Noa EDT

Noa EDT

`Noa` to wyjątkowa kompozycja białego piżma i białej piwonii w mleczno-pieprzowej, ziołowej tonacji. Ten ziołowy aromat, z ostrym akcentem kolendry, został jeszcze wzbogacony nutą kawową, zapachem żywicy i kadzidła.

Kategoria: kwiatowo-drzewna.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: biała piwonia, benzoin, cedrowy mech
nuta serca: świeża trawa, koriandr, drzewo sandałowe, kosaciec
nuta bazy: kawa, kolendra, białe piżmo

Cena: ok. 150zł / 30ml; 220zł / 50ml; ok. 300zł / 100ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

20% jesień/zima 80% wiosna/lato

Piękny zapach

Bardzo ładny zapach w ślicznej buteleczce z perełką w środku. Zapach jest mleczno-kremowy, lekko pudrowy, kwiatowy, bardzo kobiecy, delikatnie słodki. Kojarzy mi się z bielą, czystością, kobiecością, panną młodą w białej sukni ślubnej. Niestety zapach krótko utrzymuję się na skórze, na włosach trochę lepiej a w dodatku jego cena jest wysoka. Ja go częściej używałam latem i wydaję mi się, że porą letnią lepiej pachnie. Jest bardziej mleczny, kremowy, zmysłowy, delikatny. Zimą wybijają się nuty ziołowe, waniliowe przez to jest zawiesisty i męczący. Moim zdaniem perfumy skierowane są dla kobiet delikatnych, romantycznych, naturalnych. Daje 4 mocne gwiazdki, ponieważ zapach jest nie trwały, przez to częściej się psikałam i perfumy szybko się skończyły. Na pewno wrócę do tych perfum jeszcze kiedyś ze względu na to jak pięknie pachną szczególnie latem :)

Używa produktu od: próbka

Spokój i czystość

Noa to bardzo komfortowy, raczej bliskoskórny i dyskretny zapach, niepozbawiony jednak charakteru i zdecydowanie w dobrym guście.

Początek, jak dla mnie, świeżo-zielony - przypomina zroszoną trawę, potem dochodzi pikantna nutka kolendry i śliczna, przejrzysta piwonia. Zawartość piżma sprawia, że całość pachnie eleganckim, przyprawowo-kwiatowym mydełkiem, bardzo mi się na tym etapie podoba. Nutki kawy słabo wyczuwalne. Całość faktycznie kremowa, ale pozbawiona mlecznej kremowości - określiłabym ją raczej jako kosmetyczną, ale przyjemną. Całość jest spójna, spokojna, trwa około sześciu godzin.

Myślę, że jest to woda, której spokojnie można ożyć w ciągu dnia, może na przedwiośniu? Chociaż ma w składzie piwonię, trudno mi wyobrazić sobie Noę podczas pełnej, bujnej i rozkwitłej już wiosny. Zdecydowanie ma w sobie coś, co sprawia, ze sięgnęłabym po nią w chłodniejsze dni.
Nie wiem, czy skusiłabym się na całe opakowanie, bo... Noę lubi moja mama, nie chciałabym robić jej konkurencji ;)
Buteleczka śliczna, pasuje do kompozycji.

nie dla mnie

Pokładałam wielkie nadzieje na to, że będą moje ulubione perfumy..
Nuty zapachowe bardzo ciekawe, oryginalne, obiecujące.
Do tego wasze opinie.. bajka po prostu.

Pierwsze kilka minut to faktycznie świeżość.

Później czekałam na obiecaną białą piwonię, świeżą trawę, kawę....

Testuję raz, drugi, piąty - no nic nie czuję z wyżej wymienionych.
Po dwóch godzinach zapach jest już tak łagodny, że postanawiam się dopsikać.
Czekam na "delikatną kawę z dużą ilością mleka, posłodzonego piękną wanilią"
ten opis mnie urzekł. U mnie tego nie ma :(
Dla mnie Noa nie jest zapachem mleczno-kawowo-pudrowym.
Nie czuję tej delikatności, nie czuję się "błogo", a już na pewno "nie uderzyła mnie piwonia, by po kilku chwilach znów zadać cios... kolejną piwonią, która z biegiem paru momentów przeistoczyła się w... piwonię" jak opisywała to agateq

Ja piwonię czuję chwilę zaledwie, zaraz po aplikacji.

Ja nie wiem, może to te piżmo, którego nie znoszę, a moja skóra prosi "nie, tylko nie to!" A może kadzidło?

