Lasting Finish 25H Foundation (Podkład mineralny do twarzy) (stara wersja)

Lasting Finish 25H Foundation (Podkład mineralny do twarzy) (stara wersja)

Nowość w ofercie Rimmel - podkład, który ma wytrzymać 25 godzin. Odporny na ścieranie. Zawiera unikalną, mineralną formułę Mineral Complex oraz Aqua Primer dbający o prawidłowe nawilżenie skóry.

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Amodimethicone, Propylparaben, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Dimethiconol, Triethoxycaprylylsilane, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. May Contain: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Świetny - szkoda, że wycofany

W skrócie - najlepszy podkład, jakiego dotychczas używałam :) Bardzo dobre krycie, fajna konsystencja, dobra cena, nie tworzy efektu maski, jest długotrwały i nawet przy mojej cerze mieszanej świetnie dawał sobie radę :) Szkoda, że już go nie dostanę, bo trudno będzie mi go zastąpić - poszukiwania idealnego podkładu startują na nowo ;) Jedyny minus jaki mogę wymienić to brak bardzo jasnych kolorków.

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: Kilkanaście

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1050326].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mieszanych/ tłustych cer.

Podkład może okazać się za ciężki dla osób z tendecnją do przetłuszczania się cery, szczególnie na czole czy nosie. U mnie potrafił ważyć się właśnie w tych miejscach, pomimo pudrowania twarzy. Szkoda, bo był wydajny i pochodzi z mojej ulubionej firmy kosmetyków kolorowych.

Konsystencja: odpowiadała mi, bo była rzadka i lejąca. Miałam odcień 200 Soft Beige, dobrze dopasowywał się do mojego kolorytu.

Działanie: po aplikacji go na twarzy przez krótki czas wyglądał dobrze- ukrywał przebarwienia, nie powodował maski, nie zbierał się w zmarszczkach. Niestety, taki efekt był znikomy, bo zanikał po godzinie- dwóch. Puder w takim przypadku jest absolutną koniecznością. Twarz, raczej czoło świeciło się jak solar słoneczny, bardzo uciążliwe i wstydliwe. Był łatwy do demakijażu, nie przesuszył, choć potrafił podkreślać suche skórki. Bardzo ubolewam, że nie polubiliśmy się :kwasny:

Opakowanie: miękka tubka, z ładną szatą graficzną. Otwór odpowiednio wielki, choć trzeba delikatnie aplikować.

Zapach: dosyć ładny i delaiktny, nie jest przeciążony składnikami naperfumowanymi. Nie jest to też woń tanich, bazarkowych podkładów.

Dostępność: chyba nie jest już dostępny, wyszła jego nowa wersja (mam nadzieję, że lepsza :])

Plusy:
- wydajny
- mój odcień pasował do mnie
- przyjeny zapach
- porządnie zrobione opakowanie

Minusy:
- ważył się na mojej mieszanej/ tłustej cerze!
- twarz (nos, czoło) świeciła się jak lataarnia morska

Używam tego produktu od: Około 10 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 30 ml.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1008407].usefull || 0 }}% pomocna.

Podkładowy koszmarek.

Mimo, że wycofany już z drogeryjnych półek, to w Internecie jeszcze dostępny, dlatego recenzuję. A recenzuję, na wypadek, gdyby ktoś miał się naciąć. I to nawet nie tylko w kwestii właściwości, bo każdy ma inną skórę i upodobania... Od razu muszę Was przestrzec przed odcieniem Porcelain, którego swatchy nie mogłam odnaleźć w sieci - dowiedziałam się jedynie, że na polskim rynku - i nie tylko - ten odcień nie był dostępny i z tego co wyczytałam to on był na rynek australijski (?!). No, i ja się nie dziwię, że nie było sensu wypuszczać tego koloru... To jest jakiś totalnie nieżyciowy kolor - on jest bardzo, bardzo różowy! Tak różowy, że jeszcze więcej tego pigmentu i mógłby być różem w kremie! Chyba tylko na świńskie ryjki się nadaje... Ale po co im makijaż? :D Żałuję, że nie zrobiłam mu jakichś zdjęć. Musicie mi wierzyć na słowo... Zresztą on i tak jest wycofywany, więc może się na niego nie zdążycie naciąć.
W sumie w moim wypadku, nawet po wyłączeniu kwestii koloru nie jest lepiej. Podkład się okropnie maże i ciągnie podczas nakładania, ciężko uzyskać zadowalający poziom krycia, szybko schodzi... Tragedia. Dodam, że moja cera jest mieszana (jednak bardziej tłusta niż sucha) z przebarwieniami po trądziku - nie wiem, może nie dla mnie, faktycznie... Ale producent nic o tym nie wspominał - za to były wzmianki o 25h i odporności na ścieranie... Dobre sobie! Gdyby ktoś mnie zapytał jakie cechy ma najgorszy podkład, to wymieniłabym to ten (no, i taki z czasów młodości z Miss Sporty :D). Rzadko mi się zdarza wywalać kosmetyki - nie lubię tego robić, staram się znaleźć im inne zastosowanie. Temu nie znalazłam - bo na róż jednak nieco za jasny, a poza tym i tak złazi w takim tempie, że żaden z niego pożytek. Wyrzuciłam go, więc jak widać bardzo nie polecam :]

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: trochę 1 opakowania - reszta w koszu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1006930].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

bardzo dobry na lato

Zużylam już 4 opakowania jak nie więcej, bardzo dobrze się trzyma, nie jedną całą imprezę wytrzymał , po paru godzinach zaczynałam się świecić lekko co jest minusem. Duża gama kolorystyczna można łatwo dobrać kolor. Zawsze do niego wracam i się nigdy nie zawiodłam POLECAM!

