Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro (Maska dla wrażliwej skóry głowy)

Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro

Odżywka dla osób o wrażliwej skórze głowy nie zawiera barwników, silikonów, parabenów ani olei mineralnych.

Skóra głowy

• Sehydroacetic Acid,
  • CI 7789

Napisanych recenzji: 6

Trzeba odpowiednio użyć :P

Moje włosy z natury są puszące się, cienkie, gęste, lekko falowane, średnio-porowate. Jest to jedna z niewielu masek która potrafi przywrócić moim włosom nawilżenie. Niestety przekonałam się o tym dopiero po jakimś czasie.

Nietrafione podejścia:
Na początku nakładałam ją na różne sposoby, bo robiła z moich włosów SIANO jeszcze gorsze niż było wcześniej. Nakładałam ją solo przed myciem, po myciu, po myciu pod kompres na 1h, na 5min. Tragedia. Nie dość że nie pomagała moim włosom, to jeszcze robiła z nich gorsze siano niż były, a uwierzcie mi, moje włosy były okropnym sianem właśnie z racji, że nie potrafiłam ich nawilżyć. Maska kosztowała 20zł i miała sprawić cuda z moimi włosami a tu taki bubel? NO NIE. No kurde... NO NIE. Boże, czy ty to widzisz?!?

Trafione podejście:
Mieszanie z olejem. Wypróbowałam tego dopiero gdy kończyło mi się opakowanie po tych wszystkich nietrafionych próbach. Mianowicie olejowałam włosy przez całą noc, co niestety również nie przynosiło pozytywnych efektów, ale przynajmniej nie przynosiło złych :P W każdym razie dałam tej masce kolejną szansę nakładając ją właśnie na naolejowane włosy na około 1h przed myciem. Umyłam włosy szamponem i już podczas mycia czułam, że są zdecydowanie wygładzone. W ten sposób odkryłam że to jest JEDYNY sposób na nawilżenie moich włosów jaki działa :P Maska nawilża włosy, natomiast olej zapobiega uciekaniu wody z włosa i voila - moje włosy nagle nie są sianem :D :D :D (Duo olej + maska można również uskutecznić zwyczajnie mieszając maskę z olejem, niekoniecznie nakładając go uprzednio na włosy na całą noc :P)

PLUSY
+ PRAWDZIWIE NAWILŻA (jeśli użyję ją z olejem), a co za tym idzie
~ wygładza
~ eliminuje puszenie
~ nadaje blask
+ dostępność dosyć dobra, mianowicie jest stacjonarnie w drogeriach Natura
+ ładny zapach
+ po umyciu oraz odlepieniu naklejki mamy poręczne opakowanie które możemy wykorzystać na wiele sposobów :P

WADY:
- cena? choć za to nawilżenie jestem w stanie nadal wydawać na nią złocisze, gdyż używam jej zazwyczaj po farbowaniu henną, oraz w międzyczasie gdy stracą nawilżenie, mniej więcej co 2 tygodnie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1101211].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 27

Napisanych recenzji: 215

świetna

OPAKOWANIE
No cóż.. za tę cenę mogłoby być lepszej jakości.

WŁAŚCIWOŚCI
Bardzo lubię zapach tej maski oraz jej "lekką" konsystencję.

DZIAŁANIE
Maska odczuwalnie nawilża włosy. Nadaje włosom lekkości i dużej miękkości. Włosy stają się sypkie. Trochę też je wygładza i nabłyszcza. Ułatwia rozczesywanie. Włosy po zastosowaniu maski nie są obciążone.

STOSOWANIE
Stosuję ją po każdym myciu. Nakładam ją na 10-15 min. Zawsze po jej nałożeniu stosuję maskę emolientową, dzięki czemu też nie mam żadnego problemu z puszeniem włosów. Czasem przed maską nawilżającą nakładam też proteinową maskę (co 2-3 mycia).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1065896].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 69

Idealna

Jestem włosomaniaczką od około dwóch lat. Maska wpadła mi w ręce całkiem niedawno około pół roku temu. Zakochałam się w niej od pierwszego użycia. Mam włosy przetłuszczające się, a ta maska nawet nałożona u nasady nie obciąża ani nie przetłuszcza moich włosów, a wręcz przeciwnie unosi je u nasady i mocno nawilża! Jej główną zaletą jest to, że bardzo wygładza moje włosy! Są po niej niesamowicie miękkie,gładkie i odżywione! Ogromną zaletą jest również zapach i konsystencja owej maski. Dla mnie brak minusów, spełnia wszystkie moje oczekiwania. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1065391].usefull || 0 }}% pomocna.

