Herba Studio, Balsam do paznokci `2x5`(stara wersja)

Herba Studio, Balsam do paznokci `2x5`(stara wersja)

Pojemność 4,5 ml

Kosmetyk naturalny, przeznaczony do pielęgnacji paznokci.
Działanie:
- wzmacnia giętkie, łamliwe, rozdwajające się paznokcie,
- stymuluje wzrost silnych paznokci,
- odżywia paznokcie zniszczone i przywraca im połysk,
- wygładza skórki otaczające paznokcie.
Wskazania:
- paznokcie giętkie, łamliwe, rozdwajające się,
- paznokcie wysuszone, matowe,
- paznokcie zniszczone przez stosowanie zmywacza i lakieru,
- skórki uszkodzone przez manicure.
Balsam wcierać w płytki paznokci szczególnie u nasady i otaczający je naskórek.

Jest ok

Dobrze odżywia paznokcie niestety bardzo wysuszył skórki. Dawno nie miałam takiego problemu ze skórkami, są bardzo twarde i pozadzierane. Pojemnik jest niezbyt funkcjonalny.

Ratunek po hybrydzie/ żelach.

Bardzo lubię jego kuzyna- Tisane, dlatego i On musiał wpaść w moje ręce :) Zbyt mocno spiłowana hybryda zaowocowała cienką jak papier płytką (aż bolało).
Kosmetyk ma zwartą strukturę, solidne opakowanie. Nakładany 2 razy dziennie po 2 tygodniach stopniowo regeneruje pazurki, wygładza skórki i wzmacnia. Polecam do codziennego stosowania. Dodatkowy plus- polska firma i dobry skład.

dobry dla paznokci

W sumie ja bym go nazwała twardy balsam, bo nie ma on lejącej konsystencji tylko tą dość woskową ciężką, co może utrudniać jego nakładanie. Balsam całkiem ładnie pachnie, czymś podobnym do miodu. Najwygodniej nakładać go na noc, bo wolno się wchłania. Przy regularnym stosowaniu pomaga poradzić sobie ze skórkami. Paznokcie po nim wyglądają na zdrowe i odżywione.

Odżywia osłabione paznokcie

Balsam otrzymałam jako gratis, więc nie wiązałam z nim wielkich nadziei. Malutkie opakowanie przypomina mi słoiczek balsamu do ust. Aplikacja jest utrudniona, ponieważ trzeba nakładać produkt palcem. Balsam ma gęstą, oleistą konsystencję, którą łatwo rozsmarować. Po trzech tygodniach regularnego stosowania na noc zauważyłam pierwsze efekty. Balsam dobrze wpływa na kondycje paznokci - regeneruje i odżywia płytkę. Nawilża, zmiękcza i wygładza suche skórki. Z chęcią kupię następne opakowanie.

Dobrze nawilża

Brakuje mi niestety systematyczności, więc nie jestem w stanie ocenić obietnic producenta. Mogę natomiast powiedzieć, że jest super trwałym nawilżaczem. Przynosi ogromną ulgę przy przesuszonych paznokciach i utrzymuje poziom nawilżenia przez cały dzień - pomimo ciągłego mycia rąk :)
Do tego nie jest tłusty i nie odmawiam sobie jego używania mimo ciągłego poprawiania włosów. Dla mnie na plus, na pewno do niego wrócę, choć chwilowo spróbuję jeszcze Regenerum do paznokci :)

Jedyny, o którym pamiętam

Moim paznokciom tak naprawdę nic nie pomoże - nigdy nie będą piękne, mocne i długie. I co jakiś czas będą mi się "sypać" łamaniem, odklejaniem od łożyska, rozwarstwianiem i tym podobnymi efektami nietolerancji pokarmowych. Więc jedyne, do czego używam preparatów do paznokci, to utrzymanie przyzwoitego nawilżenia i ochrony płytek i skórek. I ten balsam sprawdził się w tym doskonale. Kiedy używałam pierwszych dwóch opakowań, była zima, a ja akurat miałam remisję i mimo iż nie wierzę, żeby balsam mi pomógł, to przez tę ówczesną remisję mam dobre skojarzenia z tym produktem i od dwóch lat zawsze go mam w swojej kosmetyczce. Nie używam go często, zwłaszcza że zwykle nawilżam paznokcie olejkami, a do skórek używam nieśmiertelnego kremu z Avonu, ale kiedy 2x5 już mi się kończy, to zawsze pamiętam, żeby kupić następne opakowanie.
Nie jest wydajny, latem sprawia wrażenie zbyt tłustego, a zimą (często używałam go siedząc w tramwaju) czy ogólnie w niskich temperaturach jest zbyt twardy, niewygodnie wydrapuje się go z pudełeczka, ale i tak mam do niego słabość.

