Kanebo, Liquid Finish

Kanebo, Liquid Finish

Nawilżający, płynny podkład o bardzo lekkiej konsystencji. Bezzapachowy. Zawiera składniki rozświetlające twarz. Daje naturalny efekt końcowy. Posiada filtr SPF 10. Cera wygląda świeżo i jest pełna blasku.

poprwany, ale nie za te pieniądze

Mam problematyczną ( tłustą z e skłonnością do miejscowych przesuszeń skóry) na dodatek wymagającą pewnej korekty ze względu na nierówną walkę z przebarwieniami. Podkład kupiłam w kolorze sof beige 202.

Plusy:
- sporo ładnych jasnych kolorków w beżach bez różowego odcienia
- nie utlenia się w po nałożeniu, jednak kolor wydaje mi się, że jest jaśniejszy na buzi niż w buteleczce
- umiarkowane krycie, które mozna jednak budować poprze nałożenie kolejnej warstwy produktu
- delikatna płynna konsystencja
- jak na taki leciutki podkład ma dobrą trwałość- oceniam na plus chociaż w trakcie dnia skóra wymaga poprawek
- spora wydajność produktu

Minusy:
- buteleczka bez pompki- nie pozwala na higieniczne używanie produktu, na dodatek rozlewa się po szyjce oraz wewnątrz nakrętki (jestem estetką i niestety bardzo mi to przeszkadza)
- kilkanaście minut po nałożeniu zbiera się niestety w załamaniach powiek (wymaga tylko delikatnego wklepania, ale mi przeszkadza.

Obiektywnie- dobry podkład, ale bez ochów-achów.

Sama nie wiem

Kanebo - Liquid Finish to mój ostatni zakup,udany zakup niestety z małymi niedociągnięciami. Mam cerę mieszaną i dotychczasowe podkłady szybko znikały na mojej twarzy, twarz się świeciła itd. Niestety Kanebo nie sprostał temu zadaniu. Jednakże daje niesamowicie naturalny efekt, i dość długo się trzyma, konsystencja odpowiednia, aby nie zatykać porów i jednocześnie nawilżać.Wielki minus za opakowanie, z którego ciężko wydostać podkład w odpowiedniej ilości.

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy

najlepszy podkład na świecie

Najlepszy fluid na świecie. Wydajny, idealnie kryjący, nie nadający efektu maski anni błyszczącej cery, jednym słowem ekstra. Wart każdej złotówki!! Bardzo wydajny. Nie potrafię zdzierżyć tego iż został wycofany :)

To był mój największy hit

Używam tego produktu od: 2007
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

Idealny dla idealnej cery

Miałam kilka próbek tego podkładu. Używałam go w lato gdy poprawiła mi się cera. Polecam dla cer bezproblemowych. Ja raczej potrzebuje czegoś bardziej kryjącego.
Zately:
- lekki, nie zatyka porów
- bardzo wydajny, wystarczy odrobinka żeby wysmarować całą twarz
- ładna kolorystyka, szczególnie dla jasnych karnacji
- nie tworzy maski i skóra się po nim nie świeci
Wady:
- cena
- słabo kryje wieksze wypryski i blizny

Nie wiem czy go kupie, ponieważ znalazłam inny lekki i lepiej kryjący podkład Lancome Teint Idole.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Bardzo polecam :)

Rewelacyjny podkład do makijażu naturalnego :) Jest bardzo wydajny, 2 krople wystarczą na pomalowanie całej twarzy, słoiczek starcza na ok. 6 miesięcy. Świetnie nawilża i bardzo dobrze się rozprowadza. Dobrze się wtapia w skórę. Jest moim ulubionym podkładem na lato, bo jest lekki. Na zmianę (w zależności od pory roku i potrzeb) używam go z innym.

Używam tego produktu od: maja 2005r.

Naturalny dla bezproblemowych

Bardzo fajny podkładzik , wtapia sie w skórę jest prawie niewidoczny, nie zastyga, nie wysusza, nie podkreśla zmarszczek. Tworzy cieniutką półprzeźroczystą błonkę. Nie kryje za mocno, jest półtransparentny. Półpłynny i bardzo wydajny. Niestety nie nadaje się dla pań, mających problem z błyskiem na twarzy i tych, które mają coś do ukrycia. Ponieważ szybko się po nim zaczynałam błyszczeć , uzywałam go tylko jako korektora pod oczy i w tej roli sprawował się swietnie.
Próbka 5 ml starczyła mi na 6 miesięczną korektę pod oczami.

Używam tego produktu od:około pół roku pod oczy
Ilość zużytych opakowań: próbka 5 ml

prawie idealny

+ piekne kolory
+ idealnie stapia sie ze skora (jak zaden)
+ aplikacja dziecinnie prosta - nie wyobrazam sobie jak mozna sie nim zle wymalowac
+ wytrzymuje caly dzien
+ srednio-kryjacy, nie robi maski
+ ladnie matuje

- absolutnie nie dla suchej czy przesuszonej skory, poniwaz uwydatnia suche skorki

Nie odejmuje gwiazdki za podkreslanie suchych skorek poniewaz nie jest to podklad dla cery suchej a dla mieszanej (na suchych policzkach brak tego brzydkiego efektu, tak wiec spelnia obietnice producenta). Sama po wielu probach odnalezienia dobrego kremu mam problem z przesuszona skora i zeby podklad nic zlego nie podkreslal nalezy ja dobrze nawilzyc.
W porownianiu do Guerlain Fleur de Teint odrobine bardziej kryjacy, a mimo to lzejszy, bardziej wydajny i trwalszy.
Polecam na lato, bo jest leciutki i swietnie sie trzyma, ale nalezy dbac o nawilzenie skory.

