Khadi, Herbal Hair Colour, Senna/Cassia Neutral (Bezbarwna henna)

Khadi, Herbal Hair Colour, Senna/Cassia Neutral (Bezbarwna henna)

Jest naturalną perfekcyjną odżywką do włosów. Sprawia, że włosy stają się mocne, pełne wigoru i blasku. Szczególnie polecana do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem, trwałą. Nie zmienia koloru włosów. Przywraca włosom blask i miękkość. Zwiększa objętość. Nadaje jasnoblond włosom miodowy, złotawy kolor.

Khadi Cassia to odżywka do włosów. Odżywka nie ma działania koloryzującego, może być używana do każdego typu włosów. Khadi Cassia nie farbuje włosów, w związku z czym czas trzymania mieszanki na głowie jest zależny tylko i wyłącznie od ciebie.

W rzadkich przypadkach cienkich lub bardzo jasnych włosów Cassia może nadać włosom długo utrzymujący się zielonkawy odcień. Dlatego zalecamy test próbki przed aplikacją. Dla lepszego rezultatu możesz zmieszać Khadi Senna / Cassia z Khadi Amla. Proporcje zależą od indywidualnych potrzeb.

Jeśli macie blond włosy neutralna henna Cassia nada włosom złoty połysk. Zmieszana z wodą i użyta w ciągu godziny nie spowoduje zmiany koloru, ale wpłynie bardzo korzystnie na teksturę włosa. Senna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Obecne w sennie antrachinony i kwas chryzofanowy mają bardzo skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Polecane jest np. użyć jej bezpośrednio po utlenianiu blond włosów, aby naprawić uszkodzenia i je wzmocnić. Obecny w sennie kwas chryzofanowy w wysokim stężeniu ma złoty kolor i może barwić włosy jak henna. Podobnie jak w przypadku henny, papkę z senny i soku z cytryny należy odstawić (na 12h), aby barwnik się uwolnił. Nałożyć obficie na włosy i trzymać tak kilka godzin. Białe włosy ufarbuje na delikatny złoty kolor.

100 – 250ml
Skóra głowy
normalna

• Cassia Obovata Leavs

Może być

Od zawsze chciałam sobie przyciemnić włosy naturalną henną aczkolwiek bałam się co to mi na głowie wyjdzie za kolor tym bardziej, że moje włosy są naturalne tylko na odrostach, które są już dość pokaźne ale, że mój odrost zlewa się z resztą włosów to aktualnie nic z nimi nie robię. Postanowiłam jednak wypróbować hennę na swoich włosach aby wiedzieć jak one zareagują i wybrałam tą przezroczystą, która w żaden sposób nie zmieni koloru moich włosów, a tylko odżywi, wzmocni i nabłyszczy..

Henna jest koloru zielonego i producent ostrzega, że jasne włosy mogą się od niej lekko na zielono zabarwić zatem moje szczęście, że mam włosy ciemne;) W opakowaniu znajdziemy ulotkę, w której to mamy pokaźną instrukcję obsługi zastosowania henny i polecam ją dokłądnie przeczytać bo każdą henną stosujemy tj. trzymamy/rozrabiamy inaczej. Ja swoją miałam trzymać na głowie do 6 godzin hi hi trzymałam tylko dwie bo jak zaczęła mi spływać po karku zielona maź postanowiłam ją zmyć ;D

Nie będę ukrywać ale troszkę babraniny z henną jest ale zapewne stosując ją częściej i mając z nią styczność na co dzień nie jest to żadna żmudna i trudna praca...

W żółtym kartonowym opakowaniu nie znajdziemy tylko zieloną sproszkowaną hennę ale i czepek oraz rękawiczki.

Zapach henny jest ziołowy i mm włosy trochę po niej mi dość dziwnie pachniały i to przez parę dni:P

Jak zastosowałam hennę?

Mam średnią długość włosów, a zatem zużyłam całe jedno opakowanie henny, którą rozrobiłam z ciepło wodą i mieszałam aż uzyskałam odpowiednią konsystencję lekko wodnistą i lekko gęstą taka być pół na pół:) Następnie odłożyłam ją obok kaloryfera na dwie godziny...
Potem na wilgotne włosy nałożyłam hennę i również pozostawiłam na dwie godziny. W trakcie spłukiwania henny czułam jak moje włosy są szorstkie i nie fajne w dotyku ale równoczesne i grubsze:) Niestety trochę oszukałam i zastosowałam szampon do włosów chociaż producent zabrania myć głowę szamponem przy spłukiwaniu henny:D

Efekty?
Z pewnością moje włosy był grubsze i wydawały się gęstsze niż przed zastosowaniem henny. Po dwóch dniach zauważyłam, że włosy są bardziej błyszczące:) Producent pisał ,że na całkowite efekty henny trzeba poczekać...

