Hot Oil Facial Mask (Relaksująca maseczka na ciepło z olejkiem migdałowym i morelowym)

Intensywna maseczka na ciepło łączy w sobie właściwości oleju migdałowego oraz morelowego aby oczyszczać jednocześnie nawilżając. Po zastosowaniu skóra jest doskonale gładka i rozświetlona.

Cena: 7 zł za saszetkę 20 ml

Troche z nią zabawy, ale potrafi zdziałać cuda :D

Pewnego pięknego dnia, ok. 3 lat temu wynalazłam tą maskę w Douglasie :D Zużyłam, być może i byłam zadowolona z efektów, ale przez śmiesznie zawyżoną cenę, dałam sobie z nią spokój i zapomniałam o niej :D

Gdy jednak robiłam zakupy w jednej z internetowych drogerii i znalazłam ją w cenie 1,5zł za saszetkę, kupiłam 6 saszetek :D Do nich dorzuciłam w 4 maseczki do włosów Montagne Jeunesse (cena ta sama), jednak (pewnie przypadkowo) zamiast nich otrzymałam 4 kolejne maski Hot Masque. I tak to Robaczywka stała się posiadaczką 10 masek "na ciepło" :D

Z taką formą maseczki nie spotkałam się nigdy wcześniej. Mimo wszystko zaskoczyła mnie adnotacja na odwrocie saszetki, by umieścić ją przed użyciem na 1 minutkę w gorącej wodzie... Cóż, myślałam, że "hot masque" będzie oznaczało rozgrzewającą maseczkę działającą na zasadach termoaktywnego serum do ciała Eveline... Załadowałam jednak saszetkę do miski z gorącą wodą, potrzymałam przez wymagany czas i przystąpiłam do działania....

Po zużyciu kilkudziesięciu maseczek do twarzy, oświadczam, że nigdy nie spotkałam się z tak wodnistą formą... Po rozgrzaniu ta maseczka staje się płynna jak jogurt pitny... Ma być nanoszona paluchami a nie pędzelkiem, więc... spływa po ręce, po opakowaniu, a naniesiona grubszą warstwą, kapie nam z twarzy brudząc bluzkę, umywalkę i wszystko dookoła! jedyny sposób na nią, to nakładanie jej jednym palcem na twarz, stopniowo, centymetr po centymetrze! Zanim rozprowadzimy ją na całej twarzy, temperatura maseczki spada i tracimy cały sens kupowania maski "na ciepło".

Poza tym, choćby po naniesieniu cieniutkiej warstwy, przez którą prześwituje nam nasza własna skóra, po przetrzymaniu jej przez 30 a nawet 45min, nic na twarzy nie zastyga...

Dlaczego jednak daję jej aż 4,5 gwiazdki?
- jako jedna z niewielu, bez problemu daje się zmyć letnią czy zimną wodą, nie pozostawiając na skórze tłustego i błyszczącego filmu,
- nawilża lepiej niż niejeden krem do twarzy! zimą zmagałam się z suchymi skórkami, 1 pilling, aplikacja maseczki i rano nie było po nich śladu! podobne działanie na na moje dłonie, które po moczeniu w różnych detergentach pieką i są mocno zaczerwienione,
- efekt nawilżonej skóry utrzymuje się u mnie jeszcze przez 2 dni po zastosowaniu maseczki,
- wydajność, a raczej duża pojemność - 1 saszetka wystarcza mi na 4 aplikacje! pod warunkiem, że nie spłynie do odpływu :D
- nie zapycha porów, nie sprzyja powstawaniu wyprysków.

Ponieważ jednak jest duży problem z dostępem do niej w rozsądnej cenie, a brązowa maseczka Ziai spisuje się równie dobrze, a przy tym jeszcze dodatkowo kusi mnie czekoladowo-kakaowym zapachem, po zużyciu pozostałych saszetek, raczej się już na nią nie skuszę.

