Gładkie Nogi - balsam nawilżający zmniejszający potrzebę golenia nóg

Gładkie Nogi - balsam nawilżający zmniejszający potrzebę golenia nóg

Nawilża skórę oraz zmniejsza częstotliwość depilacji i golenia. Dzięki niemu włoski stają się mniej widoczne i wolniej odrastają, a przeprowadzenie zabiegu golenia jest łatwiejsze i szybsze.
Ponad połowa składników balsamu Gładkie Nogi to składniki naturalnego pochodzenia: wyciąg z aloesu, kompleks szwajcarskich roślin oraz opatentowany ekstrakt z egzotycznej rośliny Larrea divaricata odpowiedzialny za opóźnienie odrostu włosów. Balsam zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, łagodzi i koi podrażnienia, szczególnie w miejscach depilowanych.
Balsam pozostawia skórę gładką, miękką i jedwabistą. Doskonale się rozprowadza i wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu.

nie polecam

Balsam ten miałam dawno temu - kupiłam skuszona obietnicą gładszych nóg na dłużej, a także marką - St. Ives kojarzył mi się z dobrymi, naturalnymi kosmetykami.. Niestety ten balsam, jak i zresztą inne balsamy St. Ives, kompletnie nie znalazł u mnie uznania.

- nie nawilżał
- długo się wchłaniał
- dziwny zapach
- trochę szczypał przy nakładaniu
- zawsze miałam po nim więcej czerwonych plamek niż po innych balsamach, czuli podrażniał
- główne zadanie: opóźnianie odrastania włosków - zupełna porażka, pic na wodę.

+ (właściwie dla mnie minus..) dość wydajny

Osobiście nie polecałabym tego produktu, ale wiadomo - działanie produktu to kwestia indywidualna. Ja na pewno tego balsamu więcej nie kupię, ta cena jest zupełnie nieadekwatna do jakości. Może bym jakoś przełknęła brak pielęgnacji, gdyby produkt chociaż w połowie realizował obietnice o gładszych nogach, a tak.. pieniądze wyrzucone w błoto.

Używam tego produktu od: dawno temu
Ilość zużytych opakowań: zmęczyłam jedno

Bez rewelacji

Balsam jak balsam: nawilża, łatwo się wchłania, zapach nieprzeszkadzający. Ale to wszystko.
Nie używałam go tuż po depilacji. Nie wiem więc czy koi.
Nie zaobserwowałam również zmniejszenia częstotliwości depilacji po jego użyciu. Może przez to że nieregularnie stosowałam...
Tak czy siak: wrócić do niego nie zamierzam.

Używam tego produktu od: nieregularnie od 2 lat

nie polecam

próbowałam zużyć ten balsam przez ok. rok - wydajny jak diabli.

ale poza szczypaniem zachwowywał się jak woda. nie dawał absolutnie NIC. jedna z moich ulubionych marek wyprodukowała wyjątkowy bubel, więcej nie kupię i serdecznie odradzam.

Używam tego produktu od: ponad rok, później się przeterminował
Ilość zużytych opakowań: 1 z wielkim trudem i to nie całe

WŁOSY lokówka objętość

poniżej przeciętnej

Kupiłam go jedynie ze wględu na niską cene, ale nie jestem za bardzo z niego zadowolona, ponieważ oczywiście nie zmniejsza potrzeby depilacji, lepi się, długo wchłania i nie nawilża. Jedyny pozytyw jaki zaobserwowałam to fakt, że włosy nie wrastają (ale to raczej efekt stosowania peelingu). Zapach tez jest nienajgorszy.

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:wciąż 1

nie działa

jako balsam od biedy obleci, ale i tu bez rewelacji nie nawilża ani nie odżywia jakoś szczególnie dobrze. Nie zauważyłam żadnego wpływu na szybkość rośnięcia włosków po depilacji, więc już zupełnie nie widzę potrzeby używania kosmetyku o kiepskich właściwościach pielęgnacyjnych i bez żadnego dodatkowego działania. Po depilacji musiałam odczekać dzień żeby móc go używać, bo powodowała zaostrzenie podrażnienia.
Wchłaniał się nienajgorzej, zapach dziwny, nie pachnie niczym konkretnym, ot ziołowy mix. Wybitnie nietrafiony zakup.

Używam tego produktu od: używałam około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Dobry i nie podrażnia

*Działanie: Tak jak napisałam w podsumowaniu jest to dobry balsam. Nie powoduje dobrażnień (zaczerwienienia i swędzenia skóry) nawet nałożony na nogi od razu po depilacji. Ponadto jak gdzieś mam podrażnienia od używania maszynki , mam bardzo suchą skórę na nogach, to balsam ten je łagodzi!! Niestety spektakularnie nie przedłuża okresu bez depilacji :/ Przy stosowaniu zwyklej maszynki codziennie przedłuża on może o 2 dni okres bez depilacji. Za to balsam ten dobrze nawilża skórę.

