Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Retimax 1500

Cena już od 3,20 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Napisanych recenzji: 6

Świetne nawilżenie

Świetny produkt za niewielkie pieniądze. Dostępny w każdej aptece. Ta maść była zbawieniem dla mojej cery. Choć mam skórę mieszaną, używam produktów które wysuszają moją skórę i jest ona strasznie sucha. Gdy użyłam pierwszy raz Retimax na noc na buzie rano efekt był super. Miękka, nawilżona cera,

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1192448].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 12

Bardzo dobra

Kupiłam maść po usłyszeniu pozytywnej opini jednej z vlogerek. Posiadam skórę bardzo suchą, suche skórki, złuszczenia naskórka to u mnie standard. Maść jest bardzo tłusta, stosowałam ją na noc, na dzień jak nie robiłam makijażu, najczęściej nakładałam na przesuszone partie twarzy. Jest świetna, po 2 -3 dniach skóra przestała się złuszczać. Maść jest bardzo wydajna, bezzapachowa, kupiona w aptece za grosze. Na pewno maść zostanie u mnie na dłużej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1177558].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 7

Niezbędnik

Zdecydowanie mój faworyt na spierzchniętą, obolałą skórę po przesuszeniach, zajadach, aplikacjach maści sterydowych. Goi i nie piecze, nie podrażnia skóry z AZS i ŁZS.
Uwielbiam stosować wieczorem jako krem pod oczy po wchłonięciu przeciwzmarszczkowego Vichy. Regeneruje usta. Każda powinna go wypróbować!

Ilość zużytych opakowań: kilka-kilkanaście?

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1136146].usefull || 0 }}% pomocna.

O botoksie mity

Cena: ok. 4zł
Dostępność: apteki

Opis producenta:
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

W moim domu maść z witaminą A raczej nie była stosowana w codziennym użyciu. Moja mama stawiała raczej na krem Nivea lub Bambino. O tym, jak dobrze produkt też może wpływać na skórę dowiedziałam się tak naprawdę dzięki dziewczynom z YouTube. Mniej więcej od roku-półtora staram się mieć zawsze tubkę w pogotowiu, bo - faktycznie - produkt ten ma wiele ciekawych zastosowań.

Nie będę nawet wspominać o tym, jak łatwo ją kupić, jak jest tania i wydajna - to już na pewno wiecie. Napiszę zatem parę słów o tym, jak jej używam.

Przede wszystkim idealnie sprawdza się na suche placki na całym ciele. Odżywi tak samo twarz, jak i łokcie i przesuszone stopy. Jest niezrównana jeżeli o to chodzi i działa błyskawicznie w porównaniu do wielu drogich kremów.

Po drugie, można ją stosować na wypryski. Jeżeli wieczorem posmarujemy nią krostkę, to możemy mieć prawie stuprocentową pewność, że rano problem zniknie. Trochę gorzej radzi sobie z dużymi, ropnymi zmianami, ale na takie potrzebuje po prostu więcej czasu.

Pomaga wyleczyć mocno spierzchnięte i podrażnione usta. Popękane wargi to dla niej nic. Idealnie je regeneruje, sto razy lepiej niż jakikolwiek inny krem.

Po czwarte, pomaga leczyć ugryzienia. Jeżeli na przykład mocno ciągnie nas do tego, żeby drapać się w miejscu w którym użarł nas komar, wystarczy nałożyć warstwę tej maści, a to uczucie znika.

Po piątek, może być stosowana na zamknięte już rany, żeby naskórek szybciej się zregenerował lub zabliźnił.

Dla mnie produkt idealny!

Używam tego produktu od: prawie dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: około 3-4

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112576].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 42

Geniusz!

Świetna , tania maść , która jest geniuszem! Wszystko co najlepsze już zostało napisane :)

+ jedyny produkt , który potrafi zregenerować i doprowadzić do porządku spierzchnięte usta, w kilka sekund!!! <3
+ świetnie sie sprawdza jako krem pod oczy i na powieki , skóra jest gładka , napięta
+ nadaje się tez do skórek przy paznokciach! są nawilżone , ładnie wyglądają
+ bardzo tania , 3/4 złote
+ wydajna
+ największa zawartość witaminy A , az 1500 j.m/ g
+ sprawdza się też jako pomadka ochronna na mroz : chroni usta , nawilża i odżywia
+ dostępność

Nie stosuje do twarzy bo boje się zapychania , do rąk też nie bo nie lubie takich tłustych konsystencji , maść bardzo długo się wchłania i zostawia dłustą powłokę

Polecam , odkąd ją odkryłam sporo zaoszczędziłam na drogeryjnych pomadkach do ust , które wiele obiecują a mało robia.. Retimax nigdy mnie nie zawodzi i już ze mną zostanie , na dlugo :)

Używam tego produktu od: kilu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112046].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 151

Napisanych recenzji: 60

Wielozadaniowiec

Naprawdę niewiele można zarzucić Retimaxowi.

