NaturVital, Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro (Maska dla wrażliwej skóry głowy)

Odżywka dla osób o wrażliwej skórze głowy nie zawiera barwników, silikonów, parabenów ani olei mineralnych.

Przeciętna

Maskę postanowiłam znaleźć w drogerii po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jej temat.
Moje włosy są suche, szorstkie, porowate i ciężkie do ułożenia, lubią kosmetyki aloesowe, więc wypróbowałam z pozytywnym nastawieniem.
Niestety, trochę się zawiodłam. Cudu nie oczekiwałam, ale nastawiłam się na jakiekolwiek efekty polepszenia stanu moich włosów.
Po umyciu, nałożeniu maski z dodatkiem oleju, odczekaniu i zmyciu wydają się może troszeczkę zregenerowane, ale za to jeszcze bardziej szorstkie niż zazwyczaj i niemiłe w dotyku.
Maska nakładana przed myciem na olej i zmywana tylko szamponem sprawia, że włosy stają się trochę bardziej nawilżone i mniej oporne do ułożenia.
Teraz opakowanie leży tylko w szafce i czeka na lepsze czasy, bo mam wiele innych kosmetyków do włosów, które o niebo lepiej działają i poprawiają stan moich włosów.

Porządek na głowie

Jestem posiadaczką włosów lekko falowanych, dość niesfornych. W okresie letnim mają tendencję do przesuszania się, a sprawy nie ułatwia fakt, że reagują źle na produkty nawilżające - dotyczy to zarówno produktów z kuchni, jak i sklepowych. Humektantów po prostu z reguły nie lubią i już. Obserwowane wtedy zjawiska to przyklap/zbijanie się w kolonie / brak jakiegokolwiek nawilżenia itd.

Znalezienie produktu, który by moim włosom odpowiadał jest bardzo trudne. Jak się okazało - jednak nie niemożliwe :) NaturVital poradziło sobie świetnie. To maska o krótkim, ale odżywczym składzie. Z nazwy i z opisu producenta jest to maska do skóry głowy, ale ja stosuję ją i na skalp i na długość włosów.

Opakowanie to pokaźny słoiczek z wieczkiem, które otwiera się na klik. Maska ma dość rzadką konsystencję, po przechyleniu słoiczka wylewa się z niego - radzę uważać.

Zapach - no cóż, mi niezaprzeczalnie kojarzy się z aloesem :)

Nie potrzeba wiele produktu, by pokryć włosy. Już po chwili możemy wyczuć na pasmach charakterystyczną warstewkę, no i włosy są śliskie. Maska je pokrywa, nie wsiąka momentalnie.

Co ta maska potrafi zrobić ze skórą głowy? Ukoić, nawilżyć.
A co z włosami?
*nawilża
*włosy są odrobinę bardziej błyszczące
*dyscyplinuje - tu muszę zaznaczyć, że nie pogłębia skrętu moich fal, ale też nie rozprostowuje włosów. Porządkuje moje naturalne fale :)
*sprawia, że włosy w dotyku to gładka wstążka
*niweluje puszenie się włosów - obecnie nie mam już tego problemu, ale bardzo ją sobie chwaliłam jako produkt na puch

Na minus niestety dostępność. Co jakiś czas można ją dostać stacjonarnie w Drogerii Natura, ale próbowałam też upolować ją w Naturze online i niestety niemal ciągle produkt jest niedostępny.

Cudowna

Ta maska to prawdziwy hit dla moich wysokoporowatych włosów. Dzięki niej odkryłam moc aloesu!
Zalety:
- działanie - wygładza, nabłyszcza, niweluje puszenie, robi wszystko to co powinna
- wygodne opakowanie
- wydajność
- cena
Minusy:
- zapach
- dostępność (tylko w Naturze i to nie w każdej)
Bardzo polecam!

Dobry nawilżacz

Maska fajnie nawilża włosy i je dyscyplinuje. Po jej użyciu są miękkie i lejące. Można ją również nakładać na skórę głowy. Udało mi się przy jej pomocy nawilżyć skalp i usunąć łupież :) Bardzo polecam

nawilża i dodaje blasku

Maska mieści się w wygodnym słoiczku. Ma odpowiednią konsystencję oraz ciekawy zapach, który długo utrzymuje się na włosach. Maska znacząco wpływa na wygląd i kondycję włosów. Doskonale nawilża. Pięknie nabłyszcza. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się elastyczne. Cena jest adekwatna do jakości. Gorzej jest z dostępnością. Z tego co orientuję się znajdziemy ją tylko w Naturze.

