24h Sans Concession, Deodorant Roll-On (Dezodorant w kulce `24h bez kompromisu`)

Z 4 olejkami eterycznymi Bio. Oczyszcza i odświeża. Odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą. Bez parabenów i soli aluminium. Skutecznie i delikatnie zwalcza nieprzyjemny zapach dzięki działaniu olejku eterycznego z Cytryny Bio, silnego antybakteryjnego składnika naturalnego oraz Perlitu, który wchłania nadmiar potu. Zapewnia ochronę przez cały dzień przed nieprzyjemnym zapachem i nie pozostawia śladów. 99% całości składników pochodzenia roślinnego. 76% całości składników pochodzi z upraw ekologicznych.

ochronne
w kulce
Skóra
wrażliwa

dobry jesienią, gorzej latem

Krótko:

+ skład
+ nie podrażnia po depilacji
+ nie wysusza
+ chroni przed przykrym zapachem
+ nie klei się i nie pozostawia śladów
+ zakrętka ma "hamulec" przed ślizganiem się kulki, co eliminuje ryzyko wylewania się płynu

+/- dozuje się dość obficie, ale na szczęście też szybko się wchłania

- zapach specyficzny, taki wytrawny, cierpko-gorzki
- nie chroni przed potem (mokre plamy) w wyższych temperaturach i przy wysiłku fizycznym

Mimo wszystko polecam wypróbować komuś takiemu jak ja, czyli ze względów zdrowotnych skazanemu na dezodoranty o jak najmniej kancerogennym składzie. Ostatecznie w normalnych warunkach, w umiarkowanych temperaturach, to on się spisuje w moim przypadku.

drogie badziewie

Pochawlę go za brak aluminium, alkoholu i parabenów. Co jednak z tego skoro nie działa ? Nie chodzi mi o zmniejszenie pocenia, ale o zniewlowanie zapachu potu. Podawane przez producenta 24h to jakiś żart i i tak nie uwierzyłam w to. Przy temperaturze około 30 st maksymalne działa jakieś 3-4h. Potem trzeba poprawiać i to jeszcze nie pogarsza sprawę - poprostu się śmierdzi. Zapach ziołowy jednym się podoba innym nie, mnie nie przeszkadza. Dwję dwie gwiazdki za skład, ale reszta to porażka. Zapłaciłam 29,90 to jest koszmarnie dużo za taki badziew. Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

może być

Spośród wszystkich naturalnych dezodorantów, które próbowałam jest najbardziej skuteczny. Ładnie, delikatnie pachnie.

Niestety, w porównaniu z Vichy jest zdecydowanie mniej skuteczny i z tego powodu nie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1x 50ml

Zrób sama kosmetyk - oliwka na cellulit

Naprawdę dobry...

Muszę przyznać, że firma Sanoflore stworzyła naprawdę przyzwoity naturalny antyperspirant. Pierwszy raz się z tym spotykam, bo z reguły te ekologiczne działają bardzo słabo!
\\n
\\nDo rzeczy, antyperspirant działa! Chroni przed potem i jego przykrym zapachem przez całkiem sporą ilość godzin! Pocę się dosyć mocno i jestem zdziwiona efektami. Zapach ziołowy ale jest w miarę łagodny wiec ok. Nie ma podrażnień nawet po depilacji. Kulka się nie zacina, tak jak w przypadku wielu anty w tej formie. Cena całkiem niezła jak na tą jakość i skład bez "szkodników".
\\n
\\nPół gwiadki mniej za kiepską wydajność, szybko się kończy bo sporo się go wylewa z opakowania, no i trzeba czekać aż pachy wyschną, co niektórym ososbom może przeszkadzać. Lecę po kolejne opakowanie, bo właśnie mi się skończył.

naturalny

Po kilku nieudanych próbach zmiany dezodorantu na taki o naturalnym składzie trafiłam na ten dezodorant. Bez parabenów, bez soli aluminium - skład idealny. I jestem zadowolona. Dezodorant jest delikatny, przyjemnie pachnie, nie brudzi ubrań. Traktuję go jako codzienne rozwiązanie i się sprawdza. W sytuacjach bardziej wymagających takich jak impreza czy egzamin zamieniam go na tradycyjny antyperspirant. Taki zestaw sprawdza mi się od kilku miesięcy.

ziolowy dziwak, ale dziala

Kupilam z czystej ciekawosci. Niestety nie mialam mozliwosci powachania przed zakupem. A zapach jest bardzo specyficzny, ziolowy. Nie podoba mi sie specjanie, ale kiedy sie spoce, pomimo, ze pod pacha jest plama, to nie czuc zapachu potu, tylko nadal te dziwne zielska. To chyba plus. Kulka sie nie zacina, dobrze lezy w dloni. Wielki plus za naturslny sklad, szkoda, ze zapach nieprzyjemny. Nie uczula i nie podraznia, a mam skore wrazliwa. Nie wyobrazam sobie stosowac jej latem, chociaz chyba do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. To nie antyperspirant, wiec nie ma sily, by nie bylo plam, ale zapachu potu po nim nie ma. Czyli ogolnie nie jest zle, bo przed przykrym zapachem chroni, ale zapach mi nie pasuje. Gdybym nie testowala wczesniej kulki z Fenjal pewnie byloby lepiej. Ja znalazlam juz swoj ideal i za te cene zdecydowanie wole Fenjal. Wystarczyl mi na miesiac, na szczescie byla zima i zapach nie byl tak wyczuwalny. Polecam zwolenniczkom ziolowych zapachow.

