Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

w kryzysowych sytuacjach super :)

Tłusta bardzo odżywcza ale doskonała w kryzysowych sytuacjach. Pięknie łagodzi nadmiernie przesuszoną skórę, u mnie są to najczęściej dłonie i stopy, ale doskonale nadaje się też jako krem pod oczy, kiedy ta okolica jest mocno sucha. Sprawdza się u mnie w kryzysowych sytuacjach kiedy już nic nie pomaga.

Genialna!

Używam jej na całą twarz i sprawdza się niesamowicie!
Ze względu na tłustą konsystencję nakładam ją na noc. Rano buzia wygląda na odżywioną, a skóra jest niezwykle jędrna.

Mały, ale wariat (ᴗ ͜ʖ ᴗ)

Pięknie nawilża usta, szczególnie ratuje je podczas niekorzystnych warunków pogodowych.
Idealny do popękanych kącików ust i szorstkich pięt.
Do tańca i do różańca ;-) (na usta, pięty, łokcie itd.)

Wielofunkcyjna

Stosuję ją głównie na usta, nic innego nie sprawia, że są one tak gładkie i ładnie wyglądające. Czasami ją odstawiam, ale potem i tak do niej wracam, bo jednak nic jej nie dorównuje. Zdarza mi się ją również używać pod oczy na noc kiedy moja skóra jest bardziej przesuszona. Sprawdza się też idealnie na otarcia i drobne ranki. Ostatnio smaruję nią też przesuszone pięty i też daje radę. Za cenę 5 zł nie kupiłam jeszcze lepszego i bardziej wielofunkcyjnego specyfiku.

Najlepsza na suchą skórę

Zawsze mam ją w swojej kosmetyczce. Super odżywia wysuszoną skórę stóp, dłoni, kolan, łokci itp. Nadaje się także do stosowania na twarz bo nie zapycha. Jest tłusta, ale mi to nie przeszkadza. Jest też bardzo wydajna. Niektórzy stosują ją pod oczy z uwagi na retinol, mi się też to czasem zdarza ;) Dobra też na otarcia. Zabieram ją na wyjazdy bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

Odżywcze mazidełko

Retimax poleciła mi dermatolog jako panaceum na suche kolana. Tania maść, ale ze znakomitym składem. Odtąd miałam okazję parę razy użyć ją na noc na wybrane, bardziej suche, partie twarzy i jestem zadowolona - świetnie nawilża, koi i nie zapycha. Minus to lepkość i tłustość, ale mimo to żadnych niechcianych 'niespodzianek' nie wywołuje.

cudowna :)

Maść używam od września 2017 roku i już nie wyobrażam sobie życia bez niej :)
Pomimo mojej mieszanej cery, stosuje ją na noc co 2 dni i to jak wygląda moja cera po przebudzeniu, to totalny szok. Skóra jest świetnie wypoczęta i nawilżona :)
Ponadto maść idealnie nadaje się do spierzchniętych ust , suchych rąk i jakichkolwiek przesuszeń skóry :)

Farmina, Retimax 1500

Mój faworyt! Nie doceniany przez wielu. Kogokolwiek pytam czy zna to cudo to mówi że nie. Cena? 8 zł
Jest przy mnie zawsze. Mogłabym zaponieć wszystkiego ale nie tej maści. Często mam problem z opryszczkami na ustach oraz wszelkimi zajadami czy innymi tego typu historiami. Nie używam pomadki tylko właśnie tego cudu żeby nawilżyć usta. Bardzo żałuję, że nikt jeszcze ni wymyślił w tej firmie pomadki ochronnej na bazie tego kremu.
Niestety jest jeden minus. Ta tubka. Typowo kremowa wystarczy że zużyje się troche produktu tubka pęka. Krem wydostaje się z każdej strony tylko nie z tej z której powinien, ale jestem w stanie to wybaczyć właśnie ze względu na właściwości kremu. Nadaje się do wszystkiego, od spierzchniętych ust do wysuszonych dłoni. Mój numer jeden.

Apteczny MUST HAVE

Szukałam ratunku dla swoich pięt, którym nic nie pomaga. Skończyłam szukanie na tym produkcie. Teraz maść stosuję na wiele sposobów. Ma gęstą i zbitą formułę, nie wchłania się szybko, ale doskonale działa. Jest bardzo wydajna i tania. W domu leży zawsze kilka opakowań.
- spierzchnięte usta - grubsza warstwa maści na noc i rano są pięknie zregenerowane,
- suche skórki przy paznokciach - Retimax w ciągu jednej nocy je pięknie nawilży,
- wysuszona skóra pod oczami - grubsza warstwa raz w tygodniu doskonale napręża skórę,
- suche łokcie i popękane pięty - ta maść to ukochany i sprawdzony ratunek;

Trudno jednoznacznie ocenić

Szukałam czegoś co mogłabym dodatkowo, oprócz codziennej pielęgnacji, stosować na noc, aby wzmocnić działanie przeciw pierwszym zmarszczkom na twarzy.

Maść na pewno nawilża suchą skórę, czy naprawdę działa przeciwzmarszczkowo trudno stwierdzić, bo przestałam stosować po tym jak prawdopodobnie po maści wyskoczyła mi jakaś pokrzywka. Jednak po przeczytaniu tylu dobrych recenzji spróbuję jeszcze raz, może to był przypadek.
Posmarowałam też dłonie i trzeba przyznać, że maść zmiękcza i odżywia suchy naskórek.

Konsystencja jest b. gęsta, maść jest tłusta, więc można stosować jako maseczkę lub na noc, trochę trudno wycisnąć ją z tubki, ale przy maściach to raczej normalka.

Dla każdego rodzaju cery

Moim dużym problemem była miejscowo sucha skóra i miejscowa podskórna "kaszka". Chciałam jak najszybciej coś z tym zrobić i śledząc różne poradniki znalazłam właśnie ta maść. Efekt przyszedł bardzo szybko, bo już po pierwszym zastosowaniu było widać różnicę. Moja skóra zrobiła się miękka i przyjemna w dotyku. Używam tej maści na noc. Nakładam na oczyszczoną skórę. Od czasu do czasu mieszam także z odrobiną witaminy Ę w kroplach. Największym plusem dla mnie jest to, że poznałam się suchych skórek, które były bardzo widoczne zwłaszcza po zaaplikowaniu podkładu. Zdecydowanie polecam każdemu, zwłaszcza że kosztuje grosze! Warto poczytać jak ważna jest witamina A dla naszej skóry. Nawilża, wspomaga produkcję kolagenu oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Podobno sprawdza się także na blizny po trądziku. Od siebie mogę jeszcze dodać, że to pomoc dla suchych ust. Zdecydowanie warto kupić!

Cudowna na wszystko

Sprawdza się do wszystkiego. Do spękanych ust, skórek, suchej skóry, do stóp itp. Stosuje parę razy w tygodniu, gdy widzę, że moja skóra potrzebuje nawilżenia
i regeneracji.