Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Lakiery do paznokci INGLOT to bogata paleta kolorów połączona z najwyższą jakością. Nie zawierają toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu (DBP), kamfory.
Uwaga! Bardzo prosimy o podawanie w recenzji koloru ocenianego lakieru.

lakiery do paznokci
bez formaldehydu

Lepsze niż drogeryjne

Lakierów z firmy Inglot używam od wielu lat. Na rynku są dostępne różne kolory, jest ich naprawdę mnóstwo. Aktualnie posiadam w swojej kolekcji 4 lakiery z tej serii.

Numer 232- piękny brokat w kolorach „kuli dyskotekowej”- od lat mój numer jeden na Sylwestra. Najbardziej lubię go nakładać na czarny lakier, ale będzie wyglądać rewelacyjnie na każdym.
Numer 803- blady róż
Numer 174- bardzo jaśniutki róż, trzeba nałożyć ze 3 warstwy, aby dobrze pokrył, ale taka już chyba uroda takich kolorów
Numer 371- kakaowy brąz z lekko fioletową poświatą perłową- dla mnie rewelacyjny, niepowtarzalny i elegancki kolor.

Lakiery mają swoją główną zaletę- nie zmieniają się w gluta, można ich używać wiele lat i dalej zachowują swoje właściwości. Ciemniejsze kolory kryją bez zarzutów, jaśniejsze słabiej. Wysychają w miarę szybko, ale ja i tak się niecierpliwię, więc używam przyspieszaczy do wysychania. Pędzelki są niezbyt duże, ale przy takiej konsystencji lakierów jak najbardziej się sprawdzają. Lakiery są trwałe, nie odpryskują i nie zdzierają się szybko przy normalnej pracy rękami.

Super wybór kolorów, ale nie są to najlepsze lakiery na rynku

Zanim zaczęłam przygodę z lakierami hybrydowymi, często po nie sięgałam. Lakiery z Inglota uwielbiałam w szczególności za niesamowity wybór kolorów- gdy szukacie idealnego odcienia czerwieni czy beżu to właśnie lnglot taki odcień posiada :)
Pędzelki idealne- dzięki nim nie problem pomalować płytkę tuż przy skórkach, nie mają tendencji do rozlewania. W miarę szybko zastygają, z trwałością też nie tak źle- tydzień wytrzymywały bez odprysków (podczas normalnego tygodnia, bez większych porządków w domu).

Co na minus?
Na pewno napigmentowanie. Kilka kolorów, które kupiłam były słabo napigmentowane, głównie te z odcieni różu-czerwieni- bordo. Nie pamiętam teraz koloru, ale przy jednym musiałam nałożyć trzy warstwy, aby płytka paznokcia była dobrze pokryta.

Bardzo ładny lakier

Lakier, który dodaje elegancji i subtelności. Bardzo go polecam ze względu na jego szybkie schnięcie. Lakier jest bardzo wydajny, ponieważ jego niewielka ilość wystarcza na bardzo długo. Kolor jest bardzo ładny taki kobiecy.

Klasyk wśród klasyków

Preferuję bardziej stonowane, nudziakowe kolory, dlatego wybrałam beżowy odcień. Lakier jest najlepszy do tej pory wśród stosowanych przeze mnie do tej pory. Jego konsystencja jest dosyć wodnista, ale szybko zasycha na płytce paznokcia, kolor jest bardzo głęboki i wystarczy jedna warstwa.

Klasyk, który trzeba mieć

Kiedyś nagminne kupowałam lakiery do paznokci, szłam w ilość i miałam mnóstwo kolorów. Z czasem się to zmieniło i poszłam w minimalizm dobrej jakości. Najpierw kupiłam kolor 166 - ot, zwykły, transparentny róż, ale lakier okazał się strzałem w dziesiątkę! Nakładam go zawsze na odżywkę i przykrywam zwykłym toperem. Pędzielek w porządku, całkiem płaski i lekko ścięty po bokach, więc wystarczą trzy ruchy i lakier jest nalożony. Nie rozlewa się i równomiernie rozkłada. Kolor można nabudowywać - noszę zarówno jedną, jak i dwie warstwy. Utrzymuje się ok. 4 dni. Idąc za ciosem kupiłam potem czerwień 036 - odcień fantastyczny, chłodny, przy każdej warstwie daje trochę inny efekt. Nakładam jak zazwyczaj, ale dla lepszego krycia kładę dwie warstwy i wygląda zabójczo. Co ważne, lakiery mam już dłuuugo, paznokcie maluję regularnie i produkt po kontakcie z powietrzem w ogóle nie zmienił konsystencji - nie wysycha, nie gęstnieje i nie ciągnie się.

ulubiony

Moje paznokcie nie lubią hybryd, więc będąc w jednej z drogerii sięgnęłam po lakier z Inglota. Wybrałam kolor 082, delikatny, lekko wpadający w beż, ale mimo wszystko transparentny - takie lubię najbardziej.

