Naturia, Szampon z miętą i wrzosem do włosów normalnych, ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się

Szampon z naturalnymi ekstraktami mięty i wrzosu to nowa propozycja dla osób mających włosy ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się. Wyciągi ziołowe działają na skórę głowy chłodząco i odświeżająco, dodatkowo wzmacniając włókna włosów i zapobiegając ich nadmiernemu przetłuszczaniu się.
Włosy nabierają blasku, są lekkie i delikatne w dotyku. Odzyskują witalność, puszystość i sprężystość.

Przesusza

Chociaż szampony z serii Joanna Naturia mają niezwykle piękne zapachy i przyjemną, płynną konsystencję, odnoszę wrażenie, że moje włosy fatalnie je znoszą. Po każdym wyjściu spod prysznica są przesuszone i łamliwe, mimo intensywnego olejowania i stosowania odżywki. Żal, ponieważ połączenie orzeźwiającej mięty ze słodkawym wrzosem to strzał w dziesiątkę.

Lubię, ale nie kocham..

Osobiście moim faworytem z tej serii jest szampon z zieloną herbatą i pokrzywa który uwielbiam.... Począwszy od zapachu po działanie i kolor butelki. Ten jest na drugim miejscu. Działa również bardzo dobrze na przetłuszczające się włosy: rewelacyjnie odświeża i oczyszcza włosy oraz skórę głowy, choć potrafi minimalnie przesuszyć, gdy go stosuję codziennie. Poza tym nie przepadam za jego zapachem.... A konkretnie za zapachem wrzosu... Ale sytuacje ratuje mięta i wychodzi z tego całkiem przyjemny mix. Ogólnie daje mu 3, bo uważam, że właśnie na taką ocenę zasługuje, a ja zostaję przy mojej ulubionej wersji z zieloną herbatą i pokrzywą.

Uwielbiam.

Co do mojej włosowej pielęgnacji mam jedną ważną zasadę-szampon dobieram do skóry głowy. Moja jest wrażliwa i przetłuszczająca się, więc szampony wybieram ziołowe, przejrzyste i dobrze oczyszczające. Te od Joanny Naturii są dla mnie świetne-przetestowałam wszystkie trzy wersje dla przetłuszczających się włosów(zielona herbata, biosiarka i wrzos) i ze wszystkich tych najbardziej polubiłam recenzowany z miętą oraz wrzosem.

Szampon świetnie oczyszcza włosy, aż skrzypią ze świeżości-kocham to uczucie. Są puszyste, lekkie, dokładnie wyszorowane i przygotowane na odżywki oraz maski. Produkt dobrze zmywa w jednym myciu oleje(nawet rycynę), nadmiar sebum, silikony i kurz, w dwóch myciach daje radę nafcie.

Skóra głowy także jest czysta, świeża i zadowolona-szampon nie podrażnia, nie powoduje wzmożonego wypadania, zaś dokładnie oczyszcza z sebum(jak już pisałam-mój skalp wymaga codziennego mycia gdyż przetłuszcza się naprawdę szybko).
Nie zmniejsza przetłuszczania, choć się w tej kwestii nie łudziłam, bo szampon raczej nie załatwi tego problemu, potrzebne jest tu odnalezienie przyczyny problemu(np. niewłaściwa pielęgnacja, zaburzenia hormonalne) i eliminacja tejże przyczyny.
Grunt, że szampon nie wzmaga przetłuszczania, nie wysusza nadmiernie skalpu i włosy się po nim nie strączkują.

To mocny, ziołowym szampon na SLeSie przeznaczony do włosów przetłuszczających się lub normalnych, więc dla mnie naturalne jest, że bez użycia odżywki/maski po myciu włosy będą splątane(choć moje włosy są na tyle zdrowe, że czasami nie nakładając nic po umyciu mogę je spokojnie rozczesać, po tym szamponie też), a po dłuższym czasie nieco wysuszone.

Świetnie się pieni przy niewielkiej ilości, wiec jest naprawdę wydajny, choć zaznaczam, że włosy myję metodą kubeczkową. Piana łatwo się wypłukuje z włosów.
Butelka jest śliczna, w moim drugim ulubionym kolorze, do tego jest wygodna w codziennym użytku-bezproblemowo się ją obsługuje mokrymi dłońmi, zatrzask otwiera się łatwo i bezpiecznie.

Na deser recenzji zostawiam sobie zapach.
Jest cudowny! :love:
Nigdy nie przepadałam za miętą i jej zapachem, ale w tym szamponie razem z wrzosem daje boski aromat, który dodaje tego świeżego kopa, czuć go doskonale podczas mycia włosów i razem z chłodzeniem skóry głowy(podczas mycia) zapach daje uczucie mega orzeźwienia.
Z tego też względu nie raz używam tego szamponu jako żelu pod prysznic-pieni się świetnie, dobrze myje oraz odświeża i nie sieje wysuszającego spustoszenia na skórze.
Idealny produkt myjący 2w1 na lato i upały. :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

REMINGTON 80 YEARS OLD

Nawet fajny szampon

Szampon ma swoje plusy i minusy, jednak jest całkiem okej jak za kilka złotych.
Plusy:
+bardzo tani
+pięknie pachnie
+fajnie odświeża i chłodzi skórę głowy
+dość łatwo się spłukuje
+jest dosyć wydajny

Minusy:
-średnio się pieni
-włosy zaczynają się przetłuszczać już po kilku dniach od umycia (normalnie moje włosy potrafią być świeże nawet przez tydzień)
-pomimo używania wraz z odżywką z tej serii (także mięta i wrzos) nie zauważyłam żeby kondycja moich włosów się poprawiła

Ogółem szampon jest naprawdę okej, myć myje, ale jeśli ktoś chce jakiejś wyższej pielęgnacji to odradzam.

