Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Lakiery do paznokci INGLOT to bogata paleta kolorów połączona z najwyższą jakością. Nie zawierają toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu (DBP), kamfory.
Uwaga! Bardzo prosimy o podawanie w recenzji koloru ocenianego lakieru.

Całkiem całkiem

Kupiłam już kilka lakierów tej marki i zauważyłam, że w zależności od koloru mają one różny stopień krycia. Jeden kryje po jednej warstwie a inny po dwóch. Konsystencja jest gęsta a pędzelek cienki więc w miarę łatwo się nim maluje. Lakier szybko wysycha i wytrzymuje na moich paznokciach tydzień bez odprysków. Z pewnością to nie ostatni.

Nie zachwycił mnie

Lakier Inglot kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Jednak nie jest on do końca taki wspaniały. Rzeczywiście nakłada mi się go łatwo szerokim pędzelkiem i uzyskałam cudny kolor. Szybko schnie i pięknie się błyszczy. Jednak lakier nie wytrzymuje więcej jak 3-4 dni.Powstają na nim zarysowania a później odpryski. Może to wina, że dużo pracuję rękoma, ale inne lakiery wytrzymują u mnie 5 dni a nawet dłużej. Nie wiem co o tym myśleć, czyżby marka się zepsuła?

Pozostał sentyment, ale jakości już brak

Mam nawet ten sam kolor, kupiony kilka lat temu, ale gdyby go teraz porównać z jakością obecnych lekierów, to wypadło by to bardzo słabo. Marka z naprawdę dobrej stała się mierną, a lakiery to za 3 złote idzie kupić lepsze. No cóż, ostatnio lakier Inglot zaczął mi odpryskiwać na drugi dzień! Bardzo źle się nim malowało, był niesamowicie rzadki i zalewał skórki i długo wysychał. Nie kupię ponownie nawet z sentymentu.

Klasa!

Tak jak koleżanka niżej, mam ogromny sentyment do tych lakierów. Moja mama tak samo używała ich jak byłam dzieciakiem i był to pierwszy lakier jakiego użyłam. Nie pamiętam już nazwy ale był to brązowy kolor. Niezastąpiony, trwały, wydajny. Był w moim domu przez 15 lat i nic się z nim nie stało. To jest fenomen. Dzisiejsze lakiery nie wytrzymują roku po otwarciu a tego nie dał się złamać. Był rewelacyjny. Wyrzuciłam go jak zostało go naprawdę niewiele i już wtedy był gęsty ale co on ze mną nie przeżył. Uwielbiałam go. Teraz też mam jeden lakier, z którym nic się nie dzieje. Jest mega trwały i wydajny. Jedyną wadą tego lakieru jest cena ale czy ja wiem na taką jakość.

Marka z klasą

Do tej marki mam szczególny sentyment ponieważ moja mama używała kosmetyków firmy Inglot gdy ja byłam jeszcze nastolatką i czasami jej podbierałam kosmetyki.
Lakiery inglot mają przede wszystkim szeroki wybór kolorów. Każdy znajdzie tu odcień dla siebie. Kolory są ładne, żywe nadają paznokciom blasku i co najważniejsze nie odpryskują po jednym dniu i nie trzeba ich co chwilę podmalowywać albo co gorsza malować od nowa. Przy intensywnej pracy rąk w wodzie lakier po kilku dniach traci blask ale ja zawsze na górę stosuję Top Seche i nie narzekam na ścieralność lakieru.
Jedyny a zarazem największy minus to cena, która sięga nawet około 30 zł. Szczerze mówiąc w tej cenie można dostać lakier hybrydowy i nie martwić się o odpryskujący lakier. Ja używam zamiennie zwykle lakiery z hybrydami ponieważ nie lubię zbyt często naświetlać paznokci.
Dla mnie lakiery marki Inglot są trwałe, dobrze trzymają się na paznokciach i są wydajne a przede wszystkim nie wysychają po dwóch tygodniach użytkowania.

Dobry, ale nie najlepszy

Od lakieru do paznokci przede wszystkim wymagam dobrego krycia i trwałości. Rzadko mam czas na poprawki i jeżeli miałabym codziennie domalowywać odpryśnięte brzegi... Jeżeli chodzi o lakiery Inglot, to sprawdzają się pod tym względem, ale do pełni szczęścia brakuje mi kilku detali.

