Organique, Balsam do ciała z masłem shea

Organique, Balsam do ciała z masłem shea

Stosowanie balsamu daje efekt długotrwałego nawilżenia i odnowy warstwy lipidowej suchej skóry.
Masło shea, czyli naturalny olej z masłosza, wpływa pozytywnie na jej ochronę przed szkodliwym działaniem wiatru, niskich temperatur, a także przed promieniowaniem UVB. Ponadto dzięki zawartości witamin A, E, F i bogactwu kwasów tłuszczowych, stymuluje komórki do walki ze starzeniem się, zapobiega przebarwieniom i wypłyca zmarszczki, a także odnawia naskórek, uodparniając go na podrażnienia. Dla wzbogacenia składu, balsam został wzbogacony znanym ze swoich leczniczych właściwości woskiem pszczelim oraz naturalnymi olejami: z awokado, soi i pestek winogron.
Długotrwale pachnące balsamy działają również aromaterapeutycznie, łagodząc napięcia, stres, zmiany nastroju oraz zmęczenie. Balsamy z masłem shea są bardzo wydajne. Można je stosować do codziennej pielęgnacji wymagającej skóry lub jako aromatyczną bazę do odżywczego masażu.
Balsam o aromacie egzotycznej herbaty olong silnie regeneruje skórę, zapewniając jej długotrwałe nawilżenie i ochronę. Świeży zapach poprawia samopoczucie i dodaje witalności.
Polecany jest szczególnie dla skóry suchej i wrażliwej.
Dostępne zapachy:

masło
50 - 100ml
Skóra
wrażliwa

Dobrze nawilża, ale nie zachwyca

Używałam tego masłą dość długo, co mogłoby wskazywać na jego wydajność. W ogólnym rozrachunku, produkt bardzo dobry, spełniał swoje główne zadanie - nawilżał. Zapach też bardzo ładny. Niestety przyczepiłabym się do konsystencji... była dość cieżka w rozsmarowaniu i niestety masło to nie nadawało się do posmarowania rano, gdyż bardzo powoli się wchłaniało i zostawiało tłusty film na skórze. Używałam na noc i byłam zadowolona. Po kolejne opakowanie nie sięgnę, ale spróbuję innych maseł Organique napewno.

Dla wybranych

Produkt dosyć specyficzny w stosowaniu. Po rozsmarowaniu pozostaje tłusty film na skórze, który w okresie letnim spowodował "zaklejenie się skóry" i musiałam wziąć prysznic, aby odblokować pory skóry i jakoś funkcjonować. Zapach bardzo intensywny, utrzymujący się długo na skórze. Nie wyobrażam sobie stosowania balsamu na co dzień z uwagi na trudności w rozsmarowywaniu. Działanie jest zgodne z opisem- nawilża i uelastycznia skórę, jednak w moim przypadku nie jest warty ponownego zakupu. Stosunek ceny do wydajności również pozostawia wiele do życzenia. Mało wydajny , a drogi. Pozdrawiam

Jestem od niego uzależniona

Produkt dostałam w prezencie i natychmiast się w nim zakochałam. Nawilża skórę i jest niesamowicie wydajny! Produkt warto kupować gdy tylko pojawi się w sklepie, bo bardzo często długo nie ma niektórych zapachów - np mój ulubiony- greek, znika ze sklepów jak świeże bułeczki :)

Cellulit składniki

Po prostu KWC :)

Uzależniłam się od masła shea greckiego. Zapach jest niesamowity :). Długo się utrzymuje (ja stosuję go na noc, więc po jednym użyciu przez kolejne dni moja piżamka pięknie pachnie). Faktycznie konsystencja jest dość toporna, ale jak się rozgrzeje masełko to konsystencja jest oleista. Świetnie się nadaje jako olejek do masażu.
Polecam także do stosowania na twarz. Dobrze nawilża, skóra robi się bardzo miękka. Nie powoduje zapychania porów ani nadmiernego błyszczenia.
Jest dość wydajny. Plusem jest możliwość zakupu samego masła (jak już się ma opakowanie).
Zdecydowanie mój nr 1 :).

