Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)

Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)

Zgłoszony przez damngirl90

Wskazania: codzienne oczyszczanie skóry trądzikowej, przetłuszczającej się, skłonnej do powstawania zaskórników, z istniejącymi zmianami trądzikowymi.

Działanie: łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry wywołane zmianami trądzikowymi. Salicylan sodowy złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka. Innowacyjne składniki aktywne hamują reakcje zapalne, poprawiają nawilżenie i miękkość skóry. Kwas migdałowy o właściwościach antybakteryjnych reguluje produkcję sebum, zapobiega powstawaniu zaskórników i nowych zmian trądzikowych.

Efekt: nawilżona i matowa skóra twarzy.

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Betaine, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Disodium EDTA, Mandelic Acid, Sodium Salicylate, Zinc Gluconate, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Zinc PCA, Biotin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

Nie dla mnie :<

Kupiłam ten żel za poradą Pani z apteki... niestety okazał sie porażką, wysuszył mi twarz, moja skóra zaczeła się brzydko łuszczyć... żel kosztował 30zł wiec tani nie był.

Plusy:

* Ładne opakowanie

Minusy:

* Wysusza
* Podrażnia
* Skóra po nim sie łuszczy

Ilość zużytych opakowań: 1/5 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1001477].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry ale nie dla mnie

Kupiłam go w aptece, tani nie był, ale szukałam czegoś dobrego dla mojej cery i wypróbowałam, no cudów to on nie zadziałał, niby był i oczyszczał ale nie czułam tego, słaba piana, beznadziejne opakowanie i wydajność. Jestem na NIE.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[936932].usefull || 0 }}% pomocna.

nie polecam

Do kitu z tym żelem, niby mial oczyszczac i nawilżac a tu nic!
żel nie radzi sobie z niedoskonałościami skory, przetluszcza się i bardzo świeci, powstają nowe zanieczyszczenia. No i ta cena, za ta cene można kupic produkty wiele lepsze lub tańsze. To nie mój typ , nie kupie ponownie, bo jak dla mnie to nie wypał i do tego strata pieniedzy, bo kupiłam w mojej aptece za ponad 32 złote.

Używam tego produktu od: miesiaca

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[926832].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

nadaje się tylko do mycia pędzli!

Żel oceniam z perspektywy osoby z cerą tłustą.

Generalnie bardzo lubię produkty z serii Pharmaceris T, przetestowałam ich już kilka i każdy się sprawdził, może nie każdy był wybitny, ale każdy udało mi się zużyć do końca.

Ten żel jest pierwszym do którego miałam kila podejść i nie byłam w stanie go nadal używać.

Moim ulubionym żelem do mycia twarzy jest słynny effaclar, który słynnie ze swojego wysuszania. Jednak to jak bardzo wysuszył mi skórę pharmaceris to jest dopiero coś! Broda zaczęła mi się wprost łuszczyć, a trudno doprowadzić do takiego stanu skórę tłustą. Mnie wystarczyło kilka użyć tego żelu, a już miałam suche placki. Nie potrafię ocenić jego antybakteryjnych właściwości, ponieważ nie byłam w stanie używać go przez dłuższy okres czasu.

Żel przez swoje wysuszanie mocno podrażniał moją twarz. Skóra była mocno ściągnięta.

Muszę go zużywać do mycia pędzli, a żal żelu za ponad 20zł do mycia pędzli.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[926248].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy

Najlepszy żel jakiego miałam przyjemność używać.

OPAKOWANIE
Z pompką, a więc higieniczne, aczkolwiek preferuję pompki typu airless. Jest ładne, estetyczne.

KONSYSTENCJA
Jest idealna. Ani za rzadka, ani za gęsta. Ładnie rozprowadza się na twarzy. Jedna pompka starcza na jedno mycie. Żel jest bardzo wydajny. Zapach neutralny.

DZIAŁANIE
Ładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Przed myciem twarzy żelem przemywam ją jeszcze płynem micelarnym, by usunąć makijaż. Nie wysusza skóry, nie powoduje ściągnięcia, mimo, że każdy poprzedni żel mnie ściągał. Jest bardzo delikatny, lekko się pieni.

WYDAJNOŚĆ
Jest bardzo wydajny, właśnie kończy mi się pierwsze opakowanie, którego używałam 3 miesiące. Już kupiłam następne opakowanie na zapas :).