Edytuje recezje poniewaz z uplywem czasu podklad gubi swoje plusy w mgnieniu oka. Na pocztaku jest taki jak opisalam, ale po jakims czasie kolor ciemnieje, gorzej sie rozprowadza i potrafi zrobic zacieki. Staje sie prawie przezroczysty na twarzy, nie kryje a lepi sie. Co do trwalosci tez mam watpliwosci. Jest to podklad ktory nalezy zuzyc jak najszybciej(max 1.5 miesiaca).

Używam tego produktu od:5 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

naturalnie

Podkład delikatny, rozświetlający, bardzo delikatnie kryjący. Jest lekki więc polecam szczególnie na wiosnę. Według mnie doskonale stapia się ze skórą i nie ma nawet potrzeby majstrowania z linią szyi, prawie nie używam pudru w kamieniu od kiedy go mam. Jedynym jego mankamentem, jest to że bardzo podkreśla przesuszone skórki... Trzeba bardzo dbać o odpowiednie nawilżenie skory bo inaczej podkład będzie wyglądał beznadziejnie. Mimo wszytko warto.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

KWC

Wreszcie znalazłam idealny podkład. Ma leciutką konsystencję, a jednak dobrze kryje. Nie widać go na twarzy,a skóra wygląda bez porównania lepiej. Rewelacyjnie nawilża moją mieszaną cerę, nigdy nie miałam takiej miękkiej skóry. A pomyśleć, że początkowo nie chciałam wierzyć, że działa jak krem. Przy tym nie jest tłusty, nie zatyka porów, skóra wygląda gładko, świeżo i promiennie. Odkąd go używam,zauważyłam (i nie tylko ja) wyraźną poprawę stanu mojej cery. Jest to zarówno kosmetyk upiększający, jak pielęgnacyjny.
Kosztuje dużo, ale w tym przypadku cena idzie w parze z jakością.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Najlepszy, ale zawiódł

Używam odcienia najjaśniejszego, 102 soft ivory. Nie mam problemów z cerą - typu przesusz, świecenie, trądzik - ale bez podkładu czuję się nieubrana.

LF to, obiektywnie rzecz biorąc, najlepszy ze stosowanych przeze mnie podkładów. Kolor idealny, doskonale stapia się ze skórą, nie widać przejścia na szyi. Tworzy delikatny, niewidoczny woal, nadaje twarzy szlachetności i zdecydowania. Niby nie widać go na skórze, ale twarz od razu wygląda lepiej. Nie osadza się w zmarszczkach. Wydajny.

Dawkowanie też nie nastręcza zbyt dużych problemów - mamy butelkę z dziurką. Dziurkę zakrywamy palcem wskazującym, potrząsamy, a ilość podkładu, która wydostaje się na palec, wystarcza na wysmarowanie całej twarzy (a może ja go tak mało używam, i stąd nie mam zarzutów do efektu maski i jego wydajności?)

Same superlatywy. Ale. Ostatnio używam kwasów - nightpeel :) - i leciutko się łuszczę. Skórki są minimalne, na zafiltrowanej avenką twarzy ich nie widać. A to cholerne mazidło sprawia, że wyglądam jak jaszczurka. Wypaćkałam się nim w dzień własnego ślubu i całe szczęście, że makijaż zrobiłam odpowiednio wcześniej. Przez pierwszych parę minut wszystko było ok, patrzę w inne lustro (światło dzienne;)), a wyglądam jak sto nieszczęść. Musiałam wszystko zmyć (zostały tylko cienie, bo przemalowywać oczu nie miałam już siły) i poratować się podkładem w sprayu Diora, który ma nieco gorszy kolor i fakturę, ale automatycznie dostanie dodatkową gwiazdkę za poratowanie zdesperowanego człowieka w potrzebie.

Moja miłość uległa zachwianiu. LF zawiódł w godzinie próby. Ale wrócę do niego wiosną - piękna, gładka i blada :D
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Najlepszy!

Używam tego podkładu od lat i nigdy mnie nie zawiódł. Testowałam wiele podkładów z wyższej i średniej półki ale żaden nie dorównuje Kanebo Liquid Finish. Jest wart każdej złotówki.
Mam dość nietypowy kolor skóry, bardziej podchodzący pod odcienie skóry azjatek, więc paleta Kanebo bardzo mi odpowiada.

Ma płynną konsystencję i doskonale się rozprowadza nie pozostawiając smug. Ztapia się kolorem skóry i wygląda naturalnie pomimo że kryje wszelkie zaczerwienienia i niedoskonałości. Skóra jest promienna i nawilżona, a ponadto jest chroniona przed promieniami słonecznymi filtrem SPF 10.
Wielokrotnie słyszałam zaskoczenie kolezanek, zdziwionych tym że nie mam doskonałego kolorytu cery ale po prostu mam doskonały podkład ;)
Używam odcieni 202 i 203. 202 stosuję zimą gdy mocno blednę, 203 latem (mieszam z kremem nawilżającym), ponieważ dość szybko się opalam. Między latem a zimą mieszam 202 & 203 na dłoni aby uzyskać odpowiedni odcień pośredni.

Jest to kosmetyk bardzo wydajny, jedno opakowanie starczy mi na wiele miesięcy, stosując go codziennie.

Kluczem tu jest dobranie idealnego odcienia do swojej skóry, warto poprosić konsultantkę o próbkę aby móc przetestować odcienie w domu.

Naprawdę gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: nie jestem już w stanie zliczyć :-), niemało ich było

Nie dla mnie

Podpisuję się pod tym co napisała poprzedniczka,
straszne pieniądze za beznadziejną jakość, a raczej jej brak, podkreśla wszelkie niedoskonałości cery. Może dla idealnej cery.

Używam tego produktu od:3-mcy
Ilość zużytych opakowań:pierwsze