejszył przesuszania się mojej cery. Szukałam produktu, który nawilży moją skórę i będzie się nadawać pod makijaż. Nie zawiodłam się na nim. Ma lekką konsystencję, szybko się wchłania, bardzo ładnie pachnie i nadaje się pod makijaż. Na noc też może być, chociaż szukam czegoś lepszego. Skóra po nim jest świeża i odpowiednio nawilżona. Nareszcie znikły mi suche skórki! Nie zapchał mnie. Zmniejszył mi ilość zaskórników na brodzie i nosie. Skóra po nim może się lekko świecić, ale jest to wg mnie bardziej efekt glow niż tłustej cery. Ponadto, kremik ma fajne, higieniczne opakowanie i jest bardzo wydajny. Minusem jest to, że raczej trudno go dostać. Znalazłam go w aptece i to w bardzo wysokiej cenie.

nie polubiliśmy się

Wiązałam z tym kremem duże nadzieje. Mam cerę suchą, łatwo ulega podrażnieniom. Krem miał mi służyć jako nawilżacz pod makijaż.
Nie mogę powiedzieć, że jest zły. Nie jest, ale kompletnie nie odpowiada moim wymaganiom.
Krem jest leciutki, na twarzy zaraz po posmarowaniu tworzy jakby mokry efekt. Bardzo szybko jednak się wchłania. I tyle. Nic nie robi. Nie czuję absolutnie żadnego nawilżenia, nie widzę poprawy stanu skóry. Nic. Pod mój makijaż też się nie sprawdza, cera jak była sucha tak jest i niestety w ciągu dnia wychodzą suche skórki.
Niespecjalnie polubiłam też opakowanie. Pod koniec nie chciało dozować już kremu, a przecież widziałam, że on tam jeszcze był.
Myślę, że krem może sprawdzić się do cer tłustych. Szybkie wchłanianie i brak oblepienia będzie wielkim plusem. Ja niestety muszę szukać dalej.

Ulubieniec

Uwielbiam ten krem!
Jest niesamowicie lekki i daje fantastyczne uczucie nawodnienia skóry.
Nie zapycha, nie tworzy filmu na cerze.
Cena w niektórych drogeriach powala (SuperPharm).
Jednak w Ziko lub internetowo można kupić po rozsądnych pieniądzach.

Nie dla mnie

Zaczęłam stosować ten krem Ok pół roku temu z epiduo. Miałam tak podrażnioną twarz że wszystkie dotychczas używane produkty nie potrafiły mnie nawilżyć (m.in. Effaclar H, Steamcream- po części przywykła mi do niego cera, ale zaraz do niego wrócimy). Kupiłam Wiec bohatera tej recenzji. Chciałam go włączyć do kuracji z epiduo, Wiec to zrobiłam. Objawy następujące: skóra mi schodziła, parzyła, nic nie mogłam nałożyć, uczulenie, wysypka. Koszmar! Zaskórniki, krosty. Uznałam ze to tak zwany wysyp po pierwszym kontakcie z epiduo. Potem na zmianę używałam tego kremu i Steamcreamu ale uznałam ze La roche nie nawilża tak dobrze, zostałam przy Steamcremie. Potem odkryłam bezpieczny dla mnie Krem rewitalizujący usuwający oznaki zmęczenia na dzień do skóry suchej od Yves Rocher. Jest to krem cięższy, Wiec pakując się na wyjazd wzięłam La Roche. I użyłam. Rano obudziłam się z tak podrażniona twarzą, wysypaną jakbym miala zaawansowany trądzik. Polecam wziąć próbki z apteki, dodam ze moja mama nie ma tego problemu.

Jeśli chodzi o opakowanie to bardzo ladne, krem ślicznie pachnie ale Zapach szybko się ulatnia. Dla testu nacisnęłam przed chwilą opakowanie i pękło. Super konsystencja ale u mnie nigdy już nie zagości.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo przyjemny

Zużyłam tylko garść próbek więc zaznaczam od razu, że moja opinia może nie być w 100% obiektywna, gdyż nie znam tego kremu przy dłuższym stosowaniu.

Ciągle obiecuję sobie, że go kupię i jeszcze mi się to nie udało. Aktualnie znalazłam swój nawilżający tańszy ideał-Hydrain3 Hialuro, ale jak mi się znudzi albo kiedyś zawiedzie to pewnie LRP jest kolejny do testów.

Próbek zużyłam całkiem sporo bo kiedyś kupowałam całkiem sporo kosmetyków LRP (seria Effaclar, filtry) i zawsze byłam hojnie obdarowywana przez panie konsultantki w aptece. Na czas moich bojów ze skórą tłustą i trądzikową próbki te zużyło mi się bardzo przyjemnie. krem zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie-bardzo lekki, nie zapycha (a raczej nie zapchał po takim czasie użytkowania) bez tłustego filmu, bez świecenia się twarzy, Dobry i na noc i pod makijaż. Nawilżał naprawdę mocno i faktycznie efekt ten był długotrwały. Wydajność bardzo dobra-małą ilością udało mi się posmarować całą twarz a jedną próbke (1ml?2ml?) mieć na 2-3 razy.

Pierwsze wrażenia pozytywne. Przymierzam się do zakupu pełnowymiarowego opakowania.

