Bourjois, Healthy Mix, Serum Gel Foundation (Podkład w żelu)

Bourjois, Healthy Mix, Serum Gel Foundation (Podkład w żelu)

Owocowa terapia (z liczi, jagodami goji i owocem granatu) zmniejszająca zmęczenie, pozostawiająca uczucie świeżości i lekkości, rozświetlająca i ujednolicająca cerę na 16 godzin. Zawiera witaminy i przeciwutleniacze. Podkład ma postać żelu, który stapia się z naturalnym odcieniem skóry i nadając jej pół matowe wykończenie. Jest hypoalergiczny i nie blokuje porów. Dostępny w 6 odcieniach.

rozświetlające
hipoalergiczna
fluidy
Krycie
lekkie
w buteleczce, z pompką

Porażka :/

Wiele słyszałam o tym podkładzie i jakiś czas temu w moje ręce trafiła nowa wersja, pomyślałam: "To musi być hit"! Teraz stwierdzam, że zamiast hit, powinnam wpisać kit i wszystko by się zgadzało :/

Zaczynając od początku:

BUTELECZKA- szklana, estetyczna, kolorowa, świetnie się prezentuje;
ŻELOWA FORMUŁA - nic takiego nie zauważyłam, konsystencja jest standardowa, kremowa;
16 GODZIN - producent zapewnia, że przez taki czas nasza cera będzie wyglądać świeżo i promiennie... Jeśli na tej sali jest ktokolwiek kto wierzy w takie zapewnienia niech ... się obudzi! Trwałość tego podkładu w moim przypadku jest znikoma;

Produkt bardzo szybko się ściera, szczególnie ze strefy T, dodam, że tuż po aplikacji świecę się jak choinka i jeśli to ma być efekt promiennej cery to podziękuję. Podkład niestety utlenia się, nieznacznie ale jednak.
Co mi się spodobało to zapach, słodki, ale zarazem delikatny.

Healthy Mix ma ujednolicać cerę, kryć niedoskonałości i oznaki zmęczenia - no krycie to on ma słabe czymkolwiek bym go nie nakładała jeśli to coś znaczy.

Podsumowując na mojej cerze się totalnie nie sprawdził, cena z kosmosu - produkt słaby.

Niby słabo kryje, ale i tak wygląda świetnie

Ten podkład strasznie długo był na mojej wish-liście, bo zawsze miałam tam też coś pilniejszego (albo bardziej efektownego ;) Ogólnie słabo idzie mi kupowanie tej półki cenowej, bo można dorzucić i ustrzelić coś sporo lepszego, a podkłady podobnej jakości są czasem sporo tańsze. Ale w końcu drogą wymiany do mnie dotarł. Piszę o odcieniu 54.

Działanie: Podkład o słabym kryciu, za to ślicznie wyglądający na skórze. Nie nazwałabym go rozświetlającym, dla mnie po prostu nie jest matujący. Wykończenie najprędzej zasługuje na określenie ,,naturalne". Nie podkreśla suchych skórek ani drobnych nierówności, pory wręcz maskuje, ale uwydatnia krostki (optycznie). W zasadzie uważam, że każda cera bez krostek może wyglądać z tym podkładem dobrze, natomiast tłusta na pewno nie polubi jego kiepskiej trwałości.
Jak już pisałam, bardzo podoba mi się to, że struktura skóry wydaje się o wiele gładsza i tu myślę, że posiadaczki wielkich porów na nosie w duecie z suchymi policzkami podzielą moją opinię. Efekt ładnej, naturalnie wyglądającej skóry i zarazem słabe krycie oraz niewielki wpływ na cerę (nie zapycha, nie wysusza) robią z niego idealny podkład na co dzień. Co natomiast nie jest aż tak idealne? Ano trwałość. Ze strefy T znika po godzinie i zaczyna się straszny błysk. Do tego szybko znika w ogóle z całej twarzy, ściera się, wieczorem przy demakijażu w zasadzie go już nie mam.
Co do konsystencji, nie wiem, o co chodzi z tym żelem, bo konsystencja żelowa to moim zdaniem coś innego, ale grunt, że dobrze się rozprowadza i dobrze wygląda, kiedy zastygnie. Sama nakładam go palcami, ale gąbeczką też jest ok.

