Smashbox, Step - By - Step Contour Kit (Zestaw pudrów do modelowania twarzy)

Smashbox, Step - By - Step Contour Kit (Zestaw pudrów do modelowania twarzy)

Sekretem idealnego makijażu jest perfekcyjnie wymodelowana twarz: smukły nos, wyszczuplony podbródek, uwydatnione kości policzkowe.
Smashbox Step - By - Step Contour Kit to zestaw trzech różnych pudrów, które pozwolą krok po kroku wymodelować twarz i cieszyć się idealnym wyglądem.

Genialna

Paletka jest genialna. Obecnie używam tylko odcieni numer 1 i 3, ponieważ 2 jest dla mnie za ciepły. W zestawie dołączony jest pędzel, którego ja osobiście nie używam do konturowania tą paletką. Żadnych plam, pięknie podkreślone kości i rozświetlona cera. Gorąco polecam

Ulubiona paletka do konturowania

Moja pierwsza i ulubiona paleta do konturowania, najjaśniejszy puder był długo moim ulubieńcem i używałam go namietnie jako zwykły puder. Kiedy nauczyłam się konturować, zostały mi praktycznie już dwa pozostałe pudry. :) Najciemniejszy jest w idealnym neutralnym odcieniu wiec bardzo dobrze naśladuje cień na twarzy, najlepszy kolor na jaki trafiłam w pudrach do konturowania, brązer za to idealnie nadaje się do ocieplenia twarzy. Produkty blenduja się bardzo dobrze, nie sypią, są dobrze napigmentowane, ale nie udało mi się nigdy nimi zrobić krzywdy, nawet gdy nie umiałam się jeszcze tak dobrze malować - produkt mam od 1,5 roku. Co dla mnie ważne są naprawdę bardzo wydajne, jasny puder mimo molestowania (;)) od wielu miesięcy jeszcze jest na denku a dwa pozostałe maja delikatne wgłębienie mimo, ze używam ich prawie zawsze gdy się maluje! Mocno polecam!

Ps: moje opakowanie mimo miesięcy i wielu przygód jest w dobrym stanie i uwaga dziewczyny - zawias teraz działa idealnie! Potrzebuje na to chwili, ale przynajmniej teraz nie jest on luźny, jak czasem bywa

Uwielbiam to trio <3

Na te pudry czaiłam się już od dawna, ale początkowo zniechęcała mnie cena 189zł - sporo jak na 3 produkty pudrowe, prawda? Ale jakiś czas temu Sephora obniżyła cenę regularną (co się rzadko zdarza) i paleta kosztuje 149zł a z dodatkowym rabatem 20% zapłaciłam już 120zł. No taka cena wygląda już dużo atrakcyjniej :)

Paletka wykonana jest z mocnego plastiku, który dobrze chroni zawartość. Jedyne co mi trochę przeszkadza w tym opakowaniu to mocny zatrzask, trzeba go dobrze podważyć paznokciem, aby dostać się do środka. Niby da się do tego przyzwyczaić, ale osoby, które wolą mieć krótkie pazurki lub posiadają miękką/słabą płytkę mogą się tym faktem nieco denerwować. Ja noszę akurat średniej długości paznokcie i teraz już mają się dobrze, ale w okresie osłabienia i miękkości naprawdę ciężko było mi ją otwierać.

Paletka zawiera także lusterko, które przyda się niejednej z nas w podróży a na lusterku mamy dodatkowo instrukcję wykorzystania każdego z pudrów (wszystko z myślą o osobach początkujących i to się bardzo chwali:))

Do zestawu został dołączony mały markowy pędzelek - syntetyczny z dość sztywnym i zbitym włosiem. Jak dla mnie nadaje się tylko do rzeźbienia kości policzkowych, do ocieplania twarzy wolę większe, puchate pędzle. Nie sięgam po niego jakoś chętnie i gdybym miała możliwość wyboru to wolałabym trochę niższą cenę samych pudrów, bez pędzla. Mały, zgrabny, może znaleźć zwolenniczki, dla mnie jest średniakiem.

