Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Sprawdź ceny produktu

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

ochronne, regenerujące
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Maść do wszystkiego

Maść na przesuszenia wszelkiego rodzaju. Uratuje spierzchnięte usta, zniweluje suchość na łokciach, wygładzi wysuszone pięty i nawilży suchą skórę na twarzy i dłoniach. Nadaje się także jako maść ochronna do twarzy w okresie zimowym.

Opakowanie charakterystyczne dla maści aptecznych, koszt ok. 6zł.

Lubię i kupuję od lat.

Najlepszy produkt

Najlepsza maść z jaką miałam do czynienia! poradzi sobie ze wszystkim. Świetnie nawilża. Pomaga na trądzik, suchą skórę, otarcia i zadrapania oraz jako zwykły krem nawilżający. Jest gęsty i tłusty więc najlepiej używać go na noc. Niestety opakowanie sprawia trudności, gdyż często pęka i ciężko wycisnąć zawartość. Mimo wszystko to mój kosmetyk numer 1 i nigdy nie może go u mnie zabraknąć.

Na suche partie skóry

Maść jest skuteczna na przesuszone partie skóry: dłonie, łokcie, kolana, stopy. Stosowałam ją także pod oczy, ale jak dla mnie jest strasznie tłusta. Nie nakładałabym jej też na twarz, bo może zapychać , ale jak wiadomo, to indywidualna sprawa. Ogólnie ratunek dla skóry szczególnie zima, ale i nie tylko.

Na pewno kupię ponownie

Może zacznę od tego, że maść nie wywołała u mnie jakiegoś efektu WOW (bo ja jestem z tych niecierpliwych), ale z pewnością będę wracać do tego produktu. U mnie tak z dnia na dzień ulgi niestety nie przynosi, ale z pewnością warto mieć ten produkt u siebie w kosmetyczce. Stosuję maść na miejscowe przesuszenia. Przy regularnym stosowaniu skutecznie je niweluje i co najważniejsze, nie piecze przy stosowaniu. Nie za bardzo lubię ten produkt stosować na przesuszone usta. Maść pod wpływem ciepła robi się dość rzadka i niestety nie jest przyjemna w smaku, taka dość muląca. A kurczę nie lubię i to bardzo nie lubię zjadać produktów, które mam na ustach... Za to mały minusik. Ale jak za taką cenę warto ją kupić. To jest taki mój ratunek. Jak mam jakieś podrażnienie na skórze i nie mam w domu nic innego to zawsze z chęcią sięgnę po tę maść. Niestety minusik za metalową tubkę. A to wiadomo jak z nimi bywa, pękają... Ale uroki maści aptecznych. Dzięki temu produktowi przekonałam się do maści z witaminą A i z chęcią wypróbuję dla porównania inne maści z tym właśnie składnikiem w celu porównania ich, ale też wiem, że do tej też prędzej czy później wrócę.

Pomocna maść

Pomaga mi przy suchych skórkach, gdy jakiś podkład zbyt mocno mnie wysuszy lub podrażni. Używam tylko na noc w razie potrzeby i rano widzę ogromna różnicę. Bardzo tania maść a działa bardzo dobrze i szybko.

Najlepsza na świecie!

Masc na wszystko - suche skórki, łokcie, pięty, usta. Nawet włosy - niewielka ilość przed myciem porządnie nawilża.

Na twarz super, tylko na noc i nie za często, bo zapycha.

Przez jakiś czas stosowałam zamiast kremu pod oczy i wygladzila mi pierwsze zmarszczki i zlagodzila opuchlizne i cienie.

Każda z nas powinna mieć w swojej torebce!

moja tajna broń!

Retimax 1500 uratowal moje usta, ktore jak nigdy zaczely pekac, luszczyc sie i zaczely byc spierzchniete. Nakladalam masc caly czas w ciagu dnia i grubsza wartwa na noc. Obecnie nie wyobrazam sobie polozyc sie spsc bez tej masci na ustach. Sprawia ze sa miekkie, nadaje naturalny blask. Dla mnie nr 1!

Super ! :)

Ta maść jest dla mnie niezawodna gdy mam problem z przebarwieniami po comiesięcznym wysypie pryszczy ;) Smaruje się nią w nocy i już na drugi dzień rano widzę dużą różnice. Moja skóra jest gładka a przebarwienia bledną. Przy żadnym kremie nie widzę takiej różnicy jak po tym. Niektórym osobą może przeszkadzać jego tłustość ale myślę że za taką cenę ( ok. 5zł) można spróbować :)

Doskonały tanioszek z apteki

Od dziecka pamietam jak mama smarowala mnie mascia z wit.A
Ma tlusta formule, ze wzgledu na to ze wit.A rozpuszcza sie w podlozach olejowych. Doskonale sprawdza sie na zime, na popekane usta, dlonie. Ekspresowo regeneruje. W ciagu roku stosuje ja na suche stopy.
Wyleczyla moje odmrozone, suche, luszczace sie lydki.
Mam zawsze w torebce.

Ideał do ust!

Polecam bardzo jako balsam do ust, ew. na jakieś małe zadrapania itp. Przebija wszystkie pomadki typu eos itp. Potrafi naprawdę szybko polepszyć stan ust. Przydatna szczególnie w zimę. Na + równiez cena :)

Niezbędnik

Jako jedyna pomogła uporać mi się z problemem suchych kostek na dłoniach, które były w opłakanym stanie - suchość i swędzenie - drapałam się do krwi.
Próbowałam polecanych do tego celu kremów do rąk typu SOS, balsamów, domowych sposobów. W końcu pani w aptece poleciła mi to. Dzięki temu problem znikł po kilku dniach, maść świetnie nawilżyła mi dłonie, a kosztowało mnie to zaledwie 10 zł!
Sama konsystencja maści jest dosyć tłusta, dlatego używam jej raczej miejscowo. Jest bezbarwna i bezzapachowa. Opakowanie to standardowa tuba jak to w większości tego typu produktach.

Używałam jej także jako krem pod oczy, również fajnie się sprawdzała. Słyszałam, że można też jako zamiennik kremu do twarzy - mnie natomiast wydaje się za ciężka.

Z czystym sumieniem polecam - kosztuje grosze i jest dostępna w każdej aptece, więc warto!

Obowiązkowa w mojen kosmetyczce

Na maść trafiłam przypadkiem, kosztuje grosze w aptece. Świetnie nawilża, idealna do przesuszonej skóry i na usta, szczególnie pomocna zimą. Jest wydajna, tłusta ale szybko się wchłania i działa cuda.