Używam tego produktu od: miesiac

słaby...

byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tego kosmetyku, niestety zawiodłam się...
dez. naturalny bez aluminium etc. za co duży plus
nie podrażnia skóry, za co też daję plus, oraz za to że faktycznie nie brudzi ubrań, a nawet jeśli mu się to zdarzy to bez problemu można to doprać
natomiast dez. nie radzi sobie z ochroną przed poceniem się - ja zdawałam sobie z tego sprawę, że nie jest to typowy antyperspirant i że nie będzie miał takiego działania, ale ten w porównaniu do dezodorantu Fenjal nie radzi sobie wcale...
zapach taki dziwny ziołowy, lekko słodki, niestety po 2-3 h zaczyna śmierdzieć - w reakcji z potem
sama kulka mnie denerwuje ponieważ zawartośc dosłownie się z niej wylewa :/ nie zacina się ale wydostaje się z niej o dużo za dużo produktu
dezodorant mało wydajny
nie kupię go ponownie
cena ok. 30zł

Używam tego produktu od: kilka tyg
Ilość zużytych opakowań: 1no

Nawet zimą za słaby

Wybrałam ten dezodorant ze względu na jego bardziej naturalny skład. Zaczęłam używać go pod koniec lata i używam dalej. Można więc o nim powiedzieć, że jest wydajny.
Jednak zupełnie sobie nie radzi z pojawiającym się potem, nie maskuje zapachów nawet zimą, gdy pocenie się jest minimalne.
Niestety, nie odczuwam jego mniej trującego wpływu, więc nie jestem w stanie dać mu za to dodatkowych gwiazdek. Żaden dezodorant nie wywoływał u mnie uczulenia.
Nie zapewnia ochrony przez cały dzień. Nie radzi sobie z potem. Czasem odczucie wilgotnych pach jest wyraźne. Nie maskuje zapachu. Nie wyobrażam sobie ponownego aplikowania go w ciągu dnia na pachy będące w takiej kondycji. Wiązało by się to z koniecznością mycia, a nie o to przecież chodzi.

Używam tego produktu od: sierpień 2011- teraz

nie dla mnie

Od kilku lat nie mogłam wyleczyć ciągle podrażnionych pach (czerwone, swędzące plamy) i mimo stosowania adekwatnych farmaceutyków problem ciągle wracał. Dopiero w te wakacje się zawzięłam, że w końcu to wyleczę i najwyraźniej wcześniej nie trafiłam na dobrego dermatologa, bo moja nowa lekarka tylko po oględzinach stanowczo zakazała mi stosowania antyperspirantów.. i trafiła w 10! (:
Niestety jako jedyną formę dbania o brak smrodu i zmniejszenie pocenia się podała...częstsze mycie się ;]

Zaczęłam więc poszukiwać na własną rękę czegoś, co nie będzie podrażniać i zapewni mi poczucie komfortu. Wg zaleceń P. dermatolog nie powinnam nic stosować na skórę (poza mydłem i wodą), ale biorąc pod uwagę to, że pracuję w restauracji i mając nieustanny kontakt z ludźmi, smród potu jest tym, co priorytetowo chcę wyeliminować. Poza tym jakoś przetrawiony pot + zapach jedzenia wybitnie mi się nie komponuje ;) )

Nie poddałam się i zagadnęłam Panie w kilku aptekach (wtedy też dowiedziałam się co głównie uczula w popularnych kosmetykach) i w "superfarmie" trafiłam na Sanoflore...

Początkowo musiałam się przyzwyczaić, że się pocę i to jakoś tak więcej niż dotychczas - co jest logiczne, bo to przecież nie jest antyperspirant. Dałam sobie też czas na wybicie z głowy dotychczasowego pomyślunku, że "dla komfortu własnego i innych dzień bez antyperspirantu nie istnieje"...Okazało się, że jednak można żyć bez antyperspirantu, ale niekoniecznie z Sanoflore.

