Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Cud na opryszczkę

Maść ochronna z witaminą A - polecam dla osób dosyć często borykających się z opryszczką. Po stosowaniu tego produktu opryszczka znika po około 2-3 dniach, dobrze nawilża, nie zasycha na buzi.

Najlepsza maść

Stosuję ją w sumie codziennie, gdyż moja skóra po zimie błagała o pomoc, naskórek z twarzy łuszczył się nadmiernie, szczególnie w okolicach ust i brody, żaden krem nie pomagał mimo nawilżenia non stop przez całą noc i po powrocie do domu (po zmyciu lekkiego makijażu) . Maść podarowała mi mama, gdyż wcześniej wspomagała się nią przy opryszczce. Zaczęłam ją stosować tuż przed snem, a rano budziłam się z wciąż natłuszczoną skórą i dosłownie jak ręką odjął! Maść zdziałała cuda, kocham w niej absolutnie wszystko- cenę, wydajność, konsystencję... Jestem z nią nierozłączna, polecam każdemu.

Najlepsza w działaniu.

Jest to najlepsza maść witaminowa z jaką się spotkałam.
Zapewne jest to zasługa zawartości witaminy A jaka znajduje się w produkcie.
Używam jej jako maski na noc, nie codziennie - tylko wtedy, gdy mam przesuszoną, zmęczoną skórę. Działa cuda - moja buzia jest odzywiona, skóra sprężysta i jędrna. Ponadto koi skórę i działa jak kompres.
Nie polecałabym jej do ust - nie pomogła mi na spierzchnięte i popękane wargi. nawet odniosłam wrażenie, że je podrazniła, ale tak już dzieje się z moimi ustami.
Polecam ją także przy katarze - posmarowany nią na noc nosek podrazniony od ciągłego tarcie chusteczkami regeneruje się błyskawicznie.
Szkoda, że nie ma zapachu.
Ma bardzo gęsta konsystencję przez co czasami mam problem z wydobyciem jej z tubki. Szkoda, że nie jest dostepna w wersji słoiczkowej.
Regularnie do niej wracam. Całe szczęście znalazłam aptekę gdzie jest zawsze dostepna więc nie musze się o to martwić - z opinii koleżanek słyszałam, że nie we wszystkich aptekaj można ją kupić.

Braun BT3040

polecam

zdecydowania polecam. Nie da się raczej używać tej maści codziennie ( tak myślę ) ale doraźnie na przesuszenia jak najbardziej. często smaruję nią również usta ( zamiennie z pomadką blistex ) i fajnie nawilża. najczęściej używam jej do dłoni bo mam z nimi duży problem. Ale pomaga - po nałożeniu grubej warstwy na noc rano ręcę są milutkie.

Ratunkowo - ideał na podrażnienia, a dla suchej skóry - na co dzień

Nie wiem, jak sobie radziłam, zanim odkryłam tą maść :)

Dostępna w aptekach za parę złotych (spora tuba).
Jaka będzie wydajność i ile będziemy jej zużywać, zależy od tego, do czego będziemy jej stosować. Ja zużywam jej dużo, ponieważ:
- nakładam dla lepszej regeneracji pod oczy, oprócz normalnego kremu (mam bardzo suchą skórę pod oczami i ta maść redukuje odczucie suchości)
- na wszelkie podrażnienia, np. gojące się ranki, czy wysuszone miejsce po depilacji
- czasem na całą twarz, jeśli mam potrzebę bogatszego odżywienia skóry.
Mam cerę normalną z okresową tendencją do wysuszania, więc u mnie sprawdza się doskonale i nie zapycha, nawet stosowana w większej ilości na całą twarz. Ale zalecałabym ostrożność w przypadku cer mieszanych czy skłonnych do zapychania.

Nie zauważyłam, żeby z czasem skóra przyzwyczajała się do jej działania.

Genialna jest jej uniwersalność, można stosować na twarz, podrażnione czy suche miejsca, na stopy, na nos podrażniony katarem. Stosowałam też na podrażnienie na powiece, które wystąpiło a mnie w reakcji na wodę - maść likwidowała uczucie suchości i wspomagała gojenie, dzięki czemu skóra była mniej swędząca.

Moje ulubione zastosowanie - do skórek przy paznokciach. Mam suche skórki i to jedyne, co naprawdę im pomaga: maść z witaminą A, a na to olejek do skórek.
Albo: krem do skórek Avon (lekko złuszczający), a na to maść z witaminą A. Zapewniam, że rano budzimy się z wypielęgnowanymi, gładkimi skórkami. Warto spróbować.

