Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania

Specjalna formuła tego szamponu została opracowana z myślą o włosach cienkich i delikatnych, aby je łagodnie myć oraz dbać o skórę głowy. Zawiera między innymi ekstrakt z czarnej rzepy, który od lat jest uznawana za jeden z naturalnych, najskuteczniejszych środków wzmacniających i zapobiegających wypadaniu włosów. Szampon ma właściwości zwiększające puszystość i objętość włosów, zachowując ich lekkość, miękkość i połysk. Włosy są przyjemnie odświeżone, naturalnie lśniące i pełne życia. Przyjemny zapach wzmaga komfort stosowania.

Najlepszy szampon z serii Rzepa Joanny

To bardzo dobry szampon do włosów cienkich, delikatnych które uporczywie wypadają. Zawiera naturalny ekstrakt z Rzepy, który był ceniony w medycynie ludowej, moja babcia zawsze mi zalecała kosmetyki do włosów z jej ekstraktem :) No i się skusiłam. Mimo że wypróbowałam wszystkie kosmetyki z serii Rzepa ten zdecydowanie najbardziej wzmocnił moje włosy i zredukował wypadanie.

ZALETY:
- szampon bardzo dobrze się pieni i dobrze oczyszcza włosy
- ma przeźroczysty kolor, pozbawiony barwników
- koi podrażnioną skórę głowy
- po jego użyciu włosy lepiej się rozczesują, są wygładzone i miękkie
- regularnie stosowany wzmacnia włosy i ogranicza w znaczącym stopniu ich wypadanie
- szampon jest wydajny i tani (duża butelka 400 ml - dostępna w niektórych drogeriach, czy sklepikach osiedlowych za ok 7-8 zł)
- nie powoduje powstawania łupieżu
- po jego użyciu włosy są nieco sztywniejsze, widocznie wzmocnione
- nadaje włosom piękny blask i zdrowy wygląd
- ładne opakowanie
- polska marka

Wady:
- trudna dostępność, bardzo rzadko jest w Rossmanie, najczęściej kupuję go przez internet lub w sklepiku (malej drogerii osiedlowej)
- zapach rzepy jest dość ostry, charakterystyczny ale łatwo sie idzie do niego przyzwyczaić więc w miarę regularnego stosowania nie jest kłopotliwy, przynajmniej jak dla mnie
- trochę wzmaga przetłuszczanie się włosów u nasady, bo ma działanie odżywcze - no cóż COŚ za COŚ

Podsumowując bardzo lubię ten szampon. Do tej pory zużyłam ok 6 opakowań (wersje 200 ml i ze trzy 400 ml). Ja go bardzo lubię.

zwyczajny szampon

Szampon jakich wiele, myje i poza tym niewiele robi, a nawet działa na niekorzyść. Zapach ma całkiem przyjemny i jest dość wydajny, niestety włosów ani mi nie przybyło ani nie przestały wypadać. Nie jest też obojętny dla skóry głowy - pojawił się suchy łupież, a włosy zaczęły się puszyć. Na pewno nie jest to produkt dla problematycznej, odwodnionej skóry głowy, ponieważ pogłębia ten problem.

Cudowny pod każdym względem

Ponad miesiąc temu dokonałam rewolucyjnego odkrycia. A mianowicie kupując szampon rzepowy innej firmy za niepełne 3 zł przekonałam się, że ten składnik działa cudownie na moje włosy. I tak rozpoczęło się moje testowanie innych szamponów z rzepą w składzie.

Z tej serii Joanny mam zamiar wypróbować wszystkie jak na razie dwa już za mną :) ale do rzeczy...

