Polecamy: 3 DNI DO BIELI

La Roche Posay, Toleriane Teint (Kojący podkład korygujący o elastycznej konsystencji) (nowa wersja)

Cena już od 60,79 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Toleriane Teint koryguje niedoskonałości skóry i ujednolica jej koloryt dzięki doskonałym właściwościom kryjącym. Wzbogacony o innowacyjny składnik - Neurosensynę, redukującą mikropodrażnienia - jest doskonale tolerowany przez skórę nawet najbardziej reaktywną. Czynnik ułatwiający rozprowadzanie, wydłuża trwałość makijażu bez tworzenia efektu maski
Testowany na skórze wrażliwiej, atopowej i trądzikowej.
Wskazania: każdy typ skóry, rozległe niedoskonałości.
Zalety:
- wysoka tolerancja,
- bezzapachowy,
- bez konserwantów,
- z filtrem SPF 25,
- nie powoduje powstawania zaskórników.

Skład: Skład: Aqua / Water, Undecane, Tridecane, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Acetylated Glycol Stearate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminum Hydroxide, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxides, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxides. (04.01.2015)

fluidy
Cera
wrażliwa
kryjące
Krycie
średnie
w tubce

Piękność nocy, postrach dnia

Tego podkładu po raz pierwszy użyłam jako nastolatka - poleciła mi go dermatolog, u której leczyłam trądzik - i towarzyszył mi przez kilka dobrych lat. Jako pierwszy podkład w życiu sprawdzał się całkiem nieźle, ale z biegiem czasu przestał mi odpowiadać.

Jego największą wadą jest to, jak wygląda w świetle dziennym - prezentuje się co najmniej nieciekawie. Owszem, kryje, ale jednocześnie niemiłosiernie wchodzi w pory, potrafi przesuszyć skórę, podkreślić skórki - dopiero kiedy stanęłam z lusterkiem w świetle dziennym, to zauważyłam te wszystkie "właściwości", bo w sztucznym świetle wygląda dobrze. Jeśli chodzi o kolorystykę, to jasne kolory wpadają w róż albo są zbyt ziemniste.

Za wadę tego podkładu uważam też to, że zawsze wszystko nim miałam ubrudzone - framugi, ubrania, książki. Stosowałam wiele dobrze kryjących podkładów, ale tylko ten za nic nie chce się zmyć z rąk zwykłym mydłem i kiedy go aplikowałam, to był dosłownie wszędzie.

Z plusów - ładny zapach i, jak już napisałam, krycie; podkład jest też dosyć trwały, bez problemu wytrzymuje cały dzień na twarzy (chociaż biorąc pod uwagę, jak na niej wygląda, to może wcale nie jest zaleta?).
Nie polecam nikomu i na pewno nie kupię go ponownie, bo na rynku można znaleźć o wiele lepsze produkty.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1548721].usefull || 0 }}% pomocna.

Warty wypróbowania

Podkład zaczęłam stosować po wypróbowaniu próbki, którą dostałam w aptece. Szukałam czegoś podobnego do podkładu Vichy Normaderm Teint, który w zupełności spełniał moje oczekiwania. Nie ukrywam, że podejść do niego robiłam kilka aż w końcu bardzo się polubiliśmy :) Jestem brunetką o dość jasnej karnacji i stosuję odcień 11. Bez problemu można go dostać w cenie ok 64 zł w aptekach internetowych.

-ma dość mocne krycie chociaż z bliznami nie radzi sobie najlepiej
-nie jest ciężki, nie zapycha porów
-ładnie się rozprowadza
-cena adekwatna do jakości
-nie powoduje powstawania nowych zmian skórnych
-wydajny

Minusy
-mam wrażenie że w miarę używania produktu staję się on trochę ciemniejszy
- podkreśla wysuszenia cery(stosować na dobrze nawilżoną cerę)
- jak przy większości kosmetyków trzeba dać cerze od niego odpocząć

Podsumowując - mając cerę trądzikową podkład jest ok, ale cały czas będę szukała ideału :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1545671].usefull || 0 }}% pomocna.

porażka

Od kliku dni miałam na twarzy wysyp dziwnych krost.Na brodzie i szczególnie na lewym policzku zrobiła mi sie jakaś wysepka połączonych małych grudek. Myślałam- wiosna idzie, skóra mieszana - zmienia się.Liczyłam, że makijaż przykryje. A tu niespodzianka- pod warstwą podkładu wysyp był jeszcze bardziej widoczny, skóra naciagnieta. wyglądałam jak.... Seal ze swoimi bliznami po toczniu. I z każdym dniem zmiany się zaogniały. Pojawiła się panika, że to jakiś trądzik sie przyplatał, chociaż nigdy nie miałam z nim problemów.A generalnie na cerę nie narzekam.

Rozpoczęłam więc śledztwo. Winą obarczyłam inny podkład, który stosowałam jako wierzchnią warstwe na cieniutką warstwę LRP, który traktowałam jako korektor. Więc odstawiłam oba.

Twarz po 3 dniach wróciła do normy. Wczoraj i dzisiaj znów użyłam cieniutkiej warstyw LPS i innego kremu BB, żeby wyeliminować domniemanego sprawcę.A tu przykra niespodzianka...bo błyskawicznie na brodzie pojawiły się ... znów małe parchy.

I jak zaczynam anlizować- to faktycznie, od czasu do czasu pojawiały mi sie jakieś dziwoloągi na twarzy. Ale dzisiaj wiem, że tylko po użyciu LRP ( na szczęście z lenistwa nie używałam go codziennie).

Jestem więc przekonana, że to sprawka tego badziewia.

minusy

- fatalne kolory, używałam jako korektora, bo po jego użyciu na całą twarz wyglądałam jak trup (nr 11)
- faktycznie szybko zastyga
- ściaga i wysusza
- twarz po samym podkładzie wyglada jak maska, dlatego konieczne było użycie drugiego podkładu ale nawilżającego
-zapycha- u mnie powodował krosty w postaci małych bąbli i małe ropne nacieki
- podkreśla suche skórki i nie wtapia się w skórę
- wchodzi w zmarszczki mimiczne, czy dodaje lat
- w konfrontacji z kremem BB ( który stosowany solo jest lekki i przewiewny -zrobił mi dzisiaj i wczoraj kuku w postaci silikonowej powłoki, stąd pewnie tzw. syfy)

plusy

-tylko konsystencja,bo akurat lubie wodniste podkłady
- bardzo wydajny

Cena nie jest porażająca, ale 80 zł za coś, co mi zrobiło krzywdę za moje ciężko zarobione pieniądze to skandal. Gdyby był rewelacyjny byłabym w stanie wydac na niego nawet 5 razy tyle. Ale nie jest. Na szczęście miałam dwie 10 ml próbki i nie wydałam na niego ani grosza.

Ocena końcowa - 0,5 gwiazdki za całokształt.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1509711].usefull || 0 }}% pomocna.

La Roche Posay Skin Checker

Bardzo mieszane uczucia.

Podkład poleciła mi koleżanka. Jest z niego zadowolona. Ja niekoniecznie.
+fajnie kryje
+nie niszczy cery
+wystarczy cienka warstwa
ale
-zmienia kolor na pomarańczowy
-wszystko wkoło jest pomarańczowe, wystarczy musnąć i ubranie brudne, telefon też.
-tubka niezbyt wygodna, czasami można się 'opluć'
-nie jest tani

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1484531].usefull || 0 }}% pomocna.

Warty wypróbowania :)

Mam skórę mieszaną trądzikową. Ten podkład potrafi zdziałać cuda! Kryje skutecznie czerwone pryszcze, popękane naczynka, rumień i wszelkie niedoskonałości. Jednak podkreśla suche partie skóry- skórki. Bardzo dobrze współgra z kremem na dzień. Co do odcieni to jestem zawiedziona... Mam nr 10 i jest za ciemny... Posiadaczki jasnych karnacji- uważajcie na odcienie, ponieważ nawet ten najjaśniejszy może okazać się dla Was zbyt ciemnym ;(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1478596].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla suchej skóry!!

Osobiście jestem zakochana w produkcie. Miałam duże problemy trądzikowe i spore kompleksy z tym związane. Ten podkład odmienił moje życie. :)
Zaczęłam kurację Izotekiem, który wysuszył mi skórę i podkład niestety zaczął się "ściągać" na mojej twarzy. Wiec dla suchej skóry z doświadczenia nie polecam. Próbowałam pod podkład kłaść krem nawilżający ale niestety bez skutku. Ogólna ocena na 5 gwiazdek. Jedynym minusem to rozprowadzanie fluidu palcami, gąbeczką idealnie :). Dla kobiet z kompleksami z czystym sumieniem mogę polecić.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1477136].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie polecam