Kwestie techniczne: zapach nie jest z zasady zły, ale nie jestem jego fanką w kosmetykach do twarzy. Całe szczęście podkład mnie nie uczula. Opakowanie oczywiście na tak - pompka jest idealnym wyborem dla tej konsystencji.

Podsumowując: Byłby świetny, ale u mnie skreśla go słabiutka trwałość.

Bardzo lekki

Zacznę może od konsystencji, która jest przyjemna, jednak z żelem to ona chyba nic wspólnego nie ma. Bardzo przyjemnie się rozprowadza, jednak podkład jest skierowany bardziej do osób, które nie potrzebują dobrego, długotrwałego krycia - bardzo szybko się ściera, a nawet i nakładając dwie warstwy nie wszystko mi zakryje. Po zużyciu jednego opakowania, wątpię że kiedyś do niego wrócę :)

Bobbi Brown - nude make-up: brwi

Pewnie zagości na dłużej...:)

Kupiłam go po przeczytaniu dość sporej ilości pochlebnych opinii. Wcześniej zawiodłam się na innym podkładzie tej firmy (123) i podchodziłam do zakupu bardzo sceptycznie, na zasadzie "każdy zasługuje na drugą szansę". Testuję go od ponad dwóch miesięcy, ale dopiero od kilku tygodni wszedł do mojego codziennego użytku. Używam odcienia 52 Vanilia.

Ulubiony podkład Polek

Bardzo dobra gama kolorystyczna, podkład jedynie minimalnie ciemnieje w ciągu dnia.
Ładne żółte odcienie, brak świnkowych kolorów
Nie podkreśla zmarszczek jednak może podkreślać suche skórki np. na nosie.
Wygodne opakowanie z pompką, widzimy ile kosmetyku znajduje się w środku, osobiście lubię widzieć kiedy dobijam do denka.
Kupiłam bo był swego czasu wszędzie zachwalany jednak nie zdecyduje się na kolejne opakowanie. Nie z każdym kremem dobrze się dogaduje, po około 3 godzinach cały puder róż i bronzer po prostu znikają z mojej skóry. Ściera się na niedoskonałościach, które po kilku godzinach staja się bardziej widoczne.
Na pewno świetny dla cer suchych, mieszanych bez problemów z trądzikiem.
Jednak trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry drogeryjny podkład

Genialny

Jest to kosmetyk, którym ciężko przeholować z ilością. Nawet jeśli nałożę go za dużo to i tak nie widać żadnych sztucznych efektów czy nadmiaru kosmetyku. Być może jest to spowodowane tym, iż bardzo dobrze stapia się z kolorytem cery. Niedoskonałości za to stają się mniej widoczne, a efekt utrzymuje się przez długi dzień. Skóra nabiera promiennego wyglądu, bez przebarwień i plamek. Produkt nie podrażnia, nie uczula, nie potęguje już występujących podrażnień.

bardzo przyjemny :)

Lżejsza wersja normalnego podkładu Healthy Mix. Mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków. Mój kolor to 52, beżowy z nutką zółtych tonów, na pewno nie wpada w róż czy pomarańcz. Jest to trochę taki krem BB :)

+ zapach
+ konsystencja
+ wyrównuje koloryt
+ maskuje drobne niedoskonałości
+ nawilża
+ nie zapycha

Całkiem niezły

Mój pierwszy podkład tej marki. Kryje równomiernie, ale niezbyt mocno, raczej wyrównuje koloryt i zapewnia wrażenie 'zdrowej cery'. Przyjemny owocowy zapach i lekka konsystencja kosmetyku zapewniają dużą przyjemność w użytkowaniu. Trwałość niestety nie jest powalająca - dosyć szybko podkład zaczyna się ścierać i nieestetycznie prześwitywać.

