Trichomania (Szampon w kostce do włosów suchych i kręconych)

Trichomania (Szampon w kostce do włosów suchych i kręconych)

Kultowy szampon Lusha do włosów suchych czy kręconych. Z odżywczym olejkiem kokosowym pozwala zaopiekować i ujarzmić kręcone włosy. Pięknie pachnie i niesamowicie działa: wygładza, odżywia i regeneruje włosy, nadaje im blask.

regenerujące
Włosy
kręcone
zapachowa
50 - 100ml
Skóra głowy
normalna

Nie dla niskoporowatych włosów

Zacznijmy od tego, że szampon się kompletnie nie pieni, trzeba bardzo dobrze go zmoczyć żeby umyć włosy. Jest też mało wydajny. Niemiłosiernie obciąża włosy, spowodował świąd skóry głowy. Włosy po nim lepiły się jakby były niedomyte. Szkoda mi go wyrzucać, dlatego używam go do drugiego mycia, bo całkiem dobrze nawilża jednak nie daje sobie rady z olejami i brudem. Być może sprawdzi się u kręconowłosych

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020778].usefull || 0 }}% pomocna.

Niestety klapa

Dałam dwie gwiazdki bo uwielbiam produkty tej marki - bardzo odpowiadała mi ta "kostka" szamponu :)
I oczywiście ten zapach.... zniewalający

Co się zaś tyczy samego mycia - jak dla mnie za mało się pienił, włosy miałam splątane i niestety kiedy wyschły ukazywała się moja "szopa"..
Nie sprawdza się na włosach o wysokiej porowatości, są zmierzwione, splątane i po prostu nieładnie wyglądają...
Producent zaleca go do kręconych włosów - moje akurat trochę się falują, tu i ówdzie by się zakręcały ale jakoś szampon im w tym nie pomógł...

Można wypróbować, jak wiadomo każdy włos inaczej reaguje na kosmetyki...

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[927961].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry, ale nie najlepszy

Kupiony na próbę,
Na pierwszym miejscu SLS w składzie (uwaga dla wrażliwych).
Dobrze się sprawdza to tygodniowego oczyszczania skóry głowy.
+ wydajny
+ dobrze się pieni
+łatwość obsługi

-cena

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 50 g

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[927878].usefull || 0 }}% pomocna.
Fryzury na wesele

przyzwoity, ale nieszczególny

PLUSY:
- wydajność
- wygodna kostka
- śliczny zapach
- przyzwoicie myje

MINUSY:
- kiepsko się pieni
- nie zauważyłam obiecanego wygładzenia czy odżywienia

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[920894].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie polubiliśmy się

Nie polubiłam tego szamponu, a bardzo chciałam. Na plus wydajność i zapach (bardzo naturalny). Jednakże szampon mimo SLS na pierwszym miejscu w składzie bardzo obciążał moje włosy. Wyglądałam jakbym włosów przez tydzień nie myła :P tragedia.

Ilość zużytych opakowań: Połowa kostki

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[884314].usefull || 0 }}% pomocna.

DLA NISKO POROWATYCH

Mam włosy średnio-wysoko porowate, żaden kokos na takich włosach się nie sprawdzi :)

Puch, puch, puch poleciał do siostry która jest nim oczarowana.

Plusem jest wydajność i zapach.

Ilość zużytych opakowań: kostka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[849133].usefull || 0 }}% pomocna.

Zawiodłam się...

Moim marzeniem było stać się posiadaczką kilku "hitów" Lush\'a . Między innymi właśnie tego szamponu w kostce.

Według mnie zapach mógłby być przyjemniejszy. Nie jest może nieprzyjemny,ale na pewno nie taki,jak lubię.

Kształt również nie do końca spodobał mi się. Podczas mycia włosów, "kanciastość" kostki bardzo przeszkadzała. Nie mogłam dokładnie umyć włosów.
Metodą prób i błędów szło mi coraz lepiej,jednak pewne rzeczy nie zmieniły się.
Na przykład to,że szampon bardzo słabo pieni się. Przy tak "trudnym" kształcie kostki, wytwarzanie piany jest dość istotne. Tu tego zabrakło.

Liczyłam też,że szampon zmiękczy włosy, odżywi /w końcu zawiera mnóstwo składników naturalnych/.
Niestety,nic takiego nie miało miejsca.
Włosy były "tępe" w dotyku, puszyły się. Miałam wrażenie,że nie są dokładnie umyte.

Na plus zaliczam wydajność. Tyle razy go używałam,a kostka nadal wydaje się być nienaruszona.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[835941].usefull || 0 }}% pomocna.

Naprawdę dobry

Szukając produktów, które mogłabym zamówić z lusha trafiłam na ten szampon, zachęciły mnie opinie, przeznaczenie do kręconych włosów oraz dość nietypowa forma.

Forma produktu:
Moim zdaniem jest trochę mniej wygodna od normalnej formy, no i trzeba pamiętać aby nie zostawiać szamponu w prysznicu bo się po prostu rozpuści. Po pewnych czasie kostka robi się mniejsza i łatwiej ją zgubić, co mnie się niestety zdarzyło :D.

Działanie:
Szampon oczywiście ładnie zmywa wszelki brud z włosów, a do tego ich wgl nie wysusza, a wręcz przeciwnie. Po użyciu włosy są przyjemne w dotyku i nie są tak poplątane jak po zwykłych szamponach.

Inne:
Jest wydajny, używałam go wprawdzie na zmianę z John Friedą, ale i tak na długo mi starczył. Dobrze się pieni.

Ogółem wart polecania, a nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ ta forma szamponu jednak mnie nie przekonała, postawię na te tradycyjne ;).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[686961].usefull || 0 }}% pomocna.

Zupełnie nie dla mnie.

Kupiłam, mimo że moje włosy kręcone nie są, ale wydawały mi się suche po farbowaniu.
\\n
\\nZacznę od plusów na zachętę:
\\n+ ładny zapach
\\n+ niezła wydajność (choć przez miękkość kostki jest i tak mniejsza niż innych przeze mnie używanych szamponów Lush)
\\n+ na pewno lekko natłuszcza (czy to plus?) :rolleyes:
\\n+ nie podrażnia skóry głowy
\\n
\\nMinusy niestety jak dla mnie przesądzają sprawę:
\\n- obciąża moje cienkie włosy
\\n- nie zmywa dobrze olejów, nawet po dwukrotnym myciu
\\n- włosy wyglądają po prostu kiepsko - oklapnięte, nieświeże, na pewno nie jak po umyciu
\\n
\\nSzampon kompletnie nie współgra z moimi włosami, na pewno się pożegnamy i tęsknić nie będę.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[653615].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry

Używałam wcześniej Ultimata Shine, ale swędziała mnie po nim głowa i przyznam, ze bardzo obawiałam się tego szamponu. Jednak jak na razie nic takiego się nie dzieje, co mnie niezmiernie cieszy.
Szampon ma wiele zalet:
-szalenie wydajny (całe szczęście, że mam tylko połówkę, bo szybko kosmetyki mi się nudzą)
-relatywnie niska cena do wydajności
-fantastycznie się pieni
-łatwość i wygoda mycia (można spienić w dłoniach i potem pianę na włosy lub przejechać parę razy mydłem wzdłuż włosów)
-nawet przyjemny, delikatny zapach
-rewelacyjnie oczyszcza – moje włosy są w dotyku takie skrzypiące (czasem aż za bardzo)
-fryzura jest piękna – włosów się wydaje więcej, są uniesione od nasady, pięknie błyszczą
-cudownie miękkie włosy (!!!!)
-włosy są raczej ładniejsze po nim w porównaniu z innymi szamponami.

Mam bardzo zdrowe, ładne i zadbane włosy i uważam, że ten szampon jest naprawdę porządny. Używam i tak maseczek/odżywek dla podtrzymania włosów w dobrej kondycji.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie połowy kostki

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[601888].usefull || 0 }}% pomocna.