*Zapach: zapach bliżej nie zidentyfikowany, jakby ziołowy, no ale wystarczy popatrzeć na skład aby przyznać ze inny to on być po prostu nie może ;) Mi zapach odpowiada bo pachnące
balsamy do wmasowywania w ciało to ja stosuje inne!!

*Konsystencja: Nie jest gęsty ani zbyt wodnisty..Ma pośrednia konsystencję.Dzięki temu jednak łatwo się go aplikuje, choć na całkowite wchłonięcie trzeba z minutkę czy 2 poczekać.

*Cena a opakowanie: Butelka 400ml z wygodnym aplikatorem a cena przystępna. Relacja ceny do wielkości opakowania jest rozsądna.Balsam jest ponadto wydajny więc te 400ml to naprawdę duużo!

Osobiście stosuje ten balsam jako łagodzący wszelkie podrażnienia po depilacji (a takie u mnie dośc często występują) Albo jako balsam przed depilacją (ułatwiający depilację) wtedy żadne pianki nie są potrzebne bo dobrze on nawilża skórę co przeciwdziała postawaniu podrażnień.

Za łagodzące działanie dałabym 4,5* ale nie ma tu takiej opcji ;) więc będą 4*

Polecam.
Balsam kupię ponownie na pewno.

Ilość zużytych opakowań:2/3 z pierwszego opakowania!

działa

Mam "fisia" na punkcie usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki zastosowaniu tego specyfiku obecnie włoski na nogach rosną jak po chemioterapii, są plackowate duże przestrzenie na których nic nie wyrasta (przynajmniej do następnej depilacji-nie są to stałe miejsca, cykl wzrostu jest spowolniony i nie wszystkie wyrastają równo, od razu jak kiedyś) Te które wykiełkują są mizerne, często odbarwione. I nie ma problemu wrastających "spiralek".
Dla porównania stosowałam o wiele droższy Kalo - efekt był taki sam, ale bardzo duży procent włosków wrastał. Kalo jest strasznie drogi, w przypadku St Ivesmożna pozwolić siobie na komfort codziennego stosowania tani, i ładnie pachnie.
Nie wyobrażam sobie łazienki bez tego balsamu.
Oczywiście stosuję po depilacji - nie goleniu, nigdy bym nie ogoliła swoich nóżek :)
Daję 4 gwiazdki, bo na pewno są lepsze preparaty (nie Kalo).
Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2-3

pic na wode fotomontaż :/!!!!!

zero plusów
wlosy rosną tak jak rosły
klei sie
jest taki jakis silikonowy- jakby zostawial powloke
ogolnie nie do uzytku jak na mj gust bo nawet nie odzywia pożądnie ani nie nawilża na maxa- czyli takie nic-

Używam tego produktu od:kilka tyg

łagodzi podrażnienia

Kuiłam go po raz pierwszy latem, kiedy był na promocji (za 400ml zapłciłam ok 12zł), okazło się ze bardzo fajnie nawilża skóre, dobrze się wchłania i do tego łagodzi podrażnienia po goleniu. A to z nimi miałam zawsze największy problem , podkradałam męskie balsamy po goleniu narzeczonemu, teraz mam swój który mi pomaga. Kupowałam zawsze balsam z Avonu ale znalazłam St.Ives i to jego pokochały moje nogi :) nie wierzę w te całe spowalnianie odrastania (żaden używany przeze mnie balsam tego nie uczynił) dlatego tego nawet nie oczekuję.

Używam tego produktu od:pół roku

taki sobie

Balsam ma przyjemny zapach i dosc dobra konsystencje. Dobrze sie wchalania, ale zostawia na skorze lekka warstewke.
Niestety obietnica zmniejszenia potrzeby depilacji, to bajeczka. Nogi musze golic codziennie i ten balsam nic na to nie poradzil.
Dosc srednio radzi sobie z lagodzeniem podraznien.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:jedno

Ekstra krem!

Z racji bycia brunetką mam bardzo mocne owłosienie na nogach i próbowałam już wszelkich metod zmniejszania potrzeb depilacji. Przeszłam od zwykłych żyletek, przez golarki elektryczne, po depilację woskiem na zimno i gorąco. Rok temu odkryłam ten krem i pomyślałam, że spróbować nie zaszkodzi. Cena była przystępna: 19 zł za 400ml. Ogoliłam nogi zwykłą żyletką i następnie posmarowałam kremem. Byłam w szoku! Już po trzech użyciach doszłam do tego, że muszę golić nogi w zwyczajny sposób raz na dwa tygodnie! Po roku używania włoski są bardzo słabe, rozjaśnione, skóra jest gładka jak u niemowlęcia i świetnie nawilżona. Na dodatek, mam wciąż to samo opakowanie od roku i zużyłam dopiero 1/3 butelki!!!! Polecam!

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:1/3 pierwszego

Ujdzie

Cóż, u mnie nie zmniejszył potrzeby golenia (mam nadmierne owłosienie, może dlatego). Ale jest OK, dobrze nawilża skórę, ładnie pachnie, szybko się wchłania.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: resztka 1
Recenzja: ...