Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Bingo, SPA, Maska do włosów z proteinami kaszmiru i kolagenem

Bingo, SPA, Maska do włosów z proteinami kaszmiru i kolagenem

Aktywne składniki odżywcze i regenerujące, głęboko wnikając w strukturę włosa, odbudowują ją i naprawiają uszkodzenia. Włosy stają się jedwabiście miękkie, sprężyste i błyszczące.
Sposób użycia: niewielką ilość maski nanieść na umyte, wilgotne włosy, delikatnie rozprowadzić na włosach i wmasować w skórę głowy, pozostawić na ok. 5 min., następnie dokładnie spłukać. Stosować po każdym myciu włosów.

Fajna, tania maska proteinowa

OPAKOWANIE, KONSYSTENCJA, ZAPACH
Produkt znajduje się w mlecznym, plastikowym słoiku ze standardowym wieczkiem. Opakowanie zawiera również dodatkowe zabezpieczenie w postaci plastikowej wkładki którą widzimy po odkręceniu zakrętki.
Maska jest biało-perłowa i ma zapach tanich męskich perfum. Ma zwartą i gęstą, ale za razem lekką konsystencję. Nie spływa z włosów po aplikacji.

SKŁAD
Jej skład jest krótki i konkretny. Na pierwszym miejscu, standardowo, woda, potem emolienty (1 Heksadecanol, 1 Octadecanol, Ceteareth- 20 (and) Cetearyl Alcohol), następnie antystatystyk (Stearamidopropyl Dimethylamine), potem proteiny kaszmiru (keratyny) które są na tyle małe, że wnikając do wnętrza włosa są w stanie odbudować zniszczenia, następnie cząsteczki kolagenu które zadziałają na powierzchni włosa i wygładzając go, a na koniec kompozycja zapachowa i konserwanty.

STOSOWANIE I DZIALANIE
Maski, z racji zawartości protein używałam dość rzadko (raz na 2-3 tygodnie) dzięki czemu wystarczyła mi na rok.
Po jej zastosowaniu włosy są wygładzone i błyszczące, ale jednocześnie bardzo lekkie, a ich skręt podkreślony. Może nie dociąża włosów tak jak odżywki emolientowe, ale wystarczy wtedy zastosować odrobinę więcej serum sylikonowego na końcówki.
Czasami, kiedy moje włosy miały bardziej kapryśny okres i po spłukaniu maski czułam, że są sztywne i prawdopodobnie doszło do przeproteinowania, nakładam na włosy maskę typowo emolientową na jakieś 5-10 minut. Jest to bardzo fajny patent dla osób których włosy źle reagują na proteiny, ale należy pamiętać, że i tak nie należy wtedy używać tego typu odżywek przy każdym myciu.

Ogólnie to polecam wypróbować tą odżywkę, szczególnie, że kosztuje mniej niż 10 zł (chyba coś ok. 8 zł za 500ml !)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1233478].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój anty-hit

Moje włosy : średnioporowate, zdrowe, falowane, przetłuszczające się, przeciętnej grubości i gęstości.

Działanie: Maska zdecydowanie nie sprawdziła się na moich włosach, włosy były tępe w dotyku, szorstkie, matowe.

Jak widac proteiny małocząsteczkowe nie są dla mnie, a szkoda :(

Plusem z pewnością jest cena, wydajność i dostępność . Ja swoją kupiłam w tesco za 7.50 :)

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030255].usefull || 0 }}% pomocna.

Słabo

Myślałam, że będzie ok, a tu nic!

Stosowałam w różnych kombinacjach, minutę i spłukać, 15 minut, godzina pod czepek, z mąką ziemiaczaną, z olejem itp.itp. i nic.

kompletny puch, siano i do tego niezbyt ładny, chemiczny zapach

STANOWCZO NIE!