fenomenalne

Zalety:
+ bardzo ładne opakowanie
+ masło bardzo dobrze nawilża, odżywia i regeneruje skórę
+ pięknie pachnie owocami
+ skład jest bardzo dobry
+ brak jest parafiny, peg, silikonów itp.
+ nie uczula, nie podrażnia
+ niweluje zaczerwienienia po depilacji

Zapach truskawki i guawy jest absolutnie cudowny.

Wady:
- dostępność jest kiepska
- cena : 35 zł za 100 ml, to trochę dużo
- toporna konsystencja, bardzo trudno je rozsmarować na skórze
- pozostaje tłusta warstwa

Fantastyczny tłusty balsam nawilżający do ciała.

Jest to kolejny z kosmetyków Organique na którym się nie zawiodłam. Balsam w temperaturze pokojowej jest twardy i dopiero pod wpływem ciepła staje się płynny i łatwy w aplikacji. Świetnie nadaje się jako balsam po kąpieli. Zdecydowanie moim ulubionym zapachem jest "grecki". Pachnie rozgrzanymi na słońcu słodkimi winogronami. Zapach jest intensywny i długo się utrzymuje co sprawia, że balsamu można używać też jako perfum. Drugim zapachem który używam jest "magnolia", jednak ten jest zdecydowanie słodszy i na dłuższą metę może mdlić dlatego używam go raczej tylko w niewielkiej ilości. Balsam nie podrażnia, nawilża i pozostawia skórę piękną i gładką.

świetny balsam :)

Masło zamknięte jest w bardzo ładnym ciemnym opakowaniu. Etykieta jest przejrzysta ze wszystkimi najważniejszymi informacjami :)

+ cena
+ skład, PEGów, donorów formaldehydu, parafiny, SLES, SLS, ALS, wazeliny, parabenów, silikonów ani etanoloaminy więc super :)
+ świeży zapach
+ bardzo gęsta konsystencja, osobiście mi odpowiada :) lubię używać takich bogatych formuł na noc
+ odżywia, nawilża, regeneruje
+ idealny po depilacji, nic nie szczypie i nie piecze :)

Genialne!

Znacie uczucie suchości typu rybia łuska? Najcześciej pojawiała się na łydkach, chociaz dłonie-zwłaszcza zimą zaczynały pękać... Przyjaciółka dała mi na wypróbowanie masło, ale o zapachu truskawkowym. Pomogło na suche łydki, spierzchnięte dłonie. Kupiłam jeszcze o zapachu magnolii i grecki. Cena wygórowana, ale warto tyle zaplacic za produkt, bo jest wydajny i wielofunkcyjny. Dodatkowo w organique mozna kupić pudełeczka o rożnej pojemności i bawić się zapachami. Moje przedmówczynie pisały, ze ciężko się rozciera. W temperaturze pokojowej nie miałam z tym problemu, jedynie na dworzu, ale tym lepiej, ponieważ oszczędniej używałam produktu.

genialny!

Miałam wersje winogronową i truskawka&agawa, obie pachną przepięknie, świeżo, ale nie ciężko. Masełko jest dosyć tępe, trzeba rozgrzać je w dłoniach a i tak nakłada się z lekkim oporem ale mi to nie przeszkadza - energicznie pociaranie do świetna okazja do zrobienia masażu. Używam głównie na nogi i pośladki, zauważyłam ogromną poprawę nawilżenia i prawie całkowicie zniknął mi cellulit (ale to też pewnie kwestia diety i ćwiczeń, chociaż nawilżenie skóry na pewno dodało swoje 3 grosze). Na plus jest naturalny skład, piękne i praktyczne opakowanie. Na minus troszkę wydajność - słoiczek 100ml przy codziennym stosowaniu starcza na 2 miesiące. I cena... Ale opróćz oleji nic tak dobrze nie wpływa na moją skórę więc i tak kupię następny :D

ogromne rozczarowanie

Mam bardzo suchą skórę, ale ostatnio doprowadziłam ją do skraju wyczerpania. Codziennie prysznice i brak jakiegokolwiekn nawilżania wywołały przesuszenia na całym ciele, w szczególności nogi, a co za tym idzie, swędzenie i potworny dyskomfort.

