My Couture EDP

My Couture EDP

Hubert de Givenchy urodzony w roku 1927 to francuski projektant mody. Był uczniem Balanciagi i asystentem Schiaparell`ego. W roku 1952 otworzył w Paryżu swój własny dom mody, który w rou 1988 sprzedał Hennessy Louis - Vouitton.Klasyczny styl Givenchy to niezwykłe haftowane i drukowane takaniny, cylindryczne suknie wieczorowe, szale, torebki ozdabiane niczym biżuteria, buty na wysokich obcasach oraz idące krok w krok za modą PERFUMY. Wszak perfumy to nie tylko dopełnienie stylu, ale także barometr danych czasów , wskaźnik trendów społecznych. także z perfum można odczytać zachodzące w zarządzaniu firmami zmiany. "My Couture" to doskonały przykład podążania w stronę indywidualizacji produktu. Stąd imagem je promujacym jest kobieta owiana kawałkiem drogiego materiału, który mozna i należy indywidualnie ułożyć. "My Couture" to zapach łagodny, czysty i romantyczny. To słodka syfonia kwiatów : frezji, jasminu i lilii złamana nieco kwaskowatymi pączkami czarnej porzeczki. Te perfumy to zaklęty czar kobiecości.

Cena: 280 zł / 50 ml

Niedzielny rosół

Jak kocham i uwielbiam HC tak MC to jakaś pomyłka. Zdecydowanie wyczuwam seler, świeże liście kolendry, nać pietruszki, wszystko doprawione pieprzem. Proszę usiąść rosół podany do stołu, to jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy i wspomnienie z dzieciństwa zapachu rosołu kiedy wącham My Couture.

Ps: Półtorej gwiazdki za trwałość.

jak moge o nim nie wspomnieć

Do jakiegoś czasu te perfumy miały u mnie palme pierwszeństwa jezeli chodzi o dodatek do eleganckiego stroju.Obecnie wyparły je troche Chanel NO 5 premiere ,ale mimo wszystko nadal je lubię i z ogromna przyjemnoscia uzywam.Sa bardzo trwałe, oraz dość intensywne, nie mozna przesadzic z iloscia aplikacji zapachu bo mozna zadusić otoczenie.dystyngowane i klasyczne jakos nie pasuja mi do nieformalnego stroju typu jeansy i podkoszulek.
Napisałam ,że nie wiem czy kupie ponownie ze wzgledu na to ,ze dość żadko ich uzywam,stosuje je tylko na naprawdę eleganckie okazje :) także myslę ,że na długo mi jeszcze starczą.
Buteleczka urocza w swojej prostej linii.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:jedno 100 ml

Lubię go ...

Lubię je bo mają coś z klasyki, gdzies tam przebrzmiewaja lilijki , i chyba jakas leciutka nutka konwali ??? choc nie jestem w stu procentach pewna.
Pasują do eleganckiego image ale takze dodaja lekkiego szyku jeansom :-)Moze nie sa mi niezbedne do zycia ,ale na pewno je umilają, i są bardzo trwałe.

Używam tego produktu od:3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:jedno 100 ml

Quality Missala Jak dobierać perfumy

uniwersalny

zzawital do kolekcji jako kontynuacja przygody z hot couture, wydał mi się doroślejszy, bardziej dystyngowany i chyba taki jest bo zostało ich obu po odrobinie więc mogę porównać. Lubię ten zapach, nie wydaje mi się gorzki pewnie jak żaden z zapachów givenchi... Może ja niezbyt lubie zapachy słodko-krzykliwe rzucające się na otoczenie, trzeba podejść blisko, przymknąć oczy, nikt nie zarzucil że śmierdzi, jest brzydki czy nie przyjemny, wg mnie bezpieczny, stonowany, nieco zamyślony jak postać na opakowaniu, może niezbyt rozbudowany ale harmonijny. Polecam na codzień i do pracy...

Używam tego produktu od: pare latek
Ilość zużytych opakowań: 100ml

My Couture? Wolne żarty...

Na mojej skórze pachną pieprzowo-ziołowo, ale są to zwietrzałe ziółka i przyprawy. Trochę przebijają się zwiędłe, białe kwiaty, ale na nic to wszystko. Perfumy z rzędu lekkich, dziennych. Totalny zawód! Perfumy są wręcz nijakie, płaskie bez wyrazu. A do tego okropnie nietrwałe, po godzinie ich prawie nie wyczuwam. Totalnie nie moja bajka, nie mój gust i nie mój zapach.

