Kobo Professional, Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Kobo Professional, Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Delikatny puder idealny do wykończenia i korekty makijażu w ciągu dnia. Nadaje skórze aksamitny, naturalny wygląd na wiele godzin. Lekka formuła idealnie łączy się ze skórą, umożliwiając jej swobodne oddychanie.
Dostępny w 5 odcieniach.

prasowany
matujące

świetny mimo wszystko

uzywalam pudru jakis czas temu, ładnie kryl nie dawał plaskiego efektu jednak nie byl na tyle trwały zebym nie zmienila go na inny. ma bardzo ladne opakowanie z lusterkiem ale szybko sie otwiera w torebce czy kosmetyczce. opakowanie tez nie jest solidne i nie wiele brakuje zeby go pokruszyc

Mat z klasą

Od tego pudru nie należy oczekiwać płaskiego matu. Efekt, jaki daje, jest wysublimowany. Z pewnością poradzi sobie ze zmatowieniem podkładów o właściwościach:
- rozświetlających
- nawilżających
- kremu BB.
Co dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą, to fakt, że nie matowi na 100%. Twarz po jego użyciu nie ma prawa się świecić, natomiast będzie reagować na światłocień i współpracować ze światłem, co - moim zdaniem - perfekcyjnie koryguje jej owal i ogólny wygląd.

Kolejny atut to trwałość. Puder z powodzeniem utrzyma twarz zmatowioną przez cały dzień, bez konieczności nanoszenia poprawek. Muszę jednak przyznać, że jestem posiadaczką cery suchej i nie mogę ocenić jak puder sprawdziłby się na cerze z tendencją do przetłuszczania. Z drugiej jednak strony używam pudru na podkładzie o właściwościach silnie nawilżających, dlatego wydaje mi się, że moja ocena jest obiektywna.

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie również krycie. Świetnie dopełnia podkład, tworząc efekt nieskazitelnej cery.

Szczerze polecam, bo pod każdym względem ten puder zdał u mnie egzamin. Jedynym minusikiem może być wydajność - nie jest najlepsza, wystarczy na około 1,5 miesiąca codziennego użytku.

Jak najbardziej polecam

Puder posiadam w wersji transparentnej. Puder bardzo fajnie matuje, jest jasny, mam wrażenie, że moje za ciemne podkłady wyglądają lepiej po nałożeniu tego pudru. Kosmetyk nie tworzy maski na buzi i nie ściera się szybko. Bardzo podoba mi się efekt końcowy.

Bobbi Brown - nude make-up: bronzer

jak dla mnie jedyny

Praktycznie od paru lat już go stosuje. Próbowałam się przerzucić na inne ale... zawsze cos w innych nie pasowało. Ten sprawdza się idealnie dla mojej cery (mieszana ze skłonnością do przetłuszczania się). Nie stosuje żadnej bazy ani fluidu, sam robi robote:)

Nie dla mnie.

Chciałam pokombinować z nowymi firmami i wyszło jak zwykle.
Nie potrzebuję pudru który zakrywa niedoskonałości, nie mam wyprysków i przebarwień. Mam za to skórę mieszaną w kierunku łojotokowej (zaczęła mi wariować). Cóż mogę rzec..
+opakowanie
+zapach :D
-kolor
-podkreśla suche skórki I TO JAK
-ściera się
-poprawiając w ciągu dnia wyglądałam tragicznie
- nie trzyma matu
-ciemnieje

Naturalny mat

Posiadam odcień 302 Natural Beige

MAM CERĘ MIESZANĄ W KIERUNKU SUCHEJ

Wiecie jak łatwo zabłądzić w świecie matu na twarzy i żądać od produktu "full total extra superstay mat". No i ja też się w to zapędziłam jakiś czas temu szukając produktu, który zrobi mi na twarzy zupełny mat... Ten produkt tego nie robi - byłam rozczarowana. Co z moim matem?! Miał być, a tu, tak średnio bym powiedziała.
No i całe szczęście!
Otworzyłam oczy, że lekko przypudrowana twarz wygląda elegancko, naturalnie i świeżo. Właśnie taki mat - subtelny, lekko nawet satynowy chce mieć obecnie na twarzy. Chcę by twarz wyglądała zdrowo sama z siebie, bez roświetlaczy, żeby miała swój własny blask.

EFEKT:
Delikatnie przypudrowana twarz wygląda bardzo ładnie, tak jak opisałam wyżej - świeżo, zdrowo, zachowuje swój własny blask. Użyty w rozsądnych ilościach nie ciastkuje, przedłuża trwałość produktów pod nim i na nim.
Przy dużych ilościach - wygląda źle. Widać go na twarzy, co jest naturalną koleją rzeczy. Jeśli ktoś szuka mocnego matu - to nie tutaj, tutaj mocny mat osiągalny jest tylko przy ogromnych ilościach, które wyglądają koszmarnie.

