Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Matt Powder (Puder matujący prasowany)

Delikatny puder idealny do wykończenia i korekty makijażu w ciągu dnia. Nadaje skórze aksamitny, naturalny wygląd na wiele godzin. Lekka formuła idealnie łączy się ze skórą, umożliwiając jej swobodne oddychanie.
Dostępny w 5 odcieniach.

prasowany
matujące

Naturalny mat

Posiadam odcień 302 Natural Beige

MAM CERĘ MIESZANĄ W KIERUNKU SUCHEJ

Wiecie jak łatwo zabłądzić w świecie matu na twarzy i żądać od produktu "full total extra superstay mat". No i ja też się w to zapędziłam jakiś czas temu szukając produktu, który zrobi mi na twarzy zupełny mat... Ten produkt tego nie robi - byłam rozczarowana. Co z moim matem?! Miał być, a tu, tak średnio bym powiedziała.
No i całe szczęście!
Otworzyłam oczy, że lekko przypudrowana twarz wygląda elegancko, naturalnie i świeżo. Właśnie taki mat - subtelny, lekko nawet satynowy chce mieć obecnie na twarzy. Chcę by twarz wyglądała zdrowo sama z siebie, bez roświetlaczy, żeby miała swój własny blask.

EFEKT:
Delikatnie przypudrowana twarz wygląda bardzo ładnie, tak jak opisałam wyżej - świeżo, zdrowo, zachowuje swój własny blask. Użyty w rozsądnych ilościach nie ciastkuje, przedłuża trwałość produktów pod nim i na nim.
Przy dużych ilościach - wygląda źle. Widać go na twarzy, co jest naturalną koleją rzeczy. Jeśli ktoś szuka mocnego matu - to nie tutaj, tutaj mocny mat osiągalny jest tylko przy ogromnych ilościach, które wyglądają koszmarnie.

Co do opakowania - super, że posiada lusterko, niestety brudzi się, ponieważ puder się pyli przy nakładaniu na pędzel. Poza tym jest solidne, nic nie popsuło się z mechanizmem otwierania - nadal świetnie trzyma, jest poręczne i wygodne.

Kiedyś chciałam dać mu 1 gwiazdkę, teraz jest dla mnie na 5 i kosmetykiem, który dał nowe spojrzenie na makijaż. POLECAM!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1521096].usefull || 0 }}% pomocna.

Kobo zaskakuje jakością :)

Puder troche sie osypuje, wiec trzeba go nabierac delikatnie miękkim pędzlem, ale jest lekki, aksamitny, nadaje sie do przypudrowania okolicy pod oczami jak i na reszte twarzy, nie przesusza skory i jest trwały. Daje naturalne wykonczenie i czesto bywa w promocji w Naturze. Ja za moj zaplacilam jakies 12zl

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1466982].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie zaskoczył.

Zacznę od tego, że skórę mam suchą, która nie jest skłonna do świecenia, ale makijaż z nosa potrafi mi się zetrzeć w ciągu pierwszej godzin od wyjścia z domu.
Puder z Kobo jest bardzo jasny. Biorąc pod uwagę mój kolor skóry to niewątpliwa zaleta. Puder łatwo się nakłada, właściwie nie ma żadnego zapachu.
Z nosa oczywiście mi się starł, tak jak i z innych części twarzy. Był średnio wydajny - w większej ilości trochę się ważył, ale jednak utrzymywał się trochę dłużej. bardzo podkreślał zmarszczki mimiczne - szczególnie te w okolicach ust.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1402861].usefull || 0 }}% pomocna.

Party Make Up od Max Factor

Lepszy od sypkiego

Chciałam skonfrontować oba pudry matujące marki Kobo: sypki z prasowanym. Moje odczucia:
-zdecydowanie lepszy od sypkiego, co nie oznacza że dobry
-delikatnie rozjaśnia twarz
-do godziny do użyciu (w czasie upału o wiele krócej) utrzymuje średnie zmatowanie cery
-szybko się ''traci'' podczas dotyku
-ma neutralny zapach
-po przypudrowaniu twarzy podkreśla zakamuflowane krosty i zmarszczki mimiczne
-cena regularna powinna być niższa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1323461].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie zdaje egzaminu

Zachęcona fenomenalnymi bronzermi, z chęcią sięgnęłam po puder Kobo. Matujący, jako, że na co dzień świecę się jak żarówka. I, niestety, nic się nie zmieniło. Do mojego faworyta - matującego pudru Maybelline sporo mu brakuje. Już po pół godzinie w moim czole można przeglądać się jak w lustrze. Szkoda...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1268556].usefull || 0 }}% pomocna.

