Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

M.A.C., Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy) (Długotrwały podkład do twarzy)

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

wart swojej ceny

Moj odcien to nc15 ładny żółty beż dla ciepłych karnacji. Idealnie dopasowany do koloru skóry i nakładany w rozsądnych ilościach daje bardzo ładne naturalne krycie średnie bez obciążenia skóry. Tak jak z każdym innym podkładem próbując utworzyć krycie pełne będzie widoczny efekt maski, ale to jest logiczne. Nie wysusza skóry jak np.revlon. Proponuję nakładać krem nawilżający, dogaduje sie nawet z olejkami bo mieszam czesto krem+olejek a potem baza i podkład. W ten sposób utrzymuje się na twarzy 12godzin. Nakładam beauty blenderem z blendit. Nie waży się na twarzy, choć po ok.8godz ściera mi się z brody, ale tak robi nawet estee lauder double wear. Najważniejsze jest oczyszczanie i pielęgnacja jak tu będzie grało to większość podkładów będzie dobrze wyglądać na skórze.

Jeden z lżejszych a dobrze maskujących podkładów na jakie trafiłam

Przygodę z tym podkładem zaczęłam całkiem niedawno, bo w grudniu 2017 r. i nie od początku zapałałam do niego zachwytem. Odcień został świetnie dobrany przez konsultanta kosmetycznego w salonie M.A.C., a przed zakupem produktu został wykonany makijaż demo.
Z racji tego, że moja cera w zimie jest znacznie chłodniejsza niż w lecie, konsultant dobrał odcień NC15 z ciepłymi podtonami, który świetnie wtopił się w aktualną kolorystykę mojej cery. Próbny makijaż pozostawiał wiele do życzenia, ale był nakładany dość szybko, pędzlem i nie był to mój sposób nanoszenia podkładu - efekt był taki, że cera była ujednolicona ale przebijały piegi. Zastanawiałam się, czy przy nałożeniu podkładu beauty blenderem uzyskam bardziej kryjący efekt, bo nie zawsze lubię być pieguską - na moje szczęście tak się stało.

OPAKOWANIE:
Szklana przyjemna buteleczka. Bardzo ciekawe dozowanie produktu metodą (przekręć-zakręć) nie trzeba bawić się ze ściąganiem korków. Dozowanie przy pomocy pompki. Produkt się nie ulewa, łatwy w użytkowaniu.

KOLORYSTYKA:
dość szeroki wybór odcieni.

JAKOŚĆ:
ciekawy z tej racji, że możemy stopniować jakość krycia - może to być bardzo naturalne wykończenie jak i pełniejsze krycie bez efektu maski. Matowe wykończenie, nie świecimy się, nie zatyka porów, nie podkreśla zmarszczek mimicznych.

TRWAŁOŚĆ:
podkład nie rozmazuje się na twarzy, utrzymuje się przez cały dzień noszenia makijażu.

WYDAJNOŚĆ:
Tutaj mam mieszane uczucia - przy korzystaniu z opcji większego krycia produkt szybko się zużywa.

Uważam, że bardzo dobry na lato jak i na zimę - nie uzyskamy z nim efektu sauny na twarzy, nic nam nie spłynie.

Trudne początki wielkiej miłości

Nie od razu polubiłam ten podkład. Mam tłustą cerę, dlatego zazwyczaj używam baz matujących lub zmniejszających pory - Prolongwear się z nimi nie polubił. Po ok. 2 godzinach zaczynał się ważyć na policzkach i podkreślał załamania w skrzydełkach nosa.
W akcie rozpaczy zmieniłam tradycyjne bazy na nawilżający żel kolagenowo-hialuronowy i dopiero wówczas doceniłam walory tego podkładu. Pięknie wyrównuje kolor skóry, krycie ma średnie - czyli dokładnie takie, jakie mi odpowiada. Wystarczy jedna pompka, co przekłada się na jego wydajność.
Co dla mnie bardzo ważne, Prolongwear wygląda tak, jakby go nie było. Skóra jest półmatowa, gładka, sprawia pozytywne wrażenie nieumalowanej. A w dodatku przypudrowany Kryolanem i utrwalony mgiełką rozświetlającą z Nyxa, trzyma się spokojnie 12 godzin. W tym czasie wystarczy mi jedno przypudrowanie, co nie zdąża się przy innych podkładach.

Glov

Świetny!

Poznałam ten podkład w listopadzie ubiegłego roku, koleżanka dała mi próbkę na przetestowanie, bo szukałam czegoś długotrwałego na większe wyjścia. I to była miłość "od pierwszego użycia".

