Wella, System Professional, Hydro Shampoo

Wella, System Professional, Hydro Shampoo

Zgłaszająca osoba: MałgosiaM.

Nawilżający szampon do włosów suchych i normalnych. Delikatnie myje włosy nie obciążając ich. Długotrwale nawilża, chroni przed wysuszeniem i ułatwia rozczesywanie. Można go nabyć tylko w salonach fryzjerskich.

Skład: aqua, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, sodium laureth-8 sulfate, pabthenol, cocamide mea, glycerin, glucose, fructose, sucrose, dextrin, urea, polyquaternium-22, polyquaternium-16, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-35 castor oil, peg-7 glyceryl cocoate, hexylene glycol, alanine, hexyl nicotinate, sodium oleth sulfate, magnesium laureth sulfate, magnesium laureth-8 sulfate, magnesium oleth sulfate, glutamic acid, aspartic acid, sodium chloride, parfum, sodium citrate, sodium benzoate, sodium formate, propylparaben, methylparaben, ci 15510

Ładnie opakowana "Neutralia"

Na minus:
Nie zauważyłam nawilżenia, bez odżywki/maski na moich długich włosach nie działa …
Wysoka cena jak na przeciętny szampon (na szczęście dostałam próbki w salonie przy zakupie maski z tej samej serii; sama nie kupiłabym tego szamponu).
Przestraszyła mnie bardzo długa lista składu tego szamponu.
Na plus:
Przezroczysta, żelowa konsystencja szamponu, bez barwników i silikonów.

Szampon porównałabym do marketowej Neutralii Garniera (już jej nie produkują), dużo tańszej i niewiele gorszej.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbki

Rozczarowanie

Kupiłam ten szampon zachęcona recenzjami na wizażu ale bardzo rozczarowałam się tym szamponem. Miałam Repair Shampoo i to był dzień do nocy. Do konsystencji szamponu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale po umyciu włosy są straszne, wyglądają na klejące, przetłuszczone. Trudno się rozczesują, musze zawsze użyc odżywki w sprayu. Nawilżenia nie zauważayłam żadnego, czego nie ukrywam najbardziej oczekiwałam po moim czestym farbowaniu i trwałej . Tymczasem moje włosy wyglądaja gorzej niż przed tym szamponem. Napewno nie kupie tego szamponu więcej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

mój KWC w zestawie z odżywką

Szampon polecono mi w salonie Laurent (oczywiście tam go nie kupiłam, tylko na allegro - jest o połowę tańszy). Używam go razem z odżywką "30 sekund" z tej samej serii. W efekcie moje włosy są lekkie i puszyste, nie elektryzują się i nie "przylepiają do głowy". W Laurencie tłumaczyli mi, że w przypadku włosów takich jak moje (czyli cienkie, delikatne), nie należy ich zbytnio "karmić" a tym samym obciążać. Wystarczy szampon nawilżający, który nie posiada składników "oblepiających" włosy. Wygląda na to że ich teoria się sprawdza.
Powiem uczciwie że ten efekt to zasługa obu produktów stosowanych kompleksowo, gdyż sam szampon nie nawilża dostatecznie włosów, ale daję mu maksimum punktów bo i tak nigdy nie stosuję samego szamponu, tylko zawsze szampon+odzywka.

Używam tego produktu od: ponad rok

Quality Missala Jak dobierać perfumy

klasa wyższa bez silikonu

Na początek o moich włosach: długie, cienkie, puszące się, wrażliwe na zmiany wilgotności (falują), z łamliwymi końcówkami, odwodnione, ale nie suche (nie reagują dobrze na tłuste kosmetyki).

Mam ogromny problem z doborem szamponu ze względu na build-up. Prawie każdy nowy szampon wywołuje u mnie "efekt nowego szamponu": włosy są miękkie, lśniące i dobrze się układają. Następnie w połowie butelki robią się oklapłe, matowe i generalnie nieciekawe. Finał jest taki, że nie mogę się przemóc, aby zużyć szampon do końca.

Amerykanki, zwłaszcza te z długimi włosami, mają obsesję na punkcie build-upu. Na amerykańskim forum poradzono mi 2 wyjścia:
clarifying za pomocą sody oczyszczonej albo rotacja 2-3 szamponów. Niestety soda sprawia, że końcówki robią się nieznośnie łamliwe, a rotacja co 1 butelkę (ok. 200 ml) nie wchodzi w moim przypadku w grę, muszę zmieniać szampon co 1 mycie, a i tak build-up się pojawia, trochę tylko opóźniony.

Na amerykańskiej stronie Welli w opisie szamponu Hydro jest wyraźnie napisane, że nie powoduje on build-upu (na stronach europejskich nazywa się to: "nie obciąża włosów"). Wszystkie znaki na niebie i ziemi, a zwłaszcza na w składzie na opakowaniu, wskazują, że to może być prawda. Szampon Hydro nie zawiera ŹADNYCH silikonów.

Posiada za to następujące zalety: uczciwie oczyszcza włosy, chociaż zamiera łagodną kompozycję detergentów, gdzie Sodium Laureth Sulfate nie jest wcale na pierwszym miejscu. To dla mnie ważne, bo mam czas by myć moje włosy zaledwie 2 razy w tygodniu (czy wspomniałam, że są długie?), i zapewniam, że są wtedy naprawdę brudne, a nie tylko "nie dość świeże, bo umyte wczoraj".

