L'Oreal Paris, Excellence Creme (Farba do włosów)

L'Oreal Paris, Excellence Creme (Farba do włosów)

Pojemność 1 szt

Farba do włosów dostępna w szerokiej gamie kolorów. Idealnie i równo pokrywa włosy, nadając im głęboką i intensywną barwę. Chroni włosy, nawet te delikatne. Dostępna w 24 odcieniach, które wyglądają na włosach bardzo naturalnie i co ważne - nie płowieją i nie tracą połysku.
Innowacja - potrójna ochrona:
- Serum ochronne pielęgnuje uszkodzone partie włosów, w szczególności końcówki. Stosuje się je przed koloryzacją. Twoje włosy są chronione i przygotowane do farbowania.
- Odżywka z kompleksem Ceramidy + Proteiny o zwiększonej pojemności, przeznaczona do wielokrotnego zastosowania, odnawia ochronę włosów pomiędzy 2 kolejnymi koloryzacjami.
- Farba-krem koloryzujący Wyjątkowa Ochrona nadaje Twoim włosom intensywny i jednolity kolor, który doskonale pokrywa siwe włosy, nawet te najbardziej odporne na farbowanie. Excellence Creme nie spływa z włosów.
- Aplikator-grzebyk dodany do zwykłego aplikatora sprawia, że nakładanie produktu staje się jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej precyzyjne.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

9.1-Najtrwalsza farba i najbardziej naturalny blond!

Farba na początku wyszła ciut ciemniejsza, niż wynika z informacji zawartych na opakowaniu, jednak po 2-3 myciach kolor był piękny- niezwykle naturalny blond. Oczywiście w miarę upływu czasu farba stopniowo wypłukuje się, jednak kolor nadal wygląda dobrze, nie robi się żółty, jak to często bywa. Farba ładnie wyrównała poprzedni kolor, łatwo się nakłada i nie śmierdzi.

Łagodna formuła, ale mało ciekawy dobór kolorów

Skusiłam się na blond miedziany - złocisty. Aplikacja jest bardzo przyjemna, kremowa formuła wygodniejsza od żeli, zapach przystępny, włos nie jest wyjątkowo osłabiony, ale to nadal farba więc nie ma co liczyć na cuda.
Opakowanie i zawartość solidne, i eleganckie.
Efekt- włosy na początku są ciemniejsze niż na opakowaniu, po jakimś czasie nabierają zbliżonej barwy do opakowania, włosy myję codziennie, a kolor wyjściowy to jasny blond.
Niestety bardzo szybko się wypłukała, do niezbyt fajnego burego koloru, jakoś po 2,3 tygodniach.

Masakra

Fajnie się nakłada, wygląda profesjonalnie ale kolor całkowicie odbiega od tego na opakowaniu. Chciałam rudawy brąz wyszedł mi CZERWONY !!! Włosy mam jasne i nie spodziewałam się tak ciemnego koloru. MASAKRA. Nie polecam.

WŁOSY lokówka

Najlepsza farba!

Nie wyobrażam sobie koloryzacji moich włosów bez tej farby. Naturalnie jestem ciemną blondynką, więc odrost jest dość ciemny. Ta farba nie dość ze perfekcyjnie pokrywa duży odrost to sprawia, że kolor ten jest jednolity i naturalny.
Moja ulubiona farba od roku i nie zamienie jej na żadną inną. :)))))

OKi!

Efekt początkowy: Po pierwsze nie wierzcie w zdjęcia, które znajdują się na opakowaniu. Efekt końcowy znacząco odbiega od tego z obrazka co sprawiło, że bardzo się zawiodłam na farbach L'Oreal. Po 20-30 min. zmyłam farbę i okazało się, że włosy są w odcieniu bardzo bardzo ciemnego blondu, wręcz brązu co najmniej tak jak na ostatnim okienku (Przed/Po), tak jakbym farbowała je z mocnego brązu a nie bardzo jasnego blondu!

Efekt końcowy (ze zdjęcia): Efekt jest już znacząco lepszy, jestem już po kilku myciach i po nałożeniu pasemek blondu dla rozświetlenia. Można więc powiedzieć, że dopiero teraz jestem zadowolona bo taki efekt chciałam uzyskać na samym początku! ;) Włosy wyglądają teraz naturalnie i odrosty nie powinny być widoczne co również liczy się z odbudową zniszczonych włosów ;)

Trochę brakuje jej do ideału

Farbę miałam okazję testować w kolorze brązowym i czarnym.
Farba sprawia wrażenie profesjonalnej: opakowanie i dodatki.
Bardzo miło się jej używa dzięki bardzo fajnemu aplikatorowi oraz mocnym rękawiczkom, które nie pękają podczas farbowania. Mimo zawartości amoniaku, bardzo przyjemnie pachnie, tak kwiatowo.
Nie przesusza włosów, są nadal miękkie i błyszczące.
Jest bardzo wydajna, jedno opakowanie starcza na moje włosy do łopatek.
Niestety farba wypłukuje się, może nie za szybko ale jednak.
Cena jest spora, więc warto polować na promocje.
Podsumowując mogę ją polecić osobom, którzy boją się o zniszczenie włosów, bo ta farba ich nie niszczy. Będzie tez dobra dla tych, co nie dramatyzują ze zbyt szybkiego się wypłukiwania farby.
Byłaby moim ideałem gdyby tak szybko nie znikała z moich włosów.