Mam cerę mieszaną z tłustym nosem, na którym wszystko znika i lubi się warzyć. Dodatkowo cera z dużymi przebarwieniami po trądziku i z aktywnymi zmianami, więc zależy mi na trwałości, kryciu i matowym wykończeniu.

Podkład spełnia wszystkie moje oczekiwania. Zakupiłam go na promocji -20%, więc wyniósł mnie 118zł w sklepie M.A.C. Niestety przez pomyłkę wzięłam kolor NW13 zamiast NC13 i wybijają lekko różowe tony, ale to tylko mój błąd, więc nie mogę ocenić tego jako minus.

Sam podkład jest dość gęsty, daje średnie krycie, które można budować do pełnego. Bardziej naturalnie wygląda nakładany gąbką, pędzel daje dodatkowe krycie, ale też mniej naturalny efekt.
Podkład dość szybko zastyga dając półmatowe wykończenie (przy suchych cerach może dawać lekkie uczucie ściągnięcia), po przypudrowaniu matującym pudrem jest pełny mat na kilka godzin. Jest bardzo trwały - u mnie wytrzymuje w bardzo dobrym stanie około 10h, później delikatnie zaczynają przebijać okolice brody, nosa i niedoskonałości, ale potrafi wytrwać 15-16h i nadal wyglądać dobrze. Sprawdza się na imprezach, ładnie wygląda w sztucznym świetle, nie straszne mu tańce i wysoka temperatura. Nie odbija się, nie wyciera nawet po dotknięciu. Może podkreślać rozszerzone pory, więc warto w te miejsca nałożyć bazę wygładzającą. Nie zauważyłam, aby podkład zapychał, jednak stosuję go tylko okazjonalnie, kiedy chcę, aby makijaż był w nienagannym stanie (nie częściej niż raz w tygodniu), więc trudno mi ocenić jak wyglądałaby cera jako podkład stosowany codziennie. Choć obawiam się, że mógłby wysuszyć, jest mocno zastygający i czuć alkohol podczas nakładania.

Pompka działą bez zarzutu, nie ma przykrywki, ale jest zabezpieczenie, dzięki czemu możemy zabrać podkład w podróż bez obaw o rozlanie. Sama butelka jest bardzo prosta, szklana, wygląda elegancko i widać dokładnie zużycie produktu.

Jedyny minus jak dla mnie to to, że nie robią koloru w numerze 10 (tylko Studio Fix), najwyższy to NW/NC13, dla takiego bladziocha jak ja jest niestety nadal za ciemny, więc muszę rozjaśniać mixerem z NYXa. Choć jestem do tego przyzwyczajona, to jednak fajnie byłoby mieć podkład gotowy do użycia, bez konieczności mieszania, zwłaszcza za taką cenę.

Mimo to jako okazjonalny podkład/wieczorowy/ślubny to jak do tej pory najlepszy, jaki stosowałam!

Tak Tak Tak

Pro Longwear'a używam od października 2017 roku czyli 4 miesiące. Używałam go zarówno w gorącym klimacie, jak i w trakcie zimy. Ani razu mnie nie zawiódł. To co jest istotne, to przy suchej skórze trzeba porządnie zadbać o nawilżenie, bo inaczej mogą się porobić plamy przy nakładaniu. Podkład dosyć szybko zastyga. Moim zdaniem ma średnie krycie, które można stopniować. Pomimo dość wysokiej ceny starcza na bardzo długo.

NAJLEPSZY !!

Posiadam podkład w odcieniu NC 35.Typ mojej cery to mieszana.Testowałam różne podkłady,które oczywiście nie zdawały egzaminu,tylko ten jedyny spełnia moje oczekiwania.Po nałożeniu przez wiele godzin utrzymuje się na twarzy,co najważniejsze nie błyszczę się,podkład wygląda naturalnie,nie sprawia wrażenia maski,zakrywa niedoskonałości.

Ulubiony

Od roku jest to jeden z moich dwóch ulubionych podkładów. Ładnie się trzyma. Świetnie rozprowadza i pięknie wyglada. Mam cerę tłusta, czasem mieszana. I jeszcze ani razu się na nim nie zawiodłam. A z podkładami bywało u mnie różnie.