Dla mnie rewelacja

Mam ogromne problemy z paznokciami - suche skórki, skóra nieprzylegająca do paznokci, które się rozdwajają i są bardzo słabe. Właśnie kończę pierwsze opakowanie tego balsamu i działa na mnie bardzo dobrze. Suche skórki zniknęły, skóra zdrowo przylega do płytki paznokcia. Poprawa nastąpiła bardzo szybko, po kilku dniach. Ale stosuję balsam cały czas, po każdym myciu rąk, a nie tylko dwa razy dziennie. No i jak przestałam stosować podczas wyjazdu, to nastąpiło pogorszenie.
Ale balsam jest tani, łatwy w użyciu i działa jak go stosuję, a inne środki raczej pomagały na samą płytkę paznokcia, a nie otaczającą skórę, więc jestem bardzo zadowolona. Widać mój problem bierze się z ogromnego przesuszenia, a nie braku witamin, jak mi się wydawało.
Przydałoby mi się tylko większe opakowanie. A balsam kupiłam stacjonarnie, w aptece za ok. 10 zł.

Ratownik paznokci

Balsam jest na rynku już od wielu lat, co już powinno mówić samo za siebie. Jest ratunkiem na zniszczone, suche, rozdwajające się paznokcie. Pomógł moim wrócić do normy po zdjęciu kilka lat temu żelu. Najlepsze rezultat dla paznokci w opłakanym stanie przyniesie obcięcie ich na krótko i przez kilka dni stosowanie tego balsamu, nawet kilka razy dziennie a szczególnie na noc. Już po kilku dniach widać efekty. Paznokcie rosną po nim szybciej i są w lepszym stanie.

Super, super, super!

Plusy:
+ doskonale regeneruje i odżywia paznokcie, rezultaty widoczne są już po kliku dniach regularnego stosowania,
+ ładnie pachnie,
+ ma wygodną konsystencję, którą można rozsmarowywać na paznokciu oraz wokół niego;
+ świetnie działa również na skórki wokół paznokcia - efekt również widoczny już po kilku dniach;
+ poręczne opakowanie, które wszędzie się zmieści, chociaż wolałabym, żeby słoiczek był bardziej płaski, co ułatwiałoby wydobywanie;
+ korzystna cena,
+ bardzo wydajny.

Minusy:
- mała dostępność, musiałam zamawiać w aptece.

Chyba działa ;)

+słoiczek, lubię słoiczki
+polska alternatywa dla Sally Hansen morelowej odżywki
+udało mi się zapuścić ładne paznokcie
+skórki znacząco mniej suche i nie zadzierają się
+gęsta konsystencja
+łatwa aplikacja

-słoiczek jest dosłownie mikrusi, mógłby mieć wymiary bardziej jak Sally Hansen właśnie czy masło do ust: szerszy i bardziej płaski
-konsystencja mogłaby być jeszcze gęstsza i trochę mniej oleista
-zapach nie urywa, przypomina wosk albo gumę, ale dość szybko znika
-jakość do ceny może jest ok, ale ilość do ceny mogłaby być lepsza

Na krótki czas.

Bliźniaczo- podobny produkt do Tisanowego miodku naustnego.
Ma bardzo fajny skład i konsystencję. Przyjemny zapach. Miło się go używa, choć trzeba zamaczać palec w słoiczku. Jest tłusty i bogaty. Dobrze odżywia skórki i paznokcie. Radzi sobie z zadziorkami. Niestety jest mało wydajny. Jedno opakowanie zużyłam w miesiąc codziennego kilkukrotnego wcierania balsamu w skórki, czasem też i w paznokcie.

Miły a taki niewydajny

Bardzo miły produkt, ale cholernie niewydajny! Konsystencja zwarta, woskowa, niby aplikujemy go niewiele, a schodzi z opakowania jak błyskawica. Biorąc pod uwagę cenę nie jest to super produkt.
Ładnie natłuszcza paznokcie i skórki, na krótką metę polepsza ich stan, ale wystarczy przestać go używać i znów wszystko schnie...
Zapach cudowny, taki pszczelo-ziołowy :) Opakowanie natomiast nie będzie miłe dla właścicielek długich paznokci, ciężko go wydobyć ze słoiczka, który jest malutki, a sam produkt jest twardy.
Kupowałabym go stale, ale cena kontra wydajność nie przemawiają na jego korzyść.