Zalety:

- włosy rosną mi jak na drożdżach

- mnóstwo baby hair

- jak na razie tylko te szampony rzepowe z Joanny hamują u mnie wypadanie włosów

- odświeża na bardzo długo - dzięki szamponom z rzepą zaczęłam wydłużać czas mycia. Obecnie myję co 4-5 dzień

- doskonale oczyszcza z kuracji olejowych, masek, silikonów

- nie kołtunił tak bardzo - od ponad 2 lat używam ziołowych szamponów i jestem do tego przyzwyczajona ale mycie metodą OMO w takich przypadkach się sprawdza najlepiej :)

- włosy się znacznie zagęściły i mają taką jakby grubszą strukturę

- zauważyłam, że włosy są też odporniejsze podczas stylizacji - po każdym myciu używam suszarki oczywiście + termoochrona

- dodaje objętości

- zapach - ja go bardzo lubię ;)

- nie podrażnił skóry głowy ani nie spowodował łupieżu

- cena

- dostępność

- bardzo praktyczne opakowanie - pod koniec można postawić do góry nogami

Wady:

- trochę mało wydajny - u mnie stosowany dwa razy w tygodniu starczył na miesiąc (i tylko za to odjęłam pół gwiazdki)

Ogólnie rewelacja ! Szampony z tej serii będą gościły u mnie do końca życia o ile ich nie wycofają albo nie pogorszą składu :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (200ml)

Jak dobrać pielęgnację do rodzaju włosów?

Będę do niego wracać

Jako fanka wcierania we włosy wszystkiego, co może im w jakiś sposób pozwolić lepiej wyglądać, w końcu trafiłam też na ten szampon.
Nigdy nie miałam problemów z wypadającymi włosami, ale wzmocnić je też nie zaszkodzi.
Szampon dobrze oczyszcza, włosy są po nim tak czyste, że aż skrzypią przy spłukiwaniu wodą ;)
Jest bardzo tani i przechowywany w poręcznym opakowaniu, które może się okazać praktyczne w podróży.
Jedyna słaba strona tego szamponu to zapach. Od zawsze kojarzył mi się on z zapachem sera, co nie zachęca do stosowania go. Po jakimś czasie jednak da się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza, że nie utrzymuje się on na włosach.

Używam tego produktu od: około dwóch lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: około pięć

Dobry, ale nie bez wad

Szampon kupilam po nieudanym eksperymentcie z podobnym z tej serii, ale jak poprzednicy nie dokonal niczego wielkiego na mojej glowie.

+ wydajny
+ dobrze sie pieni
+ dobnrze oczyszcza
+ ladny zapach
+ estetyczne opakowanie
+ nie podraznia ani nie uczula

- nie hamuje wypadania wlosow co jest jego najwieksza wada, a przeciez producent wyraznie o tym zapewnia

Całkiem niezły

Szampon jest przede wszystkim bardzo wydajny, przyjemnie pachnie, świetnie się pieni. Nawilża i odżywia włosy, nieco je wygładza, nadaje blask i miękkość. Nie zauważyłam jednak aby po jego zastosowaniu moje włosy zyskały na objętości, chyba również nieco szybciej się przetłuszczają.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

taki sobie

Taki zwykły szampon, niewiele robiący. Średniak. Codzienniak. Nie zauważyłam zmniejszonego wypadania włosów. Przyjemnie oczyszczał włosy, jak wiele innych szamponów. Przyjemna konsystencja. Wydajny. Zapach rzepy nie był męczący.
Nic ciekawego.

Ilość zużytych opakowań: jedno, 400 ml

W porządku.

Szampon ma przede wszystkim porządnie myć włosy, cała reszta pielęgnacji moim zdaniem należy do odżywek, olejków itp. Mam więc niskie wymagania, które ten produkt raczej spełnia.

<b>Konsystencja:</b> średnio-gęsty żel, całkiem transparentny.

<b>Zalety:</b>
*zmywa z włosów wszystko co trzeba, są czyściutkie
*nie wysusza włosów ani skóry głowy, nie matowi włosów
*porządnie się pieni i łatwo zmywa
*nie obciąża włosów
*nie pozostawia na włosach nieprzyjemnego zapachu
*bardzo niska cena
*łatwo dostępny
*dodaje objętości
*w składzie rzepa, skrzyp polny

<b>Wady:</b>
*to szampon z rzepy, więc śmierdzi rzepą
*mała wydajność
*troszkę plącze włosy
*brzydka butelka
*w składzie jest SLS i alkohol denat.

