Seboradin, Niger, Balsam (nowa wersja)

Seboradin, Niger, Balsam (nowa wersja)

Jest doskonałym preparatem kondycjonującym włosy, działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo oraz przeciwdziała wypadaniu włosów. Zawiera naturalne wyciągi ziołowe z tataraku i dziurawca, a także wyciąg z czarnej rzodkwi bogaty w sole mineralne i związki siarki.
Wskazania: zalecany jest jako niezbędny preparat pielęgnacyjny do włosów osób cierpiących na łojotokowe zapalenie skóry, łuszczycę, łupież, świąd skóry, słabych i skłonnych do wypadania.
Stosowanie: używać po każdorazowym myciu głowy szamponem Seboradin Niger. Stosowany systematycznie wraz z szamponem i lotionem Seboradin Niger daje doskonałe efekty u osób mających problemy z włosami.
Niewielką ilość balsamu nanieść na wilgotne, umyte szamponem Seboradin włosy, delikatnie wetrzeć w skórę głowy i włosy, pozostawić na 3 - 5 minut, spłukać ciepłą wodą.
Efekty: stosowany systematycznie zmniejsza łojotok, działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo, powoduje, że włosy stają się lśniące i puszyste, przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.

Stary skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Pinus Oil, Calamus Extract, Hypericum Extract, Raphanus Nigra Extract, Corlander Oil, Citric Acid, Tea Tree Oil, Thymol, Cl 17200

Nowy skład od 2017: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Pinus Sylvestris Oil, Alcohol Denat, Acorus Calamus Extract, Hypericum Perforatum Extract, Raphanus Stavius Root Extract, Coriandrum Sativum Oil, Alcohol, Citric Acid, Melaleuca Artelnifolia Leaf Oil, Thymol, Cl 17200

całkiem niezły

Używałam balsamu solo - tzn. jako jedyny produkt z tej serii z różnymi delikatnymi szamponami. Nakładałam go zarówno na skórę głowy jak i włosy ok. 2 razy w tygodniu. Minimalnie zmniejszał mi przetłuszczanie i dość dobrze radził sobie jako odżywka choć z suchymi końcówkami moich dość długich włosów nie dawał rady. Jeśli chodzi o wypadanie włosów lub ich wzmocnienie specjalnych efektów nie zauważyłam.
Balsam ma specyficzny zapach coś jakby żywica, kamfora i czarna rzodkiew, na szczęście dość szybko ten zapach znika. Jest bardzo gęsty i wydobycie go z opakowania wymaga starań i jest trudne i niewygodne. Jest całkiem wydajny i niedrogi. Ogólnie niezły produkt.

Jest ok

W porównaniu do szamponu z tej serii, który spowodował u mnie łupież balsam jest w porządku. Może nie sprawia że włosy mniej wypadają czy się mniej przetłuszczają, ale fajnie mi się po nim kręcą włosy, z włosów mam sprężynki po wyschnięciu :) Nakładam go tylko na włosy, nie wiem jakby skóra zareagowała, ale nie chcę próbować, bo tak jest dobrze. Jest wodnisty i to mi się w nim podoba, bo włosy nie są obciążone. Nawet zapach polubiłam po jakimś czasie. Butelka jest bardzo niepraktyczna ciężko się wydobywa z niej balsam.

Najlepsza odżywka ever

Jest super, poleciła mi ją pani trycholog, gdyż miałam bardzo przesuszone włosy, a wgl ich nie farbowałam. Stosuję już 3 tydzień i za każdym razem są gładkie i błyszczące. Jestem mega zadowolona :)

Batiste

Polecam!

Jak dla mnie super! Cała seria Seboradin Niger daje radę! Po regularnym stosowaniu widać znaczną poprawę! Nie obciąża włosów, lekko podnosi je u nasady i ułatwia rozczesywanie.

Ale przede wszystkim spełnił swój główny cel - włosy przestały wypadać! Używam produktów tej firmy na okrągło i jestem w nich dosłownie zakochana!

Włosy po użyciu balsamu są lekkie, puszyste i miłe w dotyku. Zimą zawsze miałam problemy z elektryzowaniem się włosów - z tym również poradził sobie bardzo dobrze :))

Ilość zużytych opakowań: ok. 4-5

Polecam!