Liczne składniki nawilżające (m.in. gliceryna, cukry, aminokwasy, mocznik). Już przy spłukiwaniu włosy są jedwabiste w dotyku i nie plączą się, ale jednocześnie nie robią się śliskie ani lepkie, a po wysuszeniu nie stają się nabłyszczone. Są bardzo naturalne, zarówno z wyglądu, jak i w dotyku: lekkie, miękkie i raczej z głębią koloru niż z połyskiem.

Uzupełniam recezję po roku stosowania (ta sama litrowa butla): byłam mu wierna przez rok, a on mnie nie zawiódł.

Miałam okazję wypróbować (2 mycia) Repair Shampoo i ten intensywnie odżywia, wygładza i nabłyszcza włosy nawet bez odżywki. Polecam go jeśli ktoś tego potrzebuje.

Hydro Shampoo natomiast jest lekki. Naprawdę nie gromadzi się na włosach po wielokrotnym użyciu. Bardzo dobrze myje (nie polecam do codziennego stosowania, bo może za bardzo wysuszać). Używam go co drugie mycie z maską z tej samej serii, planuję zakup Hydro Milk żeby je aplikować w dni gdy nie mam czasu na maskę.

porządny

Ja również jestem zdziwiona negatywnymi recenzjami na Wizazu , gzyz szampon ten bardzo mi przypasował !!! i ogólnie jestem zadowolona!
dobrze sie pieni , włosy podczas mycia staja sie miekkie i wygładzone. musze dodac ze mam trudny gatunek włosa, długie , geste nawet bardzo, farbowane i lekko krecone czyli wszystko do kupy co najgorsze :D
wiec włosy po umyciu sa miekkie, wygładzone , lekko połyskujace raczej nie lsniace "jak jedwab" - to z którejs reklamy hihi :D ogólnie rzecz biorac poprostu nie mogłam sie na nie napatrzec!!! aha no i nie uzyłam odzywki, takze tym bardziej na plus! ja jestem na tak!!
minus oczywiscie cena no ale za szczypte luksusu trzeba płacic, mam ochote wypróbowac jeszcze kosmetyki frederica fekkai -ponoc sa cudowne!
dodam jeszcze ze nie przetłuscił i nie obciązył włosow- dla mnie to dodatkowy plus!!

Używam tego produktu od:jakis czas
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

najlepszy szampon jaki miałam!

Szczerze powiem, że zdziwiły mnie negatywne recenzje tego produktu. Ja używam go od paru lat, z paromiesięcznymi przerwami i jestem nim po prostu zachwycona!! Mam długie, rozjaśniane włosy, bardzo delikatne i bardzo zniszczone. Hydro Shampoo uratował mi je już parę razy- ostatnio pół roku temu kiedy to włosy zaczęły mi się wykruszać z przesuszenia, były niemożliwe do rozczesania i rozważałam nawet opcję ścięcia ich na krótko!! Myję głowę codziennie lub co drugi dzień, najczęściej tylko raz. Produkt Welli nadaje moim włosom obłędną miękkość, jest niezwykle łagodny, a efekt jego działania utrzymuje się do następnego mycia. Oczywiście najlepiej połączyć go z odżywką lub rewelacyjna maską z tej samej serii, ale nawet używany solo działa cuda!!

Używam tego produktu od:paru lat
Ilość zużytych opakowań:niezliczona ilość

Poniżej średniej

Pod etykietką profesjonalizmu kryje się przeciętniak. Jeśli liczyłam na odrobinę regeneracji, nawilżenie i poprawę kondycji włosów, to zawiodłam się okrutnie.
Szampon ma żelową konsystencję, dość neutralny zapach, pieni się w normie.
Działanie?
W trakcie spłukiwania włosy są sztywne, szorstkie i splątane, odżywka staje się koniecznością. Spotykam się z czymś takim po raz pierwszy, nawet tanie marketowe szampony nie robią z moich włosów słomianego kołtuna :>
Jeśli tak zachowuje się w przypadku włosów w miarę zdrowych i niezniszczonych, to co zrobi z tymi naprawdę suchymi?

Dalsze minusy: szampon nie regeneruje włosów, nie nawilża ich, nie nadaje szczególnego połysku, miękkości czy wygładzenia. Szampon profesjonalny? Dobre sobie.

Jego jedyną zaletą jest to, że nie przyspiesza u mnie przetłuszczania się włosów i nie obciąża ich. Ale marna to pociecha w tym oceanie nijakości.

Kupiam go okazyjnie za połowę ceny, ale nie jest wart nawet tych 20-paru złotych.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca- chyba liczyłam na jakąś poprawę i zauważalne działanie ;)
Ilość zużytych opakowań:

bardzo fajny

Bardzo dobry szampon. Dobrze sie pieni,slicznie pachnie.Dobrze nawilza wlosy.Wlosy po nim sa lsniace,sliskie,gladkie i miekkie w dotyku.Nie wywolal lupiezu ani swedzenia.Wlosy dobrze sie po nim rozczesuja.Spelnil moje oczekiwania.Nie zawiodlam sie mimo nieciekawych opinii na wizazu.Jedyna wada to dosc wysoka cena.