Nivea Deodorant, DRY Deo Roll-on for Men

Nivea Deodorant, DRY Deo Roll-on for Men

Nivea Deo DRY Roll-on for Men skutecznie chroni przed poceniem i łagodnie pielęgnuje. Zostawia skórę przyjemnie suchą. Nie zawiera alkoholu.

Skład: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, PpG-15 stearyl Ether, Steareth-2. Steareth-21, Parfum, PEG-8, Trisodium EDTA, Glyceryl Laurate, Persea Gratissima, Citric Acid, Octyldodecanol

Cena: ok. 10zł/ 50ml

ładnie pachnie, ale nieskutecznie chroni

Dezodorant nie jest zbyt skuteczny. Jego zapach był bardzo zachęcający, więc zużyłem 2 opakowania, ale ponownie już go nie kupiłem. Ochrona dosyć kiepska, przy większym wysiłku fizycznym właściwie nie działa. Raczej nie polecam, słabo chroni przed przykrym zapachem, nieprzyjemnie klei ubranie do ciała.

Używam nie bez powodu od lat

To jest mój podstawowy kosmetyk, używany na codzień i to... OD DOBRYCH KILKU LAT. Wybrałem go kilka lat temu jako antyperspirant, który nie będzie się gryzł nutą zapachową z perfumami, zarówno wyjściowymi o silnym "aromacie", jak i takimi delikatnymi, używanymi przy sporcie. A jestem człowiekiem bardzo aktywnym i sporo się ruszam, różne aktywności po prostu uprawiam (taniec, siatkówka).

Generalnie, jedyna wada jaką mogę zarzucić, to że co roku durna firma Nivea dodaje coraz więcej nuty zapachowej. Wkurza mnie to, bo od zapachu są perfumy, wody toaletowe i masa innych kosmetyków, a nie antyperspiranty !!! Z drugiej strony, gdybym używał tylko tego "dezodorantu", to ten zapach jest nawet nie najgorszy, dość łagodny i przyjemny. Ale że to jest II zapach do perfum, to już mi się pomysł coraz to większego "uzapachowiania" po prostu nie podoba. Droga Niveo - jak jeszcze powiększycie lekko moc zapachu, to odchodzę !!! Bo miara się przebierze...

Ten kosmetyk nadaje się dla ludzi opalających się w solarium, bo nie blokuje promieniowania UVa / UVB. Sprawdzone na sobie :-]]]

Wodoodporność - na niezłym poziomie. Jak się wchodzi do wody i nie szoruje pachami za mocno, to dużo go nie spływa, sprawdzone na plaży. Przy kąpieli trzeba też dobrze pachy namydlić, aby go zmyć do końca, gdyż ogólnie kosmetyk wnika częściowo w głąb. Czyli trzyma się nieźle, w sumie takie ma zadanie hehe.

NIE UCZULA. NIE PIECZE. NIE PODRAŻNIA. A jestem dość wrażliwy na mocno schemizowane rzeczy. No i z uwagi na sport i solarium - czasem golę pachy. Tyle lat na ryku, to firma Nivea doszła do perfekcji w doborze optymalnych składników :-]]]

Unisex ? Moją exi parokrotnie używała mego deo i stierdziła, że fajny, że ok, tylko zapach za mocny trochę. Czyli to samo co ja twierdziła hehe.

Nadaje się do uprawiania sportu. Na pewno nie blokuje pocenia, ale przy sporcie potliwość być MUSI !!! Inaczej byśmy na poważne choroby skóry zapadali. Stąd potliwość przy wysiłku, ale nie ma... smrodu nie ma. Pot jest dzięki formule tego dezodorantu - rozkładany, czy neutralizowany jakoś tak, że generalnie się nie śmierdzi. A po 2-3 godzinach grania w siatkówkę, czy tańczenia z partnerką - jest to szalenie ważne !

W ogóle jego trwałość, czyli czas pracy oceniam na 24h. Też sprawdzone empirycznie, bo potrafię pracować do następnego dnia, jak jakaś awaria (informatyczna) u klienta się poważniejsza trafi.

Kwestia brudzenia - minimalnie brudzi, głównie ciemne koszule, ale głównie od środka. Zostawia się na wewnętrznej stronie koszuli taki biały jakby osad, proszek, talk. Natomiast zacieki, o których mili Państwo powszechnie piszecie, że brudzą Wam koszulę, to jest... wasz własny pot !!! ;-PPP

Opakowanie i skład chemiczny - pancerne szklane opakowanie dobrze znosi podróże. Sam płyn - też, zarówno w lato w przegrzanych samochodach, jak i w samolotach, gdzie temperatura spada do minus ileś tam (w luku samolotu). No i nie wypływa to na skład i działanie, bo kosmetyk jest dośc hermetyczny - kulka ściśle przylega do brzegów, przez co na początku troszę ciężko chodzi, za to później się w takim samolocie przykładowo nie wylewa przez kulkę maź. A i nosze awaryjnie jeden deo w plecaku z lapkiem - noszę od dłuższego czasu i skład, konsystencja i praca - nadal są ok, a noszę tą buteleczkę od roku lub lepiej.

To na co zwracam uwagę, czyli ekologiczność:

Opakowanie jest zbudowany ze szkła (recycling) i plastiku: plastikowa naklejka która niestety ciężko się zrywa (a zrywam, bo mam skrzywienie proekologiczne i wrzucam ją osobno do kosza na plastiki) oraz kulki plastikowej. Odłączenie kulki z jej trzpieniem zajmuje najwięcej czasu i wysiłku. Potem 2 razu płuczemy środek wodą - i mamy 100% recyclingu opakowania. Gdyby tylko naklejka była opaską foliową - byłaby z ekologicznego punktu widzenia to EKOLOGICZNA REWELACJA :-)))

Cena do 10 złotych jest dość atrakcyjna, tym bardziej że wydajność jest niezła, starcza taka 1 buteleczka na miesiąc ? Może dłużej nawet jak się smarujemy pod pachami, a nie od stóp do głów jak widziałem co niektórzy czynią hihi. No i co ważne - jest w większości stoisk z kosmetykami, czyli powszechna dostępność.