Trwały podkład o dobrym kryciu :)

Posiadam podkład w odcieniu NW15 i jest wręcz idealny. Nie oksyduje zostaje dokładnie taki jaki był przy aplikacji na dłoń. Początkowo miałam dylemat z aplikacją, bo szybko zastyga, ale znalazłam już swój sposób :) Nakładam podkład stopniowo na poszczególne części twarzy i rozprowadzam szybko pędzlem do podkładu :) daje to również ładne równomierne krycie :) Podklad wygląda ładnie i naturalnie biorąc pod uwagę poziom jego krycia, a myśle, że jest naprawdę przyzowoity (wszystkie zaczerwienienia i przebarwienia są niewidoczne) i można go ładnie budować . Nie zostaje na ubraniach, jest to podład z rodzaju ,,stay in place''. Używam go na co dzień i nigdy nie musiałam go poprawiać w ciągu dnia. Mam cerę mieszaną więc jedyne co muszę zrobić po jakichś 5 godzinach to ją ponownie zmatowić. Używam go w duecie z korektorem Mac Pro longwear i jest to zestaw idealny :) Szczerze polecam . Podkład jak najbardziej godny uwagi .

Prawie idealny

Kurcze, nie dziwię się że jest to kultowy podkład! ;) dotychczas na "wielkie wyjścia" używałam różnych od Revlona poprzez Double Wear. Revlon jest dla mnie super na co dzień w połączeniu z Bourjois, DW z kolei rzadko... bo przesusza, zapycha. A jestem posiadaczką skóry suchej. Za to MAC oczarował mnie od 1 użycia. Fakt że dość mocno dbam o cerę, szczególnie zimą kiedy jest narażona na przesuszenia w okolicy nosa czy brody. I ten podkład właśnie nadaje się na większe wyjścia lub kiedy po prostu potrzebujemy trwałego makijażu do pracy czy po prostu ;).

Nie wpisał się w moje preferencje

Miałam na ten podkład wielką ochotę na fali zachwytu Mac'iem i w końcu się na niego skusiłam, a potem rownie szybko pożałowałam, że kupiłam całą butelkę, bo mogłam jednak dać sobie czas na dłuższe testy.
Buteleczka jest bardzo ładna i poręczna i zawiera pompkę (wow), nie trzeba jej dokupywać. Wielki plus za to, bo ostatnio widzę, że niektóre firmy chyba porąbało z tym wprowadzaniem podkładów bez pompek i potem można sobie łaskawie dokupić jak ktoś chce. Phi!
Mój kolor to NC15, czyli dość jasny beż z domieszką żółci, jednak tej żółci nie było w nim przesadnie dużo, więc dla mnie to plus.
Na początku miałam wrażenie, że byl iealnie dobrany kolorystycznie, jednak podczas dłuższego stosowania zauwazyłam, że nieznacznie oksyduje, a ja tego nienawidzę.
Co do samego używania to też nie do końca. Nie wiem, jak tok opisać, ale podkład ten jest bardzo kleisty przy nakładaniu, a do tego niesamowicie szybko zastyga, więc trzeba z nim szybko pracować i nie ma mowy o ewentualnym dokładaniu, bo zrobimy sobie maskę. Poprawki są niemożliwe. Dodatkowo zostawia bardzo matowe i ciężkie wykończenie, także coś, na czym tak nie do końca mi zależy. Krycie bardzo dobre, ale właśnie - ja nie potrzebuję aż takiego krycia, więc w sumie nie wiem, dlaczego zdecydowałam się na ten podkład, bo jednak widziałam, jaki będzie. Niestety też osadza się trochę w porach i w zmarszczkach i generalnie jeśli skóra nie jest dobrze wypielęgnowana, to wygląda w nim bardzo sucho i po prostu starzej, niż jest w rzeczywistości.
Nie kupiłabym drugi raz tego produktu. Może na jakieś wielkie wyjście możnaby go użyć, bo jednak faktycznie makijaż się trzyma cały dzień, ale jednak ja nie mam aż tyle do zakrycia i zdecydowanie wolę rozświetlony i świeży look, a tutaj jest widoczna suchość i widać, że ma się podkład na twarzy.
Nie jest to produkt tragiczny, ale jednak w moje preferencje nie do końca się wpisywał.

