Naturia, Odżywka z miętą i wrzosem do włosów normalnych

Naturia, Odżywka z miętą i wrzosem do włosów normalnych

Odżywka Naturia powstała w oparciu o starannie dobrane składniki naturalne, które pielęgnują włosy normalne, ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się.
Dzięki zawartości wrzosu, który wzmacnia włosy i zapobiega ich nadmiernemu przetłuszczaniu oraz mięty bogatej w olejki eteryczne, skóra głowy jest przyjemnie odświeżona a włosy stają się puszyste, miękkie i delikatne w dotyku. Są bardziej sprężyste i pełne energii.

Ciekawy pomysł

plusy:
+ wygładza
+ nawilża
+ łatwo się spłukuje

minusy:
- niezbyt przyjemny zapach
- zbyt wodnista konsystencja

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
- niska wydajność
+ dwojakie zastosowanie
+ ładne opakowanie
+ niska cena

Nie działa

Zapach - pachniała miętą, tak raczej przeciętnie (zwykły miętowy zapach szamponu). Konsystencja była dosyć lejąca, bardziej płynna niż stała i kremowa. Wylewało się tego zwykle troszkę więcej niż potrzebowałam.

Działania nie zauważyłam. Żadnego działania, nic nie robiła. Zużyłam i tyle.

Więcej nie kupię i nie polecam.

Badziew

Plusy:
-zapach
-solidne opakowanie
-włosy łatwiej się rozczesują
-cena
Minusy:
-wydajność
-włosy są suche i wyglądają na zniszczone

Moje włosy wyglądają po niej jak siano, może to przez to, że skład to prawie sam alkohol. Bardzo, bardzo nie polecam. Zniszczył mi włosy.

Studio fryzur kucyk Beyonce

Drogeryjny ideał!

Od produktów drogeryjnych zazwyczaj trzymam się z daleka, staram się kupować jak najbardziej naturalne kosmetyki do włosów ( i nie tylko do włosów ), gdyż te najbardziej mi służą. I pewnie nigdy nie zwróciłabym uwagi na tę wersję Joaśki (produkty Joanna dotychczas omijałam szerokim łukiem), gdyby nie opakowanie, ktore przykuło moja uwagę. Rodzice robili porządek w garażu i w jednym z kartonów leżała wlasnie ta oto odzywka. Od razu rzuciła mi sie w oczy, a fakt, ze akurat potrzebowałam w tamtym momencie byle jakiej odzywki sprawił, ze wzięłam ją bez zastanawiania się. Sądziłam, że zużyję ją jak najszybciej, byleby tylko przetrwać okres bez ulubionej odżywki, ale... To była miłość od pierwszego mycia! Ta Joaśka jest genialna, swietnie sprawdza sie na moich włosach (cienkie, ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania sie, delikatne i proste jak druty- raczej niskoporowate). Nie obciąża ich, co najważniejsze, a przy tym przedłuża ich swieżość. Moje proste jak druty włosy po tej odżywce zaczęły sie nieco kręcić, a że bardzo dbam o ich stan, nie używam lokówki, która kiedyś była mi niezbędna. Dlatego uwielbiam ją za to! Chociaz przez chwile moge cieszyć sie lekkimi falami bez użycia lokówki! Do tego ten zapach...cudownie orzeźwiająca mięta, którą po użyciu tej odzywki pokochałam (a raczej jej działanie na moich włosach), idealna na upały, ktore akurat zawitały do mojego miasta!
Minusy to wydajność- przez bardzo rzadką i lekką konsystencję odzywka bardzo szybko sie kończy w moim przypadku (włosy do łopatek), no i dostępność... Mam wrażenie, ze w drogeriach króluje głownie wersja z zielona herbata oraz cytryna+miód, a tej znalezc nigdzie nie mogłam, dlatego zamówiłam zapas przez Internet.
Polecam! Warto wypróbować za taką cenę, może jak i ja, któraś z Was odkryje w tej odżywce swoj ideał!

