Clinique, Stay - Matte, Sheer Pressed Powder (Puder prasowany matujący)

Clinique, Stay - Matte, Sheer Pressed Powder (Puder prasowany matujący)

Pojemność 7,6 g

Nie warto

Puder bardzo ładnie stapia się ze skórą, nie tworzy maski, wygląda bardzo naturalnie. Ładnie się rozprowadza i jest wygodny w użyciu. Opakowanie jest estetyczne i wygodne, choć gąbeczka-puszek mogłaby być grubsza i bardziej puszysta. Niestety puder nie spełnia swojego podstawowego zadania - nie matowi i nie utrwala makijażu. Po 2 godzinach moja skóra się świeci, a dokładanie kolejnych warstw tylko pogarsza sprawę. Biorąc pod uwagę wysoką cenę, która moim zdaniem jest nieadekwatna do jakości, nie warto!

Na pewno nie stay-matte

Główną i zasadniczą wadą tego pudro jest to, że bardzo słabo trzyma mat! Jestem posiadaczką cery tłustej ze skłonnością do zaskórników. Puder polecono mi jako "najmocniejszy" z Clinique'a. A ja po 2 godzinach już się świeciłam, nie wiem nawet, czy nie bardziej niż bez pudru.

Najjaśniejszy odcień dobrze dopasował się do mojej cery, ale naprawdę ciężko mi było zużywać ten puder, bo po prostu nie działał. W końcu oddałam koleżance, która ma skórę suchą i jest zadolwolona. No ale w tym pudrze chyba miało chodzić o to, żeby zadowolić mieszane i tłuste cery?

Byłby kiepski nawe za 30 zł (znam tańsze i lepiej trzymające mat pudry)...Tyle dobrego, że chociaż nie zaszkodził.

Wonder Woman

-Po co ci puder, skoro masz taką ładną cerę? - pytano mnie niejednokrotnie. Na stan swojej cery nie narzekam, ale doskonała z całą pewnością nie jest. Wydaje się ładniejsza m. in. dzięki pudrowi, który stanowi mój numer 1. Pomaga mi tuszować rozszerzone lekko pory i zaczerwienienia, utrzymuje podkład na miejscu i sprawia, że moja skóra wygląda naturalnie, jakby nie była okryta kilkoma warstwami makijażu. Puder jest lekki, świetnie matuje, nie kryje mocno. Jest świetnym uzupełnieniem lekko kryjącego podkładu. Można go stosować na sam krem - ujednolica cerę np. gdy chcemy tylko wybiec do sklepu na rogu.
Jest komfortowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie zatyka porów, nie brudzi, ładnie nosi brązy, róże i rozświetlacze. Ale pięknie spisuje się też samodzielnie, nałożony tylko na podkład. Tak lubię najbardziej.
Poręczne opakowanie z lusterkiem i pędzelkiem pomaga na szybkie i zręczne poprawienie makijażu w ciągu dnia.
Polecam do skóry mieszanej w kierunku tłustej oraz do normalnej.
Jest bezpieczny dla alergików.

Bobbi Brown - Jak dobrać kolor podkładu

Jakość nieadekwatna do wysokiej ceny

Skuszona wieloma pozytywnymi opiniami postanowiłam wypróbować ten produkt.
Jednak sądzę, że za tą cenę mogłam kupić dużo lepszy produkt.

+ opakowanie
+ kosystencja
+ kolor (01 stay buff), który ładnie wtapia się w podkład

- wydajność
- cena
- święcenie się skóry w strefie T po niedługim czasie od nałożenia produktu i potrzebne poprawki (chyba nie tak powinien działać puder "stay-matte"

prawie ideał

Gdyby nie fakt, że niezbyt dobrze dobrałam kolor pudru do swojej karnacji (odcień o2), to byłoby niemal idealnie.

Puder ma zwartą strukturę, ale dobrze reaguje na widok pędzla. To znaczy nie jest twardy jak skała, jak to bywa czasem w przypadku pudrów prasowanych. Nie obsypuje się i nie trzeba co dwie godziny poprawiać "maski" z powodu błyszczącej się twarzy.

W moim przypadku testy przebiegały w warunkach szczególnych. A było to tak:
razu pewnego, podczas wyjazdu na odludzie okazało się, że nie zabrałam ze sobą podkładu w kremie. Jedynym jego ewentualnym zastępcą w mojej kosmetyczce był Clinique Stay Matte Sheer Powder. Wiem, że tak się nie powinno robić, ale nie miałam innego wyjścia - na wyjeździe służbowym trzeba wyglądać profesjonalnie.

Na szczęście zastępca dał radę. Zarówno podczas całonocnego bankietu, jak również w pozostałe dni. Prezentował się bardzo ładnie, jednolicie pokrywał cerę, trzymał się na swoim miejscu, maskował niedoskonałości i matował. Zważywszy na fakt, że kładłam go bezpośrednio na krem, mogę powiedzieć, że spisał się rewelacyjnie.

Niestety po tygodniu intensywnego stosowania straszliwie mnie wysypało. Pojawiły się ropne wulkany na czole i policzkach.
Nie rzucam jednak oskarżeń, bo przez te kilka dni, kiedy zastępowałam podkład pudrem Clinique, popełniłam tez wiele innych grzechów dietetycznych i pozadietetycznych, łącznie ze spaniem w makijażu (łazienka była za daleko).
Cień podejrzenia delikatnie padł jednak delikatnie na zielone pudełeczko... ale tylko cień.

zapach: całkowicie neutralny

opakowanie: wiem, że wiele osób może uznać puderniczkę za siermiężną, ale mi odpowiada taki design. Gąbeczka sprawdza się podczas aplikacji, ale ja i tak wolę pędzel.
Poza tym duże lusterko = duży plus.