To odżywcza taniocha z pierwszej lepszej apteki. Sprawdza się jako krem do rąk, balsam do ust, balsam do ciała a w podbramkowych sytuacjach - porządny nawilżacz do skóry twarzy. Świetnie działa na suche skórki wokół paznokci, radzi sobie z suchymi stopami.

Jedyny problem to opakowanie, które niedostatecznie porządnie zamknięte może doprowadzić do wypłynięcia maści.

Bardzo lubię. To do niej często wracam z podkulonym ogonem po kolejnych kosmetycznych eksperymentach.

Ilość zużytych opakowań: co najmniej 10

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1094986].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 90

Zamiast Shiseido

Tytuł to nie żart - używam Retimaxu pod oczy od ponad 0,5 roku i na moją skórę działa on tak samo (tak mi się przynajmniej wydaje), jak jeden z moich KWC czyli Shiseido Benefiance pod oczy, którego dwa słoiczki zużyłam w 2014/2015 r. (oba kupione w Douglasie za koszmarrrne pieniądze - wiadomo).

Działanie Retimaxu:
- nawilża
- natłuszcza
- koi podrażnioną skórę
- optycznie wygładza linie i zmarszczki pod oczami (nie mam worków i sińców pod oczami, więc nie maluję tej okolicy korektorem i podkładem - retimax pozostawia na skórze film, który działa jak rozświetlacz, powoduje, że linie są mniej widoczne)
- jest bardzo treściwy
- wchłania się powoli
- nie podrażnia
- nie wywołuje łzawienia itp.
- na twarz stosuje go sporadycznie - miejscowo na mocno przesuszone miejsca np. na okolice nosa przy katarze
- skóry pod oczami nie zapycha, ale boję się stosować go na całą twarz, bo jest bardzo treściwy i ma parafinę
- od kilku dni (zima:() stosuję go na usta - lepiej natłuszcza niż masełka Nivei czy Tisane w sztyfcie

Stosuję go i na noc i dzień, działa na skórę pod oczami wtedy, gdy na niej jest - po zmyciu skóra znowu jest sucha, ale ja mam tak zawsze - pod okiem muszę mieć krem cały czas.

Krem Shiseido działa na mojej skórze tak samo; oba kremy porównuję po podobnym okresie stosowania- ponad 6 miesięcy.
Jednak jest miedzy nimi trochę różnic;)
- opakowanie
- ilość (retimaxu jest 2 x więcej)
- konsystencja (shiseido ma lżejszą)
- cena - tu przepaść jest ogromna: benefiance to krem tzw. wysokopółkowy, w perfumeriach stacjonarnych kosztuje już prawie 300 zł, a Retimax to maść w tubce z apteki za 3-5 zł, ja swoją kupiłam za 3,30 zł.

Podsumowanie.
Moja pochwała Retimaxu nie oznacza, że krytykuję Shiseido - to naprawdę dobry krem i gdybym nie znalazła zamiennika, to kupowałabym go dalej. Ale po pół roku używania Retimaxu nie widzę takiej potrzeby. Z zaoszczędzonymi pieniędzmi mam co robić:)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno - prawie całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1079466].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 13

świetna

Maść rozwiązuje wiele problemów - suche, spierzchnięte usta, wysuszona skóra, podrażnienia np. po depilacji, suche skórki wokół paznokci. Jest tania i bardzo skuteczna. Czekam aż zaczną produkować większe opakowania :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1053531].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 4

Napisanych recenzji: 95

Uwielbiam!

Najbardziej uniwersalny produkt jaki mam w swojej pielęgnacji. W dodatku kosztuje grosze i jest mega wydajny. Dostępny w każdej aptece.
Używam go do smarowana ust, na zajady i suche skórki. Do popękanej skóry dłoni i stóp. W bardzo mroźne dni nakładałam cienką warstwą na policzki ( nie zapchał mnie), sprawdza się również przy podrażnieniu nosa podczas kataru.
Czasem nakładam go pod oczy na noc, wtedy skóra staje się jedwabiście gładka i nawilżona.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 3

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1035370].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Cudowny

Maść poleciła mi jakiś długi czas temu aptekarka jak miałam problem z pekającymi boleśnie skórkami wkoło paznokci.
Maść sprawdza się rewelacyjnie - nie tylko w tym przypadku.
Idealna do pękających ust
Przesuszonych dłoni
Pękających skórek na palcach
Jako krem pod oczy
Jako taka jedno-dwudniowa kuracja nawilżająca do twarzy (na dłuższą metę jest trochę za tłusta)
Przesuszone, rogowaciejące pięty
...i wiele, wiele innych.
A do tego kosztuje grosze i jest mega wydajna.

Zastąpiła mi pomadkę i krem do rąk - a kosztuje ledwie 5zł.

Jakby jeszcze tak cudownie np. likwidowała cellulit to chyba wydałabym majątek na kampanię reklamową dla tej maści.
Wadę ma jedną - metalowa, często krusząca się tuba, ale przy pozostałych zaletach można to wybaczyć.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: z ponad 5 będzie, ale stosuję niemal do wszystkiego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025050].usefull || 0 }}% pomocna.