Kompozycja Noe u mnie się nie sprawdziła, kompletnie ten zapach mi się nie podoba, za to flakonik - cudeńko.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Perła <3

Piękna i delikatnie zmysłowa Noa . Bardzo je lubię, za świeżość kojarzącą się z świeżo wywieszonym praniem w ogrodzie pełnym piwonii oraz za ten śliczny flakon który zdobi toaletkę i cieszy oko.
Mleczno pieprzowy - zdecydowanie to czuję..
Mam wrażenie że jest dosyć ulotny, albo przyzwyczaiłam się już do niego i po prostu po jakimś czasie już go nie czuję ..

Kwintesencja elegancji

Pierwsze o czym muszę wspomnieć to fakt, że wygląd flakonika w 100% odzwierciedla zapach. Flakonik jest prześliczny, taki delikatny, lekki, kobiecy. Zapach również, ale to już jest bardziej złożone. Noa na pewno nie są infantylne. Zero słodyczy, są to wykwintne, lekkie kwiaty delikatnie podbite dymem. Nie będą zupełnie pasować do nastolatki w bluzie i adidasach. Są wyrafinowane i bardzo eleganckie. Zapach jest delikatny i w ogóle nie dusi. Idealne na dzień o każdej porze roku. Na wieczór są zdecydowanie za lekkie i za delikatne. Trwałość średnia niestety i są raczej bliskoskórne, ale w końcu to woda toaletowa a nie perfumy.

Są piękne, ale jak dla mnie to mają w sobie pewną nutę, która mnie drażni, a mianowicie chodzi o to kadzidło, którego nie ma w składzie, ale je czuć. Jest wyczuwalne w nucie głowy. Boli mnie brzuch od tej nuty, bo dla mojego nosa to normalnie spalona guma na łące.

Perfumy są godne polecenia, ale z pewnością nie dla każdego. Dla mnie też nie, bo nie pasują do mnie i chyba nie dojrzałam do tak wyszukanych zapachów.

nie dusi, łagodny zapach

Trwałość Noa jest super - pierwszy i główny plus. Raczej są to perfumy bliskoskórne, ale ponad 9 godzin wyczuwalne. Są delikatne, łagodne. Najkrócej tak mogę opisać ten zapach. Nie wyczuwam nut kawy, róży, ani zielonych nut. Dobrze, że tak jest. Splot składników robi ogólnie udaną kompozycję, nie dusi, nie powala, demokratyczny i dyplomatyczny zapach. Czy go polubię na dłużej, raczej nie, póki co testuję. Plus za tyloletnie utrzymywanie się na rynku.

Ostoja kobiecości

Po przeczytaniu opinii kupiłam . Zapach delikatny, subtelny, zmysłowy, lekki, romantyczny, nie przytłaczajacy. Zapach bardzo charakterystyczny nie jest to typowy świeżak, ma w sobie coś... . pozostaje na ubraniach, nie jest nachalny. Zapach na każdą okazję, zamknięty w pięknym flakoniku z perełką na dnie. Po prostu do mnie pasuje.

Delikatna mleczna kawa z przyprawami i miękki kocyk - ponadczasowe

Wspaniała woda toaletowa, który dojrzewa wraz ze mną. 18 lat na rynku to dowód tożsamości, w wypadku zapachu także ponadczasowości. Kiedyś wydawał mi się dziewczęcy – i może nadal taki jest, ale dla mnie dziś jest to przede wszystkim kobiecy. Kobiecy spokojem, rozleniwiający swoją mlecznością. Jakby matowy. Nienachalny.
Początek to dla mnie piwonia, wyostrzona czymś „zielonym” i kolendrą. Ten pazurek jest specyficzny, ale dodaje charakteru zapachowi. Noa pięknie się układa, jest takim milusim kocykiem zapachowym, jest jak delikatna kawa z duża ilością mleka, posłodzona piękną wanilią, trochę przyprawiona wspomnianą kolendrą. Całość wcale nie jest słodka, raczej delikatnie gorzka – może za sprawą kawy. Zapach na mnie całkiem dobrze się trzyma. Ma wiele składników, przez co zależnie od okoliczności wiele twarzy. Czasem nie rozpoznaję Noa majac je na sobie.
Propozycja jak na koniec lat 90tych zupełnie futurystyczna. Butelka pełna przestrzeni, piękna. Dla mnie Noa to absolutna perfumiarska legenda. Bez bogactwa i błysków, bez krzyku i migreny przetrwała na sklepowych półkach, udowadniając ze nie trzeba być królową dyskoteki żeby błyszczeć jak perła.