Na początku konsystencja jest bardzo wodnista, trzeba bardzo uważać z ilością, ale to po kilku paznokciach przychodzi z automatu. Zazwyczaj przy moich paznokaciach, jedna warstwa wystarczy i efekt mnie zadowala. Paznokcie są lekko zabarwione o pięknej tafli odbijającej światło. Lakier szybko schnie, więc malowanie to czysta przyjemność. Nie trzeba się martwić, że zaraz się gdzieś odciśnie. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to paznokcie bez uważania na nie, wyglądają nieskazitelnie przez 3-4 dni, po tym czasie już widać lekko odrost i ja zazwyczaj zmywam. Zauważyłam przy 2 warstawach, na dużym słońcu lakier żółci się, ale dla mnie to nie jest problem.

Podsumowując, bardzo lubię tę formułę i na pewno sięgnę jeszcze po innej kolory.

Całkiem dobry

Klasyczny lakier do paznokci mimo, że najczęściej używam hybrydy to muszę w zanadrzu jakiś posiadać i przyznam, że sprawdza się dobrze. Nie jest tak wytrzymały jak hybrydy ale to całkiem zrozumiałe.

Lakiery są dostępne w wielu kolorach i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dobry pędzelek, którym łatwo się maluje. Jedna warstwa to stanowczo za mało aczkolwiek nie znam lakieru, który przykryje płytkę paznokcia właśnie już po pierwszej warstwie. Lakier trzyma się kilka dni, chyba że nałożę utwardzacz wtedy wytrzyma do max tygodnia.

Podsumowując lakier jest dobry i chętnie kupnie ponownie.

Inglot, Nail Enamel

Lakier występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Pędzelek jest cienki i długi dzięki temu łatwo rozprowadza się na płytce paznokcia.Szybko schnie, długotrwały i nie odpryskuje. Ładny czerwony i żywy kolor.

Niesamowity kolor

Lakier ma niesamowity kolor i naprawdę ślicznie prezentuje się na paznokciach. Pędzelek jest bardzo dobry, a sama aplikacja nie stanowi problemu. Osobiście nakładam dwie warstwy lakieru. Minusem jest to że lakier bardzo szybko odpryskuje jak ma się nawet lekko dłuższe paznokcie. No ale klasyczne lakiery tak mają i trzeba się z tym liczyć

Będę myśleć z sentymentem

Lakierów Inglot używałam latami. Miałam kilka kolorów i jednego ulubieńca - nr 76, którego buteleczek nie zliczę. Jaśniejsze odcienie wybrałam też pod manicure w dniu ślubu. Wtedy nie uznawałam innej marki, mniejszy był też wybór a cenowo Inglot był bardziej dostępny.

Po urodzeniu dzieci miałam kilka lat przerwy w malowaniu paznokci. Z żalem musiałam wyrzucić swoją kolekcję Inglotów, choć wydaje się, że dałyby jeszcze radę. Pod względem trwałości są niesamowite. Niektóre miałam latami i choć się rozwarstwiały, po ponownym zmieszaniu dalej funkcjonowały.

Mimo codziennego noszenia lakierów, przy większej kolekcji i ich dużej objętości, naprawdę trudno byłyby je zużyć w terminie ważności.

Prawdą jest, że trwałość i krycie zależały mocno od odcienia. Te jaśniejsze, a szczególnie półprzezroczyste, zdarzało mi się malować 3 i 4 razy. Wtedy nie używałam jeszcze top coatów, teraz żałuję, bo zwykle po 2-3 dniach musiałam poprawiać końcówki.

Nie trzeba przy nich używać baz - nie niszczą płytki.

Wąski pędzelek ma swoje plusy i minusy. Jest wymagający, ale daje możliwość tworzenia cudów, ja bawiłam się w malowanie wzorów, i jest precyzyjny do rysowania pożądanego kształtu - w przeciwieństwie do szerokich pędzelków, które często wyjeżdżają poza owal. Nie do szybkiego malowania. Tym bardziej, że lakiery nie zastygają szybko.

Aktualnie nie mam łatwego dostępu do stoisk Inglota, a dodatkowo zobaczyłam jak szeroka i tania jest oferta drogeryjna. Oczywiście nie umywa się ona do gamy kolorystycznej Inglota, ale za śmiesznie małe pieniądze można kupić zdecydowanie łatwiejsze w użyciu produkty.

Pewnie kiedyś do marki wrócę, gdy odzyskamy wszyscy większą swobodę i mobilność - z ciekawości jak lakiery się zmieniły. Być może zrobię to szybciej, gdy będę potrzebowała czegoś specjalnego na jakieś większe wyjście.

Kto jeszcze nie zna marki, radzę wypróbować ze względu na niespotykane kolory.