Stosuję go wraz z Szamponem z tej samej serii.

+ nie obciąża włosów
+ nie przetłuszcza ich o ile dawkujemy produkt zgodnie z poleceniem producenta
+ bardzo fajnie nawilża włosy, wraz z szamponem bardzo odżywiły i wzmocniły moje włosy nadając im blasku i objętości, zniknął problem wypadających włosów
+ opakowanie jest bardzo wydajne - zazwyczaj na jedno opakowanie Balsamu zużywam 1,5-2 opakowania szamponu - mam włosy średniej długości, za ramiona

Ma specyficzny zapach rzodkwi, do ktorego można się szybko przyzwyczaić i który znika po wysuszeniu włosów.

Nie jest to balsam dla osób niecierpliwych, trzeba podczas kąpieli dać mu te 5 minut na porządne wchłonięcie, za to jakie efekty :)

Cena - podobnie jak szampon, najczęściej 27-30zł za butelkę, czasem taniej o ok. 10 zł w SuperPharm na promocji

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt

W porządku, ale...

Produkt dość skuteczny przy łzs, ale obciąża włosy troszkę i jak dla mnie (przy prawie codziennym stosowaniu)razem z szamponem z tej serii (również prawie codzienne stosowanie) trochę drogo wychodzi... Martwi mnie również fakt, że podobno skład został zmieniony?:(

Ilość zużytych opakowań: 4 i 5 w użyciu

Idealny

Kupiłam go głownie ze względu na wypadanie włosow i tu sprawdził sie rewelacyjnie już po 4 użyciach wypadanie sie zmiejszyło. Co do przetłuszczania i łupieżu sie nie wypowiem bo takich problemów nie mam.
Warto tez podkreślić , ze jako jedyny nie obciaza włosów i tu zaskoczenie po nałozeniu bezporednio na skóre głowy nie powoduje efektu oklapnięcia.

Najlepszy ze wszystkich balsamów tej firmy (próbowałam już wszystkich).

Używam tego produktu od: od 1,5 miesiąca

c u d o

Wcześniej czytałam o tych balsamach i dużo osób je wychwalało,więc postanowiłam ten spróbować . Otóż, powiem tyle- podbił moje serce.
Plusy:
- konsystencja- dla mnie ok
- włosy są:
- miękkie,
-gładkie,
-nawilżone,
-dociążone i zarazem puszyste- takie o jakich marzyłam
- włoski ładnie się układają
Minusy- mimo wad nie odjęłam gwiazdki- za bardzo go lubię
- cena
- dostępność
- zapach,lecz nie utrzymuje się długo na włosach
- butelka!!!!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Z pewnymi zastrzeżeniami

Widzę, że na mnie działa inaczej niż na większość.
Balsam Niger jest stosunkowo niezłym pomysłem na zagęszczenie czupryny, ale jest dużo więcej skuteczniejszych sposobów (skrzyp, pokrzywa, szampon Bioxsine, ew. drożdże, dobre odżywki na bazie olejów) - zaufajcie mi, jestem w tym temacie specjalistką. Ma też swoje zasadnicze minusy: wysusza włosy (alkohol + zioła = zabójstwo dla farbowańców), a tym samym, nadaje się tylko na skalp. Sam skalp może również podrażniać, bo jest nieco agresywny w działaniu. Na plus można zaliczyć unoszenie u nasady. Na minus: cena, kupiłam w aptece intern. za 20 zł za butelkę, ale to i tak całkiem sporo. Moim zdaniem: jest masa lepszych.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy z przerwami
Ilość zużytych opakowań: dwa

NIE! Nigdy więcej!

Zrobił mi tylko krzywdę, mam włosy bardzo przetłuszczające się ze skłonnością do wypadania, kupiłam go zachęcona dobrymi recenzjami, ale mu mówię stanowcze NIE. Podrażnił moją skórę głowy, zaczęła mnie bardzo swędzieć, na skalpie zrobiły mi się okropne bąble, a włosy przetłuszczały się dalej tak samo plus do tego zaczęły jeszcze bardziej wypadać. Przy nim o wiele lepsze są zwykłe drogeryjne kosmetyki.
PS kupiłam go i używałam razem z szamponem z tej samej wersji i szampon też się nie sprawdził.