Co do opakowania - super, że posiada lusterko, niestety brudzi się, ponieważ puder się pyli przy nakładaniu na pędzel. Poza tym jest solidne, nic nie popsuło się z mechanizmem otwierania - nadal świetnie trzyma, jest poręczne i wygodne.

Kiedyś chciałam dać mu 1 gwiazdkę, teraz jest dla mnie na 5 i kosmetykiem, który dał nowe spojrzenie na makijaż. POLECAM!

Kobo zaskakuje jakością :)

Puder troche sie osypuje, wiec trzeba go nabierac delikatnie miękkim pędzlem, ale jest lekki, aksamitny, nadaje sie do przypudrowania okolicy pod oczami jak i na reszte twarzy, nie przesusza skory i jest trwały. Daje naturalne wykonczenie i czesto bywa w promocji w Naturze. Ja za moj zaplacilam jakies 12zl

Nie zaskoczył.

Zacznę od tego, że skórę mam suchą, która nie jest skłonna do świecenia, ale makijaż z nosa potrafi mi się zetrzeć w ciągu pierwszej godzin od wyjścia z domu.
Puder z Kobo jest bardzo jasny. Biorąc pod uwagę mój kolor skóry to niewątpliwa zaleta. Puder łatwo się nakłada, właściwie nie ma żadnego zapachu.
Z nosa oczywiście mi się starł, tak jak i z innych części twarzy. Był średnio wydajny - w większej ilości trochę się ważył, ale jednak utrzymywał się trochę dłużej. bardzo podkreślał zmarszczki mimiczne - szczególnie te w okolicach ust.

Lepszy od sypkiego

Chciałam skonfrontować oba pudry matujące marki Kobo: sypki z prasowanym. Moje odczucia:
-zdecydowanie lepszy od sypkiego, co nie oznacza że dobry
-delikatnie rozjaśnia twarz
-do godziny do użyciu (w czasie upału o wiele krócej) utrzymuje średnie zmatowanie cery
-szybko się ''traci'' podczas dotyku
-ma neutralny zapach
-po przypudrowaniu twarzy podkreśla zakamuflowane krosty i zmarszczki mimiczne
-cena regularna powinna być niższa

Nie zdaje egzaminu

Zachęcona fenomenalnymi bronzermi, z chęcią sięgnęłam po puder Kobo. Matujący, jako, że na co dzień świecę się jak żarówka. I, niestety, nic się nie zmieniło. Do mojego faworyta - matującego pudru Maybelline sporo mu brakuje. Już po pół godzinie w moim czole można przeglądać się jak w lustrze. Szkoda...

Przeciętniak

Kupiłam go za namową koleżanki która jest wielką fanką KOBO. I niestety dla mnie bez zachwytu. Jedyny plus, że dałam za niego tylko 10 zł.

Plusy:
- nie robi maski ( ale tylko za pierwszym nałożeniem, za 3 poprawką wygląda kiepsko)
- nie bieli twarzy
- utrzymuje się w dobrych warunkach kilka godzin

Minusy:
- bardzo mało wydajny, mało go używam a już brakuje połowy
- cena zbyt wysoka jak na tak znikający produkt
- wymaga częstych poprawek
- przy większej temperaturze na dworze nie daje absolutnie nic, nie oczekuję , że przy +30 stopniach będzie idealnie matowił, no ale on nie daje rady nawet w zwykły dzień bez upałów.
- ma swoje dni, nieraz matowi, a nieraz zdarza się , że wcale tego nie robi, więc zawsze jest ryzyko, że będę się świecić niczym choinka w Boże Narodzenie.

Może być

PLUSY
-kolory (bardzo jasne, ale nie kompletnie białe, bardzo duży plus ode mnie za to!)
-opakowanie (wspaniałe, eleganckie, z lusterkiem. Ciut za ciężkie, ale co z tego, skoro ładne i solidne :D)
-spełnia swoje zadanie, aczkolwiek liczyłam na lepszy efekt
-cena

MINUSY
- powinien być drobniej zmielony i być mniej tępy, jeżeli chodzi o konsystencję
-dostępność (tylko Internet i Natura)
-trochę zbyt widoczny na twarzy, sporo osób nazywa ten efekt "ciastem" :P Za dużo dziwnych rzeczy do niego dodają i nie jest idealnie treściwy
- powinien bardziej matowić
- może uczulać

-trwałość nie powala, ale jest OK

Dobry, ale brakuje sporo do ideału. Za tę cenę OK, ale niestety za bardzo widać go na twarzy i to go dla mnie totalnie dyskryminuje