Lekka i sympatyczna odżywka

Lubię tą serię odżywek z Joanny - są lekkie i przyjemne w stosowaniu (z mocniejszych jest ta żółta).

Ta należy też do tego grona.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie / konsystencja / zapach:
Ta Asia jest podobna jak cała rodzina. Wymienione są ekstrakty na miętę i wrzos. Opakowanie i konsystencja – takie same jak siostry – leista konsystencja i twarde opakowanie. Zapach jest odświeżający i przyjemnie chłodzący miętowy.

Działanie:
Z powodu braku protein ta wersja Asi jest znacznie lżejsza. Nie obciąż a zatem nadaje się jako odżywka bez spłukiwania. Rozczesać się włosy po niej da. Ostatnio robiłam odpoczynek dla włosów od protein i idealnie się do tego sprawdziła. Dzięki miętowemu zapachowi dawała miłe odczucie odświeżenia - podejrzewam, że na lato będzie wręcz mile widziana. Włosy po niej są sypkie, nie oklapnięte i lekkie. Fajnie je wygładza i nawilża. ŁZS nie zwiększa, nie podrażnia też skóry głowy.

Cena / wydajność / dostępność:
Cena sympatyczna, dostępność niezła. Produkt wart zakupu. Jedynie martwi jej słaba wydajność - opakowanie poszło w miesiąc na krótkich włosach - przy dłuższych włosach odżywka starczy na 3 tygodnie. Szkoda, że nie jest ona w większej pojemności.

Czy polecam tą odżywkę?:
Poza tym polecam tą odżywkę jako lekką b/s lub lekką odżywkę do włosów cienkich.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Jestem na nie

Zalety:
۞ Odżywka ma bardzo ładny,świeży zapach,który bardzo mi odpowiada.Utrzymuje się na włosach jeszcze jakiś czas po umyciu.
۞ Niska cena
۞Włosy łatwiej się rozczesują
Wady:
☂ Włosy są suche i szorstkie
☂Nie nawilża,ani nie odżywia

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Dobra odżywka do mycia

Podobnie jak inne odżywki Joanny, ta się u mnie sprawdza, ale głównie do mycia (solo lub do zabezpieczania włosów na długosci przy myciu OMO). Świetnie odświeża włosy po treningu. Nie używam kosmetyków do stylizacji, więc gruntowne mycie jest mi potrzebne raz na jakis czas, na co dzień wystarcza mycie odżywką.

+ zapach, rewelacyjny i świeży, utrzymuje sie na włosach
+ niska cena
+ konsystencja, rzadka, lejąca, co jest zaletą, o ile używamy jako kosmetyku myjącego

- zasadniczy, jako produkt używany zgodnie z przeznaczeniem raczej się nie sprawdza solo, wygładza włosy, ale ma za kiepski skład, żeby odżywiać, ewentualnie po wzbogaceniu np. olejkiem.

Tania i przystępna

Po opiniach widać, że szału nie ma. Ja jednak używam tych odżywek od dawna, różnych rodzai z tej serii i jestem nawet zadowolona. Wrzos i mięta całkiem ładnie pachnie, bardzo odświeżająco. Konsystencja lejąca, rzadka. Zauważyłam, że łatwo z nią przesadzić, jak ożyje się jej za dużo, to włosy po wysuszeniu wyglądają jak siano. Kiedy użyję dosłownie odrobinę, to jest dużo lepiej. Włosy rzeczywiście są miękkie, puszyste i delikatne. Stosowana ze spłukiwaniem całkiem przyjemnie wygładza włosy. Raz umyłam włosy tą odżywką i byłam zaskoczona, że moje falowane włosy zaczęły się układać w słodkie, lśniące sprężynki. Odżywka jest bardzo lekka, więc raczej nie należy się spodziewać cudów przy zniszczonych włosach. W domu czeka jeszcze Len i rumianek, którą lubię bardziej. Ale za 4 zł można spróbować każdej po kolei.