Mimo że:
- nie zawiera soli aluminium, alkoholu i parabenów
- jest w 99% naturalny i 76% składników pochodzi z upraw ekologicznych
- skutkiem dwóch powyższych punków nie podrażnia mnie - koniec z paskudnymi, czerwonymi swędzącymi plamami!
- całkiem ładnie pachnie (do czasu) -potęguje poczucie bycia bliżej natury ;)
- nie plami ubrań, czarne nieznacznie (jeśli już to dobrze się spiera)
- ma ładne poręczne opakowanie
(dałam po pół gwiazdki za naturalność, brak podrażnień i plam na ubraniach)

Po miesiącu stosowania w różnych sytuacjach, koniec końców stwierdzam, ze u mnie się nie sprawdził.
- Ziołowy zapach zaraz po użyciu daje poczucie świeżości, ale niestety na krotko i nie neutralizuje zapachu potu. W zamian za to pojawia się dziwna mieszanka ziół i rozłożonego potu - czasem wręcz zatykająca. W pracy jeżeli tylko mogłam, to musiałam umyć pachy i nałożyć jeszcze raz dezodorant, plus psiknąć perfumem na ubranie - oj dziwnie to razem nieraz pachniało ;)
W sytuacjach stresujących, wysokich temperaturach, czy też częstego przechodzenia z miejsc o różnej temperaturze powietrza daje plamę... i smród, a właśnie to ostatnie najbardziej mi przeszkadza. Zniosłabym plamy pod pachami (ubieram się głównie na czarno), ale niech chociaż te olejki ziołowe maskują odór potu!
- Dodatkowo rosnące niezadowolenie z działania sprawiło, że już byłam "zła" na te zioła i ich zapach zaczął mnie drażnić.
- Jak dla mnie cena też jest relatywnie wysoka - biorąc pod uwagę, ze przy moim używaniu wystarczyłby na ok 2 m-ce. Gdyby działał zgodnie z moimi oczekiwaniami, pewnie przełknęłabym te koszty, ale w tej sytuacji jest mi lepiej, że nie muszę go kupować (:

Mam wrażenie, że u mnie sprawdziłby się w sytuacji całodziennego siedzenia w domu (wyłączając intensywne sprzątanie), ale wiedząc że nie ruszę się przez cały dzień z mieszkania wolę aplikować nic, bo skórze też przecież należy się odpoczynek. (:

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bez "uczuleniaczy", które neutralizują bakterie rozkładające pot (np. Crystal stick), więc nie jestem skazana życie z odorem ;)

Używam tego produktu od: końca sierpnia\\\\\\\'11

Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Miło mnie zaskoczył

Od pewnego czasu poszukuję skutecznego dezodorantu bez aluminium. Dotychczas stosowałam dezodoranty bodyshopowe ale kompletnie się nie sprawdziły.
Ten produkt kupiłam bez specjalnych oczekiwań, ponieważ większość znajomych powtarzało mi że bez aluminium żaden dezodorant nie będzie skuteczny.

Otóż nieprawda! Ten deo spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.
W moim przypadku nie ma potrzeby kilkakrotnej aplikacji wystarczy raz rano i do wieczora nie martwię się o brzydki zapach. Jest całkowicie neutralizowany.
Mam też wrażenie, że zmniejsza wydzielanie potu i lekko wygładza skórę.

Zapach mi odpowiada ale to ten rodzaj zapachu, który albo pokochasz albo znienawidzisz:)
Pachnie trochę słodko, trochę ziołowo. Mi taka mieszanka odpowiada ale polecam "próbne powąchanie" w aptece.
Buteleczkę trzeba wstrząsnąć! Zapach jest inny gdy dezodorant "ustał się" a inny po wstrząśnięciu (dodam że lepszy).

Jedyny minus to mała buteleczka. Zastanawiam się na jak długo mi wystarczy (dlatego pół gwiazdki odjęłam).

Kupiłam w aptece za 19,90. Są dostępne też "dwupaki" za 35zł.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Dodam, że buteleczka starcza (mi) na miesiąc z kawałkiem. Zauważyłam też, że brudzi czarne ubrania. Tzn tak jak każdy dezodorant tylko w tym przypadku plamy schodzą bez problemów.

przyjemny naturalny produkt

Cieszy mnie przede wszystkim brak soli aluminium i parabenów oraz to, że różni się od dotychczasowych kulek zapachem. Dzięki temu mam poczucie, że dbam o swoje zdrowie stosując naturalny dezodorant. Ponieważ nie jest to antyperspirant (z powodu braku aluminium właśnie), jego czas działania przeciwpotnego jest duzo krótszy, ale powtarzając aplikację kilka razy w ciągu dnia chronimy się przed brzydkim zapachem. Na upały jednak nie polecam, jest za słaby - dlatego tylko 4 gwiazdki. Zapach ziołowy, u mnie za to plus, chociaż większości osób może przeszkadzać, bo nie kojarzy się ze swieżością czy luksusem.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

miłe, pachnie, działa!

Uwielbiam kosmetyki pachnące łąką lub rozgrzanym ogródkiem zielnym, przypominają mi wakacje i dzieciństwo spędzone na działce kiedy podchodziłam zachęcona zapachem w stronę ziół by po chwili ze strachu przed równie uwiedzionymi owadami uciekać na drugi koniec trawnika. Ten dezodorant właśnie tak pachnie, gdy go używam przypominają mi się miłe chwile, czuję się wakacyjnie, świeżo i lekko. To nie antyperspirant, dlatego potu nie blokuje zupełnie i przez "niewiadomojakdługi" czas, ale mi osobiście to odpowiada.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3