Koszmar

Oceniam 4.54 czyli brąz mahoniowo-miedziany.
Minusy:
-kolor wyszedł niejednolity; dużo pasm pozostało w moim naturalnym kolorze, mimo tego, ze włosy zostały dokładnie pokryte farbą. Poza tym powstały paskudne czerwone plamy z tylu głowy. Wygląda to tak, ze z tylu mam mocny czerwony kolor, z przodu trochę bardziej stonowany, ale za to widać przeswity naturalnych włosów (średni braz). Okropność! Nie ma to nic wspólnego z brązem mahoniowo-miedzianym.
-wysoka cena; lepsze efekty wizualne dawały farby z niższej półki cenowej
Plusy są takie, ze po koloryzacji nie zauważyłam wypadania włosów. Aplikacja i zapach przyjemny. Fajnie, ze dodali balsam i serum.
Aktualnie jestem 6 dni po koloryzacji i w tej chwili trzymam na głowie szampon koloryzujacy, który mam nadzieję, ze stonuje ten ohydny czerwony miszmasz na głowie.

Wszystko w niej jest profesjonalne

Użyłam odcienia nr 5 - jasny brąz.Kolory wychodzą jak na próbniku,nie należy sugerować się zdjęciem na opakowaniu.
Należy wybrać odcień jaśniejszy niż chcemy uzyskać,a płaczu nie będzie. Na głowie mam piękny głęboki,orzechowy brąz.Farbę nakładałam na mocno "sprany" Syoss.
Plusy:
-znakomicie pokrywa włosy równomiernym kolorem
-farbuje siwe-nie ma różnicy między włosami, nie wymywa się z nich szybciej
-nie niszczy włosów-dołączone serum naprawdę działa
-znakomita odżywka po farbowaniu
-nareszcie dobre rękawiczki-nie łapy spawacza
-aplikator bardzo ułatwia nakładanie farby
-łatwo zmyć ze skóry,nie podrażnia,nie powoduje wzmożonego wypadania
-większa pojemność niż przy innych farbach-mieszanki jest 120 ml
-cena-w promocji można kupić za 17 zł.
Żałuję ,że nie sięgnęłam po nią wcześniej.

Bezkonkurencyjna

Na początek, apel do narodu:
Dziewczyny, jeśli zastanawiacie się czy zacząć farbować włosy - nie róbcie tego. Uwierzcie, na farbowanie przyjdzie czas: pierwsze siwe włosy, itd. Przynajmniej poczekajcie do tej trzydziestki. Dwudziestkipiątki chociaż! Bo jak raz zaczniecie, to już koniec, pozamiatane. Przed wami kolejne 50 lat co 3miesięcznego farbowania. Tak to działa, serio.
Sama zaczęłam farbować włosy jeszcze w liceum, wypróbowałam kilka marek (całe szczęście los mnie uchronił przed przetestowaniem Palette, pewnie do tej pory odrastałyby mi po niej włosy). Szybko moje serce zdecydowało się zostać przy Lorealach.
Najciekawsze kolory, które nawet jeśli nie wychodzą 1:1 jak na pudełku, to prezentują się ładnie, naturalnie, ze zdrowym połyskiem (testowałam tylko jasne blondy i wszelakie rudości). Nie przesuszają.
Bodajże właśnie seria Exellence ma jeszcze dodatkowe serum na końcówki, co jest oczywiście miłym dodatkiem.
Kolor utrzymuje się długo, z czasem płowieje, ale efekt jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Loreale mają fantastyczne odżywki (zwłaszcza ta z serii Preference), które starczają na kilka myć.
Każdy bez problemów poradzi sobie z aplikacją tego produktu - instrukcja wszystko wytłumaczy. Bodajże w tej wersji dołączony jest aplikator z grzebykiem, który (o ile nie macie własnego, osobnego) bardzo ułatwia nakładanie farby na włosy.
Farba wchłania się równomiernie - zawsze farbuję się sama, wielokrotnie byłam chwalona za naturalny wygląd moich włosów.
Zapach - serum i odżywka pachną bardzo przyjemnie, ale sama farba tak śmierdzi, że aż zatyka nozdrza.
Nic mnie nigdy nie podrażniło, nie uczuliło.
Cena - oczywiście najdroższa z oferty drogeryjnej, ale na nieskończonych, zazwyczaj solidnych promocjach.
Włosy to bardzo wrażliwy element, łatwo je skrzywdzić, dlatego osobiście nie wyobrażam sobie ryzykować ich kondycji eksperymentami z tanimi farbami do włosów, dlatego póki nie będzie mnie stać na specjalistyczne, fryzjerskie farby, pozostanę przy tej marce.

