Gabriela Sabatini, Wild Wind

Gabriela Sabatini, Wild Wind

Gabriela Sabatni zapachem Wild Wind wyraziła pragnienie niezależności i ekspresji swoich uczuć. Wild Wind jest bardzo świeżym, kobiecym zapachem. Wyzwala uczucie wolności. Dla kobiety która czerpie radość z samorealizacji, dynamicznej ale i również zmysłowej. Na dzień.

Nuta głowy: limonka, mandarynka, arbuz, czarna porzeczka, bodziszek, ozon.
Nuta serca: piwonia, ylang ylang, jaśmin, liście fiołka.
Nuta bazowa: brzoskwinia, ambra, drewno drzewa sandałowego, drewno cedrowe, wanilia, piżmo.

Cena: 77zł/ 50ml

Pięknie, świeżo i lekko

Pamiętam jak wyszły, tą przepiękna reklamę z koniem w roli głównej, postanowiłam że muszę je mieć. Przy okazji bobytu w niemczech, miałam okazję kupić perfum w bardzo atrakcyjnej cenie. Dobry zakup, jak się okazało, świeży, taki lekki, rzeźki, niebanalny, naparwdę ładny, czuć w nim tą wolność. Wady stanowią trwałość, jak dla mnie beznadziejna, tylko 2h oraz projekcja słaba. Ogólnie polecam, na każdą okazję, również dla dobrego samopoczucia.

Używam tego produktu od: 1 rok

taaaak to zdecydowanie mój typ

Są to perfumy wprost stworzone dla kobiet wyzwolonych, zwariowanych, pewnych siebie i intrygujących :)
Wild Wind Gabryśki kojarzą mi się, no może nie kojarzą tylko przypominają wolności, pierwszą miłości, wakacje spędzone na wspólnym szaleństwie, dzikość serca i życie chwilą....

Używam tego produktu od: z przerwami 8 lat
Ilość zużytych opakowań: 5* 100ml

Miły powiew. :)

To jedne z pierwszych perfum, jakimi miałam się przyjemność spryskiwać. Dostałam ten zapach jeszcze w poprzednim wieku. :D Tak, tak, był rok 1999- wtedy dostęp do oryginalnych zapachów na naszym rynku nie był tak prosty, jak dziś. Nie wiem nawet, czy już istniało Allegro, nie wspominając o internetowych perfumeriach e-glamour, dolce itp. :)

Moja Gabriela przyjechała z Niemiec i była zakupem w ciemno. Ot, szwagier wszedł do Rossmanna i upolował promocję. :D Trafił w dziesiątkę, bo Wild Wind to do dzisiaj jeden z niewielu świeżych, kwiatowych zapachów, które lubię. A lubię pewnie dlatego, że jego świeżość jest niebanalna, "zielona", drzewna.
Gdzieś tam pobrzmiewają cytrusy, przewija się herbaciany jaśmin w towarzystwie zgaszonego cedru i nieśmiałego sandałowca. Od początku wyczuwałam w tym zapachu trudną do zidentyfikowania, niepokojącą i wibrującą, świeżą nutę, która dodawała mu charakteru. Po zapoznaniu się z nutami wiem, że to z całą pewnością ozon.
Wild Wind to bardzo kobieca kompozycja, zresztą z takich dała się poznać Gabriela, sygnując swoim imieniem i nazwiskiem bardzo udane zapachy. Zresztą wystarczy spojrzeć na argentyńską tenisistkę- kobieta z takim temperamentem i banalne kompozycje? To by nie pasowało. :)
Tym samym Wild Wind jawi mi się jako zapach dla kogoś nieprzeciętnego. Można na to liczyć szczególnie teraz, gdy jest tak trudno dostępny. Wybierze go tylko ktoś, kto zdążył te perfumy poznać i polubić oraz nie będzie żałował na nie sporej kwoty (ostatnio widziałam na Allegro 50 ml EDT za 249,99 zł) :eek:
Wild Wind- romantyczny zapach na dzień, raczej na cieplejsze dni (pewnie przez ten ozon), może nawet na gorące i beztroskie wakacje we dwoje. Ino to nie mogą być banalne wakacje w jakimś hotelowym kurorcie a raczej wyprawa w nieznane, przez pachnące sosną lasy i puste plaże. Oczyma duszy mojej widzę (mam nadzieję, że Szekspir i Mickiewicz mi wybaczą) cichy tupot bosych stóp, rozchlapujących błękitne krople słonej wody. O, tak!

