Oriflame, Colour by Oriflame, Compact Foundation (Podkład w kompakcie; każda cera)

Podkład pod makijaż z pudrem typu 2 w 1 łączy w sobie zalety podkładu i pudru. Wzbogacony o witaminę E oraz filtry przeciwsłoneczne. Na długo nadaje cerze naturalny, matowy wygląd.

bardzo go lubiłam

Zaznaczam, że nie wiem czy kupię, ponieważ od wielu miesięcy nie było go w katalogu.
Mam do niego duży sentyment - znalazłam ostatnio resztke na dnie kuferka i po upraniu gąbeczki zaczęłam znowu się nim malować - wiem, wiem niezbyt to higieniczne, bo trochę przeleżał...Na szczęście nie zmienił swoich właściwości - idealny dla mojej cery jasny kolor, świetne krycie - nie w postaci maski, lecz delikatnego woalu skrywającego zaczerwienienia, zsinienia, drobne krostki.
Trwałość świetna, od rana do nocy na swoim miejscu. Można nawet odpuścić sobie puder, ale ja i tak lubię się jeszcze nim przykryć, zeby na pewno nie świecić się.
Produkt godny polecenia. czekam na następne kompaktowe pomysły Oriflame.
Tylko gąbeczka powinna mieć oddzielną przegródkę...

Używam tego produktu od:kilka lat

na dyskotekę

Podkład jest bardzo kryjący i naprawdę mocno matowi, ale ukazuje wszystkie skórki, tworzy maskę, zatem nadaje sie tylko na dyskotekę. Używałam go właśnie tylko na przyciemniane imprezy i tylko na płatki nosa i czoło by się nie świeciły bo.. nowe pryszcze na twarzy murowane:( Strasznie zatyka pory. Miałam kolor najjaśniejszy, ale był jakiś taki żółtawy. Pudełeczko ma lustereczko i fajną gąbeczkę, którą trzeba myć za każdym razem- inaczej na niej wytworzą sie grudki.. Nie wart tej ceny.

ilość zużytych opakowań: 1

niebardzo...

Nie ma zaufania do podkładów tej firmy. Podkładu używałam zimą, kiedy policzki bardzo mi się wysuszają i on dokładnie to podkreślił, jednocześnie nie zmatowił skóry na nosie i brodzie, jakby go nie było tam! Po kilku godzinach właził w pory, blee i stawał się widoczny. Ogólnie kolejny kompakt, który mnie zawiódł, ale szukam dalej.

Oriflame tutorial 2 konwertowany

śmierdiuszek

Muszę napisać,że strasznie się rozczarowałam.Zamówiłam odcień natural beige ,który przy podkładzie ,którego używam jest idealny.T en okazał się sporo ciemniejszy.Do tego ten zapach(fee)taki śmierdiuszkowaty.Konsystencja typowa przy pudrach w kompakcie.Nie wiem być może nie umiem się posługiwać tego typu kosmetykami ,ale zafundowałam sobie super żółtą maskę.Do tego jak na jeden raz dosyć dużo go ubyło,a wcale dużo nie nałożyłam.Oddałam.

najgorszy kosmetyk Oriflame

Jak dla mnie tragedia. Lubię kosmetyki Oriflame i chętnie ich używam, ale ten puder uważam za najgorszy, jaki w życiu miałam. Jedyną jego zaletą są naturalne kolory. Nie polecam go dla osoby z przesuszoną cerą, a jeśli nie masz takiej, to po jakimś czasie ten puder to "zafunduje".

pudrowa konsystncja

Od razu po zakupie się nim zauroczyłam. Bardzo łatwo się go nakłada. Nie ma szans na efekt maski (chyba, ze ktos przesadzi z ilością). Pozostawia taki fajny pudrowy filtr na twarzy. Naturalne kolorki. Dodatkowym plusem jest lustereczko :)