PUDRY. Aksamitne w dotyku, dobrze napigmentowane i rozcierające się jak marzenie - tak je postrzegam. Zaznaczam tylko, że trzeba z nimi uważać, szczególnie z tym do konturowania, polecam stosować je lekką ręką na przypudrowanej twarzy (bo jak to produkt suchy, najlepiej dogada się z innym suchym kosmetykiem). Przy takiej aplikacji plamy nie będą zagrożeniem :) Dodatkowo przy lekkim nabieraniu na pędzel nie będą się sypać, ja nie mam problemu z przesadnym osypywaniem się tych pudrów.

Wiem, że ta paleta ma najwięcej zwolenniczek pudru do konturowania i sama chętnie po niego sięgam. Pragnę jednak docenić brązer - nie ma w sobie pomarańczowych nut, nadaje cerze pięknej opalenizny i od razu jakoś ją ożywia. Najchętniej nakładam go pędzlem typu flat top, ale z niezbyt zbitym włosiem o nierównych końcówkach (coś w stylu Artiste A01), wtedy lekko muskając twarz jestem w stanie mieć pełną kontrolę nad rozprowadzaniem produktu oraz objąć za jednym zamachem większy obszar na twarzy czy szyi. Puder rozjaśniający ma ładny, matowy kolor i nada się do rozświetlania okolicy pod oczami, centralnej części twarzy czy obszaru żuchwy pod konturowanie. Lubię nim także matowić łuk brwiowy, ze względu na kolor dobrze służy mi jako cień bazowy.

Generalnie lubię paletki, z których korzystam w całości i żaden z pudrów nie idzie w odstawkę i się nie marnuje, wtedy cały zakup oceniam jak udany ;) Dodam jeszcze, że pudry są trwałe, nie blakną w ciągu dnia i nie ważą się na twarzy. Nie zauważyłam żadnych wyprysków przy reakcji uczuleniowej, więc jeśli zastanawiasz się nad jej zakupem to zachęcam, bo warto :)

Może być

Dobrze skomponowana paletka do konturowania twarzy, pędzelek niestety całkowicie nie przydatny ze względu na tragiczną jakość włosia. Natomiast sama paletka sprawuje się bardzo fajnie, co prawda nie jest to idealny zestaw kolorystyczny do mojej karnacji, ale używam jej do mocniejszego, wieczorowego makijażu i tu sprawdza się świetnie. Na co dzień jednak mi nie za bardzo odpowiada. Jakość produktu jest naprawdę dobra, kosmetyk nie pozostawia plam, równomiernie się nakłada, nie ściera się. Buzia wygląda ładnie i promiennie. Rozświetlenie nie jest jednak, aż tak spektakularne. Dużo zależy od tego kto czego oczekuje. Bronzer nie pozostawia smug można stopniowo nakładać produkt do uzyskania najbardziej nam odpowiadającego efektu. Nie jest to jednak paletka, która by mnie zachwyciła. Ot tak dobry kosmetyk.

Łatwa w obsłudze

Paletka do konturowania Smashbox, Step - By - Step Contour Kit nadaje się dla każdego. Sama kupiłam ją kiedy zaczynałam przygodę z konturowaniem. Przed zakupem miałam dwie inne paletki marnej jakości (w7 i z kobo - w kobo fajny jest róż). Poleciła mi ją pani z kicks'a (coś jak sephora). Od tego czasu jest jedną z moich ulubionych. Składa się z 3 pudrów:kontur, brązer i rozświetlacz.
Kontur jest chłodny, super się sprawdza, nie brudzi jak większość konturów dostępnych na rynku.
Brązer dobrze się blenduje, jest delikatny.
Rozwietlacz, a może bardziej coś jak puder bananowy jest o odpowiednim zabawieniu, nie za zółty ale też nie za jasny. Sprawdza się pod oczy, trochę na grzbiet nosa. Najszybciej mi go ubywa, widać już metalowy pojemnik.
Pudry się nie kruszą.

