Johnson's Baby, Oliwka w żelu z rumiankiem

Johnson's Baby, Oliwka w żelu z rumiankiem

Intensywnie nawilża skórę. Naniesiona na mokrą skórę zatrzymuje 10 razy więcej wilgoci niż inne balsamy. Zawiera wyciąg z rumianku.

• Paraffinum Liquidum,
  • Cyclopenta Siloxane,
  • Chamomillarecutita,
  • Bisabolol

Wspaniały produkt !

Oliwkę stosuję już wiele lat. Jest dla mnie zdecydowanie numerem 1 jeśli chodzi o ten rodzaj kosmetyków. Oliwka towarzyszy mi w codziennej pielęgnacji ciała. Towarzyszyła mi również w czasie ciąży. Oliwka świetnie natłuszcza i odżywia skórę. Podejrzewam, że pomogła mi uniknąć rozstępów. Stosuję ją również podczas opalania. Ma cudowny zapach, który sprawia, że jej aplikacja jest przyjemnym zabiegiem - nie tylko dla ciała, ale i dla zmysłów. To produkt bardzo wydajny. Jedno opakowanie oliwki starcza na długi okres stosowania. Cena adekwatna do jakości. Produkt dosyć często dostępny jest w promocji za 9.99 :)

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

Dobra i wygodna w użyciu oliwka

Tą oliwkę kupiłam z myślą o córeczce ale z dnia na dzień i ja ją zaczęłam używać. Jest jedną z moich ulubionych oliwek? Dlaczego? Ma fajną konsystencje żelu, która nie rozlewa się i jest wygodniejsza w użyciu niż tradycyjna oliwka dla dzieci. Zapach bardzo przyjemny. Często używam jej do masażu bańkami chiński i przyzam, że się bardzo dobrze sprawdza. Cena nie jest jakaś wygórowana więc myślę, że jest warta polecenia

Ilość zużytych opakowań: dwie oliwki

toż to klej

W ciąży od samego początku smaruję się różnymi mazidłami, a zaczęłam właśnie od oliwki. Używałam wtedy oliwki Natusan i byłam na prawdę zadowolona. No i w czerwcu, odwiedzając Polskę, mojej oliwki zapomniałam, więc w pierwszym lepszym sklepiku kupiłam to coś od Johnsona.

Zacznę od składu:

Paraffinum Liquidum – najzwyczajniejsza ciekła parafina

Hexyl Laurate – regulator lepkości

Hydrogenated Styrene/Isoprene Copolymer – emolient, regulator lepkości

Cyclopentasiloxane – silikon

Chamomilla Recutita Oil – olejek rumiankowy

Bisabolol – główna substancja czynna rumianku

Parfum

Jak widać skład standardowy, parafina jako podstawowy składnik każdej oliwki. Jednak olejek rumiankowy i bisabolol powinny działać łagodząco. Ale nic z tych rzeczy!

Ogólnie jestem zdania, że tworzenie oliwki w żelu w dodatku z rumiankiem, który jak wiadomo często uczula i podpisanie jej jako produkt dla dzieci to trochę za dużo. Ja jednak kupiłam ją dla siebie, a i tak nie jestem zadowolona.

Najpierw opakowanie. Sztywne. Nakrętka ciężko się otwiera, ale przynajmniej nie otwiera się sama i nic nie wylatuje. Właśnie! nie wylatuje. Żeby nabrać choć odrobinę tej oliwki trzeba się nieźle nagimnastykować, bo zwyczajnie nie chce wychodzić z opakowania. Co dopiero kiedy mamy już dłonie tłuste od smarowania. Ja za swoją biegam po całej łazience, bo wyślizguje mi się z rąk.

Konsystencja jak widać, żel. Może to i dobrze, bo łatwo ją rozsmarować, nic nie leci między palcami, a co za tym idzie całość ląduje na ciele, nie na podłodze. Mi jednak zwykła oliwka nie przeszkadza, żel nie jest w tym wypadku żadnym plusem.

Zapach jak dla mnie typowo dzidziusiowy. Rumianek czuję tylko bezpośrednio po tym, jak się wysmaruję. Później zapach znika, zostaje tylko uczucie lepkości.

I właśnie o to mi się tu rozchodzi najbardziej. O klejenie. Pomimo tego, że używam jak każdej oliwki, tj. wychodzę spod prysznica, wycieram się dokładnie, wsmarowuje oliwkę, czekam kilka minut, wycieram nadmiar oliwki, znów czekam, ubieram piżamkę, idę spać, budzę się i dalej się kleję, a wcale nie używam jej dużo.

Najgorsze jest to, że pomimo tego moja skóra dalej jest sucha. Dosłownie czuję jak mnie swędzi pod tą tłustą powłoką. Nie jest to na pewno zapychanie, czy jakaś reakcja na oliwkę. Nie, to najzwyklejsze przesuszenie skóry. Jestem, niestety, posiadaczką skóry bardzo, bardzo suchej i uczucie swędzenia z przesuszenia jest mi bardzo dobrze znane. I to jest właśnie to.

