Hamamelis Bebe, Łagodne mleczko do toalety ciała

Hamamelis Bebe, Łagodne mleczko do toalety ciała

Mleczko przeznaczone jest do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt z zachowaniem jej naturalnej równowagi. Dzięki lekkiej i kremowej konsystencji oraz wyciągowi z hamamelisu delikatnie oczyszcza i nawilża zewnętrzne warstwy naskórka. Zawiera łagodzący wyciąg z nagietka i słodkich migdałów, ktore odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia, zapobiegają zaczerwienieniom i chronią przed przesuszeniem. Produkt został przetestowany dermatologicznie, okulistycznie (nie szczypie w oczy) jest hypoalergiczny, nie zawiera substancji koloryzujących. Tyle producent.

Cena: 19,50 zł / 300 ml

co za nazwa?

Nazwa i opis - dla mnie pelna konsternacja. Mleczko do toalety ciała??? I ten cały opis dalej. Kurcze, tak jakby producentowi zależało, aby do końca nie być pewnym: czy się tym myć, czy smarować.
Dla mnie to zwykły lekki balsamik do ciała, żaden tam nie wiadomo jak delikatny specyfik dla dzieci. Swoich nie posmarowałabym tym, gdyż nie wydaje mi sie po prostu dla dzieci optymalny. Nachalny zapach, konsystencja lejąca się. Opakowanie ładne i wygodne.
Nawilża, ale nie łagodzi jakoś nadzwyczajnie. Wchłania się po chwili co zdziwiło mnie biorąc pod uwagę tą lejącą konsystencję.
Ogólnie wrażenie przeciętne. Duży szum i zamieszanie w opisie a potem nic takiego.

Używam tego produktu od:kilku tygodni

ot, balsam nawilżający

Mam alergiczną skórę i mleczko zakupiłam z nadzieją, że produkt dla dzieci mnie nie podrażni. I nie pomyliłam się, jednak z uwagi na jego dosyć ostry zapach z aplikacją na dziecięce ciałko nie ryzykowałabym.
Rozprowadza się bradzo dobrze ( dosyć rzadka konsystencja), szybko wchłania, łagodzi drobne podrażnienia i utrzymuje właściwy poziom nawilżenia skóry. Nadaje się do aplikacji po goleniu czy depilacji (przetestowałam).
Jest to jednak kosmetyk, którego nie polecam do zadań specjalnych (np do skóry silnie przesuszonej albo podrażnionej), za to jako podstawa codziennej pielęgnacji spisuje się dobrze.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań:nie wiem

dobry

Bardzo lubię ten balsam. Jest bardzo wydajny, ma rzadką konsystencję, ale nie azbyt rzadką, taką w sam raz. Bardzo dobrze nawilża skórę, ma fajny, pudrowy zapach, choć na mój gust mógłby być mniej intensywny, a gdybym go miała stosować dla dziecka - tak intensywna woń zupełnie by mi się nie spodobała. Dla dorosłego ok.

ilość zużytych opakowań: 2 butelki.

Salon fryzjerski

ulubiony

Jak w tytule - ulubiony :D
Ma boski zapach, dość intensywny, ale mimo że zużyłam już sporo butelek, jeszcze mi się nie znudził.
Ma lekką, zaryzykowałabym stwierdzenie - wodnistą konsystencję, wchłania się szybko. Nawilża i zmiękcza skórę. Pozostawia na niej przyjemny zapach. Nie podrażnia. Skóra się nie lepi ani nie jest tłusta.
Bardzo dobry, warto zaczekać na promocję w YR, wtedy cena zjeżdża nawet do 10zł za butelkę.

miło było...

ale się skończyło :( I to niestety za szybko :( Balsam ślicznie pachnie (ale podczas rozsmarowywania, bo z butelki prawie wcale) - tak jakby migdałowo-kwiatowo-pudrowo i zapach ten długo utrzymuje się na skórze. Bynajmniej nie jest męczący czy duszący, raczej taki otulający. Aż przyjemnie się zasypia czując tą woń :) Mhmmmmm... rozmarzyłam się :D No ale wróćmy do recenzji :)
Balsam ma lekką konsystencję, łatwo się rozsmarowuje i szybko wchłania pozostawiając na skórze delikatny film. Ani tłusty ani klejący, więc nie mam nic do niego. Poza tym podoba mi się to, że w zetknieciu ze skórą daje jakby odczucie nawilżenia, odczuwalnego nawilżenia. Zresztą nawilża i odżywia bardzo dobrze, nawet w okresie zimowym.
W ogóle skóra jest po nim dosłownie jak pupcia niemowlaka - miła, gładka i miękka :) I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że przy codziennym używaniu starczył mi na 2 tygodnie :( Zaledwie.
Ja wiem, że to balsam dla dzidziusiów i że osobiście od dawien dawna nim nie jestem, ale skoro na mnie był niewydajny to na dzidziusiu też pewnie nie będzie.
I z tego powodu został już u mnie skreślony - za tą cenę, przy tej wydajności nie warto. A szkoda, bo tak świetnie się zapowiadał...

Używałam tego kosmetyku przez 2 tygodnie

EDIT: A jednak znów go kupiłam wczoraj, choć wcześniej się zarzekałam, że nigdy więcej. Widać kobieta zmienną jest :D
Jak coś się zmieni w dziedzinie jego wydajności, to jeszcze zamelduję, na razie siedzę i napawam się zapachem, który mi towarzyszy od aplikacji tegoż mleczka :love:

ok

Produkt udany, w miare dobrze nawilza skore mojej corci, i raczej nie podraznia, choc mysle jednak ze jako produkt dla dzieci nie powinien az tak intensywnie pachniec. Konsystencja jest calkiem dobra, nie jest ani za gesta ani za rzadka. Generalnie polecam.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...1 opakowanie.
Recenzja: ...

na piątkę

Kupiłam córeczce, a sama zużyłam! Bardzo dobrze się wchłania, nietłusta konsystencja , przepięknie zmiękcza skórę. No i ten zapach, taki słodki, kojarzący się z dzieciństwem, utrzymujący się jescze dłuuuugo po aplikacji. Moje dziecko miało BARDZO wysuszoną skórkę, a to mleczko pięknie ją nawilżyło. Poza tym jest go dużo i w przystępnej cenie. PolecamIlość zużytych opakowań: 2 i będą następne...

bdb

Bardzo dobry produkt. Według mnie nie jest za rzadki, taki w sam raz. Błyskawicznie się wchłania pozostawiając na skórze zapach przez długie godziny. A pachnie naprawdę pięknościowo :).Jest wydajny. Jest go więcej niż w większości balsamów i mleczek YR bo 300ml. Niedrogi. Zachęcam do wypróbowania. Ja jestem z niego bardzo zadowolona.

cudeńko w płynie

Bardzo dobrze się wchłania. Prawdopodobnie ze względu na dość rzadką konsystencję. Co mi bardzo odpowiada. Ponieważ nie lubię się przyklejać do pościeli. Cudnie pachnie. Jest dużo tańszy niż wersja dla dorosłych.

Oceniam na 4.00

Ma dość rzadką konsystencję i to nie każdemu może się spodobać. Dobrze nawilża, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Za to zapach utrzymuje się na skórze przez cały dzień. Ale jest to bardzo delikatny, przyjemny (to już jest bardzo subiektywne) zapach.