Smashbox, Step - By - Step Contour Kit (Zestaw pudrów do modelowania twarzy)

Smashbox, Step - By - Step Contour Kit (Zestaw pudrów do modelowania twarzy)

Sekretem idealnego makijażu jest perfekcyjnie wymodelowana twarz: smukły nos, wyszczuplony podbródek, uwydatnione kości policzkowe.
Smashbox Step - By - Step Contour Kit to zestaw trzech różnych pudrów, które pozwolą krok po kroku wymodelować twarz i cieszyć się idealnym wyglądem.

Rewelacja

Miałam bardzo duże oczekiwania co do tej paletki i nie zawiodłam się. Mimo, że używam jej dopiero od około 2 tygodni jestem bardzo zadowolona. Naturalne odcienie idealnie współgrają z kolorem mojej skóry. Produkt dobrze się rozprowadza i tworzy naturalny efekt. Jedynym minusem jest pędzelek dołączony do zestawu. Jak dla mnie jest zbyt mały aby konturować nim kości policzkowe, nadaje się do konturu nosa i na linii włosów.

Dobry zestaw

Najlepszy w tym zestawie jest puder konturujący. Ma ładny chłodny szary odcień, dobrze imitujący cienie na twarzy. Najjaśniejszy to typowy rozjaśniacz. Ma trochę inne wykończenie niż reszta, bardziej aksamitne. Nadaje się do odcinania konturu lub utrwalania korektora pod oczami, zwłaszcza jeśli jest to korektor zasychający. Jeżeli ktoś używa produktu bardziej kremowego lub bez tendencji do zasychania, to ten puder się nie sprawdzi, korektor będzie się przesuwał w ciągu dnia i wchodził w zmarszczki, częste poprawki będą niezbędne. I faktycznie rozjaśnia, kolor jest ładny jasny waniliowy. Puder brązujący-dla mnie jest to odcień nietrafiony, zbyt jasny i za chłodny jak na bronzer-ale bardzo blade dziewczyny z istotną przewagą żółtego odcienia w karnacji mogą nim spokojnie konturować twarz, jeżeli puder pierwotnie do tego przeznaczony okaże się zbyt mocny lub zbyt szary dla nich. Od bronzera oczekuję efektu skóry muśniętej słońcem, tu tego brak, za to minus.
Całe trio jest bardzo dobrze napigmentowane i rozciera się też bez większego problemu. Wystarczy naprawdę niewiele produktu. Makijaż jest szybki i przyjemny. Dołączony pędzelek to taka miniaturka klasycznego pędzla do konturowania lub różu, sprawdza się bardzo dobrze przy "przycinaniu" nosa, lub gdy chcemy dokładnie nałożyć kontur na twarzy, ale rozcierać trzeba już czym innym, bo sam się z siebie jest zbyt twardy i za mocno zbity do tego, może przesuwać podkład (to twardsze syntetyczne włosie bardziej do kremów). W każdym razie to bardzo fajny dodatek do zestawu.

Geniusz.

- w skład zestawu wchodzi paleta, dołączony pędzelek, oraz ulotka z instrukcją konturowania poszczególnych typów twarzy
- paleta wykonana jest z solidnego, czarnego plastiku, jest dość lekka i mobilna, wielkości banknotu
- wewnątrz opakowania lusterko, w 2/5 przykryte nalepką z prostą instrukcją konturowania
- gramatura wszystkich zawartych w niej produktów wynosi 11,47g
- produkt wyprodukowany w USA
- do kupienia min. w Sephorze

PĘDZELEK
Niewielki i lekki. Posiada drewnianą skuwkę w kolorze czerwonym i syntetyczne, czarne, raczej luźne, dość sztywne włosie. Po kilku praniach odrobinę się rozczapierzył i zmienił swój kształt. Włosie nie wypada.
Nic specjalnego, aczkolwiek przydaje się. Niekoniecznie dobrze dobrany do konsystencji pudrów palety Smashbox, które są bardzo miękkie, aczkolwiek bez problemu nabiera produkt i dobrze go rozprowadza na twarzy. Bardzo dobrze sprawdza się do aplikacji twardych, wypiekanych róży.