MINUSY:

Paleta kolorów:
odcień 03 - zbyt ciemny
odcień 02 - w nieodpowiedniej dla mnie tonacji
odcień 01 - zdecydowanie zbyt jasny

Cena: makabrycznie wysoka

Ilość zużytych opakowań: jedno (w trakcie)

...

Szalu nie ma, ale go lubie i chyba nawet czesciej uzywam niz Blended Face Powder. Stay matte jest lzejszy, prasowany, wiec sila rzeczy nie nabierzemy go tyle, co w przypadku pudru sypkiego.
Nie matuje spektakularnie i tez nie na dlugo, nie kryje dobrze. Ale tez nie wlazi w zmarszczki, nie podkresla niedoskonalosci, wyrownuje koloryt skory (odcien 2), nie splywa, nie wazy sie i mozna go czesto poprawiac, nakladajac nowe warstwy, bez obawy o plamy czy zrobienie sobie maski.
Tak wiec jesli szukamy poltransparentnego pudru lekko matujacego, dajacego naturalne wykonczenie i nie zapychajacego przy okazji ten jest bardzo przyzwoity.
I nadaje sie do torebki.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesiecy

Wyjątkowo przehajpowany

Ten puder został mi wielokrotnie polecony przez koleżanki, jednak nie spełnił moich oczekiwań. Nie mówię, że jest zły, ale do ideału mu wiele brakuje.

- kilkakrotne poprawianie strefy T w ciągu dnia nie działa na korzyść produktu o nazwie "stay matte"

- nie scala się kolorystycznie z podkładem, ale "narzuca" się swoim odcieniem

- uwidocznia włoski i suche skórki

- ciemnieje w ciągu dnia

- brak mu subtelności i lekkości

Gwiazdki dałam za to, że efekt matowienia po nałożeniu jest bardzo dobry, a sam puder nie uczula. Twarz nie wygląda źle, ale mogłaby wyglądać lepiej. Jest wydajny i wygodny w użyciu, choć pudełko wygląda okropnie.

Bardzo dobry

Clinique, jak wiadomo, jest marką nieco bardziej ekskluzywną, ale też kojarzącą się z cerą problematyczną. Marka bardziej lecznicza, niż upiększająca. Nic bardziej mylnego.
Skórę mam normalną, czasem lekko się świecę w strefie T, co nie jest zaskoczeniem, jeśli - powiedzmy - jest na zewnątrz 40stopni. Nie oczekuję niewiarygodnego zmatowienia, ale jednak czegoś optymalnego, co by nie wymagało ode mnie trzydziestu poprawek w ciągu dnia.
Ten puder u mnie sprawdził się idealnie.

+ matuje bardzo ładnie, co znaczy, że wtapia się w skórę i pomaga tym partiom, które tego potrzebują, a pozostałym nie szkodzi
+ zero maski, pełna naturalność
+ transparentny, ale jednak z odcieniami, przez co idealnie dopasowany
+ nie wymaga poprawek, naprawdę
+ ultra wydajny, opakowanie wystarczy zapewne na około 10miesięcy, może dłużej
+ opakowanie solidne, lusterko potrzebne i odpowiedniej wielkości

- cena, choć proporcjonalna do wydajności, na każdego kieszeń nie będzie
- gąbeczka dołączona do pudru oczywiście koszmarna

Używam tego produktu od: ośmiu miesięcy

Super :)

Pierwszy mój puder prasowany jaki kiedykolwiek kupiłam. Odcień 3 był strzałem w dziesiątkę :) Idealnie się uzupełnia z różnymi podkładami tej samej marki. Długotrwale matuje, nie uczula, nie przesusza policzków, jest poręczny i w opakowaniu znajduje się lusterko :) Etui bardzo schludne i eleganckie :) Wydajny, opakowanie kupiłam ponad rok temu i jeszcze mam około 2/3 :) Wart swojej ceny :)

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

subtelny mat

Dostałam ten produkt w prezencie, cena jest trochę za wysoka, żebym kupowała go \'w ciemno\' bez uprzednich testów. Mam 101 invisible matte.

+piękne, solidne opakowanie z lusterkiem. [Nie pamietam czy był przy nim puszek, bo i tak go nie używam.]
+kolor nie ciemnieje na twarzy
+delikatnie matuje, co jest dużym plusem, bo nie lubię mieć na buzi czegoś na wzór tynku
+bardzo fajnie współgra z podkladem, nie waży się

Efekt utrzymuje się do jakiś 6h, więc ciężko mi pocenic czy to juz wada czy jeszcze zaleta.

-Jest troszkę mało wydajny. Dostałam go od T Ż\'ta na gwiazdkę i mimo, że nie używam go codziennie i matowię tylko pewne strefy buzi to juz widze od tego czasu wyżłobienie dna.

Używam tego produktu od: stycznia 2013

UFO puder,żółty,zielony itp.

Nieporozumienie.Używałam kilku o wiele tańszych produktów i były ok a ten puder to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Plusy...hmm
-lustereczko
-eleganckie opakowanie (no cóż za coś się płaci)

minusy
-ciężki
-mandarynkowe odcienie
-zółty na buzi
-cena (po co ja to wogóle kupiłam)
-nie stapia sie nawet z podkładem tej samej firmy,dalej jest zółty(czasem pomarańczowy zalezy od pogody)
-nie matuje

Nie mam pojęcia jakie jest ogólne zastosowanie tego kosmetyku bo napewno nie takie jak twierdzi producent który na tym nieżle zarabia.

Szału nie ma

Nic cudownego, stay matte u mnie przez godzinę, do tego widać wszystkie skórki i włoski.
Nie zbiera się w zmarszczkach, ale też szybko się ściera.

Loreal mineralny matuje mnie dużo lepiej i też nie uczula.