Kupiłam fluid ponieważ wycofali ze sprzedaży mój ulubiony Vichy Normaderm teint .
Ze względu na cerę skłonna do wyprysków poszukiwałam podobnego produktu , koniecznie nie zatykającego porów. Niestety fluidem La Roche Posay Toleriane teint zupełnie się rozczarowałam.
Według mnie ciężko się nakłada , nawet niewielką ilość muszę za każdym razem „ścierać” dodatkowo płatkiem kosmetycznym, a i tak pozostaje efekt maski. Uwidacznia suche skórki oraz wchodzi w pory tym samym jeszcze bardziej je podkreślając.
Jeśli ktoś szuka lekkiego fluidu, delikatnie wyrównującego koloryt , a przy tym niezatykającego porów to na pewno ten produkt nie spełni oczekiwań.
Używam od 2 tygodni, jak do tej pory nie udało mi się doszukać żadnego plusa.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1475211].usefull || 0 }}% pomocna.

Krycie

Jak w tytule, największym atutem tego podkładu jest właśnie krycie.
Mam cerę wrażliwą i równocześnie naczynkową, ciężko jest zamaskowac rumień na twarzy a nikt nie chce wyglądać jak świnka.
Podkłady drogeryjne średnio sobie radzą i unikam ciężkich podkładów jak sławny revlon nie chce mieć zapchanych porów.
Kupiłam w niemieckiej aptece za około 22€ nie należy do tanich. Za mało odcieni ale można mieszać z innym podkładem ja tak robię.
Kupiłam z polecenia koleżanki z pracy.
Ogólnie przyjemny w używaniu dobrze się rozprowadza i nie tworzy smug, nie podrażnia.
Dobrze się zmywa płynem czy mleczkiem.
Jedynie co mogę mu zarzucić to wysusza ni cerę i podkreśla suche skórki bez maseczki nawilżającej się nie obejdzie.
W styczniu przeszłam zabieg laserowego zamykania naczynek. Zero podrażnienia polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1455392].usefull || 0 }}% pomocna.

Extra krycie

Najlepiej kryjący podkład apteczny, jaki kiedykolwiek miałam. Nie wiem czy znajdzie się jakiś, który może go pobić :)

Podkład nie powoduje powstawania zaskórników, co jest bardzo ważne dla mojej mieszanej, skłonnej do zapychania strefy T. Jest na bazie wody termalnej, więc chętnie stosuję go do przykrycia zaczerwienień jednocześnie je kojąc. Nie powoduje reakcji alergicznych, prędzej ukoi niż podrażni (sama jestem ekstremalnym atopowcem i nie ma mowy o jakimkolwiek podrażnieniu). Niby jest produktem bezzapachowym, ale minimalny zapaszek ma :) bardzo neutralny, mi odpowiada.

Krycie.. - bomba, rozprowadza się gładko, ma idealnie żółty kolor. Posiadam odcień 10, czyli najjaśniejszy, bo jestem blada, ale nie ekstremalnie blada niczym albinos (osoby z bardzo jasną karnacją chyba musiałyby się posiłkować rozjaśniaczem do podkładów). I to jedyne do czego mogłabym mieć zastrzeżenia.. wybór kolorystyczny.

Bardzo wydajny, wystarcza na kilka miesięcy używania, posiada filtr SPF25, więc jest to ochrona średnia, ale jak na podkład to ogromny plus - mało który posiada większy SPF niż 15 (chyba że azjatycki krem BB). Kupiłam już kolejne.. wydaje mi się, że czwarte opakowanie, wiec o czymś to świadczy;) trwałość też ok, dobrze przypudrowany trzyma się cały dzień.

Opakowanie wygodne, w miękkiej plastikowej tubce. Dla wygody stosowania producent otwór zakończył praktycznym dziubkiem, który precyzyjnie podaje zamierzoną ilość podkładu. Jestem raczej zwolenniczką podkładów z pompką, ale takie ostre zakończenie też jest praktyczne, nic mi się w nadmiarze nie wylewa i kosmetyk się nie marnuje. Napisy na naklejce nawet po kilku miesiącach się nie ścierają.

Wracam do niego z ogromną przyjemnością co jakiś czas. Polecam alergikom z wrażliwą skórą, która potrzebuje dobrego krycia :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1454437].usefull || 0 }}% pomocna.

Apteczny średniak

Bardzo dobre krycie, ładnie stapia się z cerą. Mały wybór kolorów-10 była dla mnie trochę za ciemna. Na dodatek im częściej go nakładałam podkreślał mi suche skórki oraz skóra po nim się strasznie świeciła jednakże można sobie z tym poradzić pudrem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1442216].usefull || 0 }}% pomocna.