PALETA
Paleta składa się z 3 matowych, bezzapachowych pudrów, wszystkie o takiej samej pojemności.
Ich konsystencja jest niezwykle aksamitna, przyjemna. Przy zbyt twardym włosiu pędzla ma tendencję do pylenia się. Pigmentacja mocna. Wydajność wysoka. Jakość również.

1. PUDER KONTURUJĄCY- w odcieniu chłodnego, ale nie mocno szarego brązu. Bardzo naturalny, pasujący do większości karnacji polskich kobiet (ciemniejszych, jaśniejszych, bardziej różowych, bardziej żółtych, itp.)
Matowy. Bez drobinek, błysku.W mojej opinii kolor idealny. Z gatunku chłodnych, ale nie za chłodnych. Mocno napigmentowany. Należy z nim uważać i nie przesadzać z nakładaną ilością. Można zrobić plamy, aczkolwiek dość łatwo je rozetrzeć. Konieczna ostrożna aplikacja, "lekką" ręką.
Niezwykle aksamitny w użyciu. Trwały.Dobrze się rozciera i łączy z pozostałymi pudrami. Można go stopniować w celu uzyskania bardziej widocznego konturu.
Nakładanie: pod kości policzkowe, na boki nosa, przy linii włosów, pod brodę, itp.

2. PUDER BRONZUJĄCY- w kolorze cieplejszym od poprzednika, ale nie pomarańczowym. W dalszym ciągu jest to odcień neutralny, lekko karmelowy.
Miękki, aksamitny, przyjemny. mocno napigmentowany i trwały. Matowy. Daje naturalny efekt. Można go stopniować. Dobrze się rozciera i łączy z pozostałymi pudrami.
Nakładanie: do ocieplania/opalania całej twarzy, kości obojczykowych, na policzki.

3. PUDER ROZŚWIETLAJĄCY, to tak naprawdę, jasny waniliowy cień, nie zawierający w sobie żadnych drobin. Matowy, ale przy tym aksamitny. Bardzo dobrze sprawdza się w celu rozświetlenia poszczególnych miejsc twarzy, ale bez efektu błysku/ tafli. To nie jest rozświetlacz. Świetny celem zacierania granic.
Trwały, dobrze się łączy z resztą palety. O miękkiej, pudrowej, pylącej się konsystencji.
Nakładanie: grzbiet nosa, miejsca pod oczami, na szczyty kości policzkowych, środek brody, środek czoła.

UWAGI
- w mojej opinii paleta jest niezwykle uniwersalna, bardzo często sięgam po nią także w celu makijażu oka
- posiada naturalne,dobrze dobrane kolory
- ja osoba lubująca się w różach, odrzuciłam je na jakiś czas na rzecz tej palety
- jakość warta ceny, a wbrew pozorom nie zdarza się to często
- osobiście, z chęcią sięgam po wszystkie produkty z tej palety, nie mam swojego ulubieńca i nie-ulubieńca, chociaż nie pogniewałabym się gdyby do palety dodano 4 produkt- typowy rozświetlacz, wtedy miałybyśmy komplet.

+ odcienie
+ wykończenie
+ pigmentacja
+ trwałość
+ aksamitna miękkość
+ dobre łączenie się ze sobą poszczególnych odcieni
+ aż chce się jej używać
+ to produkt, którego na pewno zakupię ponownie- a rzadko mi się to zdarza w przypadku kolorówki

+/- mogą tworzyć plamy (gdy nałożymy je zbyt hojnie na twarz) ale dobrze się rozcierają
+/- wymagają delikatności, pudry mają tendencję do pylenia
+/- wysoka cena ale warta jakości, warto polować na promocje, np. -20,-30 w Sephorze
+/- wygląd trochę zbyt ascetyczny, brakuje mi jakiegoś szaleństwa
+/- pędzelek średniej jakości, ale czasem się przydaje

BE LEGENDARY LIQUID METAL&PIGMENT NOWOŚĆ OD SMASHBOX

Klasyk konturowania

Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z konturowaniem, bardzo polecam ten produkt! Odcienie są bardzo neutralne, pasują do wielu polskich karnacji, łatwo się blendują, nie robią plam, są trwałe.

Nie dla każdego.