Zapach jak marzenie

Zapach jest cudny, bardzo kobieco- dziewczęcy, zmysłowy, delikatny i pozytywnie słodziutki, łagodny i bardzo przyjemny. Nie męczy, nie przytłacza. Idealny na eleganckie wyjścia i romantyczne spotkania z ukochanym. Na moje skórze długo się utrzymuje a na ubraniach do wyprania. Perfumy pasują według mnie na dzień i na wieczór i na specjalne okazje, na ślub-są uniwersalne. Cena jest trochę wysoka, ale wiadomo, że za dobre jakościowo perfumy trzeba zapłacić więcej. Zapach jest zamknięty w ślicznej okrągłej buteleczce z perełką w środku. Jest po prostu boska. Noa to zapach mleczno-kawowo-pudrowy zmieszany z delikatną wanilią i przyprawami. Pachnie czystością, zadbaną, wypielęgnowaną kobietą, która wyszła spod prysznica i wtarła w ciało dobry jakościowo balsam. Początek zapachu jest kremowo-mleczno-kawowy, a później rozwija się w delikatne pudrowe, waniliowe słodkie nuty, ale nadal wyczuwam kawę z mlekiem. Ja osobiście polecam zapoznać się z tym zapachem, bo jest niezwykły.

Zapach kojarzy mi się z czystością, z malutkim pachnącym bobaskiem, z luksusowym mydełkiem, z bielą i niewinnością romantycznej dziewczyny, z marzeniami i z panną młodą w białej sukni.

Zmysłowy, seksowny i prowokujący

Bardzo seksowny i zmysłowy zapach, który przypadł mi do gustu! Niesamowita nuta zapachowa ! Fantastyczny na eleganckie wyjścia. Niestety nie jest zbyt trwały i to jest jedyny minus jakiego się doszukałam. Pasuje do kobiet eleganckich, niezbyt pasowałby mi do nastolatki.

Boski, uwodzicielski, kobiecy

Plusy
+ kobiecy zapach
+ uwodzicielski
+ niestandardowy
+ nie jest dla otoczenia "ciężki"

Minusy
- przynajmniej na mojej skórze krótko się trzyma :(

z nosem w piwonii.

Jednak to szata zdobi perfumy. Gdybym miała sama zdecydować o kupnie Cacharel Noa, pewnie nigdy bym się na to nie odważyła, bowiem kolor flakonika jednoznacznie daje mi do zrozumienia, że nie będzie to moje guilty pleasure.

Niemniej jako prezent nadawał się doskonale do tego, aby go przetestować i podejść do \'problemu\' z czystą głową. Tym bardziej, gdy przeczytałam, że pod koniec zapachu powinna pojawić się kawa... nie mogłam się doczekać tej mieszanki!

Jest w świecie perfum cała masa ładnych zapachów. Podobnie jak w świecie smaków, w którym każdy z nas ma swoje ulubione i te, które po prostu mu pasują. Z perfumami jest tak samo. Jest mnóstwo ładnych, ale i tak najbardziej lubimy te nasze, ukochane, mające to coś, przez co je tak ubóstwiamy. Cacharel stworzył swoje Noa chyba dla niezdecydowanych, potrzebujących... ładnego zapachu.

Niemniej! wracając do tematu i podchodząc - jako się rzekło - do tematu z otwartym umysłem oraz niemałymi oczekiwaniami względem rzeczonej kawy :) zawiodłam się srodze i to już po rozdziewiczeniu flakonika, kiedy natychmiast i bez ostrzeżenie uderzyła mnie piwonia, by po kilku chwilach znów zadać cios... kolejną piwonią, która z biegiem paru momentów przeistoczyła się w... piwonię? I chociaż naprawdę lubię te kwiaty, to nie zatrudniłabym się na plantacji piwonii 24/7.

Po około 10-12 godzinach (co jest niemałym plusem Noa, biorąc pod uwagę trwałość zapachu) piwonia znacznie się ociepliła, jakby stopiła się z moją skórą i stworzyły jedną, ciepłą, wielką, dojrzałą... piwonię?

Pozostając w żałobie po niedoczekanej kawie, polecam ten zapach wszystkim tym z Was, które chcą pachnieć ładnie. Nie za mocno, ani za subtelnie, nie z pazurem, ale też nie z nieśmiałością pensjonarki, nie zdecydowanie, ale też nie nijak i nie mdło...

... ale ładnie to przecież też ładnie, prawda?:)

Używam tego produktu od: 3 m-cy.
Ilość zużytych opakowań: odlewka ok. 22 ml.