Używam tego produktu od: niecałe pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 małe i 1/4 dużego

strata pieniędzy

Jak dla mnie- produkt bez sensu. Zdecydowanie nie spowalnia przetłuszczania, powiedziałabym nawet, że je przyspiesza! Włosy umyte wieczorem już rano były przyklapnięte, a po południu po prostu tłuste i nieestetyczne! To go totalnie dyskwalifikuje, bo zawsze myję włosy wieczorem (chyba, że są wakacje) i nie wyobrażam sobie wstawania godzinę wcześniej, żeby tylko umyć włosy! No way. Do tego jest koszmarnie niewydajny- skończył mi się po tygodniu... Żal mi nawet tych kilku złotych wydanych na tego gniota.

Używam tego produktu od: tygodnia

Świetny podukt

Naturia z wrzosem i miętą jest świetna. Dokładnie oczyszcza włosy nadając im fantastycznej świeżości. Mięta i wrzos w połączeniu ze sobą pięknie pachną. Włosy po użyciu szamponu są puszyste, nie elektryzują się i nie przetłuszczają zbyt szybko. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki 250ml

Jeden z lepszych tej firmy :)

Uwielbiam szampony bez SLS, o naturalnym skaldzie z malenka iloscia chemii. Ten szampon wlasnie taki jest. Moje wlosy bardzo go lubia :)

+ odswieza wlosy
+ zmnaiejsza przetluszczanie sie wlosow
+ dobrze oczyszcza
+ nie wzmaga przetluszczania, co nieraz mi sie zdarzylo przy tego typu szamponach
+ nie placze wlosow
+ wlosy ladnie pachna po myciu
+ wlosy sa lekie, wygladzone
+ ladny zapach
+ sliczny design
+ wygodna butleka
+ tani
+ ogolnodostepny

-malo wydajny, ale mozna mu wybaaczyc to

Dobry

Kupiłam go tak bez powodu, spodobało mi się to, że jest z miętą i wrzosem oraz to, że kosztował grosze. Okazał się być nawet nie najgorszym szamponem.

Zalety:
- dostępność
- cena - 3 zł z małymi groszami
- ładna szata graficzna oraz bardzo wygodne opakowanie
- dobrze myje włosy z wszelkich masek i olejów
- nie podrażnia ani nie wysusza włosy
- świetny na letnią porę - bardzo przyjemnie orzeźwia skórę i delikatnie ją chłodzi
- kiedy myłam nim włosy to miałam takie uczucie jakby każdy włos z osobna brał wdech i "odetchnął pełną piersią"
- dobra konsystencja

Minusy:
- uczepiłabym się troszkę do wydajności, ponieważ wystarczył mi na jakieś 2 tygodnie używania i nie wiem czy to jego wina czy moja bo czasem zdarza mi się troszkę więcej wylać produktu na rękę

Używam tego produktu od: używałam 2 tygodnie w sierpniu
Ilość zużytych opakowań: Jedna 200 ml

szampon wysusza i pozbawia włosów życia

Często kupuję ziołowe produkty, więc postanowiłam wypróbować Joannę... Ale nigdy już do niej nie wrócę! Moje włosy są lśniące, zadbane i miękkie. Po stosowaniu niespełna tygodnia tego szamponu, zauważyłam ,że włosy stały się szorstkie w dotyku i wysuszone! W dodatku wcale nie pomógł mi w walce z przetłuszczaniem się włosów.

Plusy:
-cena (to chyba jedyny plus)

Minusy :
- kondycja włosów pogorszyła się
-włosy stały się wysuszone
-włosy stały się szorstkie w dotyku
-włosy nie przetłuszczały się mniej niż przed użyciem

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1/3 produktu

Szału nie ma, tyłka nie urywa

Plusy:
+niska cena
+świetnie zmywa oleje
+raz na jakiś czas bardzo dobrze odświeża włosy
+dobrze się pieni
+porządne, solidne opakowanie
+łatwo dostępny
Minusy:
-chemiczny, ciężki zapach
-glutowata konsystencja
-wysusza włosy
-jeśli nie użyje się odżywki po mycie to włosy ciężko jest rozczesać
-nie nadaje się do codziennego użytku
-może podrażniać skalp
-zapach na włosach utrzymuje się tylko godzinę po myciu.

Dobry jako typowy zdzierak.
Generalnie nie polecam do częstego ożywania.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Mieszane uczucia

Kupiłam go do oczyszczania - robię to raz w tygodniu :).

Plusy
+ tani!
+ śliczny design <3
+ polska firma
+ śliczny zapach
+ w czasie mycia czuję rozkoszny chłód na skalpie
+ dobrze oczyszcza
+ włosy są po nim całkiem miłe
+ konsystencja żelowa, nie kremowa

Minusy
- jest do włosów, które szybko się przetłuszczają, a skrócił mi ich świeżość o dobre kilkanaście godzin ;/

Odjęłam dwie gwiazdki za fakt skrócenia mi świeżości włosów, bo tego nie toleruję w szamponach. Cenię sobie jednak Joannę mimo wszystko i zapewne jej szampony kupię jeszcze nie raz

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

ok

Ładnie pachnie, jest tani i wydajny. Może troszkę za mocno oczyszcza skórę głowy i powoduje jeszcze większe przetłuszczanie się skóry, dlatego stosuję co drugi lub trzeci dzień. Włosy są po nim troszkę sianowate, więc potrzeba choć odrobinę odżywki.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania