Hipoalergiczny żel do mycia twarzy z oczarem wirginijskim

Hipoalergiczny żel do mycia twarzy z oczarem wirginijskim

Hipoalergiczny żel do mycia twarzy z oczarem wirginijskim przeznaczony jest do oczyszczania skóry tłustej, ze skłonnością do trądziku. Delikatnie usuwa nadmierną warstwę lipidową skóry nie wysuszając jej oraz zapobiega rozwojowi bakterii.
Przy regularnym stosowaniu zmniejsza łojotok oraz skłonność do powstawania wykwitów.
Skóra jest idealnie oczyszczona, gładka i świeża przez cały dzień.
Produkt przebadany dermatologicznie wśród osób z alergiami skórnymi.
Składniki:
- AC. NETTM - związek kwasu oleinowego i NDGA,
- kwas oleinowy - zwalczający nadmierny łojotok,
- NDGA - regulujący wzrost komórek, zmniejszający nadmierne rogowacenie i stany zapalne skóry,
- ksylitol i laktitol - składniki utrzymujące prawidłową równowagę ekosystemu mikroflory skóry,
- ekstrakt z oczaru wirginijskiego - działający delikatnie ściągająco i dezynfekująco.

oczyszczające
hipoalergiczna
w butelce
żel
>100ml

Zwykły, dobry żel do codziennego użytku.

Czytając wcześniejsze recenzje doszłam do wniosku, że w temacie żeli do mycia twarzy chyba nie jestem wymagająca ;) Mam bardzo pozytywne doświadczenia z tym żelem. Jest delikatny i odświeżający. Zapach neutralny. Zmywa lekki makijaż. Cena bajka. Nie liczyłam na głębokie oczyszczenie w przypadku dość rzadkiego kosmetyku, który właściwie pozostaje na mojej skórze przez kilka chwil. Jest to dobry zwyklak do codziennego stosowania. Z moimi nocnymi kremami sobie spokojnie poradził. Okazał się też wydajny, gdyż dość rzadka konsystencja pozwoliła na rozprowadzenie niewielkiej ilości na całą twarz. Opakowanie - plastykowa buteleczka, bardzo przeciętna, ale cieszy mnie fakt, że to nie tubka, którą stawia się na nakrętce i z której w moim przypadku wszystkie kosmetyki szybko "uciekają".

Dobry produkt

Kupiłam go ze względu na markę, którą od dawna lubię.
Jest to dobry produkt, dobrze oczyszcza skórę, nie pozostawia tłustego filmu, nie pozostawia skóry ściągniętej co zdarza się po niektórych produktach. Dobrze zmywa makijaż, odświeża, skóra jest gładka i rozjaśniona.
Dodatkowo jest tani, dostępny nie ma zapachu.

Całkiem całkiem

Ja nie miałam akurat żadnych problemów ze zmyciem makijażu, ale to może kwestia tego że używam przeważnie korektora, pudru, cieni i tuszu (niewodoodpornego). Twarz myje jeden raz, spłukuje letnią wodą i jest czysta jak łza. Konsystencja wodnista, ale da się opanować i nie ucieka przez palce. Myje faktycznie delikatnie, nie wysusza skóry. Bardzo fajny żel do mycia twarzy dla cery wrażliwej, warty uwagi :)

Starzenie się skóry - dieta

Stosuje go tylko po opalaniu

Bardzo delikatny żel do skory wrażliwej. Delikatnie oczyszcza skórę. Nie przesusza jej, nie pozostawia efektu ściągniętej skóry.
Żel nie pieni się , przy codziennym stosowaniu starcza na 2-3 tygodnie.
Stosuję go zawszę po opalaniu.

słaby

Nie rozumiem fenomenu tego żelu. Kupiłam bo od lat pojawiają się pochlebne recenzje. Żel pachnie mydłowato, jak inne kosmetyki biały jeleń. Jest rzadki, słabo się pieni, szybko zużywa, słabo zmywa makijaż. Mam wrażenie że nie zmywa mi kremu z filtrem, skóra jest jakaś tłustawa i lepka po umyciu, zazwyczaj prewencyjnie myję 2 razy i wtedy jest ok. Przy tym wysusza. Nie kupię więcej i cieszę się że się tak szybko skończył.

PSEUDO-KOSMETYK

DYGRESJA:
Względem preparatów do cery trądzikowej mam bardzo wysokie wymagania i nie przymykam oczu na ŻADNE potknięcia. Dlaczego? Trądzik to schorzenie, którego nie da się całkowicie wyleczyć - można jedynie łagodzić zmiany na twarzy, a większość producentów winduje w kosmos ceny kosmetyków i obiecuje cudowne efekty. Najczęściej tych efektów nie ma, zostaje za to pusta kieszeń. Bardzo chciałabym wierzyć w istnienie specyfiku, który sprawiłby, że wychodziłabym rano z domu jedynie z kremem na twarzy, rezygnując z nakładania tapety, by ukryć zaczerwienienia i wypryski, wyglądać jak człowiek tak, by na ulicy nie wzbudzać sensacji. Jednakże jestem realistką...

Wytrzymałam z tym pseudo-żelem 3 miesiące wyłącznie po to, by odzwyczaić skórę od produktu Ziaja. Jak ostatnia idiotka zakupiłam od razu 2 opakowania produktu przekonana, że przy tylu pochlebnych opiniach na temat jego działania, przynajmniej pod kątem walki z trądzikiem będzie się sprawdzał. Nic bardziej mylnego!