Numer 1

Paletke Smashbox dostałam w prezencie i była to moja pierwsza paletka do konturowania na sucho. Gdzie zawsze konturowalam twarz na mokro, bo na sucho jakos mnie nie przekonywało. Od kiedy ten kosmetyk trafił w moje rece wszystkie palety jakie mialam do mokrego konturowania trafily do kosza. Jestem nia zachwycona, pigmentacja jest super wystarczy dostknac pedzlem i mozna "rzezbic" jest mega wydajna, choc uzywam jej od ponad roku skonczyl mi sie najjasniejszy z cieni. Ze wzgledu na to, ze paletka jest dosc droga nie kupuje jeszcze nastepnej. Czekam az skonczy mi sie kolor kontour. A jasny cien zastepuje innym (o wiele gorszym). Coz jeszcze...nie sypie sie i w zestawie posiada bardzo fajny pedzelek idealny pod kosci policzkowe :) Nic dodac nic ujac! Swietna!

Rewelacja

Miałam bardzo duże oczekiwania co do tej paletki i nie zawiodłam się. Mimo, że używam jej dopiero od około 2 tygodni jestem bardzo zadowolona. Naturalne odcienie idealnie współgrają z kolorem mojej skóry. Produkt dobrze się rozprowadza i tworzy naturalny efekt. Jedynym minusem jest pędzelek dołączony do zestawu. Jak dla mnie jest zbyt mały aby konturować nim kości policzkowe, nadaje się do konturu nosa i na linii włosów.

Dobry zestaw

Najlepszy w tym zestawie jest puder konturujący. Ma ładny chłodny szary odcień, dobrze imitujący cienie na twarzy. Najjaśniejszy to typowy rozjaśniacz. Ma trochę inne wykończenie niż reszta, bardziej aksamitne. Nadaje się do odcinania konturu lub utrwalania korektora pod oczami, zwłaszcza jeśli jest to korektor zasychający. Jeżeli ktoś używa produktu bardziej kremowego lub bez tendencji do zasychania, to ten puder się nie sprawdzi, korektor będzie się przesuwał w ciągu dnia i wchodził w zmarszczki, częste poprawki będą niezbędne. I faktycznie rozjaśnia, kolor jest ładny jasny waniliowy. Puder brązujący-dla mnie jest to odcień nietrafiony, zbyt jasny i za chłodny jak na bronzer-ale bardzo blade dziewczyny z istotną przewagą żółtego odcienia w karnacji mogą nim spokojnie konturować twarz, jeżeli puder pierwotnie do tego przeznaczony okaże się zbyt mocny lub zbyt szary dla nich. Od bronzera oczekuję efektu skóry muśniętej słońcem, tu tego brak, za to minus.
Całe trio jest bardzo dobrze napigmentowane i rozciera się też bez większego problemu. Wystarczy naprawdę niewiele produktu. Makijaż jest szybki i przyjemny. Dołączony pędzelek to taka miniaturka klasycznego pędzla do konturowania lub różu, sprawdza się bardzo dobrze przy "przycinaniu" nosa, lub gdy chcemy dokładnie nałożyć kontur na twarzy, ale rozcierać trzeba już czym innym, bo sam się z siebie jest zbyt twardy i za mocno zbity do tego, może przesuwać podkład (to twardsze syntetyczne włosie bardziej do kremów). W każdym razie to bardzo fajny dodatek do zestawu.

Geniusz.

- w skład zestawu wchodzi paleta, dołączony pędzelek, oraz ulotka z instrukcją konturowania poszczególnych typów twarzy
- paleta wykonana jest z solidnego, czarnego plastiku, jest dość lekka i mobilna, wielkości banknotu
- wewnątrz opakowania lusterko, w 2/5 przykryte nalepką z prostą instrukcją konturowania
- gramatura wszystkich zawartych w niej produktów wynosi 11,47g
- produkt wyprodukowany w USA
- do kupienia min. w Sephorze

PĘDZELEK
Niewielki i lekki. Posiada drewnianą skuwkę w kolorze czerwonym i syntetyczne, czarne, raczej luźne, dość sztywne włosie. Po kilku praniach odrobinę się rozczapierzył i zmienił swój kształt. Włosie nie wypada.
Nic specjalnego, aczkolwiek przydaje się. Niekoniecznie dobrze dobrany do konsystencji pudrów palety Smashbox, które są bardzo miękkie, aczkolwiek bez problemu nabiera produkt i dobrze go rozprowadza na twarzy. Bardzo dobrze sprawdza się do aplikacji twardych, wypiekanych róży.

