L'biotica, Biovax Latte, Intensywnie regenerująca maseczka odbudowa osłabionych włosów + proteiny mleczne

Koniec z szorstkimi, coraz cieńszymi włosami o wyglądzie siana. Dzięki najnowszemu produktowi z serii Biovax Latte odzyskasz ich młody i zdrowy wygląd.
Proteiny mleczne już od starożytności uważane były za eliksir młodości. Zawierają duże ilości minerałów, takich jak: potas, wapń, sód, miedź, kobalt, jod, cynk, mangan, chlor, fosfor, witaminy A, D, C, B1, B2 i K oraz białko i kwasy tłuszczowe. Posiadają zdolność naprawiania przerwanych wiązań keratyny, dzięki czemu odbudowują nawet ekstremalnie zniszczoną strukturę włosa.
Zawarte w olejku ze słodkich migdałów glicerydy kwasu oleinowego i linolowego zmiękczają i wygładzają włosy oraz łagodzą podrażnienia skóry głowy.
Ekstrakt z miodu silnie nawilża i odżywia przesuszone włosy, nadając im piękny połysk.
Produkty z serii Biovax Latte przeznaczone są do włosów:
- bardzo osłabionych i zniszczonych,
- pozbawionych blasku i szorstkich,
- łamliwych o rozdwajających się końcówkach.

100 – 250ml
bogate
Skóra głowy
normalna

Dobra i przyjemna

Maska dobrze nawilża włosy bez obciążania ich. Świetnie sprawdza się w połączeniu z olejami (ja stosowałam z kilkoma kroplami oleju arganowego) w celu głębszej regeneracji. Włosy są miękkie i sypkie a przy tym nie są suche.
Ma przepiękny mleczny zapach.
Wydajna i przestępna cenowo.

Cudo!

Najlepsza maseczka biovax jakiej kiedykolwiek używałam! Jestem posiadaczką dlugich i gestych włosów, a mimo to maseczka byla baaardzo wydajna. Stosowalam wiele maseczek z proteinami mlecznymi, ale zadna z nich nie zmieniala stanu moich włosów. Dopiero gdy trafiłam na bioxax latte, odkrylam ich cudowny wplyw! Sprawia, ze moje wlosy są miekkie, idealnie gładkie a efekty są zauwazalne przez wielu znajomych. Zaczęłam polecac ją kazdemu! A juz nie wspomne o cudownym zapachu... <3 Warto dodać, jak cudowne podejscie do klienta ma l'biotica. Polecam!

Lody waniliowe! :)

Odżywka działa dobrze nie tylko na włosy, ale i na umysł, dzięki pięknemu zapachowi przypominającemu lody waniliowe.
Nakładanie jej i noszenie na włosach jest przyjemnie relaksujące.
Włosy są po niej nawilżone i nawet następnego dnia zostawiamy za sobą obłok słodkiego zapachu.
Opakowanie łatwo się otwiera , a sam produkt wystarcza na długo.
Polecam.

Casting Crème Gloss

Moc protein

Poprawia znacząco wygląd włosów. Nie można za często jej nakładać bo można przeproteinować włosy. U mnie nałożona raz co 2 tygodnie daje świetne efekty-włosy lekkie, miękkie, gładkie, pięknie błyszczą, łatwiej się układają. Nawilżenie jest bardzo dobre- włosy od razu po wyschnięciu prezentują się rewelacyjnie. Zawsze po tej masce schną bardzo długo co wskazuje na to że są odpowiednio nawilżone. Ma przecudowny zapach.

10/10

Plusy:
+ działanie widać już po pierwszym zastosowaniu
+ zapach (!!!)
+ cudownie nawilża, włosy są gładkie, lśniące i wydają się gęstsze
+ dostępność
+ konsystencja
+ wydajność
+ nie obciąża włosów, nie przetłuszcza skalpu
Minusy:
- brak

Mleczny Kallos lepszy.

Co prawda bardzo lubię i cenię sobie maseczki Biovax, ale nie wszystkie mi się sprawdzają.
Akurat ta wersja w działaniu zbliżona jest do Mlecznego Kallosa, ale nie pachnie tak ładnie i mlecznie jak on, no i jest sporo mniejsza.

Plusy:
+ pomaga rozczesać włosy
+ nadaje im miękkość i gładkość
+ ładnie pachnie

Robi to wszystko co dobra odżywka, ale
- nie zauważyłam żadnej poprawy w temacie regeneracji
- kiedy stosowałam ją pod rząd, włosy stały się matowe i wysuszone. Łatwiej się kruszyły.