Podsumowując:

Pomimo tego, że nie do końca zachowałam się tak jak wskazuję nam producent to henna pogrubiła i wzmocniła me włosy oraz sprawiła, że ładnie błyszczały..ale czy to skusiło mnie na kupno henny koloryzującej :D?? Jak na razie nie...może kiedyś:)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338871].usefull || 0 }}% pomocna.

Zdecydowanie polecam.

A więc tak, wczoraj spróbowałam. Mam bardzo jasne włosy i bałam się zieleni ale na szczęście nic takiego mi się nie przydarzyło. Proszek rozrobiłam wraz z cytryną, pozostawiłam na całych włosach około 1 h a później na samych odrostach całą noc , a na reszcie włosów odżywkę loreal absolut repair , którą również bardzo polecam .

Zgodnie z zaleceniami producenta, ostateczny efekt widać po 48 godzinach.
Moje spostrzeżenia(plusy):
- włosy pięknie lśnią
- łatwo się rozczesują
- koloryt między jasnym blondem a odrostami troszkę ciemniejszymi przyjemnie wyrównany.
- nawet mój Mąż zauważył że mam inne włosy;)

Minusy:
- cała ta procedura przygotowania, ja chciałam być sprytna i cytrynę zblenderowałam , ale to nie był dobry pomysł więc zaopatrze się w wyciskarkę:)
- Cała łazienka zielona,

O cenie się nie wypowiadam bo jak dla Mnie za dobry produkt jednak trzeba więcej zapłacić:)

Używam tego produktu od: Października
Ilość zużytych opakowań: pół 100 gramowego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036576].usefull || 0 }}% pomocna.

Skuteczna.

Po przeczytaniu mnóstwa pozytywnych opinii, postanowiłam wypróbować ten słynny \'cudowny\' produkt. Miałam nadzieję, że poprawi choć minimalnie kondycję włosów, bo w tamtym okresie miałam problem z wypadaniem i ich ogólnym wyglądem.
Wykonanie: ok, liczyłam się z tym, że zabierze to troszkę czasu, więc na to nie narzekam. Najgorszy był okropny, mocny zapach tych ziół, który po \'zabiegu\' był wyczuwalny w mieszkaniu, niestety jeszcze przez kilka dni (pomimo tego, że mieszkanie jest malutkie i było mocno wietrzone).
Kolejna sprawa: aplikacja, właściwie to w porządku, tak jak w przypadku każdej farby, na długich włosach trzeba się poomęczyć ;)
Gorzej jest, gdy trzeba było zmyć tą brzydko pachnącą maź z głowy. Bardzo ciężko było wypłukać to zaschnięte błotko ;)
Efekt? Była widoczna poprawa, włosy wydawały się grubsze i mocniejsze, było to widać na pierwszy rzut oka, wyglądały bardzo zdrowo. Nie podrażniło mi skóry głowy. Wszystko okej, oprócz tego, że kolor jednak wyszedł zbyt \'żółty\', niestety. Owszem, spodziewałam się złotawego koloru, ale aż tak żółty? To jeden z powodów, dla którego już tego nie użyję.
Myślę, że przy regularnym stosowaniu (nawet raz w miesiącu), włosy bardzo by odżyły.
Minus za zapach, męczącą aplikację no i żółty kolor (niestety nigdy nie da się przewidzieć co nam wyjdzie :))

Używam tego produktu od: 3 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1011770].usefull || 0 }}% pomocna.
Jak dbać o włosy zimą?

Bardzo dobra odżywka ziołowa

Bardzo dobra odżywka. Przygotowanie i nakładanie jest kłopotliwe, ale nie żałuję, a nawet jestem zadowolona.

Proszek zmieszałam z naparem z siemienia lnianego, mieszanie trwało długo, było mozolne, ale nie jest to problemem. Nakładanie baaardzo kłopotliwe- dołączone do zestawu rękawiczki są fatalne, lepiej wziąć parę rękawiczek lateksowych. Ja nakładałam preparat gołymi rękami i nic mi nie zafarbowało.