PALETA
Paleta składa się z 3 matowych, bezzapachowych pudrów, wszystkie o takiej samej pojemności.
Ich konsystencja jest niezwykle aksamitna, przyjemna. Przy zbyt twardym włosiu pędzla ma tendencję do pylenia się. Pigmentacja mocna. Wydajność wysoka. Jakość również.

1. PUDER KONTURUJĄCY- w odcieniu chłodnego, ale nie mocno szarego brązu. Bardzo naturalny, pasujący do większości karnacji polskich kobiet (ciemniejszych, jaśniejszych, bardziej różowych, bardziej żółtych, itp.)
Matowy. Bez drobinek, błysku.W mojej opinii kolor idealny. Z gatunku chłodnych, ale nie za chłodnych. Mocno napigmentowany. Należy z nim uważać i nie przesadzać z nakładaną ilością. Można zrobić plamy, aczkolwiek dość łatwo je rozetrzeć. Konieczna ostrożna aplikacja, "lekką" ręką.
Niezwykle aksamitny w użyciu. Trwały.Dobrze się rozciera i łączy z pozostałymi pudrami. Można go stopniować w celu uzyskania bardziej widocznego konturu.
Nakładanie: pod kości policzkowe, na boki nosa, przy linii włosów, pod brodę, itp.

2. PUDER BRONZUJĄCY- w kolorze cieplejszym od poprzednika, ale nie pomarańczowym. W dalszym ciągu jest to odcień neutralny, lekko karmelowy.
Miękki, aksamitny, przyjemny. mocno napigmentowany i trwały. Matowy. Daje naturalny efekt. Można go stopniować. Dobrze się rozciera i łączy z pozostałymi pudrami.
Nakładanie: do ocieplania/opalania całej twarzy, kości obojczykowych, na policzki.

3. PUDER ROZŚWIETLAJĄCY, to tak naprawdę, jasny waniliowy cień, nie zawierający w sobie żadnych drobin. Matowy, ale przy tym aksamitny. Bardzo dobrze sprawdza się w celu rozświetlenia poszczególnych miejsc twarzy, ale bez efektu błysku/ tafli. To nie jest rozświetlacz. Świetny celem zacierania granic.
Trwały, dobrze się łączy z resztą palety. O miękkiej, pudrowej, pylącej się konsystencji.
Nakładanie: grzbiet nosa, miejsca pod oczami, na szczyty kości policzkowych, środek brody, środek czoła.

UWAGI
- w mojej opinii paleta jest niezwykle uniwersalna, bardzo często sięgam po nią także w celu makijażu oka
- posiada naturalne,dobrze dobrane kolory
- ja osoba lubująca się w różach, odrzuciłam je na jakiś czas na rzecz tej palety
- jakość warta ceny, a wbrew pozorom nie zdarza się to często
- osobiście, z chęcią sięgam po wszystkie produkty z tej palety, nie mam swojego ulubieńca i nie-ulubieńca, chociaż nie pogniewałabym się gdyby do palety dodano 4 produkt- typowy rozświetlacz, wtedy miałybyśmy komplet.

+ odcienie
+ wykończenie
+ pigmentacja
+ trwałość
+ aksamitna miękkość
+ dobre łączenie się ze sobą poszczególnych odcieni
+ aż chce się jej używać
+ to produkt, którego na pewno zakupię ponownie- a rzadko mi się to zdarza w przypadku kolorówki

+/- mogą tworzyć plamy (gdy nałożymy je zbyt hojnie na twarz) ale dobrze się rozcierają
+/- wymagają delikatności, pudry mają tendencję do pylenia
+/- wysoka cena ale warta jakości, warto polować na promocje, np. -20,-30 w Sephorze
+/- wygląd trochę zbyt ascetyczny, brakuje mi jakiegoś szaleństwa
+/- pędzelek średniej jakości, ale czasem się przydaje

Edycja: Nowa stała cena palety wynosi ok 150 zł, wcześniej ok. 190.
Super! Za to samo płacimy mniej.

Klasyk konturowania

Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z konturowaniem, bardzo polecam ten produkt! Odcienie są bardzo neutralne, pasują do wielu polskich karnacji, łatwo się blendują, nie robią plam, są trwałe.

Nie dla każdego.