Produkt, którego uzywam z wielkim entuzjazmem codziennie. Nie jest to jednak mój must have. Dlaczego? Otóż prawda jest taka, że używam tylko jednego koloru - chłodnego brązu do konturowania. Dwa pozostałe są zupełnie nie dla mnie. Drugi brąz jest zdecydowanie za ciepły. W mojej opinii niestety ma taki ton, że zupełnie nie nadaje się do mojej karnacji, nawet pomieszany ze swoim chłodniejsyzm bratem. Najjaśnieszy "rozświetlający" odcień jest czasem przeze mnie używany do okolic oczu, ale nie ma jakiegoś super działania. Nakładam go jednak czasam już na przypudrowaną okolicę, gdy wydaje mi się, że przesadziłam z rozjaśnieniem okolic oczu - on trochę to ujarzmia.

Pudry są jednak cudownej jakości - to trzeba im przyznać. Bardzo przyjemnie rozcirają się pod pędzlem. Chłodny odcień idealnie podkreśla mój kontur. Ponadto nie robią plam - cięzko zrobić sobie nimi krzywde. Nawet jeżeli zdarzy mi się nabrać zbyt duzo produktu to blendowanie jest bezproblemowe i błyskawiczne. Pudry nie pylą się zanadto - dzięki czemu sa bardzo wydajne. Ja swojej paletki uzywam regularnie od kilku miesięcy i nie widze jeszcze jakieś znacznego ubytku podczas, gdy puder do konturownia z inglota zapewne byłby na wykończeniu (zauważyłam, że w miarę uzywania w pudrze pojawiają się białe kuleczki, wyglądają jak kaszka, nie wiem czym to jest spowodowane, jednak nie wpływa to na jakość produktu).

Dużo bardziej wolałabym, gdyby paleta miała ten chłodny puder, jakiś cudny rozświetlacz - smashbox ma się czym pochwalić w tym departamencie (paleta Casey Holmes jest boska), i brązer, jednak trochę chłodniejszy i satynowy, tak, żeby dawał prawdziwy efekt skóry muśniętej słońcem.

Żałuję, że chłodny odcień nie jest dostępny w sprzedaży indywidualnej. Wtedy na pewno sięgnęłabym po niego raz jeszcze.

Używa produktu od: próbka

Mistrz

No klasa sama w sobie. Ulubieniec wizażystów i jak się okazuje, także i mój ! Kupiłam niedawno paletkę, bo moja Isadora Face Sculptor jest już na wykończeniu. I muszę stwierdzić, że jest genialna. Czytam niektóre komentarze i nie wierzę w to co czytam. Osoby narzekające na rozświetlacz w paletce, nie wiem czy są totalnymi laikami czy o co chodzi, ale paletka do konturowania, jak sama nazwa wskazuje jest paletką do konturowania, a nie do rozświetlania. W paletce Isadora (mam wersję NUDE) rozświetlacz również nie daje efektu glow. Do rozświetlania baardzo polecam Smashbox Spotlight Highlighting Palette (mam w odcieniu pearl), też kosa produkt ! Ale wracając do tematu, rozświetlacze w paletkach do konturowania nie są, nigdy nie będą, a nawet nie powinny być typowymi rozświetlaczami !!! Koniec i kropka. Kontur jest zawsze ciemny, do konturowania, bronzer zawsze cieplejszy do ocieplania twarzy a rozświetlacz (w szczególności w tego typu paletkach) świetnie nadaje się do przypudrowania np. korektora pod oczy, I każdy makijażysta Wam to powie. Typowych rozświetlaczy do np. tworzenia tafli w profesjonalnych paletkach do konturowania nie znajdziemy. A produkt o ile ktoś wie, jakie ma faktycznie zastosowanie jest mistrzowski bez dwóch zdań !! Poprostu wymiata. Zapłaciłam za nią 45.50 euro w Marionnaud (nie wiem jaka jest w Pl jej regularna cena) i uważam, że jest warta każdego cencika. Jedyny minus tylko za pędzelek, który do niczego się nie nadaje ... No ale cóż, powiedźmy, że to dodatek do produktu, a nie produkt. Gdy ją zużyję na pewno kupię ponownie. I love Smashbox !!