Przeciętniak

Kupiłam go za namową koleżanki która jest wielką fanką KOBO. I niestety dla mnie bez zachwytu. Jedyny plus, że dałam za niego tylko 10 zł.

Plusy:
- nie robi maski ( ale tylko za pierwszym nałożeniem, za 3 poprawką wygląda kiepsko)
- nie bieli twarzy
- utrzymuje się w dobrych warunkach kilka godzin

Minusy:
- bardzo mało wydajny, mało go używam a już brakuje połowy
- cena zbyt wysoka jak na tak znikający produkt
- wymaga częstych poprawek
- przy większej temperaturze na dworze nie daje absolutnie nic, nie oczekuję , że przy +30 stopniach będzie idealnie matowił, no ale on nie daje rady nawet w zwykły dzień bez upałów.
- ma swoje dni, nieraz matowi, a nieraz zdarza się , że wcale tego nie robi, więc zawsze jest ryzyko, że będę się świecić niczym choinka w Boże Narodzenie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1232206].usefull || 0 }}% pomocna.

Może być

PLUSY
-kolory (bardzo jasne, ale nie kompletnie białe, bardzo duży plus ode mnie za to!)
-opakowanie (wspaniałe, eleganckie, z lusterkiem. Ciut za ciężkie, ale co z tego, skoro ładne i solidne :D)
-spełnia swoje zadanie, aczkolwiek liczyłam na lepszy efekt
-cena

MINUSY
- powinien być drobniej zmielony i być mniej tępy, jeżeli chodzi o konsystencję
-dostępność (tylko Internet i Natura)
-trochę zbyt widoczny na twarzy, sporo osób nazywa ten efekt "ciastem" :P Za dużo dziwnych rzeczy do niego dodają i nie jest idealnie treściwy
- powinien bardziej matowić
- może uczulać

-trwałość nie powala, ale jest OK

Dobry, ale brakuje sporo do ideału. Za tę cenę OK, ale niestety za bardzo widać go na twarzy i to go dla mnie totalnie dyskryminuje

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1201743].usefull || 0 }}% pomocna.

całkiem dobry puder

Puder dostałam jakiś czas temu na urodziny.
Użyłam go po raz pierwszy i zakochałam się. Bylo to jednak złudzenie. Teraz po kilku użyciach, zauważam minusy tego produktu.
Jest jednak wiele cech, za które mogę pochwalić puder:
- trwałość nawet 12 godzin
- ładne opakowanie
- lusterko
- łatwość w dobraniu koloru do twarzy, mimo małej palety
- dostępność marki w drogeriach
- mała cena

Do negatywnych cech zaliczę:
- brak pędzla lub gąbeczki
- szybko kończący się produkt, dlatgo, że jest ,,miękki", więc każde dotknięcie pudru np. przypadkiem paznokciem powoduje naruszenie jego powierzchni (robienie się dołków, rys)

Podsumowując puder ma dużo więcej zalet niż wad. Polecam do codziennego stosowania, zarówno puder, jak i inne prdukty firmy Kobo ;)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1039874].usefull || 0 }}% pomocna.

Będe szukać innego

Nie do końca ....

+ piękny kolor
+ opakowanie z lusterkiem
+ cena
+ ładne satynowe wykończenie
+/- po pierwszym nałożeniu dobrze stapia się ze skórą, podkładem
- matuje na krótko ok. 3h, mam skórę mieszaną
- z czasem tworzy efekt maski... chodzi o to, że matuje na krótko, więc w ciągu dnia trzeba go poprawiać i wtedy powstaje maska, po 3 nałożeniu widać go
- szybko się kończy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1031909].usefull || 0 }}% pomocna.

Ciastko na twarzy

Puder posiada matowe opakowanie, które szybko się brudzi. Posiadam kolor 301 Pale Beige, który jest bardzo jasnym beżem Niestety po nałożeniu go na podkład robi mi się ciastko na twarzy i wyglądana bardzo niestetycznie. Zakupiłam do poprawek w ciągu dnia, ale jeśli nałożę go jeszcze w trakcie dnia drugi raz to jest już jakaś tragedia. Nie ma puszku w środku opakowania. Matuje na ok. 4 godziny. Zużywam w wolne dni od pracy, kiedy chcę tylko wyjść po coś do sklepu i nie mam podkładu, ale i tak połowa mi jeszcze go została. U mnie się kompletnie nie sprawdził. Wolę jedwabiste i mocno zmielone pudry, albo po prostu sypkie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995546].usefull || 0 }}% pomocna.