Przyjemniaczek.

Mój ulubiony podkład w okresie, kiedy moja cera potrzebuje rozświetlenia i nawilżenia.
Oceniam odcień 51.
- jest jasny, beżowo- żółty, dla bardzo bladych osób będzie za ciemny, ale z moją karnacją ( jasna, ale nie blada) stapia się idealnie
- daje efekt zdrowej skóry
- rozświetla
- jest słabo kryjący w stronę średnio kryjącego
- nawilża cerę
- świetny do przesuszonych partii skóry, nie podkreśla skórek
- ładnie wygląda na twarzy
- nie "ciastkuje"
- ma żelową konsystencję, która dobrze się rozprowadza
- jest średnio wydajny, używałam go codziennie przez 3 miesiące
- trzyma się na skórze przez 5-6h, potem delikatnie schodzi
- bardzo ładnie pachnie, lekko,owocowo.

W moim rankingu stoi o pół gwiazdki wyżej niż zwykły HM.

nacodzień, dla nieskazitelnej cery

Bardzo lubię ten podkład, używałam go całe lato. Jest lekki (a takiego szukałam, po ciężkich podkładach typu revlon stan mojej skóry pogarsza się), nie zapycha porów. Fajna żelowa konsystencja, krycie małe, ale dwie warstwy potrafią zakryć co nieco. Skóra wygląda na zdrową, nawilżoną - mi nie podkreśla suchych skórek ani nie wchodzi w zmarszczki. Wyrównuje koloryt.
Trafiłam na niego gdy moja cera bardzo pogorszyła się po 4 dniach noszenia Estee Lauder Double Wear (2x wesele, 2x poprawiny) - chciałam coś, co pozwoli mojej cerze oddychać z zregenerować się ;) bez konieczności chodzenia bez makijażu. I tak się też stało, leciutki ten podkład.
Posiada dwa minusy:
- cena - czekam na promocje w Rossmannie, aby zakupić kolejne opakowanie
- trwałość -16h jaką obiecuje producent to niemożliwe przy tym podkładzie, wytrzymuje 1/4 tego czasu i trzeba go przypudrować. Ale tak na codzień na zakupy, jakiś wypad z dzieckiem itp mi pasuje, bo nie obciąża cery.
Z pewnością najlepiej będzie się sprawował na cerze suchej.

Dla mnie idealny.

Używałam wielu podkładów, ale ten dla mnie zdecydowanie jest strzałem w dziesiątkę. Polecam przede wszystkim tym, którym zależy na zdrowym, naturalnym wyglądzie twarzy.
Plusy:
+ kolor po czasie nie robi się pomarańczowy
+ ładne, poręczne opakowanie
+ wydajność
+ daje skórze zdrowy i naturalny wygląd

Minusy:
- cena
- nie jest zbyt kryjący.

hmm..

mam cerę mieszaną/suchą na policzkach i tłustą w strefie T. nakładany gąbeczką.
użyłam go dwa razy. wysypało mnie, tylko nie wiem, czy po nim, czy po czymś innym (spożywałam bardzo dużo nabiału, może od tego). za jakiś czas zrobię ponowne podejście i napiszę kolejną recenzję.

+opakowanie
+kolor, jest po prostu cudowny
+trwałość, co prawda nakładam go do szkoły na około 7 godzin, ale cały ten czas pięknie wyglądał na buzi
+daje taki bardzo ładny, zdrowy blask
+na mnie nie ciemniał, ale to może dlatego że jak go używałam to był nowy, teraz ma około miesiąc. dobre opinie mnie zachęciły do drugiej próby, więc kiedy do niej przystąpie do napisze czy zapycha i czy ciemnieje.
+u mnie się ani nie ciastkował, ani nie zbierał nigdzie.

-delikatnie podkreśla suche skórki

więcej minusów nie zauważyłam. zobaczymy jak będzie za drugim podejściem.