Na opakowaniu jest napis, że na tlenione włosy należy nakładać cassię tylko na 15 minut, bo inaczej ufarbuje na zielono. Tego się bałam, więc jako tleniona pasemkami blondyna przetrzymałam cassię tylko na 20 minut. Zmyłam bez szamponu, samą wodą. Po wysuszeniu włosów nie nakładałam odżywki, tylko olejek na końcówki. Włosy były twarde, sztywne, miały dużą objętość. Nie przetłuszczały się przez 3 dni:) Po takim czasie umyłam włosy szamponem i nałożyłam odżywkę, która została wchłonięta doskonale, poprawiając bardzo stan włosów. I tu powiem, że warto było się przemęczyć z tą cassią w papce.

Nie wiem czy nałożę ponownie- chyba, że zapomnę o trudnych, mozolnych czynnościach przy wszelkich działaniach związanych z tym kosmetykiem.

Cena jest wysoka, ale jak na produkt organiczny, warto tyle zapłacić. Rękawiczki dołączone do zestawu- okropne. Czepek- super, używam go od miesiąca do izolacji włosów pokrytych maseczkami.

Powiem coś jeszcze, cassia to po prostu senes.

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 x 100 g

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[999471].usefull || 0 }}% pomocna.

Love.

Na moich włosach (naturalny średni/jasny blond, nisko porowate od nasady do połowy, średnio porowate od połowy po końce) henna sprawdziła się dobrze i bezproblemowo.
Lekko rozjaśniła, nadała delikatny miodowy odcień, minimalnie pogrubiła, odżywiła, nie wysuszenia włosów, nie podrażniła skóry głowy no i przez pierwszy tydzień nabłyszczyła włosy żeby nie powiedzieć błyszczały się jak psu jacjca ^^
Przygotowanie itp u mnie:
Rozrobiłam z sokiem z 3 dużych cytryn plus 100 ml wody (z 3 łyżki henny zostawiłam by dodawać ją do masek do włosów) odstawiłam w cieple na 12h i nałożyłam na wilgotne włosy i trzymałam 5h.
Spłukiwałam letnią wodą bez większego tarcia włosów i mimo tylko uczucia tępych włosów nie było żadnych problemów ze zmyciem henny a wypadł chyba tylko 1 włos;)
Z rozczesaniem również zero problemu, po przeschnięciu przeczesałam tanger tenzerem
który bezproblemowo sobie z nimi poradził (wersją niekompaktowa, kompaktowa pewnie miałaby z tym problem) i również żadnych włosów sobie nie wytargałam. Po wyschnięciu włosy dalej były lekko tępe ale nie było żadnego siania, powiedziałabym że były nawet gładsze niż przed tą zabawą.
Spokojnie mogłam je zostawić bez odżywki na 2 dni.
Efekt końcowy po 48h po umyciu już z szamponem i zastosowaniem odżywki (alterra z granatem) jak na hennę był idealny:)
A co do zapachu: Przypominał mi jakby wilgotne siano^^ Dla mnie dziwny ale nie irytujący, do zniesienia, po zmyciu henny trochę wyczuwalny aż do drugiego mycia włosów szamponem.

PLUSY:
– nabłyszcza
– wygładza
– odżywia
– rozjaśnia
– nadajei miodowy odcień
– minimalnie pogrubia
– przedłuża świeżość włosów
– nie powoduje wypadania a nawet trochę wzmacnia włosy
– skład

PLUS/MINUS:
– zapach

MINUS:
– brak

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995229].usefull || 0 }}% pomocna.

100%

Ja tak króciutko :) Na cassię zdecydowałam się głównie dlatego, że chciałam uzyskać miodowy odcień włosów, a nie chciałam go zmieniać jakoś diametralnie, ani męczyć farbami chemicznymi.
Cel osiągnięty - super miodowy odcień.
Włosy odżywione, lśniące, mięknie, super się układają, także jestem zadowlona w 100%

Hennę trzymałam 6 h :D Mieszłam z wodą i cytryną pół na pół.

Polecam i pozdrawiam.

Tyle ;)

Używam tego produktu od: Tygodnia

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[976229].usefull || 0 }}% pomocna.