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1028114].usefull || 0 }}% pomocna.
Wieczór Panieński w SPA

Nic nadzwyczajnego

W miarę jestem zadowolona, jak na tę cenę. Podoba mi się jej zapach, chociaż jest raczej nietypowy. Starcza na bardzo długo, a to jest ważne, jeśli ma się długie i bardzo gęste włosy. Konsystencja jest dla mnie trochę za rzadka jak na maskę, powinna być bardziej zbita. Nie była droga, kupiłam ją w Tesco i przyznaję, że nie jest zła, ale rewelacja to też nie jest. Żadnych wielkich zmian na włosach nie zauważyłam, raczej już jej nie kupię.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016884].usefull || 0 }}% pomocna.

W miarę ;)

Opakowanie maski jest praktyczne i poręczne, bo pokrywką możemy dozować odpowiednią ilość produktu, a słoiczek umożliwia nam wykorzystanie kosmetyku do ostatniej kropli. Zapach maseczki jest delikatny, taki "słodki". Bardzo mi się podoba, mimo, że czuć nutkę chemii. Maskę stosuję przed myciem, bo za bardzo obciąża mi włosy. Zwykle nic do niej nie dodaję, ale czasem jak mnie najdzie,to odrobinę olejku z awokado. Po nałożeniu nakładam foliówkę, ręcznik i podgrzewam to wszystko suszarką. Potem siedzę w tym turbanie jeszcze z godzinkę i zmywam wszystko organicznym szamponem. Włosy nie potrzebują już odzywki. Są gładkie, nawilżone i podatne na stylizację. Nie robi z nimi cudów, nie odzywia ich spektakularnie, ale sprawia, że wyglądają zdrowo i ładnie. Konsystencja maski to porażka. Jest bardzo wodnista, spływa z włosków. Dlatego szybko owijam je foliówkę, żeby nic nie spłynęła(choć i tak zawsze coś się w zlewie znajdzie). wydajność jest w porządku, używam jej od ok. półtora miesiąca i nie ubyło za dużo, a stosuję ją raz w tygodniu(na zmianę z drugą "bingową"). Maski BingoSpa bardzo cenię, bo moje włosy je lubią(nie są zbyt wymagające, to fakt) i są nie drogie :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[999151].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsza dawka protein

Już jakiś czas temu zorientowałam się, że moje włosy lubią proteiny. Uzbrojona w tę wiedzę kupiłam kilka odżywek proteinowych, jednak moją ulubioną - bo niewymagającą mieszania z innym produktem - pozostaje zdecydowanie Bingo SPA kaszmir i kolagen.

KOSMETYK: Maski Bingo nie obfitują zazwyczaj w bogate składniki odżywcze, ale jako maski przed myciem lub baza do uzupełnienia domowymi sposobami sprawdzają się rewelacyjnie. Tak jest też w tym przypadku - Bingo nałożone przed myciem (w towarzystwie odżywki emolientowej jako d/s) sprawdza się rewelacyjnie - włosy nie są spuszone, ale puszyste, ładnie pokręcone i w żadnym stopniu nie obciążone, pełne życia!

Jako d/s sprawdza się niestety nieco gorzej - włosy są wyraźnie wygładzone, ale nie dociążone aż do przesady. Końcówki mimo użycia serum zaczynają się puszyć i kołtunić, a całość sprawia wrażenie mało zdyscyplinowanej i odżywionej. Z drugiej strony, efektu tragedii z pewnością nie ma, bez problemu mogę chodzić z taką fryzurą dwa dni i nikt nie twierdzi, że wyglądam jakoś dziwnie.

Nie polecam włączania Bingo do swojej codziennej diety włosowej, bo stosowane w nadmiarze może prowadzić do zbytniego napuszenia włosów spowodowanego przeproteinowaniem. Z tego też powodu zdarza mi się o tej masce zapomnieć i czeka czasem i kilka tygodni na swój wielki czas... A wtedy zawsze jestem zaskoczona, jak mogłam zapomnieć o takim odkryciu. ;)

Zapach podoba mi się średnio, jak tania męska woda kolońska. Chyba typowy dla masek do włosów Bingo...

Konsystencja trochę za rzadka, potrafi ściekać z włosów, jeśli nałożymy ją nieumiejętnie, przez co maska nie bije rekordów wydajności. Przy tej cenie i pojemności można to jednak wybaczyć.

