Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

M.A.C., Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy) (Długotrwały podkład do twarzy)

Cena już od 141,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

Wykorzystała: kilka próbek

Bez rewelacji

Od dawna chciałam do wypróbować, jednak ciągle nie mogłam się zdecydować.
W salonie Mac dostałam bardzo duże próbki Studio Fix oraz Pro Logwear.
Na pewno plusem jest wybór kolorów, jednak Studio Fix ma o 2 więcej jaśniejsze odcienie.
Nie podkreśla suchych skórek, nie ma aż tak intensywnego zapachu farby olejnej.
Jednak wymaga przypudrowania, ponieważ nie wchłania się do matu i zostawia lepką warstwę, przez co trudno jest nałożyć np. róż czy bronzer oraz wchodzi w linie mimiczne.
Producent deklaruje, że ma mocniejsze krycie od Studio Fix, jednak wydaje mi się, że jest troszkę słabsze, albo prawie takie same.

Wygląda dobrze około 5-6 godzin od nałożenia, później zaczyna się mocno świecić w strefie T i zaczyna się warzyć. Jeśli zastosuje się bibułki matujące i puder bardzo mocno matujący wygląda ok, jednak pod koniec dnia cera wygląda nieświeżo.

Podkład musimy dobrać to trybu naszego życia i warunków klimatycznych.
Mieszkam w Anglii i pracuje w biurze z klimatyzacja, niestety dla podkładów Mac wilgotny wietrzny klimat plus praca w klimatyzowanym pomieszczeniu na mojej mieszanej cerze się nie sprawdzają.
Głównym powodem, dla którego na pewno nie kupię tego podkładu jest fakt, że podkład jedynie w małym słoiczku zaczął się rozwarstwiać. Producent nakazuje wstrząsnąć buteleczką przed użyciem, jednak kosmetyk się rozwarstwił już po tygodniu w szczelnie zamkniętym słoiczku. Wydaje mi się, że nie byłabym w stanie zużyć całego opakowanie i podkład może się szybko przeterminować, pomimo że mamy 24 miesiące na zużycie produktu.
Wydaj mi się, że podkłady Mac są lubiane przez makijażystów ponieważ maja bardzo dużą gamę kolorystyczna oraz dobrze wychodzą na zdjęciach, jednak na co dzień będą się sprawdzać na posiadaczkach skóry normalnej lub dojrzałej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1454517].usefull || 0 }}% pomocna.

Może być

Podkład doradził mi konsultant w Londynie. Palcami sie go nie nalozy, przynajmniej u mnie. Jest bardzo wydajny, jednak tylko gdy jest nakladany pedzlem i wklepywany. Ladnie wyglada na buzi ale przy dluzszym stosowainu wysusza buzie i podkresla suche skorki. No i problem z kolorami MAC, ten sam kolor ze Studio Fix jest ciemniejszy, a ten za jasny. Mam opakowanie w tubce - to bylo dobre rozwiazanie. Zegnam sie z nim i witam ponownie, na ciagle stosowanie nie dla mnie nie nadaje

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1434071].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajny produkt

Bardzo fajny produkt, fajnie wygląda na skórze lecz trzeba go przypudrować, ponieważ się lepi. Jest bardzo wydajny, ma pompkę, jest higieniczny, ma ładną gamę kolorów, szklane opakowanie, krycie dobre, lecz czasem schodzi mi zn osa lub z brody

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1433256].usefull || 0 }}% pomocna.

Nude make up

Top of the top !

najlepszy ! Nakładam beuty blenderem i wygląda cudownie. Utrzymuje sie caly dzien i pozostaje mat ! Nie tworzy maski jak estee lauder. Na pewno ze mna zostanie na dłuzej .

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1395501].usefull || 0 }}% pomocna.

jeden z lepszych

plusy:
PIĘKNE kolory zimą nc25 , latEm nc 40...42
opakowanie
trwałość
twarz wygląda pięknie
MATUJE
nie zapycha aż tak jak ESTEE LAUDER

minusy:
czasem się warzy
zdjęcia, biała twarz niestety

Na pewno lepszy od studio fix

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1385746].usefull || 0 }}% pomocna.

Długotrwały podkład strasznie wysuszający

Daje 3/5 gdyż mimo iż podkład spełnia swoją rolę pod względem długotrwałości, nie nadaje się do codziennego użytku, niszczy cerę.
Podkład ma być długotrwały i jest, na początku byłam zachwycona potem niestety zaczął mi strasznie wysuszać skórę, że nie szło go używać codziennie bez zrywania płatów skóry z nosa i brody :(
Pozostawiłam go więc jako podkład na imprezy i tu faktycznie spełnia swoją rolę. Trzyma się naprawdę długo, twarz się nie świeci pod tym względem rewelacja.
Poleciłabym osobą ze skórą tłustą, ja mam mieszaną i zazwyczaj miałam tendencje do świecenia, a używając pro longwear miałam okropną suchą cerę...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1372261].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry ale...

Kupiłam go w ciemno przez internet w odcieniu nc 15 i o dziwo kolor jest dla mnie idealny. Krycie ma raczej średnie i nie powiedziałabym, że można je stopniować bo po dodaniu drugiej warstwy jest o wiele mniej trwały i trochę się waży. Jeśli chcemy punktowo zakryć nim jakieś drobne niedoskonałości to tak jakby przykleja nam się do palca i jeszcze bardziej je uwydatnia, przy użyciu pędzla jest już lepiej. Nie polecam nakładać go palcami, najlepiej wygląda nałożony/wklepany pędzlem i trzeba robić to bardzo szybko bo szybko zastyga. Trwałość według mnie jest ok choć troche ściera mi się i waży na brodzie po paru godzinach. Jeśli chodzi o świecenie to u mnie twarz zaczyna się świecić po ok 4 godzinach i wymaga przypudrowania choć mam cere suchą i z innymi podkładami nie mam takiego problemu. Podsumowując podkład jest całkiem fajny ale nie idealny, trzeba nauczyć się go nakładać. Umiejętnie nałożony jedną warstwą wygląda bardzo ładnie na buzi. Mimo wszystko nie wiem czy jeszcze go kupie i dalej szukam swojego ideału :)

Plusy:
+ duży wybór kolorów,
+ średnie krycie (chociaż ja wole bardziej kryjące podkłady),
+ nie podkreśla zmarszczek, porów i suchych skórek,
+ twarz po nim wygląda naturalnie i ładnie,
+ nie robi efektu maski,

+/- trwałość raczej średnia,

Minusy:
- szybko zaczyna się świecić.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1361436].usefull || 0 }}% pomocna.

Zawód roku..

Do Mac robiłam przymiarki od dłuższego czasu. Miał to być niby lżejszy zamiennik DW EL. Robiłam kilka podejść w salonie Mac. Panie malowały mnie nim zwykle po pracy i wracałam do domu całkiem zadowolona. Prawdziwej szkoły przterwania w biurze nie przetrwał. Mam dobrze dobrany kolor NC15. Niestety fluid w zestawieniu z DW wypada bardzo niekorzystnie. Na mojej cerze wygląda dobrze przez pierwszą godzinę. Potem wchłania się w najgorszy z możliwych sposobów uwydatniając pory, szarość i ziemistość cery. Używałam go pod różne bazy za każdym razem to samo do tego suche skórki. Potrzebuje porządnej tapety wytrzymującej warunki biurowe tj.8h w sztucznym świetle i klimie. Do tej pory jedynie DW jest w stanie im sprostać. Na plus wygodne opakowanie z pompką. Cena do przyjęcia. Jestem zawiedziona bo firma Mac mimo wszystko byle jaka nie jest.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1320401].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony! I żaden inny!

Mój ukochany podkład, który trzyma się calutki dzień! Podczas kiedy inne drogeryjne (ale i te z wyższej półki) moja skóra szybko "zjadała" MAC trzyma się niesamowicie długo. Mam cerę mieszaną, przy innych podkładach po 8h w pracy (a nawet i wcześniej) moja cera się błyszczała, czego przy MACu w ogóle nie ma!!! Przed wieczornym wyjściem wystarczy, że lekko przypudruje twarz. Nie zatyka porów, cera po nałożeniu jest wygładzona. Duża paleta kolorów. Warto zainwestować, bo podczas dwóch lat stosowania zużyłam raptem 3 opakowania.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317216].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny ! Najlepszy podkład jaki miałam !

Podkład ten odkryłam 2 lata temu, gdy dzięki koleżance wybrałam się do Maca. Doradzo mi go bo denerwowało mnie że zwykle podkłady znikają z twarzy po paru godzinach. Prolongwear trzyma się na buzi dopóki się go nie zmyje. Jeśli pomaluje się nim o 7 rano to o 20 na jakieś wyjście wystarczy zmatowić buzię. Oprócz tego wszystkie kosmetyki użyte na nim rownież się tyle trzymają np bronzer, albo pomalowane brwi mam na twarzy cały dzien. Po 2 latach testowania uważam że nie zapycha on twarzy a mam cerę mieszana na której czasem wyskakują jakieś zaskórniki. Polecam każdemu kto chce mieć idealny makijaż przez cały dzień.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1310216].usefull || 0 }}% pomocna.