Balsam pięknie pachnie, powiedziałabym nawet, że idealnie, bo nie za mocno, a jednak zostawał cudny aromat na piżamie.

Lubiłam też jego aplikację, bo chwila ogrzewania w dłoniach i mamy idealną konsystencję, bez grudek.

Opakowanie jak zawsze cudowne - wykorzystujemy produkt do ostatniej kropli. Ale niestety na tym plusy się kończą.

Balsam oblepia ciało i się nie wchłania, więc nawilżenia tu żadnego nie ma. Całkiem lubiłam ten efekt, bo część zostawala na piżamie, więc rano wydawało mi się, że skóra jest nawilżona - ale tak nie było. Poza tym rano na nogach nie czułam choćby minimalnej poprawy kondycji skóry. Była tak sucha, jakbym niczym jej nie posmarowała.

Za kolejną wadę uważam jego wydajność. Przy codziennym stosowaniu na całe, bardzo suche ciało, 100 g starczyło mi na 12 dni. I nie pomogło.

Czy coś źle robiłam? Nie sądzę. Stosowałam się do wszystkich zaleceń. Po prostu nie dało się użyć mniejszej ilości. Starałam się jak mogłam, aby dobrze rozgrzać masło i idealnie je rozprowadzić.

Czy powodem może być przechowywanie masła w sklepie albo data produkcji? Czekało na mnie w szafce 1,5 roku.
Miałam zapach kolonialny.

Polecam na łokcie, stopy, ale na pewno nie jako balsam do całego ciała, bo po prostu jest zbyt drogi, jak na taką jakość.

MOŻE JESTEM DZIWNA, ALE DLA MNIE TO PASKUDZTWO

Dostałam balsam w prezencie. Piękny zapach, pomyślałam i już nie mogłam doczekać się momentu, kiedy się nim posmaruję i będę mogła rozkoszować się tym aromatem.

W końcu stało się. Cudny zapach otulił moją skórę... choć pomyślałam, że ten specyfik jest mało wydajny, wydawało mi się, że chyba jeszcze nie potrafię aplikować go właściwie. Po tygodniu nabrałam wprawy.

Przez jakiś czas byłam zachwycona - jego wielofunkcyjnością , bogatym składem, konsystencją i zapachem... do czasu.

Ciężko się wchłaniał, pozostawiając tłustą powłokę, co zaowocowało zapychaniem, wysypem krost na plecach i dekolcie i bolesnymi bąbelkami na udach. Z nawilżaniem nie było tez tak, jak początkowo mi się wydawało, gdyż miejscami czułam suszę na ciele.

Poza tym, biorąc pod uwagę kiepską wydajność, cena jest kosmiczna.

Jego wysokość Shea

Nigdy w życiu nie posiadałam bardziej naturalnego, bardziej wydajnego, bardziej nawilżającego i odżywczego dla mojej suchej i szorstkiej skóry kremu/balsamu/masła. Ten produkt spełnia wszystkie swoje obietnice. Przede wszystkim jest naturalny i bez chemii, co dla mnie jest priorytetem. Używam na całe ciało i na dłonie jako krem do rąk. Posiadam zapachy: mleko, magnolia, len, piżmo, afryka i każdy jest doskonały.
Wiem, że niektórym osobą może nie odpowiadać ciężka, raczej twarda konsystencja tego masła, ale po nałożeniu na ciało balsam się nagrzewa i delikatnie "rozpuszcza".