Flakonik, prosty, bez udziwnień, wręcz bez polotu.

Pani Hubercie.
Proszę je czym prędzej wycofać z rynku, bo te perfumy to potwarz dla kreatora pańskiego pokroju, który swoim nazwiskiem firmuje takie gwiazdy jak Organza, czy OI.
Z pozdrowieniami, Pomadka. ;)

Używam tego produktu od: ok. 10 ml z flakonu
Ilość zużytych opakowań: j.w.

trzy z duzym plusem

Zapach delikatny, migdalowo-kwiatowy odrobine elegancki jednak nie moj. Duzy plus za trwalosc, bo potrafi przetrwac caly dzien, a niewielu perfumom to sie udaje. Opakowanie sredno ladne, przecietne. Plus za to ze jest takie duze dzieki temu perfumy starczaj? na bardzo dlugo.

U?ywam tego produktu od: kilka testow
Ilo?? zu?ytych opakowa?:niewiele

Migdałowaty:)

Ja w tym zapachu nie wyczuwam specjalnie kwiatów :), na mojej skórze pachnie dosc ciepło i ...migdałowato. Taki lekko niedojrzały, przyjemny migdał. Na mojej przyjaciółce natomiast ma nieco cytrusowego pazura:). jak widać z opisów , dość róznie reaguje ze zkórą. Jedyne co jest pewne to jego znakomita trwałość.

"A wtedy przyszedł maj.."

Na początku orzeźwiający i kwaskowaty aromatem niedojrzałych porzeczek, mało słodki. Potem do głosu dochodzą białe kwiaty. Najpierw konwalia, potem jaśmin a całość łagodzi frezja. Nie lubię białych kwiatów w zapachach, drażnią mnie. Muszę zawsze czekać aż uleci metaliczna nuta. Mam tak w przypadku Hugo Boss Woman, Romance , białe kwiaty wyczuwałam też w Helmut Lang. Tu jednak , o dziwo, nie ma tej nuty:) Zapach po 20 minutach robi się bardzo przyjemny, moja skóra go osładza . Nie pogardziłabym małym flakonikiem. Reasumując: kojarzy mi się z majem i moją mamą,która 26 go obchodzi podwójne święto: matki i urodziny. A konwalie to jej ulubione kwiatki.

Śliczny:)

Początkowo opakowanie nie wzbudziło we mnie cieplejszych uczuć, dlatego przez jakiś czas omijałam My Couture z daleka. I popełniłam wielki błąd, bo to mógłby być znakomity i trwały zapach na lato:) Na mnie jest pyszny, słodziutki i cytrusowy, pachnie przepięknie, tak że mam ochotę go schrupać. Mniam :) Byłam bardzo ciekawa jak się rozwinie, bo początek nie "wyglądał" zachęcajco, ale w miarę upływu czasu zapach łagodniał i stawał się coraz ładniejszy. Jednym słowem niezwykle pozytywne zaskoczenie i ochota na dłuższą znajomość z MC.

zielono-gorzki

Nie używam go i nie będę, bazuję na podstawie paru testów.
I tak, jest faktycznie gorzki, ale piekielnie gorzki, może nawet za bardzo.
Nie ma w nim(przynajmniej na mojej skórze) ani odrobinki słodyczy.
Jest troszkę podobny do Eau Torride, z tym, że tamten jest moim zdaniem bardziej wyszukany.
W tym nie czuję zbyt wiele poza zielono-gorzkimi nutami, które po paru godzinach przechodą w woń ogórka:(
Szkoda

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

dobry :)

i dlaczego nikt sie tutaj nie wpisal?:).TO calkiem dobry zapach. Kiedys wydawało mi się, ze jest jakby bazowka hot couture, dopiero potem zauwazylam ta czarna porzecze w skladzie (a raczej wyczulam). Zapach nie jest ani ciezki, ani mdlacy, zdecydowanie na wieczor, ale mozna i w ciagu dnia sie psikac, byle nie przesadzic:). Czarna porzeczka, przypalana, zlamana gorycza..:), tym dla mnie jest My COuture:). Nie ma 3 i pol gwazdki, wiec daje 3:), ale calkiem dobrze znosze go i na sobie.