Bardzo dobry krem dla skóry tłustej odwodnionej

Krem jest bardzo płynny, mega lekki, bardzo szybko wchłania się w skórę. Stosowałam zamiast żelu nawilżającego DDMG od Clinique'a i wraz z żelem do skóry tłustej Clinique i lotionem nr 4. Ten zestaw sprawił jako pierwszy, ze zaczęłam wierzyć, że jednak kosmetyki coś tam robią a to już bardzo dużo. Skóra stała się gładsza, bardziej świetlista i o jednolitym kolorycie.

Jak do tej pory jest to jeden z dwóch kremów typowo nawilżających (drugi to Ducray Kernacyl PP), które mogę stosować przy tłustej skórze bez ryzyka zapchania, zwiększenia przetłuszczania itp.

Żeby nie było tak kolorowo - jest to krem typowo nawilżający, więc ani nie matuje ani nie reguluje wydzielania sebum. Ale fakt, że nawilża bez zbędnego przetłuszczania, sprawia, ze skóra przetłuszcza sie trochę mniej a zmarszczki powstałe z odwodnienia znikają. Nie działa w żaden sposób antytrądzikowo i jest dość mocno perfumowany (taki mydlany zapach). Nałożony na skórę podrażnioną potrafi trochę zapiec.

Nadaje się świetnie, jako pielęgnacja uzupełniająca dla skóry tłustej z tendencją do zaskórników - musi być oprócz niego coś choć minimalnie złuszczącego - czy to inny krem, czy tonik/lotion.

Wielkie wow oby tak dalej

Lekka emulsja o zapachu kwiatowym. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Jak dla mnie nawilżenie na 5. Dobrze równoważy problem nawilżenia mieszanej cery czego efektem jest to że czoło się nie świeci a policzki są satynowe (przynajmniej u mnie). Raczej polecam używać na dzień, na noc jest za lekki. Jeśli chodzi o warto łapać go na promocjach np. Superpharm

Moj ulubiony krem na dzien :)

Czytałam dużo dobrych opinii na temat tego kremu, aż wreszcie postanowiłam go zakupić. Mam cerę tłustą, krem akurat trafił u mnie na czas zabiegow mikrodermabrazji, więc łatwo nie miał ;) Mimo to spisał się świetnie. Formuła jest niezwykle lekka, nie obciąża mojej skóry, a przy tym ładnie nawilża. Krem nie zostawia na mojej skórze tłustego filmu, szybko się wchłania i daje matowe wykończenie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, bo dotąd miałam raczej inne doświadczenia z kremami nawilzajacymi. Zostawiam go na skorze około 15 minut zanim naloze makijaż i w moim przypadku nie wplywal w żaden sposób na trwałość ani jakość makijażu. W ułamku sekundy rozprawia się z uczuciem ściągnięcia po myciu twarzy. Aktualnie to moj ulubiony krem nawilżający do codziennej pielęgnacji i nie zamierzam go zamieniać na inny.
Plusy:
- lekka konsystencja dająca matowe wykończenie, szybko się wchłania
- bardzo dobrze nawilża i sprawia, ze znika mój problem suchych skórek
- wygodne opakowanie z pompką
- przyjemny, łagodny zapach
Minusy:
- póki co brak i mam nadzieję, ze tak już zostanie :)

Absolutnie nie

Kupując krem byłam pewna że to pewniak:) I upłynęło sporo czasu zanim go zdemaskował. Sabotażysta jeden!! A więc zacznę od tego że zaraz po nałożeniu miałam nieciekawe odczucie takiej lepkości na twarzy - której nie znoszę przy nakładaniu czegokolwiek - dałam mu jednak chwilę na wchłonięcie i pomyślałam sobie tak ma być - niczego zupełnie nie podejrzewając - przecież to super lekki nawilżacz z serii aptecznej w dodatku.. I tak została uśpiona moja czujność. Potem podkład i tyle, leciałam do pracy, a tam już po 2 godzinach super błysk i ogólnie nieestetyczny wygląd twarzy - dlatego też doszedł z czasem puder matujący. Tak sobie obserwowałam coraz gorszy stan mojej cery, po zmyciu makijażu cera jak po nieprzespanej nocy taka szarawa, zwiędła i z każdym dniem coraz więcej zaskórników, ale że od jakiegoś czasu używam Redermic r (krem z retinolem) to myślałam :pewnie skóra się oczyszcza i tak to trwało ze dwa miesiące. Do momentu, gdy wyjechałam na kilka dniu i zamiast hydrapase używałam kremu Pharmaceri - jakiś nawilżający do cery wrażliwej i już po 2 dniach zauważyłam diametralną poprawę skóry - poczułam jak gdyby zaczęła oddychać - oczyściła się, rozjaśniała i stała się gładsza, pory wyraznie zmniejszone. Tak więc krem LA Roche Hydraphase Intense - absolutnie nie jest dla mnie:
- zapchał mi pory, jednocześnie powiększając je;
- spowodował zwiększone przetłuszczanie mojej cery
- pod jego wpływem skóra zszarzała straciła blask;
- wywołam podrażnienie całej twarzy i dyskomfort w ciągu dnia.
- nawilżanie lekko odczuwalne;

Na plus, szkoda że tylko tyle i to zasługa marketingu:
+ estetyczne opakowanie, ładna kolorystyka - kojarząca się z uczuciem nawilżenia i komfortu..
+ lekka wodnista konsystencja

Używam tego produktu od: 2 m-cy