Moim zdaniem warto wypróbować

Użyłam dwa razy - wystarczyło mi na to 1 op. 150g). Za pierwszym razem wymieszałam z sokiem cytrynowym, odstawiłam na 12 godzin, Po czym nałożyłam na włosy na 2 godziny. Powiem, że widok trawiastej zieleni na moich blond włosach to istny hardcore...
\\nEfekt? Hmmm... Włosy przyciemniły się o 1 odcień, ale ja akurat z tego byłam zadowolona. Na szczęście, kolor naturalny, trochę ciepły, ładny - wszyscy się pytali, jaka to farba. Zgodnie z instrukcją nie nałożyłam odżywki po zmyciu henny - włosy były tępe, tragicznie. Później wróciło wszystko do normy.
\\n
\\nOdżywienie - efektu WOW nie zauważyłam, uniesienia, czy objętości też nie. Ale wydaje mi się, że od tamtej pory moje włosy chętniej wchłaniają inne odżywki (albo to właśnie działanie henny, w którą wierzę od kilkunastu lat).
\\nNo i mogę się przyczepić do zapachu - tragiczna traaaaawa...
\\n
\\nBlondynkom polecam jednak rozrobienie henny pół na pół z wodą i cytryną godzinę przed nałożeniem na włosy (efekt lepszy, a i nie ma przyciemnienia), i bez skrupułów nałożenie emolientowej odżywki po zmyciu tej papki.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[973125].usefull || 0 }}% pomocna.

Piękne rozświetlenie.

Dodaję cassię do henny w stosunkowo niewielkiej proporcji. Zdecydowanie jednak spełnia ona obietnice - włosy nabierają złotego blasku, są dodatkowo fajnie odżywione, a połysk dość długo się utrzymuję. Do maski również chętnie ją dodam.

Raczej nie kupię jednak akurat cassi z Khadi, bo wolę wypróbować ją z innego źródła - ceny Khadi są dość wysokie, produkty - trudno dostępne i koszt wysyłki z helfy.pl nie jest najniższy.

Używam tego produktu od: stycznia

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[903043].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobra tylko do skóry

Do senny podchodziłam kilkukrotnie, przygotowując ją na różne sposoby, i niestety za każdym razem przeżywałam rozczarowanie.

Przede wszystkim moje włosy po cassii wcale nie wyglądają na grubsze czy bardziej odżywione - niestety. Owszem, zyskują trochę na blasku, jednak nie odnotowałam poprawy kondycji. Miałam nadzieję, że po prostu zbyt krótko trzymam ziółka na głowię (1 h), więc wczoraj nałożyłam je na około 3 h.

Niestety, w kwestii braku pielęgnacji nic się nie zmieniło, tymczasem złote refleksy, które otrzymywałam po godzinie zmieniły się w czerwono-rudy poblask. Taki truskawkowy blond, w którym wyglądam, jakbym była chora. Do tego przeraźliwy przesusz - nie mogłam rozczesać włosów.

Przyznam natomiast, że mój skalp jest z cassii bardzo zadowolony; odżywiony, nie swędzi, nie łuszczy się, a włosów jeszcze przez kilka tygodni wypada znacznie mniej.

Generalnie radzę uważać i nie traktować senny jako "bezbarwną hennę" - blondynki, nawet te ciemniejsze jak ja, mogą się nieźle zdziwić.

Ilość zużytych opakowań: 5 po 100 gramów

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[882106].usefull || 0 }}% pomocna.

wciąż wracam, chociaż ma swoje minusty

Nasłuchałam się na yt o khadi samych wspaniałych rzeczy, więc w końcu zakupiłam. Potem zakupiłam ponownie i jeszcze raz i znowu...

Jest to świetna odżywka, jeśli się wie, co i jak:
- bardzo wysusza mi końcówki, dlatego po hennie, następuje akcja ratunkowa, bo robi mi się puch na głowie, może być odżywka nawilżająca, może być olej kokosowy, co kto lubi
- delikatnie farbuje mi włosy na złotawo-lisi kolor, co akurat mi się podoba

Ogromnym minusem dla mnie jest fakt ŻE ZA KAŻDYM RAZEM UAKTYWNIA MI ŁZS- skóra głowy swędzi i jest podrażniona, dlatego staram się nakładać mieszankę ostrożnie i o ile to możliwe nie dotykać skóry głowy a po zmyciu Khadi, natychmiast głowę nawilżam i stosuję łagodzące leki.

Mimo to wracam do niej regularnie, bo efekt błyszczących, rudawych i podniesionych u nasady włosów utrzymuje się dobre dwa tygodnie.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[879979].usefull || 0 }}% pomocna.