Jeśli farba, to tylko Loreal.

Ogólnie o farbie:
+ wygodny aplikator
+ czytelna instrukcja
+ przygotowanie farby nie wymaga większych zdolności, robi się to bardzo szybko
+ przyjemna odżywka w opakowaniu
+ wygodne rękawiczki
+ duża pojemność, farba pokryje włosy do ramion, średniej gęstości
+ farba jest odpowiednio gęsta, dobrze chwyta się włosów, nie ścieka z nich
+ przyjemnie pachnie jak na tego typu produkt
+ często na promocji
+ jest w miarę delikatna dla włosów, po nałożeniu odżywki są przyjemnie lejące, po kilkukrotnym myciu dalej ich kondycja wydaje się być na poziomie zadowalającym

Chłodne blondy z poziomu 9.1, 9.0. 8.1, 8.0
Wychodzą bardzo ładnie.
Z natury mam włosy delikatne. Ciemny blond, mysi, popielaty.
Farba bardzo ładnie łapie moje włosy, nie wysusza ich, kolor wygląda naturalnie.
Odrost wychodzi chłodny, choć odrobinę ciemniejszy niż włosy na długości.
Płowieje i spłukuje się delikatnie po około 1,5 miesiąca.

Moim zdaniem bardzo dobra farba

Zacznę od tego, że w ostatnim czasie moje włosy doznały sporo koloryzacji a mianowicie mialam kolor jasny brąz przez dłuższy czas ale lubię zmiany dlatego postanowiłam zrobić sobie ombre sięgając po farbę Loreal przeznaczona do tego ale wyszly rude... od razu kupiłam rozjasniacz z syossa i mialam juz blond ale odcien mi się nie podobal więc kombinowalam dalej z takim skutkiem, że mialam platynowy kolor i strasznie zniszczone włosy, że aż się kruszyly i nie o to mi chodziło, sięgnęłam po Loreal excellence średni blond i wyszedł świetnie. Ukrył zniszczenia, nawet zniszczone włosy mialy blask. Poza tym ma przyjemny zapach, szczoteczke do nakładania farby, buteleczke, serum przed farbowaniem i super odżywkę po koloryzacji. Po miesiącu kolor trochę zszedł i kupiłam jasny brąz excellence i jestem jeszcze bardziej zadowolona i będę tylko korzystać z tej farby! Piękny brąz tak jak z pudełka

to jest to!

Zacznę od tego, że wracam do tej farby po raz drugi - po roku od pierwszego użycia, ponownie odcień 7.43. Tym razem moje włosy były od 4 miesięcy niefarbowane, ale w 5. miesiącu ciąży patrząc na szare odrosty 5 cm miałam dość. Włosy mam długie do łopatek. Farba wystarczyła, aby pokryć całość. Z racji dużych odrostów i tego, że nie były one równe - poprzednia farba od fryzjera za 250 zł wyblakła z braęu przez rudy do blondu (o zgrozo!) - zaczęliśmy od odrostów przechodząc od razu do całości (polecam nakładanie farby w domy tylko przez drugą osobę - samemu tylko na krótkie włosy, ale to sie tyczy wszystkich farb). Trzymałam 30 minut po czym odrobiną wody spieniłam farbe na głowie i pozostawiłam jeszcze na 15 min. Efekt jest taki jak sie spodziewałam - piękny rudawy brąz, który pewnie będzie sie wymywał, ale równomierny kolo na moich włosach po przejściach wydawał sie mało realny - rewelacja!

W skrócie:
+wydajność (opakowanie na długie włosy do łopatek)
+równomierny kolor (ważne jest, żeby włosy były już dość sprane z poprzedniej farby)
+kolor taki jak we wzornikach (ponownie: nakładanie tylko na odrosty po poprzedniej farbie w zupełnie innym odcieniu może nie dać efektu wow)
+połysk
+serum na końcówki
+ odżywka
+fajny grzebyk do nakładania w zestawie
+ dobra cena na promocji
+zapach: mam teraz wyczulony węch, a mimo to przetrwałam chociaż bałam się, że będzie ciężko, ale jeśli nakłada druga osoba to nie jest tak źle :)

-pewnie się będzie wypłukiwać, ale jak każda farba w odcieniach rudości
-pewnie powtórzymy za miesiąc - farby "domowe" nie bedą miały trwałości koloryzacji od fryzjera za 200-300 zł, to raczej normalne
-cena jeśli kupujemy nie w promocji