Ładnie dopełnia kurację przeciwtrądzikową ze swoim bratem kremem z 10% stężeniem kwasu migdałowego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[925529].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry

Kochany pamięniczku!
\\nJest ich dwóch i nie mogę się zdecydować, którego wybrać, więc wybieram obu, na zmianę.
\\nOch, przykro mi bardzo, ale nie widzę żadnej różnicy między nimi.
\\n
\\nPiszę -być może niezgodnie z zasadami- jedną recenzję dla dwóch żeli do mycia twarzy. Dla Pharmaceris T, Puri-Sebogel oraz Iwostin Purrtin. Wiem, że mają różne składy, ale według mnie i na moją skórę działają tak samo, ba! one wyglądają tak samo i mają podobe opakowania. Używam ich wymiennie. Teraz się zastanawiam, czy potrafiłabym je rozróżnić, gdyby oba były w taich samych butelkach bez etykiety i nie jestem taka pewna.
\\n
\\nŻel jest przezroczysty, ma gęstą konsystencję, dobrze się pieni i porządnie zmywa brud, tłuszcz, makijaż, wszystko. Ładnie pachnie, czysto, świeżo, nienachalnie. Nie wysusza. Opakowania akurat miewam obu z pompką - pompka dobra, nie zacina się.
\\n
\\nKupię na pewno po raz kolejny. Myślę, że oba mogą śmiało iść w konkury z Effaclarem, tym bardziej, że od jakiegoś czasu ten ostatni jakby stracił na jakości.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[875004].usefull || 0 }}% pomocna.

przyjemny

Przyzwoity żel, który nie wysuszył mi skóry, nie powodował żadnego ściągnięcia.
Jego konsystencja jest idealna, nie za rzadka i nie za gęsta, nie szczypie w oczy gdy domywam nim resztki makijażu. Rano do odświeżania skóry fajnie się sprawdza, żeby zmyć nim makijaż trzeba się trochę przyłożyć i najlepiej umyć twarz 2 razy.
-delikatny zapach
-wygodne opakowanie
-przystępna cena
-wydajny

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[817533].usefull || 0 }}% pomocna.

JESTEM NA TAK!

Absolutnie przy nim zostanę jeszcze długo, bardzo długo.
Poleciła mi go moja dermatolog, do codziennej pielęgnacji mojej twarzy, mam cerę problematyczną, trądzikową, mieszaną, lubiącą się po prostu świecić tam gdzie to najbardziej widoczne, nie mogłam sobie w żaden sposób z tym poradzić, aż w końcu trafiłam! Jestem bardzo zadowolona, używam go już od dłuższego czasu i jak narazie nie zamierzam zamienić na żaden inny żel.
Stosuję go rano i wieczorem ( mój makijaż zmywa perfekcyjnie, nie mówię tutaj o oczach, jeżeli mam pomalowane wtedy traktuję je płynem miceralnym, ale podkład zmywa się rewelacyjnie).
Czy nawilża? Ja czuję efekt nawilżenia, moja skóra po umyciu jest mięciutka, milutka w dotyku, zero wysuszenia.
Co najważniejsze i dlaczego mój numer jeden do mycia twarzy? Mam problemy z tym że moja skóra w niektórych miejscach się czerwieni, ten płyn po prostu wybiela te zaczerwienienia i wyrównuje mój koloryt, wydawać się może to dziwne, ale prawdziwe, dziewczyny jeżeli macie problem z przebarwieniami polecam ten żel!
Przy dłuższym stosowaniu absolutnie nie wysusza, nie zauważyłam zwiększenia ilości stanów zapalnych, krostek etc. wręcz przeciwnie.
Do tego wszystkiego łagodzi i koi moje podrażnienia.
Wiadomo wszystko zależy od człowieka, jednemu służy, drugiemu niestety nie, ale jak dla mnie spełnił wszystkie oczekiwania.
Dodatkowym plusem jest cena, testowałam również droższe żele i ten najbardziej przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[800315].usefull || 0 }}% pomocna.

średni

Naprawdę nic nadzwyczajnego Efekt mycia podobny do tanich żeli do twarzy. NIe jest najgorszy ale przeciez to nie o to chodzi aby się cieszyć ,ze nie ejst jak zwykłe mydło do mycią rąk. Efekty:
cóż cera nie jest ani nawilzona ani nie pozbyłam się jakiś zaskórników, wągrów, krost kompletnie nic!
Jedynie nie do końca efekt umycia cery bardzo dobrze tak jak np po zastosowaniu Iwostinu czy Sanaflore no ale rozumiem,że to nie jest zel do cery tłustej czy mieszanej i ,że ,,ma nawilżać\'\' więc nie będzię mocny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[787934].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo przeciętny żel.

Bardzo przeciętny żel do mycia twarzy.
Powinnam tu przy okazji wspomnieć o moim rodzaju skóry: buzię mam wrażliwą, mieszaną, problematyczną.

Przejdźmy do plusów:

+ skóra jest czysta, świeża, dobrze oczyszczona.

i tyle.

Minusów jest o wiele więcej:

- Skóra jest napięta, wysuszona.
- Skład nie dla alergików (a przeciez trądzikowcy do nich należą) - m.in. perfumy, alkohol, itd.itp.
- Nie pomógł w poprawie cery, nie załagodził niedoskonałości, nie pomógł pozbyć się trądziku.
- Nie matuje
- Cena

Ilość zużytych opakowań: 1 duży

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[761149].usefull || 0 }}% pomocna.