Produkt, którego uzywam z wielkim entuzjazmem codziennie. Nie jest to jednak mój must have. Dlaczego? Otóż prawda jest taka, że używam tylko jednego koloru - chłodnego brązu do konturowania. Dwa pozostałe są zupełnie nie dla mnie. Drugi brąz jest zdecydowanie za ciepły. W mojej opinii niestety ma taki ton, że zupełnie nie nadaje się do mojej karnacji, nawet pomieszany ze swoim chłodniejsyzm bratem. Najjaśnieszy "rozświetlający" odcień jest czasem przeze mnie używany do okolic oczu, ale nie ma jakiegoś super działania. Nakładam go jednak czasam już na przypudrowaną okolicę, gdy wydaje mi się, że przesadziłam z rozjaśnieniem okolic oczu - on trochę to ujarzmia.

Pudry są jednak cudownej jakości - to trzeba im przyznać. Bardzo przyjemnie rozcirają się pod pędzlem. Chłodny odcień idealnie podkreśla mój kontur. Ponadto nie robią plam - cięzko zrobić sobie nimi krzywde. Nawet jeżeli zdarzy mi się nabrać zbyt duzo produktu to blendowanie jest bezproblemowe i błyskawiczne. Pudry nie pylą się zanadto - dzięki czemu sa bardzo wydajne. Ja swojej paletki uzywam regularnie od kilku miesięcy i nie widze jeszcze jakieś znacznego ubytku podczas, gdy puder do konturownia z inglota zapewne byłby na wykończeniu (zauważyłam, że w miarę uzywania w pudrze pojawiają się białe kuleczki, wyglądają jak kaszka, nie wiem czym to jest spowodowane, jednak nie wpływa to na jakość produktu).

Dużo bardziej wolałabym, gdyby paleta miała ten chłodny puder, jakiś cudny rozświetlacz - smashbox ma się czym pochwalić w tym departamencie (paleta Casey Holmes jest boska), i brązer, jednak trochę chłodniejszy i satynowy, tak, żeby dawał prawdziwy efekt skóry muśniętej słońcem.

Żałuję, że chłodny odcień nie jest dostępny w sprzedaży indywidualnej. Wtedy na pewno sięgnęłabym po niego raz jeszcze.

Używa produktu od: próbka

Mistrz

No klasa sama w sobie. Ulubieniec wizażystów i jak się okazuje, także i mój ! Kupiłam niedawno paletkę, bo moja Isadora Face Sculptor jest już na wykończeniu. I muszę stwierdzić, że jest genialna. Czytam niektóre komentarze i nie wierzę w to co czytam. Osoby narzekające na rozświetlacz w paletce, nie wiem czy są totalnymi laikami czy o co chodzi, ale paletka do konturowania, jak sama nazwa wskazuje jest paletką do konturowania, a nie do rozświetlania. W paletce Isadora (mam wersję NUDE) rozświetlacz również nie daje efektu glow. Do rozświetlania baardzo polecam Smashbox Spotlight Highlighting Palette (mam w odcieniu pearl), też kosa produkt ! Ale wracając do tematu, rozświetlacze w paletkach do konturowania nie są, nigdy nie będą, a nawet nie powinny być typowymi rozświetlaczami !!! Koniec i kropka. Kontur jest zawsze ciemny, do konturowania, bronzer zawsze cieplejszy do ocieplania twarzy a rozświetlacz (w szczególności w tego typu paletkach) świetnie nadaje się do przypudrowania np. korektora pod oczy, I każdy makijażysta Wam to powie. Typowych rozświetlaczy do np. tworzenia tafli w profesjonalnych paletkach do konturowania nie znajdziemy. A produkt o ile ktoś wie, jakie ma faktycznie zastosowanie jest mistrzowski bez dwóch zdań !! Poprostu wymiata. Zapłaciłam za nią 45.50 euro w Marionnaud (nie wiem jaka jest w Pl jej regularna cena) i uważam, że jest warta każdego cencika. Jedyny minus tylko za pędzelek, który do niczego się nie nadaje ... No ale cóż, powiedźmy, że to dodatek do produktu, a nie produkt. Gdy ją zużyję na pewno kupię ponownie. I love Smashbox !!