ma zalety, ale ma i wady

Ciężko mi ocenić ten podkład, bowiem na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo dobry. Ma wiele zalet: szybko i łatwo się rozprowadza, ładnie wygląda na twarzy, pozostawia cerę aksamitną. Ma świetną paletę kolorów, dopasowałam sobie aż dwa odcienie - najjaśniejszego Light Ivory używam kiedy jestem blada, natomiast Natural Beige świetnie pasuje do opalonej cery. Te kolory to ładne, czyste, nieróżowe beże.
Podkład ma też kilka wad. Po pierwsze, przy regularnym kilkunastodniowym stosowaniu przesusza skórę - zauważyłam to pod koniec pierwszego opakowania. Musiałam przerwać stosowanie i doprowadzić cerę do stanu używalności, zwłaszcza że ten podkład wygląda na przesuszonej skórze naprawdę fatalnie. Druga wada to mała wydajność - mnie starczył na jakieś 1,5-2 miesiące, a nie używałam go codziennie. Nie jest to w sumie wielka wada, bo ja akurat lubię często zmieniać kosmetyki kolorowe. Po trzecie, podkład dość szybko się ściera - po kilku godzinach znika z nosa i trochę z twarzy. Jest bardzo mało trwały.
Kolejną wadą tego podkładu jest opakowanie, charakterystyczne dla całej tej serii. Kiepskiej jakości zawiasik utrudnia otwieranie się pudełka, ułatwia za to odpadanie klapki przy bardziej nerwowych próbach dostania się do zawartości. Ten sam problem mam z różem tej firmy. W ogóle opakowanie przy tej jakości i przy wizerunku jaki ma firma, wypada miernie.
Kosmetyk oceniam na 3 gwiazdki. Obecnie stosuję go raz na kilka dni, na krótsze i mniej zobowiązujące wyjścia, np zakupy. Na ogół się spieszę, a podkład ten naprawdę szybko się nakłada, natomiast jeśli trochę się zetrze przy wizycie w supermarkecie, to nie będzie to wielka tragedia ;) w sam raz na takie okazje.
Nad powtórzeniem zakupu jeszcze się zastanowię.

****

Jest bardzo dobry. Doskonale stapia się ze skórą, matowi jakieś 5-6 godzin, nie uwydatnia porów jednocześnie nie zatykając ich. Bałam się trochę używać sama podkładu bo dotąd makijaże robiła mi koleżanka (rzadko ale mimo wszystko), ale tego podkładu może używać "niedoświadczona" ręka gdyż nie ma zacieków, maski też jakoś nie zrobiłam. Po prostu super podkład. Minus - przy codziennym używaniu nie starczy zbyt długo. Dla mnie to nie jest zbyt dużym problemem gdyż podkładu używam bardzo rzadko.

Fajowy :-)

Na początku myślałam że zrobi z buzi maskę ze wzgledu na dość ciężkawą konsystencje, ale myliłam się. Podkład jest bardzo naturalny, trzeba się uważnie przyjrzeć aby zobaczyć coś na buzi, bardzo fajnie matuje, choć nie jest podkładem typowo matującym. Wydaję mi się że jest mało wydajny, ale i tak warto. Polecam.25.12.2003r.-kolejna ocenaZgadzam się z koleżanką iż tego podkładu może używac niedoświadczona ręka. Na pewno nie zrobi smug i zacieków. Baaardzo cenię ten podkład za naturalność, oczywiście jeśli się nie przesadzi. Nie jest podkładem matującym a jednak matuje i to na długo. Wcześniej pisałam że jest niewydajny, nieprawda, jeśli używa się go w rozsądnych ilościach to starczy spokojnie na 3 miesiące(przynajmniej dla mnie), a maluję się codziennie.

Przyzwoity

Kryje drobne niedoskonałości cery.Łatwo i szybko się aplikuje.Ma miekką,kremową konsystencję.Buzia nim pokryta wygląda ładnie i naturalnie.Wygodny w użyciu.Wygodne opakowanie.Trochę go mało,przy codziennym używaniu wystarczy na miesiąc.Warto kupić,gdy pojawia się w promocyjnej cenie...

przeciętny

Przede wszystkim byłam bardzo zadowolona z koloru, który zawsze jest mi trudno dobrać bo przeważnie 01 dla mnie są za jasne, a 02 za ciemne. Gdy się go nakłada na mokro i trochę grubszą warstwą jest dość dobrze kryjący, ale dość łatwo stworzyć sobię "maskę" :( Nakładając mniejszą ilość, nie pokryje się dokładnie niedoskonałości. Jeżeli chodzi o właściwości matujące to jestem zadowolona, ale ja w tym wypadku nie mam za dużych wymagań. Poprawek wymaga po 5, 6 godzinach. Wygodne niewielkie opakowanie.