Nie są złe, ale rewelacyjnie też nie

To co mnie najbardziej kusiło w lakierach Inglot to ich rzekoma długowieczność.
(i te eleganckie kwadratowe buteleczki, świetnie się prezentują w pudełku z rzeczami do manicure)
Nie maluję zbyt często paznokci, a także zazwyczaj sięgam po te same odcienie, więc wolę mieć jedną butelkę sprawdzonego koloru, który mi posłuży.
Moje najstarsze Ingloty mają prawie 2,5 roku. Jeden lekko się rozwarstwił, ale po zmieszaniu sprawuje się dobrze, lakiery te nie stały się bardziej śmierdzące czy zgluciałe, maluje się praktycznie tak samo jak na początku, więc pod tym względem jest nieźle.

Pędzelek jest wąski, klasyczny, ale aż za bardzo elastyczny i zdarza się mi nim wyjechać za skórki, bo ucieka. Ale też jest całkiem przyzwoity, pasuje nawet do małych paznokci i doceniam go przy pedicure, bo mam na jednym palcu u stopy płytkę paznokcia zbyt wąską w poprzek(pozostałość po urazie z dzieciństwa) i szlag by mnie tam trafił z szerokimi pędzelkami.
Konsystencję te lakiery mają rzadszą i lejącą.
Po wyschnięciu wybitnie brakuje im połysku, obowiązkowo trzeba je dodatkowo nabłyszczać warstwą topu.
Schną w normie, mogę malować wieczorem bez ryzyka odciśniętej pościeli, oczywiście pod warunkiem, że nakładam cienkie warstwy.
Lakierów używam zawsze z bazą i topem-mam niezbyt twarde paznokcie oraz pracę, która je nadwyręża, więc jeśli maluję paznokcie to kompleksowo :)

Pod względem krycia najbardziej problematyczne są ciemne czerwienie 807(klasyczna ciemna wiśnia) oraz 176(taki buraczkowy z delikatnym srebrnym pyłkiem), wymagają trzech warstw, aby nie było widać smug. Chyba, że używam ich do pedicure, tam dwie warstwy dają wystarczający efekt. Na dłoniach szybko się wycierają na końcach, ich trwałość to 2-3 dni maks.
Klasyczny pudrowy róż 803 kryje poprawnie przy dwóch warstwach, nie sprawia problemów w aplikacji. Jest najtrwalszy, nosiłam go do 5 dni bez wyraźnych odprysków, jedynie lekko starte końcówki od ciągłego pisania na klawiaturze.
Perłowy mauve 893 też kryje dobrze przy dwóch, ale mam wrażenie, ze przy dwóch warstwach wygląda bardziej smutno i ponuro oraz płasko, przy pierwszej jest bardziej urokliwy. Całkiem trwały, do 4 dni.
868 to mleczny róż z perłowymi drobinkami. Ma najbardziej lejącą się konsystencję i jest półprzejrzysty co mi akurat bardzo pasuje i właśnie takiego efektu szukałam-wygląda schludnie oraz elegancko, jest świetny do frencha z białymi końcówkami jak i solo na codzienny lekki manicure. Przy odrobinie wprawy nie smuży już przy pierwszej warstwie. Na moich paznokciach trzyma się do 4 dni, niestety lubi nieestetycznie pękać na całej powierzchni.

To właśnie ten ostatni kolor sprawia, że zaznaczam Kupię Ponownie, bo właśnie takiego lakieru szukałam, a nie znalazłam go w żadnej innej firmie, wszystkie były zbyt mocno kryjące, a ja szukałam czegoś lekko transparentnego z drobinkami.

Ogólnie gama kolorystyczna lakierów Inglota robiła wrażenie, ale kiedyś. Obecnie dużo firm oferuje mnogość kolorów oraz wykończeń, więc z Inglota warto kupić jedynie jakieś naprawdę niespotykane nigdzie indziej odcienie.
Klasyczne czerwienie czy beże o lepszej jakości znajdziecie w markach za kilka złotych ;)

Średnio na jeża

Lakier ma kilka plusów, ale zdecydowanie więcej minusów.

Plusy :

- szeroka gama kolorystyczna - zarówno jasne, jak i ciemne odcienie, jest w czym wybierać.

- lakier dość szybko wysycha, ale nie wiem, na ile jest to zasługa top coatu, a ile samego lakieru, aczkolwiek to na plus

- nie wysycha szybko, można spokojnie używać go ok. roku

Minusy :

- lakier ma mało zgrabny, szeroki pędzelek, którym ciężko jest dojechać do krawędzi i ciężko nim manewrować

- tworzy smugi

- potrzeba 3 i wiecej warstw aby porządnie pokryć paznokieć, niestety potem takie warstwy dłużej wysychają

- lakier dość szybko odpryskuje