Dermicea, Żel łagodząco-kojący

Dermicea, Żel łagodząco-kojący

Hipoalergiczny żel opracowany specjalnie do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, często ulegającej podrażnieniom i uczuleniom, o zmniejszonej odporności na czynniki zewnętrzne. Żel ten stanowi podstawowy składnik kuracji kosmetycznej, koniecznej do poprawy stanu i kondycji tego typu cery.
Żel łagodząco - kojący jest specyfikiem kosmetyczno - medycznym, zawierającym substancje poprawiające sprawność systemu immunologicznego skóry (Betapoliglukoza, 1,4 B-mannany) w połączeniu z kojącą alantoiną, d-pantenolem i kwasem glicyretynowym oraz nawilżającym Phytolauronatem.
Badania wykazały, że żel jest bardzo dobrze tolerowany przez bardzo wrażliwą cerę skłonną do uczuleń:
- łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry
- poprawia nawilżenie skóry i działa lekko napinająco
- bardzo wyraźnie wygładza naskórek i przeciwdziała jego łuszczeniu
- zmniejsza reaktywnośc naczyń kwionośnych

bardzo dobry

Uzywałam tego żelu kiedys - jeszcze nie jako kosmetyku z serii Dermicea i bardzo go cenię... Regularne stosowanie przez kilka miesiecy bardzo poprawiło stan mojej nadwrazliwej naczynkowej skóry (skóra sie uspokoiła choc oczywiscie naczynka pozostały)Ale - koniecznie trzeba go stosować jako podkład pod krem (szczególnie przy suchej skórze) Zapach jak dla w porządku i konsystencja również .. Nieco żelowa no ale nie jest to krem

całkiem, całkiem

Kupiłam go kiedy miałam bardzo przesuszowną i wrażliwą cerę - myślałam, że będzie dla niej czymś co od razu "uzdrowi i ukoi" moją biedną buźkę... ale nie do końca był taki skuteczny. Co prawda, na pewno nie wysuszył czy podrażnił mi cerę, ale też jakoś spektakularnie jej nie odżywił, wygładził i ukoił. Dobrze się w chłaniał, skóra była świeża, gładka, lekko napięta, efektu "wielkiego złagodzenia" nie zauważyłam.

Kiedy już przy pomocy innych kosmetyków doprowadziłąm cerę do normalnego stanu żel Dermiki spisywał się bardzo dobrze. I wtedy bardziej zauważyłam jego "kojące" działanie. hmmm dziwne....
Zapach kosmetyku nie należy do najprzyjemniejszych - ale jest słaby i szybko się ulatnia więc tak bardzo mi nie przeszkadzał.

łagodzi

Łagodzi podrażnienia, napina skórę, stanowi płaszcz ochronny.
W przypadku przesuszonej skóry wymaga zastosowania czegoś bardziej treściwego.
Należy odczekać kilka minut zanim wklepie się krem, ponieważ w przeciwnym wypadku uniemożliwia jego nałożenie.

Manicure - gradientowe kropki

super!

a dla mnie to pogotowie dla skory - zaczelam uzywac podczas pobytu na lodowcu, -20*C i wiatr 60 km/h, skora byla czerwona i piekaca, jestem alergiczka i mam pekajace naczynka- ten zel smierdzi ale cudownie koi skore,nie mialam jeszcze takiego kosmetyku, jest doskonaly! nalezy uzywac go pod krem, pieknie koi,uspokaja skore,polecam i lece kupic drugi flakonik
... chyba czwarty:) używam go od zeszłego roku i spisuje się świetnie - ostatnio znów uratował mi buzię po spektakularnym przesuszeniu (ja to potrafię zrobić naprawdę dobrze :( )

kiepski

Przy bardzo wrażliwej lub po prostu zaczerwienionej skórze - mocno szczypie (!).Przy innych lekko nawilża, dobrze się wchłania i wygładza, ale na pewno nie koi i nie uspokoja skóry. Jest taki... nijaki.Ilość zużytych opakowań: 1

eee...

Niby bezzapachowy, ale niezbyt ładnie pachnie, pewnie od jakiegoś składnika. Dobrze się rozprowadza, trochę długo wchłania i zostawia na twarzy nietłusty, ale lepki film. Trochę trudno ołożyć na nim krem. Ale przede wszystkim nie koi podrażnionej cery. Nie chciało mi się wierzyć, żeby był aż taki zły i wydębiłam w aptece jeszcze jedną próbkę, ale znowu to samo. Może być na zimję jako warstwa ochronna, ale on miał koić i łagodzić, a tego nie robi. Jedna * za działanie ochronne.