Botox na włosy Lucyny

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 138

Idealna

Swietnie nawilza wlosy. Wygladza, nadaje im lekkosci. Naturalny sklad dziala na jej korzyść. Jednak cena tego produktu i dostepnosc (Natura) pozostawia wiele do zyczenia.

Używam tego produktu od: rok z przerwami
Ilość zużytych opakowań: trzy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1065236].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 15

Napisanych recenzji: 179

naprawdę nie rozumiem zachwytów

długo na nią polowałam, bo w moim mieście do niedawna była tylko jedna drogeria natura i ciężko było ją dostać. w końcu mi się udało i .... nie wiem o co tyle krzyku.

moje włosy są cienkie, naturalne, proste, przetłuszczające u nasady a suche na długości, skóra głowy wrażliwa.

w moim odczuciu ta maska nie nadaje się ani na skórę głowy ani na włosy. nie robi kompletnie nic z włosami - są suche, sztywne, matowe. skóra głowy potrafiła być nawet podrażniona po jej użyciu.

nie wiem czemu tak jest, bo moja skóra i włosy bardzo lubią się a aloesem, a tu... no porażka kompletna.

dodam, że od dawna stosuję naturalną pielęgnację z wyjątkiem silikonowego serum na końcówki niezależnie od tego czy nakładam odżywkę/maskę czy nie. nie jest to więc kwestia bezsilikonowego szoku dla moich włosów.

można spróbować, ale ja nie polecam. w sumie sporo wizażowych hitów u mnie niestety się nie sprawdza.

Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1054311].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 178

Dobry produkt.

Produkt kupiłam w Naturze na dużych obniżkach - kilkanaście złotych jakoś bardziej do mnie przemawiało ;)
Produkt pierwszego plusa złapał już na początku - słoiczek nie jest odkręcany, jak zazwyczaj, a zamykany na klapkę! Uwielbiam rozwiązania ułatwiające życie, więc od razu zostałam kupiona :D
Zapach też całkiem fajny - syntetyczno-kosmetyczny aloes z nutą proszku do prania.
Działanie też bardzo dobre - włosy są mocno wygładzone, nieobciążone, błyszczące. Nie jest to efekt taki, że ludzie na ulicy patrzą na moje włosy jak z fotoszopa i padają jak muchy z wrażenia, ale wyglądają po niej dokładnie jak powinny, czyli zdrowo.
Zauważyłam też, że faktycznie w jakiś sposób nawilża i odżywia włosy, ponieważ gdy stosowałam ją raz lub 2 razy w tygodniu, to nawet po użyciu lżejszej odżywki włosy były dalej w dobrej kondycji.
Na pewno skuszę się jeszcze na nią w przyszłości :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu - 2-3 miesiące

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1041508].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 264

Naturalny skład

Maska skusiła mnie swoim naturalnym składem, bardzo wysoko mamy aloes co mnie bardzo cieszy, jest on mocno wyczuwalny w masce, dla niektórych zapach może być duszący, bo zapach jest intensywny. W moim przypadku zapach aloesu na włosach jest też mocno wyczuwalny. Konsystencja jest gęsta typowa dla masek, opakowanie bardzo wygodne, otwierane do góry. Włosy po zastosowaniu produktu są wygładzone i sypkie. Idealna dla osób z wrażliwą skórą głowy.Myślałam, że aloes źle wpłynie na moje włosy ale one go polubiły, bo np oleju kokosowego moje włosy nie cierpią. Maska jest dość droga ale uważam, że warta swojej ceny, w moim przypadku jest wydajna , bo mam cienkie włosy.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1039300].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 32

Napisanych recenzji: 432

Jesli szukacie natury

Na plus na pewno naturalny sklad, wysoko aloes. Nastepnie dzialanie i wydajnosc, wlosy latwo sie rozczesuja, sa miekkie. Maska nie obciaza, zadowoli nawet tych z latwo podrazniajaca sie skora glowy.