Ogólnie szampon jest ok, ponieważ spełnia swoje główne zadanie i nie robi krzywdy włosom. Miałam, zużyłam, może wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

śmierdziuch plączący włosy

Zalety:
- niska cena przy dużym opakowaniu
- wydajny
- oczyszcza ale jak każdy szampon z slsem

Wady:
- strasznie plącze włosy chyba gorzej niż szampony dla dzieci typu Baby dream bez odżywki nie da się rozczesać włosów

-okropnie śmierdzi chyba najbrzydszy zapach szamponu jaki miałam

-włosy nie przestają napewno po nim wypadać a nawet ma się wrażenie (może przez te plątanie ) że wypada ich jeszcze więcej

Nigdy więcej nie kupie!Skusiły mnie pozytywne opinie ale bardzo się na nim zawiodłam.Nie polecam szczególnie osobą ze skłonnością do plątania włosów.

Warto

Zalety:
+ dobrze się pieni
+ zapach delikatny, ziołowy
+ włosy lśniące, puszyste, dobrze się układają, ładnie wyglądają
+ cena
+ dostępność
+ wydajny
+ dobrze się spłukuje
+ dobrze oczyszcza skórę

Minusów nie zauważyłam:)

Ilość zużytych opakowań: 1 mały

Najlepszy szampon z czarnej rzepy

Szampony Joanny z czarnej rzepy są dostępne już od naprawdę długiego czasu, ale zawsze jakoś było mi z nimi nie po drodze. Naszła mnie ochota na prosty, ziołowy lub właśnie rzepowy szampon i wybór padł właśnie na Joanne, bo pachniał najbardziej przyjaźnie dla nosa :)

+ Ładny zapach, a to nie jest zbyt często spotykane w przypadku szamponów z czarną rzepą. Pachnie troszkę owocowo, trochę zalatuje ziołami, jest ok.

+ Dobrze oczyszcza włosy z olejów, masek i całej reszty.

+ Dobrze się pieni, ma gęstą żelową konsystencję w przezroczystym kolorze.

+ Dodaje objętości, włosy są puszyste i świeże przez długi czas.

+ Tani, wydajny, w ładnym opakowaniu i jest łatwo dostępny.

W kwestii wzmocnienia nie zauważyłam żadnej różnicy, aczkolwiek jestem świadoma, że szampon niewiele tu pomoże ;) Zabieram gwiazdkę za to, że włosy nie rozczesują się ponim zbyt dobrze i są nieco szorstkie.

Ratunek dla mojej skóry głowy

Jest to jedyny szampon drogeryjny, który radzi sobie z moimi cienkimi, przetłuszczającymi się, wypadającymi włosami oraz wrażliwą skórą głowy.

+ dzięki niemu nie muszę myć włosów każdego dnia, są świeże jeszcze przez dwa kolejne
+ po umyciu głowy wieloma drogeryjnymi szamponami zawsze miała problem ze swędzeniem, łupieżem, dyskomfortem. Stosowanie tego szamponu rozwiązało problem
+ odkąd go używam faktycznie wlosy wydają sie być w lepszej kondycji, ale nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy to na pewno działanie szamponu (stosuję jednocześnie wiele kosmetyków)
+ jest wydajny
+ jest niedrogi

- faktycznie potrafi poplątać włosy, dlatego przy każdym myciu na końcówki włosów stosuję odżywkę
- zapach nie zachęca do używana ;) ale można się do niego przyzwyczaić (początkowo nie mogłam go znieść, teraz w ogóle mi nie przszkadza, no i nie utrzymuje się na włosach)

Podsumowując, ten niedrogi szampon okazał się być wybawieniem dla moich wosów. Zużyłam kilka butelek i zamierzam kupować go dalej.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: kilka butelek