Nieskuteczna

Kupiłam zachęcona opiniami w internecie. Krótki nie chemiczny skład, naturalne składniki. Opakowanie z klapką, bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, o ile nie trzeba go ze sobą nigdzie zabierać. Kremowa konsystencja, trawiasty zapach, ogólnie produkt wydajny. Nie pomógł moim włosom, a nawet zaszkodził. Łupież i wypadanie włosów mi zafundował, nie polecam.

Hit

Wydajna, nawilżająca, wygładzająca. Jedyny minus to opakowanie-ciężko się wyjmuje. Ale i tak na pewno kupię kolejne opakowanie bo fajnie działa na wlosach

bardzo dobry produkt ( z małym minusem)

Bardzo dobry humektantowy, łatwo dostępny, tani, a działanie wprost magiczne! Starcza na baardzo długo, mi wystarczył na 3 miesiące regularnego stosowania. Włosy perfekcyjne nawilżone. Odejmuje pół gwiazdki za zbyt wodnistą konsystencję, ale i tak jest cudowny. Poręczne opakowanie, otwierane od góry.

Najlepsza odżywka nawilżająca!

Zdecydowanie polecam, zwłaszcza osobom majacym problem z nadmiernym przesuszeniem czy suchym łupieżem. Maska cudownie nawilża, ma bardzo dobry skład. Za każdym razem kiedy moje włosy lub głowa potrzebowały nawilżenia spisywała się na medal. Wydaje się, że jedyne z czym ktoś mógłby mieć potencjalnie problem (mi nie przeszkadzał) to dość intensywny zapach.

To się nazywa maska!

Aloesowe cudo <3 Ma tak naturalny skład, że już lepiej być nie może. Mam włosy wysokoporowate, puszące się. Ta maska doskonale je nawilża. Moje włosy po użyciu są gładkie, przede wszystkim bardzo miękkie, a skóra głowy nawilżona, bez łupieżu.
Maska ma charakterystyczny zapach, ale można do niego przywyknąć. Póki co dostępna jest chyba tylko w Naturze lub przez Internet. Cena regularna moim zdaniem jest dość wysoka przy tej pojemności i dosyć niskiej wydajności. Mimo wszystko ciężko narzekać skoro to chyba jedyna taka maska, tak dobrze nawilżająca i naprawdę dbająca o włosy od wewnątrz. Polecam wszystkim, bo działa cudownie!

Najlepsza aloesowa maska do włosów :)

Zacznijmy od składu - dość krótkiego, lecz treściwego: zawiera głównie emolienty, i dość wysoko tytułowy sok z liści aloesu, oraz ekstrat z owoców jałowca. Aloes jak wiadomo świetnie nawilża, a jesli chodzi o drugi główny składnik to jałowiec jest idealny do pielęgnajcji skóry tłustej, trądzikowej, a co za tym idzie idealnie nada się do włosów przetłuszczających się i tych z łupieżem. Dlatego też maskę warto nakładać również na skórę głowy, a nie tylko na same włosy.
Jeśli chodzi o działanie, mam włosy raczej wysokoporowate i cienkie ;) używałam maski na różne sposoby i nigdy w żaden sposób ich nie przeciężyła. Włosy po jej użyciu są nawilżone, lekkie i miękkie w dotyku. Zdarzało się, że w zależności od pogody włosy po tej masce bardziej się puszyły, kwestia dodania do niej odrobiny oleju i po sprawie, a taki zabieg potrafi dać jeszcze lepsze efekty niż sama maska ;)
Jeśli chodzi o zapach jest on dla mnie raczej neutralny +/-
Co do opakowania w ogóle mi ono nie przypasowało, bardzo ciężko je otworzyć, musialam tradycyjnie odkręcać maskę, aby móc ją użyć.
Konsystencja jak na maskę przystało jest gęsta i "puszysta" :)
Podsumowując zdecydowanie polecam tę maskę :)

W końcu znalazłam odpowiednią maskę do moich włosów ☺

Mam kręcone włosy włosy tendencja do puszenia długo szukałam maski która polubia moje włosy i w końcu znalazłam. Ta maska jest swietna !!! Podkresla loki włosy sa mile w dotyku. A co najważniejsze nie pusza się. Jedynie trzeba dodać do maski olejku bi bez tego jednak mogę się spuszyc ale mi aż tak jak wcześniej. Polecam