Na minus trawiasty zapach, ktory na szczescie nie utrzymuje sie na wlosach. Puszenie sie wlosow jesli po myciu wyjdziemy na zewnatrz na nieciekawa pomoge. Cena.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1037261].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 43

włosy szybko się do niej przyzwyczajają

Od kiedy pamiętam moje włosy zawsze miały tendencję do przesuszania. Czasami większą, czasami mniejszą. Wszystko zależało od pór roku, od tego czy aktualnie je niszczyłam farbami i prostownicą i od tego jakich kosmetyków używałam.
Nie przepadam za humektantami, dlatego też nie oczekiwałam cudów przy kupnie jej, aczkolwiek uważałam, że jako włosomaniaczka zgrzeszyłabym gdybym nigdy nie poznała tej maski.

Maska posiada otwierane wieczko, które ani mi nie ułatwia ani nie utrudnia stosowania. Jest wygodne, ale czasami ciężko mi się je otwierało i decydowałam się na odkręcenie całego wieczka.
Zapach jest dość silny, trawiasty. Szczerze mówiąc mi przypadł do gustu, jest według mnie naturalny i w ogóle mi nie przeszkadza. Pasuje do tego typu produktu. Zapach nie utrzymuje się na włosach, także nie ma obawy jeśli zapach nam bardzo nie podpasuje.
Konsystencja maski jest bardzo gęsta, przypomina krem, ale łatwo rozprowadza się ją na włosach.

Czy maska faktycznie działa ? Ja niestety nie byłam szczególnie zadowolona z jej efektów, włosy faktycznie były po niej miekkie i dość nawilżone, ale zaraz po całkowitym wyschnięciu efekt nawilżenia nie jest na moich włosach idealny. Suche końcówki pozostają nadal suche i niemiłe w dotyku. Z używaniem maski trzeba również uważać, ponieważ w wilgotne dni łatwo można zrobić efekt spuszonych włosów i wtedy niekoniecznie wyglądają one atrakcyjnie. Dodam też, że włosy w zaskakująco szybkim tempie się do niej przyzwyczaiły i z każdym kolejnym użyciem działała coraz gorzej.

Wydajność maski ciężko jest mi ocenić, ponieważ używałam jej jakoś przez pół roku, ale z dużymi przerwami na inne kosmetyki.

Podsumowując, bardzo szanuje ten produkt za skład, ciężko jest zaleźć równie fajnie składowo maski czy odżywki do włosów. Sądzę, że na pewno do niej kiedyś wrócę, ale wtedy gdy moje końcówki nie będą potrzebować aż tak emolientów i wygładzenia.
Działa fajnie, jeśli używa jej się z przerwami.
Daje jej zasłużone 3,5 gwazdki. Gdyby nie szybkie przyzwyczajenie moich włosów dostałaby 4.
Na pewno jest to kultowy kosmetyk, który każdy powinien wypróbować. Uważam również że cena jest adekwatna do tego produktu.

Ilość zużytych opakowań: jedno, ale używałam z przerwami

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1033963].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 136

Świetnie nawilża

Maska jest tak popularna w blogosferze, że chyba nikomu nie trzeba jej przedstawić :)

Maskę stosuję albo przed myciem na wilgotne włosy pod olej, albo po myciu - ale zawsze po spłukaniu, nakładam jeszcze coś emolientowego. Dzięki temu mam pewność, że moje włosy będą super nawilżone, a przy tym nie będą reagować na pogodę, puszyć się itp.

Maska sama w sobie jest świetna. Gęsta, dość wydajna, koi skalp. Ładnie pachnie, cudownie nawilża, nie obciąża.

Jedyną wadą jest dostępność - tylko w Naturze.

Używam tego produktu od: miesiac

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029607].usefull || 0 }}% pomocna.