Niestety taka sobie

Strasznie ciekawiła mnie ta maska. Miałam dobre wspomnienia maseczki do włosów blond, która rewelacyjnie się u mnie sprawdzała. Włosów blond już nie mam, więc chciałam spróbować inną. Mimo że włosów już nie farbuję od 2 lat to wciąż noszą one ślady farbowania i przeróżnych zabiegów. Końcówki kruszą się i łamią, są puszące ( od nasady do połowy są już niezłym stanie, błyszczące). Mam też ogólnie problemy z włosami, gdyż przerzedziły się, nie chcą rosnąć.
Oczywiście nie oczekiwałam cudów po tej masce, gdyż przy moich problemach z włosami jestem realistką. Myślałam, że zadziała podobnie, jak ta do włosów blond (zmiękczała włosy, nawilżała, włosy wyglądały wizualnie dużo lepiej). Teoretycznie mleczna powinna być dla mnie idealna, w końcu przeznaczona jest do włosów osłabionych, wymagających regeneracji.
Praktycznie skończyłam opakowanie 250 ml (zostało dosłownie na kilka razy), i ogólnie nie ma zbyt wielu widocznych efektów. Nie daje mi takiego fajnego zmiękczenia włosów, jakie dają maski (zachowuje się bardziej jak słabej jakości odżywka), nie pomaga ich rozczesać, po wyschnięciu nie są chociaż minimalnie odżywione. Czasami to wygląda tak, jakbym nic nie nałożyła na włosy po umyciu. Niestety, najwyraźniej składniki jakie posiada ta maska nie do końca albo w ogóle lubią się z moimi włosami, albo być może nie są w stanie zadziałać w tym momencie. Być może kiedyś zadziałałaby lepiej. Póki co nie wrócę do niej, będę szukała czegoś bardziej treściwego i odżywczego. Jednak niewykluczone, że kiedyś znowu zawita do mojej łazienki, gdyż bardzo lubię tę markę.

Słaba

Maski biovax są słynne w blogowym świecie. Kolejną maską, którą kupiłam z tej serii jest biovax latte. Maskę zostawiam na włosach na 30min z czepkiem, lub bez.
Plusy:
+zapach
+wydajność
+czepek dołączony do opakowania.
+nie obciąża włosów
Minusy:
-Działanie: z włosami zniszczonymi sobie nie radzi.

Taki sobie

Nie przepadam za Biovaxami, ten tutaj też nie wywołał u mnie spektakularnych efektów.

Plusy
+ ładny, mleczny zapach
+ konsystencja - treściwa i bogata
+ opakowanie

Minusy
- działanie - nie powaliło. Włosy trochę obciążone, a trochę spuszone (?)
- ciężko mi było ją rozprowadzić na włosach,
- cena - w porównaniu do działania za wysoka.

Słaba

Po zmyciu jej z włosów są one delikatne i miękkie. Podobnie jest po tym jak włosy się same wysuszą. Gorzej jest po przespanej nocy i rozczesaniu włosów. Końcówki moich włosów wyglądają wtedy jak siano, pomimo że widać iż są nawilżone, i faktycznie po około godzinie włosy wracają do normalnego stanu (można zauważyć lekki pobłysk), i można wyjść z domu.
Sięgam jeszcze po ten produkt ze względu na sentyment do firmy jak i przez to, że jednak coś tam, choć mało pomaga włosom ale niestety efekt nie jest tak dobry jak się spodziewałam.
Zapach ma na prawdę bardzo przyjemny choć po dłuższym wąchaniu może zacząć mdlić. Opakowanie trudno dobrze zamknąć (trzeba mocniej przycisnąć żeby sie wszystko ładnie zatrzasnęło) z upacianymi rękoma od maski.
Jest to produkt po części dobry, ale wątpię, że do niego wrócę. Pewnie skuszę się na jakieś inne produkty tej firmy, ale ta maska mnie zawiodła.
Moje włosy są słabe więc prawie zawsze są podatne na działanie różnego rodzaju masek, odżywek itp. i nie trudno mi znaleźć coś działającego, ale do tej maski jednak nawet moje włosy były zbyt uparte.

Dobra maska

Bardzo dobra maska, ale nie wywołuje mojego zachwytu tak jak wersja z keratyną. Nie mam w planach znowu jej kupować, właśnie dlatego, że keratynowa wygrywa.

Wydajna, o prześlicznym zapachu, bardzo dobra, typowo proteinowa maska.

Opakowanie tak jak reszta z tej serii dość niewygodne do otwieranie (oderwanie zabezpieczenia przed pierwszym otwarciem to koszmar), dość łatwo wydobyć cały produkt (choć mam problem sięgnąć palcami do dna) i kontrolować zużycie.

Cudny zapach! <3

Wiem, ze to nie jest rzecz, od ktorej powinnam zaczac, ale zapach jest przepiękny! Kupiłam maskę jeszcze nie znając podziału produktów do włosów i nie myśląc nawet za specjalnie czy się u mnie sprawdzi, chcialam po prostu poczuć ten zapach i nie zawiodłam się- jest obłędny :) Sama maska spisuje sie bardzo fajnie, mały minus za silikon w składzie, gdyż ich unikam. Jednak jest on lekki i włosy nie są obciążone. Producent wprowadza w błąd, gdyż oczywiście masek proteinowych nie powinno się używać za często. Na opakowaniu jest chyba podane 3-4 razy w tygodniu. Ja używam jej raz na jakiś czas. Maska jest gęsta i nie spływa z włosów, przyjemna w użytkowaniu i dość wydajna. Na pewno kupię kolejne opakowanie, nawet jeśli znajde lepsza w działaniu ze względu na zapach :)