Bardzo dobry, uniwersalny produkt, niezbędnik w kosmetyczce dziewczyn z suchą czy skłonną do podrażnień skórą. Koniecznie!

Suuuper nawilżenie

Bardzo lubię ten produkt.
Ma śmiesznie małą cenę, jest bardzo wydajny, pomaga na wiele problemów skórnych, ratunek dla przesuszonej lub podrażnionej skóry.
Maść jest dostępna chyba w każdej aptece za jakieś 5 zł.
Uwielbiam

Mój faworyt

Maść spełnia swoje zadanie w 100%. Mam bardzo sucha skórę twarzy z widocznymi suchymi skórkami. Nakładam ją na noc na dłonie i twarz, rano skóra jest gładka i nawilżona. Używałam bardzo wielu maści i kremów, ale żaden nie jest tak dobry. Zdecydowanie polecam.

Must have w kosmetyczce

Maść, która natychmiastowo likwiduje suchość skóry, regeneruje zadrapanie czy otarcia, pomoże na suche usta, szorstkie łokcie i wiele innych, a w dodatku jest taniutka i wydajna oraz łatwo dostępna. Bezzapachowa.
Może jest mały problem, żeby w całości wykorzystać produkt, ale tubki tak mają. ;-)
Mogę w tajemnicy zdradzić, że jak przy goleniu się ktoś zatnie to po odkażeniu można spokojnie posmarować miejsce cieniutką warstwą maści i nic nie boli. (Nawet w bardzo delikatnych miejscach)
Gorąco polecam mieć "na wszelki wypadek"!

I w apteczce i toaletce.

Jeśli chodzi o maści z wit. A, to najchętniej sięgam po tą i tą drugą, którą wszyscy znają, cytrynową.
W zasadzie nie widzę pomiędzy nimi żadnych różnic, oprócz tej, że Retimax 1500 nie ma zapachu.
Do czego i jak ją stosować? Wszystko już zostało opisane. W skrócie. Świetnie goi i regeneruje skórę. Bardzo dobra na suchy, zakatarzony nos, popękane stopy, spierzchnięte dłonie, skórki przy paznokciach, zajady, zadziory, skaleczenia, poparzenia, itp.

punktowo

Nie odważyłabym się stosować na większe partie skóry. Normalne, że maść jest klejąca, ale zapach wazeliny i parafiny odrzuca mnie. Na niewielkie problemy typu: zajady, suche łokcie i kolana czy zadziorki przy paznokciach jest super. Nie wyobrażam sobie smarowania twarzy, choć gdybym zmagała się np. AZS, pewnie zrobiłabym wszystko, co dałoby ulgę.
Na szczęście nie muszę, ale Retimax 1500 polecam.

Zmieniłabym opakowanie na miękka tubę z klapką.

Miłe zaskoczenie

Stosunek jakości do ceny powala. Maść jest świetna.
Używam jej głównie jeśli mam pozadzierane skórki przy paznokciach. Dzień, dwa i wszystko ładnie się goi.
Ostatnio przetestowałam do smarowania nosa, gdy byłam przeziębiona, dobrze łagodziła podrażenienia i zaczerwienienia.

Zawsze warto mieć ją ze sobą :)

Spełnia swoją funkcję

OBIETNICE PRODUCENTA:
Spełnione, gdyż:
*łagodzi miejsca w których mamy stany zapalne (w moim przypadku blizny po krostkach bądź samych krostek)
*nawilża ( ja stosowałam w miejscach suchych skórek)
*nie uczula
ZALETY:
-delikatny praktycznie niewyczuwalny zapach typowej maści
- bardzo tani
- dostępny w aptekach czy superpharmie
-wygodna w aplikacji
-wygodne poręczne opakowanie
-bardzo wydajna
- maść z witaminą A która pomaga nie tylko na zmiany trądzikowe oparzenia i zaczerwienia, ale można ją również stosować do rąk przy problemach z ze skórkami lub na resztę ciała np. po depilacji na podrażnioną skórę
WADY
-konsystencja jak dla mnie trochę za tłusta dlatego używam go tylko w przypadku zmian na cerze, ale jako że jest to maść a nie kremik do codziennej pielęgnacji to tłusta konsystencja jest jak najbardziej uzasadniona