Używam tego produktu od: 2013

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003948].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny!

Plusy
- konsystencja
- świetne krycie
- nawilża
- trzyma się naprawdę długo
- ładnie pachnie

Minusy
- najjaśniejszy kolor jest trochę za ciemny

Mam naczyńkową, suchą cerę i potrzebuję dobrego krycia oraz nawilżenia. Jeśli tylko najjaśniejszy kolor byłby jaśniejszy, to podkład byłby idealny!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[993840].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla mnie idealny

Mam suchą cerę z rozszerzonymi naczynkami, a ten podkład dobrze je kryje i nawilża skórę! Ma bardzo gęstą konsystencję, dobrze się go rozsmarowuje. Jest bardzo wydajny i TRWAŁY, choć wygląda dość niepozornie. Jedynym minusem jest to, że trochę ciemnieje.

Ilość zużytych opakowań: 3,5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[984050].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie podoba mi się.

Minusy:
*ciemnieje
*po około 1h zaczynam strasznie się świecić, a mieszanej cery nie mam i przy innych produktach nie mam tego problemu.
*dość ciężki

Plusy:
*ładny zapach
*cena w porządku
*przez parę pierwszych użyć produkt był w porządku, ale potem okazał się straszny

Używam tego produktu od: używałam przez około trzy tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[980175].usefull || 0 }}% pomocna.

0 / 5 - pomyłka. Ciemnieje + robi zacieki

Wrzucam zdj z odcieniem którego używam - może komuś pomogę :)

- - - - - - -
MOJA CERA:
* naczynkowa
* z czerwonymi polikami i czołem i brodą
(potrzebuję DOOOBREGO krycia)
* sucha

- - - - - - - - -
PLUSY PODKŁADU:
:) yyy.... nie widzę?

- - - - - - - -
MINUSY:
:( zero krycia
:( ŚCIERA SIĘ po godzinie i prawie go nie ma (zostaje ciemniejsza skóra no i zacieki)
:( zero upiększenia twarzy i wykonania ładnego makijażu
:( ciemnieje i wyglądam jak w masce
:( robią mi się ZACIEKI ! - nigdy żaden podkład nie robił mi zacieków na twarzy ale ten to potrafi
:( nawet na lato się nie nadaje jako lekki podkład bo nic nie zakrywa a jak nawet wydaje mi się że ładnie go położyłam to po 1 godzinie wyglądam jak cudak bo ciemnieje na twarzy i robi zacieki

NIE, NIE, NIE

***
Link do podejrzenia zdjęcia w większej rozdzielczości na Fotosiku:

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[979284].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ulubiony podkład

Mam wrażliwą cere i każdy podkład powodował pełno wyprysków a ten podkład podpasował mi i jest moim ulubionym. Ładnie kryje choć z czerwonymi niespodziankami nie radzi sobie za bardzo i za to odejmuje pół gwiazdki. Mimo ze mam jasna cerę używam odcienia 200 i to jest strzał w 10! Po kilku godzinach oczywiscie trzeba użyc pudru zeby sie nie swiecić

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[973759].usefull || 0 }}% pomocna.

PRAWIE, PRAWIE... ideał;)

Dotąd wierna fluidowi matująco-wygładzającemu Lirene Dermoprogram City Matt, postanowiłam dać szansę innej marce.

Podkład Rimmel wpadł mi w oko na wyprzedaży(około 24 zł) i pomyślałam, że warto spróbować. Zdecydowałam się na odcień:

103 - True Ivory

jako, że niechętnie wystawiam nos na słońce i moja cera jest dosyć blada.

Porównując go z poprzednikiem, Rimmel zdecydowanie wiedzie prym, jeśli chodzi o ujednolicenie kolorytu skóry twarzy, trwałość oraz maskowanie. Ma też specyficzne wady, jednakże w zestawieniu z Lirene, przynajmniej spełnia swe zadanie, jeśli chodzi o makijaż.

ZALETY:
+ równomiernie nałożony i "dopieszczony" płatkami kosmetycznymi daje efekt naturalnej cery,
+ doskonale kryje blizny, wykwity skórne i inne "niespodzianki", a jeśli pokryjemy go z wierzchu korektorem, to już tylko wypukłość na skórze będzie świadczyć o tym, że warstwa makijażu skrywa trądzikowe grudki,
+ trwałość(nałożony około 7 rano, bez trudu utrzyma się do 20, a świecenie średnio co 4-5 godzin można neutralizować przy pomocy pudru),
+ nie zapycha,
+ nie waży się,
+ NIE ŚCIERA SIĘ(u mnie przetrwał upały, deszcz i przetarcie wierzchem dłoni po twarzy, kiedy - o zgrozo! - zapomniałam o nałożonym makijażu),
+ zapach,
+ wydajność,
+ cena.

WADY:
- konsystencja(trzeba go nakładać dosyć żwawo, gdyż "spływa" z palców),
- przy tym podkładzie, puder to konieczność,
- opakowanie(wolałabym pompkę w miejsce tubki).

NASUWA SIĘ PYTANIE: polecać czy nie?
Cóż... Może odpowiem następująco: osoby, które mają już niejakie doświadczenie z makijażem i szukają produktu zapewniającego w miarę naturalny efekt, nie zawiodą się.
NIEMNIEJ, jeśli ktoś wypatruje ideału, najlepiej będzie jeszcze poszukać, gdyż ten produkt to godzenie się na półśrodki.

Ilość zużytych opakowań: 1 - niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[968332].usefull || 0 }}% pomocna.