Rzeczywiście długotrwały

Przez długi okres czasu unikałam wszelkiej maści podkładów długotrwałych, gdyż doszłam do wniosku, że mojej dojrzałej cerze robią więcej szkody niż pożytku. Przyznaję, byłam lata temu fanką ELDW i nie wyobrażałam sobie codziennego życia bez niego. Potem przyszedł czas na lżejsze mazidła aż w końcu historia zatoczyła koło i sięgnęłam po MACa. To jedna z niewielu marek, która oferuje tak dużą gamę kolorystyczną. Przyznam, że jest to jedyna marka, która oferuje dla mnie kolor "w punkt", a jest to NC 25. Idealnie współgra z odcieniem mojej karnacji, nie odcina się na granicy z włosami, nie zamalowuje kolorytu mojej szyi, czyli kolorystyczny ideał. Sam produkt jest dość gęsty i ... specyficzny. Co to oznacza? Mniej więcej to, ze trzeba umiejętnie go aplikować i dobrze przygotować skórę na jego przyjęcie. Wszystko zależy od tego jaką mamy cerę i czego używamy podczas jej pielęgnacji. W przypadku mojej mieszanej skóry stosuję pod niego tylko lekki krem matująco-nawilżający. Nie obciążam skóry żadnymi bazami ani innymi mazidłami z serii "coś pod podkład", gdyż wtedy będę miała pewność, że zrobi się macha i zapcha mnie maksymalnie. Mojej cerze wystarczy lekkie nawilżenie i nic poza tym. Oprócz tego ważna jest ilość produktu, jaką aplikujemy. Podkład jest gęsty (ale nie zbity), ciężki w swych właściwościach i wystarczy dosłownie jedna pompka (a czasem i to za dużo), żeby dobrze pokryć nim twarz. Jeśli przesadzimy z ilością, zrobimy sobie maskę na buzi i będzie wchodzić w zmarchy, nawet te, których nie mamy:) Do jego aplikacji również należy się przyłożyć. Trzeba się sprężać i nie zastanawiać zbyt długo podczas nakładania go na twarz, gdyż ma tendencje do zastygania. Zatem same palce albo gąbka w dłoń i szybkie ruchy wystarczają do jego właściwej aplikacji. Jeśli będziemy się ociągać, zastanawiać nad każdym ruchem i gapić w lusterko to zostaniemy z mazami na twarzy. W niektórych opiniach pojawia się zarzut, że wchodzi w pory. Hm, poniekąd jest to racja, ale śmiem tu twierdzić, że nie tak do końca. Wszystko zależy jednak od tego co stosujemy "pod". Wiem to z autopsji, że nie z każdym kremem bądź innym mazidłem będzie on współpracował. U mnie np. LRP Effeclar Mat powoduje, że podkład włazi w pory. I nie wynika to z tego, że krem albo podkład są złe. One po prostu nie współpracują ze sobą na tyle dobrze, żeby je łączyć. Z hydro żelem Sorayą Ideal Beauty współpracuje natomiast idealnie. W związku z tym trzeba najzwyczajniej dopasować do niego pielęgnację.
Co do jego długotrwałości? Moja mieszana cera wytrzymuje z nim od 8 rano do ... no właśnie. Właściwie mogłabym mieć go na twarzy nawet do wieczora, ale mam taki nawyk, że po południu zmywam makijaż i jeśli jest taka potrzeba, to nakładam świeży. Wiem, wiem ... nie każdy ma taka czasowa możliwość, czas i chęć, zatem tych, którzy tego nie maja informuję, że podkład spokojnie wytrzymuje cały dzień.
Dla mnie jest to podkład sezonowy, czyli stosuję go jesienią i zimą. Latem byłby dla mnie zbyt ciężki i obciążający.
Przypudrowuję go bardzo delikatnym sypkim pudrem, gdyż mam wrażenie, że gdybym dołożyła jeszcze na niego jakiegoś cięższego pudru, to udusiłabym skórę.
Podkład nie oksyduje na mojej skórze, dobrze trzyma w ryzach róż, któremu nie pozwala na migrację po całym policzku. Według mnie należy do grupy podkładów kryjących, ale jako, że ja nie mam zbyt wiele do ukrycia więc traktuję go w zupełnie innych kategoriach.
Nie wspomniałam jeszcze o opakowaniu. To zwykła szklana butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml. Dozownik posiada zamknięcie i otwarcie, tzn. przekręca się go w lewo lub w prawo w zależności od potrzeb.

Ulubiony

Mimo, że nie jest idealny to z moją problematyczna cerą jest moim ulubieńcem. Pi pierwsze, świetna szeroka gama kolorystyczna. Podkład jest wydajny, i niesamowicie trwały, gdy go zmywam wieczorem, to wacik wygląda, jakbym go dopiero co nałożyła. Dobrze kryje, świetnie trzyma się na buzi, nie podkreśla suchych skórek, ładnie matowi i nie ciemnieje na skórze. Wieczorem wygląda tak, jak rano. Z minusów to niestety MACowski zapach, jak farba do ścian, dosyć szybko zasycha dlatego trzeba mieć nieco wprawy, aby go używać, jest drogi i dosyć trudnodostępny.