Ulubieniec

Pudry do konturowania stały się moim ulubionym produktem...mimo tego że nie konturuje twarzy ;) Jednak dwa kolory brązera zmieszane ze sobą dają perfekcyjny efekt na mojej twarzy. Łatwo się rozcierają gdy nałożymy za dużo i nie "zdzierają" podkładu w trakcie nakładania. Nie zauważyłam też zadnych zmian alergicznych czy zapychania. Pędzelek raczej nie nadaje się do brązera aczkolwiek ja używam do różu i świetnie mi się sprawdza.

Przeciętny produkt

Wydawać by się mogło, że produkt ten jest niezbędny do zabawy w konturowanie twarzy. Cena powinna utwierdzić nas w tym przekonaniu. Uważam jednak, że produkt jest przeznaczony dla osób, które naprawdę z czystym sumieniem mogą powiedzieć, że potrafią doskonale się tym posługiwać. Dla mnie osobiście, to trzy pudry z czego: 1. do konturowania sprawia, że moja twarz wygląda na brudną, ciężko połączyć go z pudrem brązującym 2. pudru brązującego faktycznie używam, do podkreślenia policzków - jest genialny, można z nim bardzo łatwo przesadzić ze względu na jego pigmentację, a co do 3ego pudru rozświetlającego? - ile bym nie nałożyła pod oczy czy gdziekolwiek - niewidoczny. Także za cenę 199 zł (kupiony w promocji za 139), produkt kompletnie nie wart swojej ceny, aczkolwiek nie mam porównania do tańszych odpowiedników, jednak jestem prawie pewna, że dają podobny efekt.
Dodatkowo strasznie irytuje mnie pędzelek, który po dwóch miesiącach użytkowania stał się trochę nie do zniesienia poprzez włosie, które się niszczy.

Produkt godny uwagi, ale...

Na wstępie muszę zaznaczyć, że dopiero uczę się korzystać z palet do konturowania twarzy - zawsze starałam się wykonywać minimalistyczny makijaż, a długie przesiadywanie nad idealnymi rysami wydawało mi się katorgą i stratą czasu przed wyjściem do pracy.

Rzeczywiście kosmetyk jest trwały i bardzo porządny, ma dużą ilości pigmentu. Niestety, mam wrażenie, że nie blenduje się za dobrze i trudno jest połączyć dwa ciemniejsze odcienie pudru. Co do jasnego - kompletnie nie widać go na mojej cerze (a mam raczej ciemną karnację). Nie mam porównania z innymi paletami do konturowania, ale ta nie do końca spotkała się z moimi oczekiwaniami początkującej osoby.

Plusem jest na pewno dodanie do zestawu poręcznego pędzla wraz z dokładną instrukcją jak najeży z palety korzystać. Niestety, nie jestem przekonana czy za taką cenę zainwestowałabym w ten produkt jeszcze raz.

Zabójcza cena a efekt przeciętny

Zakupiłam Smashboxa w trakcie lotu na wysokości kilku km, więc to tłumaczy chyba chwilowy zanik myślenia. Paletka znacznie tańsza była zatem ale i tak za droga w porównaniu z tym, co prezentuje wewnątrz skądinąd ładnego, zgrabnego opakowania.
Plusy:
- ładny, chłodny odcień (bez rudości)
- zgrabne, poręczne opakowanie
Minusy:
- cena, która jest zdecydowanie za wysoka
- dołączony pędzel, ktory jest zdecydowanie za mały.
Myślę, że za cenę kilkakrotnie niższą można znaleźć bez problemu odpowiednik u innych producentów.

Fajne

Przyznam, że w konturowaniu jestem ciemna masa, jednak z tymi produktami, fajnie się pracuje, ładny efekt udaje mi się nimi stworzyć, taki naturalny, bez przesadyzmu, kolorki też, są fajnie dobrane, jedyne co mi przeszkadza, to ta straszna cena, ten zestaw dostałam w prezencie, jednak samej, by mnie nie było na niego stać, dla bogaczy polecam jak najbardziej

Świetny

Co prawda nie jest to tani produkt, ale zdecydowanie warty swojej ceny.

+ opakowanie
+ kolory
+ nie tworzy plam
+ długo utrzymuje się na buzi
+ można nim stworzyć kontur idealny
+ ładnie wygląda na zdjęciach