Naprawdę nie polecam!

Używam tego produktu od: 1 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Hm

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy...

Na fali początkującego włosomaniactwa kupiłam żeńszeniową, która jednak obciążała mi włosy więc jest na specjane okazje i tę jako przeznaczoną do mojego rodzaju włosów. Była świetna, choć stosowana za często i i w za duzej ilości też potrafiła obciążyć (ale moje włosy może obciążyć chyba dosłownie wszystko....). Włosy sie lepiej rozczesywały (mam z tym problem odkąd porzuciłam silikonowe szampony), nawet nie trzeba było dawać na długość bo spływając przy spłukiwaniu też działała na resztę, koiła skórę głowy, powodowała wysyp babyhair, minimalnie zmniejszała przetłuszczanie. Włosy były odbite od nasady śliskie, sypkie i błyszczące. Niesamowicie wydajna, wystarczyła naprawdę niewielka ilość wtarta w skórę głowy.

Z butelką żadnych problemów nie miałam (a nie jestem Pudzianem ;) ), wystarczy potrząsnąć jak przy zbijaniu temperatury na termometrze i już odpowiednia ilość lądowała na dłoni, produkt można zużyć do odtatniej kropelki tak, że opakowanie jest zupełnie puste.

Niestety, producent usunął z nazwy słowo "kuracja" i zmienil skład...

Stary z nazwą balsam-kuracja:
aqua, cetearyl alcohol, ctrimonium chloride, glycerin, pinus oli, calamus extract, hypericum extract, raphanus nigra extract, coriande acid, tea tree oil, thymol, cl 17200.

Nowy:
aqua, cetearyl alcohol, glycerin, cetrimonium chloride, behentrimonium chloride, isopropyl alcohol, pinus sylvestris oil, alcohol denat., acorus calamus extract, hypericum perforatum extract, raphanus sativa roqt extract, coriandrum sativum oil, alcohol citrid acid, melaleuca alternifolia leaf oli, thymol, cl 17200.

Użyłam nowego, nie zwracając uwagi na skład (jakiś długi mi sie wydawał w porówaniu z poprzednim...), jakby inny zapach, skóra piecze, włosy wojłok. Na szczęście miałam starą butelkę i porównałam. Nie wiem, czy to kwestia alkoholu w składzie (w "granatowej" Alterze mi w ogóle nie przeszkadza) czy dodanych ekstraktów czy innych proporcji ale nowa wersja, którą użyłam jeszcze kilka razy w ogóle mi nie posłużyła. Na szczęście mam jeszcze resztkę starej ale drżę na myśl o tym co będzie jak się skończy...

Więc reasumując - stara wersja jest super, jak gdzieś jeszcze znajde to kupię, nowa nie.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 z kawałkiem

zwiększa objętość :D

To drugi produkt firmy Seboradin, który tak bardzo polubiłam. Poprzednia odżywka z żeń-szeniem na stałe zagościła w mojej łazience, ten balsam dołączy do poprzednika a ja obawiam się, że jeśli wszystkie produkty tej firmy będą tak dobre to będę musiała powiększyć łazienkę... ;)

Niger został ostatnio moim ulubionym balsamem do włosów i w zasadzie używam go na okrągło i mogę powiedzieć, że jest niesamowicie wydajny. W grudniu kupiłam dwie odżywki tej firmy; z żeń-szeniem i oczywiście niger. Jest lipiec a ja wciąż mam jeszcze resztki obu, przy codziennym niemal stosowaniu na przemian...

Ten balsam lubię przede wszystkim za to, jak układają się po nim włosy.. Są niesamowicie lekkie, puszyste i podbite u nasady, balsam dodaje im objętości. Właśnie za tą cechę lubię go najbardziej, bo mam bardzo cienkie i \\\'przyklapnięte\\\' włosy, a ta odżywka działa cuda :) Bez strachu można nakładać ją na skalp, na pewno nie obciąży włosów. Choć jeśli liczymy głównie na błysk i miękkość to postawiłabym na ten balsam z żeń-szeniem :) Oba produkty są godne wypróbowania :)

Poza tym polecam zakupy u nich na stronie; taniej i dodają gratisy ;)