OPAKOWANIE: Słoik z podwójną nakrętką, która zabezpiecza kosmetyk przed zalaniem wodą. Wygodny, wszystko bez problemu można wydobyć.

CENA/JAKOŚĆ: Maska jest bardzo tania, pojemność słoika jest absolutnie wystarczająca (pół litra) i zaspokaja proteinowe potrzeby moich włosów w zupełności. Kupię ją jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[949931].usefull || 0 }}% pomocna.

Raczej do prostych włosów

Maska z proteinami kaszmiru i kolagenem okazała się być dla mnie czarną owcą w rodzinie masek Bingo. Trochę mnie to zdziwiło, bo moje włosy generalnie przepadają za proteinami, naczytałam się o niej również wielu pozytywów, a jednak nie jest nam po drodze.
Maska ma dość rzadką konsystencję, muszę bardzo dobrze odcisnąć i osuszyć włosy przed jej aplikacją - w przeciwnym wypadku spływa na potęgę. Zapach średnio mi się podoba, kojarzy mi się z czymś, ale nie umiem określić z czym. Wydaje mi się, że ktoś z mojego otoczenia, dawno temu miał taki hmmm...dezodorant?

Wersja z kaszmirem i kolagenem ma dość ubogi skład, nie to że zły na całej linii jednak brakuje mi w nim konkretnego nawilżacza, który zrównoważył by pozostałe składniki.
Jak reagują na nią moje włosy? Są suche, sianowate i sztywne. Muszę ekspresem nakładać odżywkę b/s aby je uratować.
Podejrzewam, że ta maska zdecydowanie bardziej przypadła by do gustu osobom o włosach prostych, nie obciążyłaby nawet tych wybitnie oklapniętych i skłonnych do przetłuszczania.
Oczywiście nie pozbędę się jej, co to to nie, ale ją ulepszę :)

Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[888647].usefull || 0 }}% pomocna.

Jedna z lepszych

Jedna z lepszych masek od BingoSpa. Działa jeszcze lepiej niż jej siostry bez mojej ingerencji w jej zawartość, a nie spodziewałam się tego, patrząc na jej skład. Bardzo nawilża włoski, są zabezpieczone przed puszeniem i zdyscyplinowane. Na szczęście nie obciąża - ma idealnie wyważoną ilość składników jak na moje włosy :)
Zapach taki jakby...męski? Mi się podoba, ale to rzecz gustu. Jest w miarę gęsta i przez to wydajna.
Jestem jak najbardziej na tak :)

Używam tego produktu od: 2 miesięce

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[883246].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla cieńkich włosów IDEAŁ!

Mam długie, cieńkie włosy o średniej gęstości. Lubią się plątać, puszyć, elektryzować, nie są jednak zniszczone.

Ta maska sprawiła, że moje włosy są dociążone, ale nie przeciążone, błyszczące i niesamowicie miękkie. Uzmysłowiłam sobie, że proteiny to to, co moje włosy kochają najbardziej. Maska jest niesamowicie wydajna, przy regularnym stosowaniu 2-3 razy w tygodniu wystarczyła mi na blisko pół roku.

Polecam wszystkim osobom o cieńkich włosach pozbawionych życia. Na pewnie jeszcze nie raz wrócę do tej maski.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[860529].usefull || 0 }}% pomocna.

Absolutnie nic się nie dzieje.

Odżywka była niewydajna, choć jej taniość mogłaby to zrekompensować. Zużyłam ją w dwa miesiące stosując dwa razy w tygodniu, czyli starczyła na... szesnaście razy, może siedemnaście. Oprócz ułatwienia rozczesywania nie dala na moich włosach żadnego efektu. Miała lejącą konsystencję i kiepsko się rozprowadzała. Wydaje mi się, że obciążała włosy.
Jestem posiadaczką włosów grubych, gęstych, regularnie farbowanych, ze skłonnością do przetłuszczania skalpu i przesuszania końców, więc dużo wymagam od maski. Pewnie dla kogoś z cieńszymi, naturalnymi, w miarę mało wymagającymi włosami byłaby spoko.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[852635].usefull || 0 }}% pomocna.