Używam tego produktu od: przynajmniej od kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 5 lub 6 :)

jak dla mnie pomyłka

Kupiłam ją jako hot masque do skóry normalnej, tłustej w strefie t. Niby oczyszczająca, "niby" bo nie zauważyłam jakiegokolwiek oczyszczenia i jak poprzedniczki nie wiem dlaczego ta maska nazywa się "na ciepło", chyba tylko dlatego, że należy ją włożyć do gorącej wody przed użyciem? Dwie gwiazdki daję za zapach który mi się podoba i za skład, który zapowiadał się dobrze. Nie wiem czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

świetna sprawa

ta maseczka to rewelacja jak z resztą wszystkie z tej firmy...a problem z konsystencją to dla mnie nie problem...podgrzewam, wlewam do miseczki i nakładam pędzelkiem świetnie się rozprowadza, EFEKT: skóra gładka, miękką nawilżona... POLECAM

Używam tego produktu od:3 miesięcy

depilacja rąk

...

Uwielbiam maseczki tej firmy, ale muszę przyznać, że ta jest najgorsza ze wszystkich Montagne Jeunesse jakie miałam.
Po pierwsze maseczkę trzeba włożyć na 1 minutę do gorącej wody, myślałam, że jak ją nałożę na twarz, to będzie się dalej rozgrzewała, ale tak niestety nie jest, przyjemne ciepło czuć tylko w chwili nakładania i nawet masaż nic nie daje, a szkoda, ale Montagne Jeunesse ma jeszcze inną maseczkę-saunę, która działa o wiele lepiej.
Po drugie maseczka jest z olejkiem migdałowo-morelowym, nie czuć zapachu, za to zapach jest tu dość dziwny i chemiczny, nie umiem go określić.
Po trzecie maseczka ma bardzo wodnistą konsystencję i przecieka przez palce. Kolor biały, też taki sobie.
Po czwarte - efekt jest zadowalający - twarz zrelaksowana, rozjaśniona i nawilżonna.
Starczy na 3 razy, jeśli ktoś używa tylko na twarz. Tej maseczki już nie kupię, ale Montagne Jeunesse nigdy nie zdradzę :)

Używam tego produktu od: 3 razy

tak

bardzo dobra maseczka, skora jest po niej dobrze oczyszczona, nawilzona, nie ma uczucia sciagniecia, starcza na kilka razy, nadaje sie nawet dla wrazliwej cery, czuje sie po niej na prawde odswierzona

O NIE

Producent zaleca by włożyc saszetkę do gorącej wody i po minucie
nakładac maseczkę opuszkami palców...no i tu zaczyna sie PROBLEM... bo
nijak sie nie da tego zrealizować... maseczka ma konzystencję bardzo
wodnistej zawiesiny i obficie wylewa się z saszetki, przecieka przez
palce...
z trudem udało mi się nałożyc cokolwiek na twarz i to tylko dlatego że
wylewałam po trochu zawartość saszetki na dłoń i nakładałam pochylona
nad zlewem jakbym myła buzię...
okropna babranina...brr...
maseczka oczywiście prawie całkowicie zdążyła wystygnąć, stąd nie jestem
pewna czy należycie oceniam efekty jej działania... maseczka nawilża,
wygładza buzię, twarz nabiera zdrowego kolorku, jest miękka i nawilżona,
świeża i ładna. Za to daję 2 chociaż na pewno jej wiecej nie kupię - tym
bardziej że inne maseczki tego samego producenta o wiele bardziej mi
przypadły do gustu...

na dodatek ze zdziwieniem dostrzegłam że po zmyciu na buzi zostaja dosyc
duże świecące drobinki,przestudiowałam skład i znalazłam winowajcę-
maseczka zawiera mikę !

mimo wszystko działa!

Maseczkę należy przed aplikacją podgrzać i ciepłą nałożyć na skórę. No cóż, nie widze większego sensu podgrzewania, bo i tak jakieś 5 sekund po nałożeniu stygnie zupełnie. Bez sensu.. (Rozumiem, ze to taki handlowy "bajer" na który dałam się nabrać, hyhy). A jednak maseczka jest dobra, z podgrzewaniem czy bez. Bardzo ładnie rozświetla cerę, widocznie zmniejsza pory, buzia wygląda na wypielęgnowaną. Skóra jest zaróżowiona i gładka.
I like that!

Fajna

Bardzo przyjemna maseczka, skóra jest wyraźnie oczyszczona (choć nie tak jak np. po glince) i zaróżowniona (w pozytywnym znaczeniu). Mam wrażenie, że maseczka też lekko rozjaśnia.Saszetka starcza na długo tylko trzeba ją czymś "chwycić".