Podsumowując: naprawdę udany świeży zapach. Lubię, ale nie przepadłam aż tak, by wydać 250 zł za 50 ml EDT. Zbyt wiele zapachów pragnę jeszcze poznać i ponosić. :) Ale gdybym wygrała w totka, to czemu nie? :)

Przy okazji- Wild Wind występowało także w wersji dla mężczyzn, moim zdaniem bardzo udanej. :)

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Zapach wolności

Ach....pamiętam jak podkradałam to pachnidło mamie, byłam tym zapachem zachwycona.Bardzo lekki, świeży, wyrażający....wolność? Taki akurat dla młodej dziewczyny:) Teraz niestety nieosiągalny. Cena trochę przesadzona-za 30 ml zapłaciłam 100 zł. Za zapach ze średniej półki to trochę za dużo. Opakowanie przyzwoite, estetyczne.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

kiedyś mój

Lekki, kwiatowo "wodny" zapach, kojarzący się z wiosną, świeżością, lekkością...Kilka lat temu byłam tym zapachem oczarowana, teraz już pewnie nie mogłabym go używać ale wspominam go bardzo miło. Zasługuje na wysokie noty.

Używam tego produktu od:kilka lat temu

przyzwoity

A na mnie pachną jakoś anyżkowo, anyżkiem i pudrem. Dziwne, bo nie ma go w składzie, być może wszystkie składniki łączą się właśnie w taką specyficzną nutę. Nie czuję cytrusów, arbuzów, nie jest to zapach owocowy, kwaśny, może lekko wodny, słodkawy, spokojny. Dosyć ciekawe jak na dolną półkę. Zdecydowanie na dzień.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Wspomnien czar...

Dostalam go od mojej drugiej wielkiej milosci, siedzial w perfumerii pol dnia i wydal cale swoje kieszonkowe... To bylo tyle lat temu. Pokochalam ten zapach, pozniej zdradzilam wielka milosc i zapach tez. Czujac sie winna nie powracalam do zapachu gdyz przypominal mi jak okrutnie postapilam... Jednak po latach stalismy sie przyjaciolmi i znow moge uzywac Wild Wind... Mialam wiele perfum, wod toaletowych ale niektore zapachy poprostu zawsze beda z nami. Ten jest nienachalny, niewinny, cieplutki i swiezy zarazem, dla mlodej osoby lub czujacej sie mloda... Nie moge znalezc ich w Londynie ale niedlugo bede w Polsce i napewno je kupie. Sa tanie a pachna jak z gornej polki. Uwielbiam ta Gabriele, a pamietacie reklame? Sama Gabriela na cudownym koniu. Zapach sexy.

Używam tego produktu od:1999

Ujmujący:)

Na wstępie zaznaczę, ze opisuję nie perfumy z tej linii, ale wodę perfumowaną w sprayu. Jedyne co je różni to stopień nasycenia zapachu, woda perfumowana jest nieco delikatniejsza i szybciej ulatnia się zapach.

A sama zapach uważam za najlepszy ze wszystkich perfum Gabrieli Sabatini. Jest słodki, a zarazem orzeżwiający - łączy w jakiś idealny sposób i wanilię, i arbuza, nutę wodną i nutę słodką. Mieszanka oszałamiająca, ciepła, ale neinachalna. Podejrzewam , ze w wersji perfum jest nieco mocniejsza i dlatego niektórych może juz przytłaczać:)

wiatr pachnący wolnością!

to był mój perfumik sprzed lat :) Zapach trochę ciężki, trochę nieokiełznany, trochę świeży. Generalnie same przeciwienstwa w jednym ! Pachniał inaczej w ciągu dnia, był bardzo trwały i miał w sobie cos co przyciągało uwagę! Niedrogi a bardzo ciekawy! Mam z tym zapachem całe mnóstwo wspmnień :) Generalnie to był udany zakup!

nie mój

Zapach kupiłam w ciemno za smieszną cenę i niby nie powinnam narzekać, ale... Po recenzjach na Wizażu spodziewałam się lekkiego, świeżego zapachu, niestety wydaje mi się ciężki, drażniący i taki bez polotu. Pierwsza nuta bardzo dusząca, później rozwijają się w bardziej delikatny, zmysłowy zapach. Ale to jednak nie to. Buteleczka taka jak te perfumki, zwyczajna. Wiecej nie kupię.

Nic szczególnego

Po prostu zwykły, miły zapach ze zmysłową nutką. Jest przyjemny. Niestety nie zachwycający. Baaaaardzo się męczyłam z tymi perfumkami, choć miałam malutki flakonik. Dla mnie zwykły zapaszek i zupełnie nie mój.

Mnie nie urzekły

Od roku jestem posiadaczką malutkiej 20 ml buteleczki tych perfum, i... mam ich jeszcze połowę... Jakoś nie potrafia mnie urzec. Jest w nich coś, jakaś taka dziwna nutka, która drażni. Ogolnie baza jest bardzo przyjemna, zapach świeży, lekki, taki jak lubię, ale ten intensywny składnik uwalnia się w ciągu dnia i ciągle mnie irytuje ;) Wygląd butelki też mnie nie urzekł, aczkolwiek uważam że perfumy są całkiem przyjemne, tylko nie dla mnie ;)
Recenzja: ...