Slabiutka niestety..

Kupilam ta odzywke za doslownie funta,co rzadko tu sie zdarza,bo z reguly ceny polskich produktow w uk sa znacznie zawyzane.Uradowana zabralam sie do testowania i rozczarowalam sie sromotnie:(
Odzywka ta ma bardzo dziwna konsystencje-pierwszy raz z czyms takim sie spotykam-dziwny,rozwodniony glut!
Ochydnie to wyglada :(
Pachnie tez nie najlepiej,choc wiem ze niektorym moze ten zapach sie spodobac,utrzymuje sie na wlosach niestety!
Uzywalam tej odzywki ze splukiwaniem,gdyz mam bardzo przetluszczajace sie wlosy no i niestety zadnego cudownego dzialania nie zauwazylam.Wlosy po jej uzyciu byly bardzo suche,szorstkie w dotyku i poplatane.Do tego na nastepny dzien nadawaly sie juz tylko do umycia-bardzo przetluszcza wlosy..
Na plus jak dla mnie wydajnosc(a raczej jej brak)-skonczyla sie w mgnieniu oka i juz nie musialam sie z nia meczyc..
Nie polecam!

Nie warto :/

Stosowałam tak długo aż opakowanie się nie skończylo i muszę powiedzieć, że starcza na długo. Poza tym jedynym plusem nie jestem w stanie wymienić żadnego innego ... :/
Wlosy po odżywce są ciężkie i b.szybko robią się tłuste. Włosy wcale nie są po niej gładsze i do tego odżywka strasznie ŚMIERDZI !!!!
Nie warte chociaż tych 4 zł !

tragedii nie ma ;D

Zapach mimo tego, że po nałożeniu jest okropny to gdy włosy wyschną jest delikatny i nawet ładny... Korzystam z niego od niedawna, ale zauważyłam, że włosy po nim szybciej się przetłuszczają i nie są już takie puszyste i miękkie. Na pewno dużym plusem jest cena. Włosy są mniej rozdwojone.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Kolejna kiepska odżywka

Jestem posiadaczką mieszanych włosów, które myję codziennie. Za odżywkę zapłaciłam 4.30 zł. To jest już moja 7 przetestowana odżywka Joanny i tylko 2-3 odżywki były w miarę, dlatego nie mam ochoty dalej testować odżywek Joanny. W sumie innych firm wcale nie są lepsze. Po prostu poza Ziają wszystkie są dla mnie kiepskie. Natomiast jeśli chodzi o Joannę to:
1. Użyłabym ponownie wersji miód i cytryna oraz pokrzywa i herbata
2. Drugie miejsce ma nowość z olejkiem arganowym
3. Joanna mięta i wrzos oraz maska len i rumianek
4. Ostatnie miejsce maja wysuszające odżywki, czyli do włosów cienkich i wypadających oraz robiąca mopa na głowie maska mak i bawełna
Odżywka jest białego koloru i ma rzadką konsystencję, typową dla odżywek Joanny. Zapach jest bardzo nieprzyjemny, utrzymujący się na włosach, choć trochę znośniejszy niż w szamponie z tej samej serii. Produkt nie nadaje się do użycia bez spłukiwania, ponieważ oblepia włosy, nie ułatwia też rozczesywania. Lepiej sprawdził się użyty w dużej ilości ze spłukiwaniem. Wtedy ułatwiał rozczesywanie i nawilżał, choć niezadowalająco.Włosy po spłukaniu są dziwne w dotyku. Nie kupię tego produktu ponownie. Nie polecam jej osobom, które unikają alkoholu izopropylowego.

Odżywka jest dostępna w hurtowniach kosmetycznych i sklepach spożywczych.

Używam tego produktu od: 7 dni
Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte do końca