MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy) (Długotrwały podkład do twarzy)

Cena już od 141,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

Dobry ale...

Kupiłam go w ciemno przez internet w odcieniu nc 15 i o dziwo kolor jest dla mnie idealny. Krycie ma raczej średnie i nie powiedziałabym, że można je stopniować bo po dodaniu drugiej warstwy jest o wiele mniej trwały i trochę się waży. Jeśli chcemy punktowo zakryć nim jakieś drobne niedoskonałości to tak jakby przykleja nam się do palca i jeszcze bardziej je uwydatnia, przy użyciu pędzla jest już lepiej. Nie polecam nakładać go palcami, najlepiej wygląda nałożony/wklepany pędzlem i trzeba robić to bardzo szybko bo szybko zastyga. Trwałość według mnie jest ok choć troche ściera mi się i waży na brodzie po paru godzinach. Jeśli chodzi o świecenie to u mnie twarz zaczyna się świecić po ok 4 godzinach i wymaga przypudrowania choć mam cere suchą i z innymi podkładami nie mam takiego problemu. Podsumowując podkład jest całkiem fajny ale nie idealny, trzeba nauczyć się go nakładać. Umiejętnie nałożony jedną warstwą wygląda bardzo ładnie na buzi. Mimo wszystko nie wiem czy jeszcze go kupie i dalej szukam swojego ideału :)

Plusy:
+ duży wybór kolorów,
+ średnie krycie (chociaż ja wole bardziej kryjące podkłady),
+ nie podkreśla zmarszczek, porów i suchych skórek,
+ twarz po nim wygląda naturalnie i ładnie,
+ nie robi efektu maski,

+/- trwałość raczej średnia,

Minusy:
- szybko zaczyna się świecić.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1361436].usefull || 0 }}% pomocna.

Zawód roku..

Do Mac robiłam przymiarki od dłuższego czasu. Miał to być niby lżejszy zamiennik DW EL. Robiłam kilka podejść w salonie Mac. Panie malowały mnie nim zwykle po pracy i wracałam do domu całkiem zadowolona. Prawdziwej szkoły przterwania w biurze nie przetrwał. Mam dobrze dobrany kolor NC15. Niestety fluid w zestawieniu z DW wypada bardzo niekorzystnie. Na mojej cerze wygląda dobrze przez pierwszą godzinę. Potem wchłania się w najgorszy z możliwych sposobów uwydatniając pory, szarość i ziemistość cery. Używałam go pod różne bazy za każdym razem to samo do tego suche skórki. Potrzebuje porządnej tapety wytrzymującej warunki biurowe tj.8h w sztucznym świetle i klimie. Do tej pory jedynie DW jest w stanie im sprostać. Na plus wygodne opakowanie z pompką. Cena do przyjęcia. Jestem zawiedziona bo firma Mac mimo wszystko byle jaka nie jest.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1320401].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony! I żaden inny!

Mój ukochany podkład, który trzyma się calutki dzień! Podczas kiedy inne drogeryjne (ale i te z wyższej półki) moja skóra szybko "zjadała" MAC trzyma się niesamowicie długo. Mam cerę mieszaną, przy innych podkładach po 8h w pracy (a nawet i wcześniej) moja cera się błyszczała, czego przy MACu w ogóle nie ma!!! Przed wieczornym wyjściem wystarczy, że lekko przypudruje twarz. Nie zatyka porów, cera po nałożeniu jest wygładzona. Duża paleta kolorów. Warto zainwestować, bo podczas dwóch lat stosowania zużyłam raptem 3 opakowania.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317216].usefull || 0 }}% pomocna.

Swatche MAC nutcracker

Świetny ! Najlepszy podkład jaki miałam !

Podkład ten odkryłam 2 lata temu, gdy dzięki koleżance wybrałam się do Maca. Doradzo mi go bo denerwowało mnie że zwykle podkłady znikają z twarzy po paru godzinach. Prolongwear trzyma się na buzi dopóki się go nie zmyje. Jeśli pomaluje się nim o 7 rano to o 20 na jakieś wyjście wystarczy zmatowić buzię. Oprócz tego wszystkie kosmetyki użyte na nim rownież się tyle trzymają np bronzer, albo pomalowane brwi mam na twarzy cały dzien. Po 2 latach testowania uważam że nie zapycha on twarzy a mam cerę mieszana na której czasem wyskakują jakieś zaskórniki. Polecam każdemu kto chce mieć idealny makijaż przez cały dzień.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1310216].usefull || 0 }}% pomocna.

Katastrofa!!!

Próbowałam dojść z nim do ładu przez kilka ładnych miesięcy - zmieniałam bazy, kremy, pudry, lecz z żadnym z tych produktów nie wyglądał dobrze. Podkład na twarzy wyglądał ciężko, szybko się ważył, podkreślał pory, był też dla mnie bardzo wyczuwalny. Jest też ciężki do nałożenia - nie pomagała nawet gąbeczka. (Mam cerę mieszaną).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1301916].usefull || 0 }}% pomocna.

Warto zainwestować

Podkład dostałam od chłopaka i bardzo dobrze, bo sama w życiu nie wydałabym tylu pieniędzy na coś, czego wcześniej nie sprawdziłam, a przegapiłabym prawdziwą perełkę.
Moja cera błyszczy się po ok 3h z każdym drogeryjnym podkładem (colorstay wytrzymuje najdłużej, ale nigdy nie przekroczy jakichś 4 - 5h), do tego podkład często jest rozpuszczany w tym załamaniu między skrzydełkami nosa a skórą pod oczami/policzkiem. Poza tym moja strefa T jest czysta, ale mam trochę przebarwień i skłonności do drobnych nieprzyjaciół na policzkach. Zawsze myślałam, że z tym świeceniem tak już po prostu będzie i już. No właśnie nie.
Pierwszy raz użyłam tego podkładu wychodząc na około 10h w upalny dzień (cały czas spędzając na zewnątrz). Skóra delikatnie zaczęła się świecić po ok 3h, ale zebrałam sebum i przypudrowałam twarz i tak już zostało do końca dnia. Byłam w szoku, ale pomyślałam, że nie ma tak dobrze, bo następnego dnia idę na wesele i tak idealnie na pewno nie będzie.
Pomalowałam się o 10, potem przez ok. 4h byłam w samochodzie, na zewnątrz żar, potem wesele, tańce... W domu byłam chwilę po 6, czyli minęło 20h (!), a makijaż wyglądał jeszcze lepiej niż w chwili, gdy go nakładałam. Pomyślałam, na pewno zrobi mi masakrę ze skórą. Nic z tych rzeczy, po zmyciu makijażu nie była ani zaczerwieniona, ani zapchana, następnego dnia to samo.
Używam 2 pompek na twarz (dozowane jest mniej produktu niż w innych podkładach, których używałam).
Przechodząc więc do konkretów:
++ trwałość,
++ trzymanie matu,
++ gama kolorystyczna (najjaśniejszy wariant nie jest mega jasny, ale zaskakująco ładnie dopasowuje się do mojej bladej karnacji),
+ wygląd na twarzy,
+ krycie,
+ dostępność,
+ nie wpływa w żaden sposób na stan cery, nie zapycha,
+ po przypudrowaniu (!) nie ciemnieje,

+/- opakowanie (bardzo estetyczne, ale jeśli nawet odrobina podkładu dostanie się między 'warstwy' pompki to doczyszczenie tego graniczy z cudem),

- cena (mimo, że podkład jest praktycznie idealny, mogłaby być ciut niższa),

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1296576].usefull || 0 }}% pomocna.

Meh,nie zachwycił

Hmm, podkład nie zachwycił.Wręcz przeciwnie-tyle sie o nim dobrego naczytałam..
Mam cere mieszaną,z ogromną skłonnością do odwodnienia skóry- przez co podkład warzy się i osadza w suchych partiach twarzy...
Ten mega to podkreśla.
Brak pompki-jak na taka firme i cene...żenada.
Mimo że ma formułę zastygającą-nie trzyma się rewelacyjnie.
Ściera się z brody, warzy się i zbiera w suchych partiach twarzy.
Przez co odpada. Wydajnośc ani na plus ani na minus- 4 miesiące używania i koniec.Bywało lepiej.
Dostępnośc i cena na minus.
Krycie ciut mniejsze od Revlona, ale dalej zadowalające.
Duży wybór kolorów, które ładnie sie dopasowują do cery.
Zapychania nie zauważyłam.ładnie współgra z kremami i pudrami-przeróżnymi.
Ale.. nie warto.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1295636].usefull || 0 }}% pomocna.

rewelacja

Rewelacyjny podkład.
Mam cerę mieszaną, świecąca strefa T i lubiące przesuszać się policzki.
Jeden z niewielu podkładów który sprawdził się u mnie latem. Nie waży się na nosie co niestety inne podkłady bardzo lubią robić. Nieźle trzyma mat, nie przesusza policzków co słynny revlon niestety przy regularnym stosowaniu robi- pomimo dobrego nawilżania :(
Jak dla mnie krycie super, trzyma się do wieczora.
Często używam go łącząc z innym lżejszym podkładem np loreal true match i nic się nie gryzie ze sobą a wygląda bardzo naturalnie i trzyma się nadal cały dzień.
Według mnie najlepiej nakładać mokrą gąbeczką typu beauty blender.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1255768].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry!

Potrzebuję podkładu, który niezmiennie wytrwa cały dzień i będzie dobrze krył i nie będzie robił maski. Pro Longwear poleciła mi przyjaciółka. Określiłabym jako strzał w 8 :)
Plusy:
- wytrzymuje 12h pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu, 3 razy w ciągu dnia muszę się zmatowić bibułką, to wszystko
- wygląda bardzo dobrze mimo tego, że nie nakładam jednej warstwy
- dobrze współpracuje z korektorami innych firm
- trzyma się mimo dotykania twarzy :)
Minusy:
- ciężko się rozprowadza, trzeba się nauczyć szybkich ruchów ;), bo szybko zastyga
- kryje średnio mimo dwóch warstw
- nie jest wydajny, głównie dlatego ze za słabo kryje i trzeba go więcej użyć.

Podsumowując polecam, bo to jeden z najlepszych podkładów z jakimi miałam do czynienia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1252531].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy jaki mialam!

Producent obiecuje całodniowa trwałość i nie przesadza.;) Mam trudną skórę,a ten podkład daje radę nawet w upałach,gdy cera narażona jest na jeszcze większe błyszczenie. Po całym dniu wrecz ciężko mi go zmyć.
Plusy:
+ trwałość
+ naturalność
+ brak efektu maski
+ olbrzymi wybór kolorów
+ fajne szklane opakowanie
Minusy:
- cena
- aplikator, który moze sam zmieniać pozycje,a w rezultacie podkład moze nam się wylać, np.w kosmetyczce podczas podróży.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1234136].usefull || 0 }}% pomocna.