ZALETY:
+ DOSTĘPNOŚĆ:
widziałam go na półkach we wszystkich popularnych drogeriach,

+ CENA:
szukając na siłę, to druga pozytywna cecha, jakiej się w nim dopatrzyłam.

WADY(tutaj lista nie ma końca):
- BRAK EFEKTÓW:
zacznę od najważniejszego - produkt teoretycznie jest przeznaczony dla cery trądzikowej, niestety 3 miesiące regularnego stosowania nie poprawiły stanu mojej skóry; przeciwnie - mam teraz na całej twarzy wysyp krostek i jestem wściekła, ponieważ ten koszmarek zniweczył efekty serii zabiegów u kosmetyczki, że o pozytywnym wpływie żelu na trądzik i łojotok Ziaja nie wspomnę; teraz wróciłam do punktu wyjścia i znów muszę zainwestować, by ograniczyć problem,

- NIE OCZYSZCZA SKÓRY DOSTATECZNIE:
po każdym użyciu miałam wrażenie, iż przydałoby się umyć twarz raz jeszcze...

- PODRAŻNIA:
nie wiem, jaki składnik był tego przyczyną, ale żel miejscami "aktywował" u mnie AZS,

- BARDZIEJ PŁYN NIŻ ŻEL:
konsystencja preparatu spływa z palców i utrudnia aplikację,

- WYDAJNOŚĆ:
sama nie wiem, czy to wada, lecz wykończyłam go szybciej niż żele Ziai.

REASUMUJĄC:
Osobom o cerze trądzikowej, odradzam zakup.

Idealny dla wrażliwej cery

Żel zamknięty jest w poręcznym opakowaniu,ma delikatny ładny zapach.Dość dobrze oczyszcza,pozostawiając skórę nawilżoną i miękką w dotyku.
Stosowany przeze mnie w okresie,kiedy moja skóra była dość mocno podrażniona przez stosowanie maści leczących zmiany łuszczycowe,nie nasilił podrażnień nimi spowodowanych,za co należy się ogromny plus oraz stwierdzenie,że zgodnie z obietnicą można go stosować w przypadku cery skłonnej do podrażnień.
Jedynym minusem jest,jak większość osób już zauważyła,jego wodnista konsystencja,która sprawia,że nierzadko przy dozowaniu trudno "zapanować" nad wyciskaną z opakowania ilością.Przez to,że żel często spływa między palcami,traci na swej wydajności.Wprawdzie cena nie jest wygórowana,ale i tak wolałabym,aby był bardziej gęsty.Za wspomniany mankament odejmuję jedną gwiazdkę,ale ogólnie-polecam.

Całkiem okej, ale...

Używam go od dawna, jednak po skończeniu ostatniego opakowania powiedziałam sobie - dość.
Żel ma dużo zalet, wśród których na pewno jest bardzo niska cena (z reguły w przedziale między 7 a 9 zł), dość dobre domywanie zanieczyszczeń i resztek makijażu, lekkie matowienie cery czy też łagodne działanie. Jednak jego sporym mankamentem jest beznadziejna wydajność.
Żel jest strasznie słabo zwarty; muszę przynajmniej dwa/trzy razy nakładać go na twarz za jednym posiedzeniem, aby w ogóle coś mi na niej zostało (bo zwykle zaraz połowa spłynie w siną dal).
W związku z tym jedna buteleczka produktu starcza mi średnio na dwa tygodnie, więc lekka kicha. Poza tym żel kiepsko się pieni i trzeba się trochę "ponacierać", by wykrzesać z niego jakąś pianę.
Można się uprzeć, że jak za taką cenę i dostępność, to jakość wcale nie jest taka zła, jednak wolę przestawić się na inny produkt.

Używam tego produktu od: Przynajmniej dwa lata
Ilość zużytych opakowań: Na pewno kilkanaście, jak nie więcej

Bardzo dobry, delikatny produkt!

Poszukiwałam żelu, który poskromi moją tłustą, a jednocześnie wrażliwą cerę, skłonną do podrażnień. Wszystkie żele, które zakupiłam, były dość mocne i ściągały skórę. W końcu trafilam na ten produkt. Muszę powiedzieć, że byłam pozytywnie zaskoczona! :) Świetnie myje, nie przesusza, cudownie pachnie. ;) Jak najbardziej polecam.

Nie ogranicza produkcji sebum. Dziwny zapach.

MINUSY:
-ZAPACH ZWYKŁEGO MYDŁA
-NIE MATUJE CZYLI NIE OGRANICZA SEBUM
-JEST WODNISTO-GALARETOWATY
-NIE NADAJE SIĘ DO SZCZOTECZEK
-MAŁO WYDAJNY

PLUSY
+ŁADNE OPAKOWANIE

Używam tego produktu od: Miesiąc z kawałkiem
Ilość zużytych opakowań: Całe, Jestem jeszcze w trakcie

Nie kupię więcej ponownie.

+ Wygodne opakowanie.
+ Świeży zapach.
+ Dokładnie myje i zmywa wszystkie zanieczyszczenia,

- Konsystencja, która jest do bani jednym słowem. Żel wodnisty, przecieka przez palce, spada z twarzy.
- Wydajność, co wiąże się z konsystencją - patrz wyżej.

Nie kupię ponownie, właśnie ze względu na powyższe wady.

Używam tego produktu od: listopad 2015

Przyjemniaczek ;)

Nie wysusza, nie podrażnia, cudnie domywa makijaż (nawet tusz do rzęs), niedrogi, dostępny niemalże w każdej drogerii no i jest to produkt polskiej firmy. Czegóż chcieć więcej? Polecam ;)

Używam tego produktu od: krócej niż 3 miesiące