Woda termalna

Woda termalna

Woda ta pochodzi z uzdrowiska w Iwoniczu Zdroju o 500 - letniej historii. Właściwości lecznicze wody termalnej z iwonickiego uzdrowiska znane są od 1520 roku, gdzie leczona jest przede wszystkim łuszczyca, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, ale też rosacea (trądzik różowaty).
Właściwości:
- Ma wyjątkowe właściwości kojące.
- Łagodzi świąd i wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry.
- Dzięki zawartości krzemionki zwiększa elastyczność i odporność naskórka.
- Dzięki zawartości jonów wapnia i kwasu metaborowego ma delikatne działanie ściągające i przeciwzapalne.
- Likwiduje skutki działania twardej wody.
- Ma najmniejszą twardość wśród wód termalnych dostępnych na rynku (8,4 N).

Właściwości fizyko - chemiczne wody termalnej:
pH zbliżone do obojętnego, wodorowęglany 457 mg/l, wapń 49,70 mg/l, krzemionka 11,98 mg/l, kwas metaborowy 9,37 mg/l, magnez 9,70 mg/l.

Znasz skład tego produktu?

Napisanych recenzji: 20

Jest w porządku.

Jak każda woda termalna stanowi miły dodatek w pielęgnacji skóry. Cudów nie zdziała ale warto ją mieć, szczególnie w upalne dni- stanowi świetny sposób na odświeżenie cery. Woda termalna jest wydajna, wygodnie się ją aplikuje oraz nie wywołuje podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[817123].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 80

jak każda inna woda termalna - chłodzi w upalne dni

Woda termalna Iwostin to woda jak każda inna - Vichy, Avene, La Roche-Posay... Różnica tylko w cenie i pojemności.

Używam wód termalnych w czasie lata - dla ochłody prysnąć twarz, szyję, dekolt, kark. Dotychczas używałam wyżej wymienionych, ale tego lata pomyślałam sobie: po co przepłacać za zwykłą wodę? I zakupilam Iwostin.

Jest taka, jaka być powinna - ma sprawnie działający atomizer, orzeźwia ciało, dostępna chyba w każdej aptece.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy (nie codziennie)
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[815663].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 42

OK

Woda termalna jak woda. Przyjemnie chłodzi w czasie upalnych dni. Można ją użyć zaraz po przebudzeiu, aby się odświeżyć i dodać twarzy energii. Do plusów należy niewątpliwie dostępność - każda apteka, konkurencyjność - inne wody są o wiele droższe i uwiwersalność kosmetyku. Na minus konsystencja - deszcz zamiast mgiełki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[798147].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Napisanych recenzji: 697

Przyjemna

Kupiłam tę wodę rok temu w okresie letnim. Głównie po to aby po prostu odświeżyć sobie twarz w okresie upałów.

Oto co zaobserwowałam poczas jej użytkowania:

Zalety:
- dostępność - praktycznie w każdej aptece
- w mojej wodzie atomizer jest idealny - powoduje mgiełkę więc chyba zależy od serii
- świetnie odświeża skórę podczas upałów
- delikatnie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry
- bardzo wydajna
- cena - za dużą butelkę płaciłam 30 zł i mam jej około połowę

Minusy:
- brak
Minusy:

Używam tego produktu od: Lato 2012
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[788291].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 187

czego można oczekiwać od wody?

Wody termalnej używam latem w czasie upałów. Zwyczajnie się nią chłodzę. Nie wiem czego można oczekiwać od wody. Może po jej użyciu moja skóra jest bardziej miękka i troszkę nawilżona. Zgadzam się z innymi dziewczynami, że w niektórych opakowaniach atomizer jest do niczego.

Ilość zużytych opakowań: wiele a mam jeszcze do zużycia dwie zgrzewki :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[770287].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 6

Napisanych recenzji: 226

lany poniedziałek, wtorek, środa...

Woda termalna towarzyszy mi już od jakiegoś czasu i aktualnie jest to Iwostin, Do działania nie mam większych zastrzeżeń, chociaż miałam wrażenie, że woda z La Roche-Posay dawała uczucie nawilżenia.
Ogromnym i dyskwalifikującym tę wodę minusem jest atomizer - jest koszmarny! Wypluwa z siebie zamiast mgiełki wielkie krople wody, które nie mają szansy się wchłonąć. Poza tym takie "wiadro wody" na rozgrzaną słońcem twarz nie jest przyjemne! Działanie na plus, opakowanie na minus.

Używam tego produktu od: używam od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[739103].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

Bardzo dobra, odswierza,łagodzi

Najlepsza woda termalna jakiej do tej pory używałam- a było ich 3-4 rózne rodzaje. Od wody termalnej oczekuje odswierzenia po umyciu- trochę takiego tonizowania, łagodzenia. Woda iwostinu spełnai moej założenia w 100%. Szczególnie upodobąłam swobie małe opakowoanie 50ml, które nosze w torebce, na siłownie, w torebce do samolotu dosłownei wszedzie. Pryska stosunkowo mocno- zdecydowanie mocniej niz produkty innych marek ale mi to odpowiada. Stosunkowo wydajne
(-) zdarzyło mi sie przy duzych opakowaniach, że przy końcu opakowania woda słabo pryskła, wręcz skraplała się, ale chłopak naprawiał mi to wpuszczajac troche sprezeonego powietrza do środka

Używam tego produktu od: 6-mcy
Ilość zużytych opakowań: 2 duże, 5 malych

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[728057].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 104

Przeciętniak

To była moja pierwsza woda termalna. Generalnie tego typu produkty używam do ukojenia cery, skóry po depilacji, zwilżania maseczek z zielonej glinki i w takich sytuacjach ta woda spisywała się dobrze. Skóra była po niej rozświetlona, ukojona, sprężysta, zaczerwienienia bladły. Jednak po jakimś czasie woda mi zaśmierdła, pachniała jakimś grzybem, coś obrzydliwego. Musiałam ją wyrzucić, a tego nie lubię. Dodatkowym minusem jest, moim zdaniem, zbyt duże opakowanie i zbyt wielkie krople jakie są rozpylane.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[723063].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 29

Nie wiem

To moja pierwsza woda termalna. Po pierwsze - koi i łagodzi podrażnienia, moja twarz jest odświeżona i \'uspokojona\', w duecie z Iwostinem kremem tłustym tworzy zgrany duet.
Minus: rozpyla za duże krople

Używam tego produktu od: listopad 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 (150ml)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[716514].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 8

Jest ok

Działa ???? Wg mnie działa więcej nie mogę wymagać od wody termalnej.. Łagodzi podrażnienia, lekko wyrównuje koloryt skóry i do tego delikatnie napręża skórę. no trudno że to nie jest mgiełka tylko prysznic :D ale mi osobiście to nie przeszkadza :) Polecam w walce z trądzikiem !

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[713363].usefull || 0 }}% pomocna.