Acha, jak nie ma gdzie tego kupić, to zamiennie testowałem damski (moim zdaniem, choć producent się zarzeka że to unisex...) deo antyperspiracyjny Yves Rocher w białej butelce - niezły całkiem, ale droższy i na krócej starcza oraz jakiś polskiej firmy, plastikowa butelka, chyba niebieska, charajkterystyczna duża kulka... Ten drugi mi się podobał, ale bardzo szybko się skończył, cenowo niewiele tańszy od Nivei.

Podsumowując: sprawdzony kosmetyk do codziennego użytku, dobry przelicznik cena do jakości i cena do wydajności. Nie boi się sportu, wody, ani zapiekania w solarium. Nie podrażnia. Dobrze znosi zmienne warunki i podróże. Tylko za mocna nuta zapachowa i chora tendencja producenta do jej coraz to zwiększania :-(((

Używam tego produktu od: 2004/5 roku, wiele lat w każdym razie ;-)))
Ilość zużytych opakowań: ok. 50 i stale rośnie

badziew

kupiłęm ten dezodorant w wersji sensitive

plusy:
tani
prawie bezwonny

minusy:
nie wchłania się więc też brudzi
słabo blokuje pot - a ja się mało pocę!!!!!

Używam tego produktu od:2 mies

Quality Missala Jak dobierać perfumy

z braku laku

Zaczełam go uzywac, kiedy zadnego Deodorantu nie bylo w domu i od samego poczatku mi sie nie spodobal.

Zapach meskich perfumow mogłam wytrzymac, bo to przeciez kosmetyk dla facetow, wiec nie wymagałam zeby ładnie pachnial, ale działanie bylo wrecz straszne.
Jesli ja kobieta mocno sie poce i mi nie pomogł, bo cały czas mialam mokre plamy pod pachami to nie wiem, jak ten kosmetyk miałby zachamowac potliwosc u facetowow. Szczeze w to watpie, ze bedzie on dobry dla kogokolwiek ewentualnie dla osob, ktore nie maja problemow z potliwoscia. Jesli mocno sie pocisz to lepiej go nie kupuj taka mala rada oddemnie:D

Używam tego produktu od:2miesiace

Tyklo fajny zapach

Plusy tego kosmetyku to
-fajny zapach
-Dobra cena

Minusy
-krótki czas działania
-Bardzo wodnista konsystencja
-Zostawia plamy na ubraniu

Polecam tylko osobom którym zależy tylko na ładnym zapachu.
Używałem ten produkt: 2 miesiace

..Może być....

Kiedy zaczynałem przygode z tym antyperspirantem bardzo przypadł mi do gustu. Ostatnio chyba się popsuł a może poprostu znudził :)?
PLUSY:
- przez cały dzień utrzymuje się miły zapach
- tani
- wydajny (mi wystarczał na ponad miesiąc, 2-3 razy dziennie)
To byłoby na tyle:
MINUSY:
- dziwna konsystencja
- w duży upał niestety brudzi ubrania, szczególnie jeśli ktoś lubi używać wtedy koszul

Taki średniak, niczym specjalnym się nie wyróżnił - jakby zabrakło go w sklepie bez wyrzutów sumienia kupiłbym jakiś inny...

Eeee tam...

Taki sobie dezodorant... Wcale nie widze różnicy w poceniu się po zastosowaniu go. Bardzo długo trzeba czekać aż się wchłonie. Ma dość dziwny zapach. Raczej nie polecam.

koszmar

Nie spelnial w zadnej mierze swojego podstawowego zadania, tj. zapobieganiu poceniu. Po nim pocilam sie jeszcze bardziej!! Poza tym kiepsko sie wchlania i jest zbyt rzadki, jedyny plus, ze nie brudzi ubran.

ilość zużytych opakowań: 1

sprawdzony

Opakowanie na plus, bo widac ile kosmetyku ubywa.
Dezodorant jest delikatny, nie podraznia skory, nie brudzi koszul.
Nie smierdzi alkoholem.

ogólnie nic ciekawego..

Nie polecam tego produktu, jeszcze bardziej się po nim pociłam, ma wstrętną konsystencję, po nałożeniu trzeba odczekac kilka minut bo w przeciwnym razie plama na bluzce gotowa.

moje deo

Damskie już na mnie nie działają :( Kupiłam męski, bo nic innego nie byłam w stanie wymyślić :) Zaskoczył mnie pozytywnie - szybko się wchłania, nie klei się, no i jest przyzwoicie skuteczny. Lekki męski zapaszek na szczęście jest mniej trwały niż koalicja PO-PiS w Radzie Warszawy :) Jestem zadowolona, nie wiem jednak, jak będzie działał na dłuższą metę, bo wykończyłam dopiero połowę opakowania. Przyjemne odkrycie.
Na Misia nie działa. Na Misia działają ostatnio tylko pulchne brunetki :(

Bubel!

Dezodorant ten ocenię zarówno w swoim ;P, jak i w OsiOlka imieniu:) Na (nie)szczęście obie te opinie są zbieżne. Otóż specyfik ten fatalnie się rozprowadza, baaaardzo długo się wchłania, jest lepki, mało wydajny... i słabiutko (tzn. na b.krótko) chroni przed potem :( Wyjątkowy bubel! Ilość zużytych opakowań: 1 i więcej nie będzie