Całkiem niezły

Wypróbowałam już wiele odcieni lakierów Inglot i w końcu zdecydowałam się na wystawienie recenzji. Lakiery w zależności od koloru mają różny stopień krycia, niektóre ładnie pokryją paznokcie już po 2 cienkich warstwach, a niektóre potrzebują nawet 3 solidnych warstw. Konsystencja jest raczej gęsta, a pędzelek w miarę cienki więc rozprowadza się go całkiem dobrze. Po nałożeniu 3 warstw niestety dość długo schnie, ale za to później lakier wytrzymuje u mnie nawet do tygodnia bez odprysków. Cena lakierów z tej serii jest dość spora co sprawia że nie da się za bardzo poszaleć z ilością kolorów w swojej kolekcji. Ogólnie warto przetestować.

Średni

Kupiłam kilka lakierów z tej firmy zachęcona marką i dobrymi opiniami.
Dobry pędzelek, dobrze maluje się nim paznokcie. Krycie rewelacyjne. Maluję dwie warstwy, lakier nie robi smug oraz prześwitów, ładnie się prezentuje na paznokciach.
Jedynym minusem jest dla mnie trwałość - u mnie niestety odpryskuje czasem nawet po jednym dniu.
Dlatego cena 20 zł za buteleczkę to dla mnie nieco za dużo. Czego innego spodziewałam się po firmie Inglot.
Szybko schnie.
Plusem na pewno jest ogromna i bogata gama przepięknych kolorów.

Mają swoje wady ale wciąż je kupuję

Lakiery Inglot lubię, kupuję od czasu do czasu. Mają one swoje plusy i minusy o których poniżej

- bardzo duża gama kolorystyczna, bardzo dużo odcieni czerwieni, którą uwielbiam oraz kolekcje sezonowe, limitowane,
- pięknie się błyszczą na paznokciu, żaden inny lakier nie ma takiego połysku jak Inglot, nawet bez topu,
- całkiem dobry skład jak na lakier, nie zawierają szkodliwych substancji
- niestety trwałość tych lakierów jest dyskusyjna, wiem że to także zależy od kondycji paznokci, ale znam tańsze lakiery które wytrzymują na moich paznokciach dłużej
- cena moim zdaniem jest za wysoka w stosunku do jakości
Mimo wszystko od czasu do czasu sięgam po te lakiery, trochę przez sentyment (w mojej młodości były to bardzo popularne dobre lakiery, kiedy wybór nie był jeszcze tak ogromny), trochę przez respekt dla marki którą bardzo lubię i szanuję.

Nie warte swojej ceny

Ogromny wybór kolorów, ładne opakowanie i łatwa aplikacja i na tym właściwie kończą się zalety tego produktu. Wytrzymuje na paznokciach tyle samo co lakiery za 5zl bo pierwsze odpryski pojawiają się już po dłuższym prysznicu. Mam całą kolekcję tych lakierów bo są fajne ale nie są warte swojej ceny.

Największe rozczarowanie kosmetyczne tego roku

Lakiery Inglot stosuję od wielu lat. Kiedyś były to tanie, a bardzo dobre produkty. Z roku na rok widziałam jak pogarsza się ich jakość, a cena rośnie niewspółmiernie w górę. Miałam jednak swoich kolorystycznych faworytów, więc nadal kupowałam te lakiery (głównie czerwień i blady róż). Jakież było moje rozczarowanie i wściekłość, kiedy 2 tygodnie temu po raz kolejny kupiłam swój ulubiony kolor (050), pomalowałam nim paznokcie i już w trakcie zauważyłam, że lakier nie kryje, robi mega smugi, jest rzadki i zalewa skórki! Mało tego. Trzymał się w nienaruszonym stanie dokładnie 1 cały dzień! Koszt lakieru w obecnej chwili to 26 złotych i uważam, że wyrzuciłam pieniądze w błoto i już tego nie powtórzę. Także dziewczyny, lepiej sięgnijcie po inne 3 razy tańsze lakiery, bo obecnie Inglot nie dorasta im do pięt.

Nie polecam.

Lakier ma odpowiednią konsystencję i odpowiedniej wielkości pędzelek dzięki czemu bardzo łatwo i precyzyjnie można pomalować paznokcie - to jego główna i niestety jedna z niewielu zalet.
Żadnym innym lakierem tak łatwo i precyzyjnie nie malowało mi się paznokci, wielka szkoda, że pozostałe jego cechy nie trzymają jakości.
Kolor (nr 021) jest ładny, tzw. strażacka czerwień, ładnie błyszczy nawet bez top coatu.
Niestety nałożenie dwóch warstw nie jest wystarczające - po nałożeniu dwóch warstw lakier nadal lekko przebija (może ciemniejsze lakiery z tej linii są bardziej kryjące?).
Jestem rozczarowana biorąc pod uwagę, że tańsze lakiery, mniej znanych marek zwykle spokojnie kryją po nałożeniu dwóch warstw, a czasem nawet i po jednej.
Czas schnięcia standardowy.
Trwałość - 2 dni, zatem znowu jak na cenę i firmę - niziutka