Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Sprawdź ceny produktu

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Apteczny MUST HAVE

Szukałam ratunku dla swoich pięt, którym nic nie pomaga. Skończyłam szukanie na tym produkcie. Teraz maść stosuję na wiele sposobów. Ma gęstą i zbitą formułę, nie wchłania się szybko, ale doskonale działa. Jest bardzo wydajna i tania. W domu leży zawsze kilka opakowań.
- spierzchnięte usta - grubsza warstwa maści na noc i rano są pięknie zregenerowane,
- suche skórki przy paznokciach - Retimax w ciągu jednej nocy je pięknie nawilży,
- wysuszona skóra pod oczami - grubsza warstwa raz w tygodniu doskonale napręża skórę,
- suche łokcie i popękane pięty - ta maść to ukochany i sprawdzony ratunek;

Trudno jednoznacznie ocenić

Szukałam czegoś co mogłabym dodatkowo, oprócz codziennej pielęgnacji, stosować na noc, aby wzmocnić działanie przeciw pierwszym zmarszczkom na twarzy.

Maść na pewno nawilża suchą skórę, czy naprawdę działa przeciwzmarszczkowo trudno stwierdzić, bo przestałam stosować po tym jak prawdopodobnie po maści wyskoczyła mi jakaś pokrzywka. Jednak po przeczytaniu tylu dobrych recenzji spróbuję jeszcze raz, może to był przypadek.
Posmarowałam też dłonie i trzeba przyznać, że maść zmiękcza i odżywia suchy naskórek.

Konsystencja jest b. gęsta, maść jest tłusta, więc można stosować jako maseczkę lub na noc, trochę trudno wycisnąć ją z tubki, ale przy maściach to raczej normalka.

Dla każdego rodzaju cery

Moim dużym problemem była miejscowo sucha skóra i miejscowa podskórna "kaszka". Chciałam jak najszybciej coś z tym zrobić i śledząc różne poradniki znalazłam właśnie ta maść. Efekt przyszedł bardzo szybko, bo już po pierwszym zastosowaniu było widać różnicę. Moja skóra zrobiła się miękka i przyjemna w dotyku. Używam tej maści na noc. Nakładam na oczyszczoną skórę. Od czasu do czasu mieszam także z odrobiną witaminy Ę w kroplach. Największym plusem dla mnie jest to, że poznałam się suchych skórek, które były bardzo widoczne zwłaszcza po zaaplikowaniu podkładu. Zdecydowanie polecam każdemu, zwłaszcza że kosztuje grosze! Warto poczytać jak ważna jest witamina A dla naszej skóry. Nawilża, wspomaga produkcję kolagenu oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Podobno sprawdza się także na blizny po trądziku. Od siebie mogę jeszcze dodać, że to pomoc dla suchych ust. Zdecydowanie warto kupić!

Cudowna na wszystko

Sprawdza się do wszystkiego. Do spękanych ust, skórek, suchej skóry, do stóp itp. Stosuje parę razy w tygodniu, gdy widzę, że moja skóra potrzebuje nawilżenia
i regeneracji.

Ulubieniec!

Najmocniejsza maść z witaminą A, która ma szerokie zastosowanie i jest moim totalnym must-have jeśli chodzi o okres jesienno-zimowy. Świetnie nada się jako krem pod oczy, jeśli wasza skóra wymaga szczególnego nawilżenia. Sprawdzi się również jako krem do rąk i stóp jeśli zmagacie się z częstym przesuszeniem tych partii ciała. Do skórek, jako balsam do ust, na pękające kąciki ust... i można byłoby tak wymieniać i wymieniać

Palmitynian retinylu w dużej dawce

Pochodna retinolu w składzie. Typowa tania maść apteczna. Największa dawka.

Nakładam na całą twarz po kremie nawilżającym (Cetaphil/Hada Labo).
Skóra rano jest nawilżona i przyjemna w dotyku.
Ta maść ochronna to podobno sekret młodości matki mojego znajomego.

Numer 1

Produkt jest ze mną od lat używam go na twarz co 2/3 dni w celu nawilżenia, odżywienia i odświeżenia skóry twarzy. Idealnie się sprawuje. Zawsze miałam problem z suchymi skórkami do tego stopnia że kiedy nakładałam podkład na twarz wyglądało to bardzo nie estetycznie - nie mogłam mieć naturalnego efektu makijażu ponieważ te suche skórki strasznie się podkreślały. To cudo sprawiło że moja twarz może wyglądać świetnie z podkładem i bez. Moja buzia jest wygładzona, delikatna, nawilżona. Idealna. Konsystencja jest dość zbita ale wystarczy rozetrzeć w dłoniach i nałożyć na twarz. Moje usta wręcz kochają tą maść. Nakładam również na pięty, łokcie i dłonie i również świetnie sobie z tym radzi i spełnia swoje działanie. Zdecydowanie polecam za 5 zł warto sprawdzić na sobie ten produkt.

Odkrycie roku!

Mój must have i odkrycie tego roku. Na tę maść wpadłam przypadkiem, została mi polecona przez znajmową. Z racji bardzo niskiej ceny, nie zastanawiałam się nawet nad kupne i rozpoczęłam testowanie. I tu wielkie zaskoczenie. Maść śuper nawilża, koi podrażnioną skórę, świetnie sobie radzi z tak suchymi partiami jak łokcie. Używam jej codziennie pod oczy, wygładza i odżywia. Jestem w nniej absolutnie zakochana.

Na wielki plus

Sprawdza się Bardzo dobrze do cery suchej, w gorsze dni mieszam z ,,normalnym,, kremem. Nie zapycha, czasem wręcz przyspiesza gojenie małych ranek po pryszczach.

Bez efektu wow

Jak dla mnie szału nie było.. nałożona pod oczy bardzo piecze, na całą twarz - zapycha, ust też jakoś specjalnie nie nawilżyla w końcu zużyłam na stopy ale super efektów również nie zauważyłam. Krzywdy nie robi można wypróbować zwłaszcza że jest bardzo tania :)

Ratownik

Mam i od dawna stosuję. W zasadzie wszędzie gdzie skóra jest bardziej sucha. Pod oczy, na usta, w zmarszczki przynosowe, na sórki, podrażnienia itp. Dla mnie must have. Najlepszy z dostępnych kremów z wit. A.

Warto posiadać

Tania, w okresie zimowym dość często używam, w letnim też się przydaje.
Maść na wszelkie przesuszenia.
Głównie smaruję nią dłonie, gdy zimą mocno spierzchną. Twarzy bym nie posmarowała - to ciężka, gęsta maść.