Nie jestem zwolennikiem wyrzucania czegokolwiek, co może mi posłużyć dlatego oliwkę dalej męczę. Tak już od czerwca. Częściej niż raz w tygodniu się do niej przekonać nie mogę, więc na ciele ląduje rzadko. Ale sprawdza się świetnie przy polerowaniu butów i komina od okapu w inoxie. Tu jest idealna i do tego tylko ją polecam :)

Używam tego produktu od: od czerwca 2014

Makijaż MaxFactor

ratunek dla suchej skóry

Opisuję działanie na swojej skórze a nie na dziecku. Konsystencja żelu sprawdza się bardzo dobrze, mimo, że jest gęsta to na wilgotnej skórze dobrze się rozprowadza. Bardzo długo utrzymuje nawilżenie, skóra jest po niej mięciutka i gładka. Zapach ma bardzo przyjemny.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Najlepsza dla suchej/odwodnionej skóry

Moja skóra ma tendencję do silnego odwadniania się, aż robi się pergaminowa, chociaż nie mam jeszcze 30-tki. Niezależnie od nawadniania i doustnej suplementacji, wymaga ciągłej opieki z zewnątrz. Żaden balsam (a przetestowałam ich wiele i z różnych półek cenowych) i żadna inna oliwka/olejek (wliczając w to np. Nuxe i inne apteczne cuda) nie rozwiązuje problemu na dłużej niż pół godziny. Poza tą.

Po użyciu oliwki w żelu mam taką skórę, o jakiej marzę - nawilżoną, gładką i mięsistą. I to przez całą dobę.

Uwielbiam i ciągle do niej wracam. Kwiatowa jest równie dobra, tylko trudniej dostępna.

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: około 4?

Oliwka jak to oliwka

Stosuję oliwkę u mojej córci i muszę przyznać, że jest średnio przeciętna strasznie jest tłusta przez co zabrudza wszystko co jest wokół, ale dzięki temu skórka mojego maluszka jest bardzo natłuszczona, po jego wchłonięciu jest naprawdę delikatna i przyjemna w dotyku. Zapach jest w miarę znośny, jednak po dłuższym stosowaniu zaczyna powoli drażnić. Po 3 użyciach urwał mi sie ten kapsel, zresztą jak pierwszy raz otworzyłam to już wisiał. Jednym słowem lepiej warto poszukać innej oliwki.

Nie, nie i jeszcze raz nie

Tragedia. Zapycha, śmierdzi chemią, ma parafinę wysoko w składzie. Nie nadaje się dla kogoś z wrażliwą skórą, a co dopiero dla niemowlęcia. Jest tyle lepszych pozycji na rynku, że nie warto męczyć się z czymś takim.

Używam tego produktu od: już nie używam

parafinowy koszmar

NIE POLECAM tego produktu, woda i parafin plus trochę rumianku. OBLEPIA skórę, powoduje uczucie zapchania całego ciała, natłuszcza bardzo mocno, na plecach porobiły mi się po tym pryszcze, BRUDZI ręczniki i wszelkie powierzchnie, uwaga na skórzane fotele! OBRZYDLIWY ZAPACH, jest bardzo trwały, wsiąka w odzież i ręczniki, jest okropny, mdlący, plastikowy.

PLUS za faktyczne zabezpieczenie suchej skóry i wydajność.

NIE dla zastosowania u dzieci, parafina to pochodna ropy naftowej!

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

ukochany suchej skóry

Stosuje ją przede wszystkim do twarzy,jako maseczka nawilżająca działa u mnie lepiej niż jakikolwiek inny produkt,do tego celu przeznaczony!
Jako że mam suchą skórę,ze skłonnościami do powstawania suchych placków,potrzebuję bardzo silnego natłuszczenia,żeby nie wyglądać jak sucharek.Tej oliwki używam średnio co drugi dzień wieczorem,wystarcza mała kropelka na całą twarz.Rano buzia jest wciąż wyraźnie nawilżona,co po użyciu kremów się mi nie zdarza.
Do ciała stosuje sporadycznie,częściej latem,po opalaniu,i też się dobrze sprawdza.

Nie mam problemu z wyciskaniem,konsystencja bardzo mi odpowiada,bo się nie leje.Jest niezwykle wydajna,polecam!

Awaryjnie da się nią również zmyć makijaż :)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Szału nie ma

Zwykle kupuje albo różową,albo zieloną,płynną oliwkę tejże firmy i coś mnie tkneło żeby wypróbować,jak też sprawuje się taki specyfik w żelu.Nie był to trafny wybór.Niestety,oliwkę bardzo ciężko wycisnąć z bardzo twardego opakowania i gładko rozsmarować na ciele.Zajmuje mi to ok 2x więcej czasu niż zwykle.Co prawda czuję że ciało jest nawilżone,ale efekt nie jest zbyt długotrwały.Ma całkiem ładny,delikatny zapach..Nakładam odrobinę na jeszcze mokre ciało,po czym wycieram ręcznikiem i w trakcie wkładania pidzamki ciągle czuję tą tłustość na ciele,więc trzeba z nią uważać.Zużyje te opakowanie,ale później wrócę do moich sprawdzonych typów..nie polecam..

Używam tego produktu od: ok miesiaca

kupuję ją systematycznie

Ja stosuję ją na mokre ciało po kąpieli, czekam aż troche sie wchłonie, a potem po prostu wycieram się ręcznikiem. Podczas wakacji opalam się tylko za pomocą tej oliwki.
Plusy:
+cena + dostępność + czasem jest w fajnej promocji + wydajność + nawilżanie +
Minusy:
- aplikacja ( trzeba się nawyciskać)

Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań

mój ulubiony zapach

W odrużnieniu od Bambino za tą oliwką przemawia zapach i jest nieco wygodniejsza w smarowaniu.
+ doskonale nawilża
+ cudowny zapach
+ łatwo się aplikuje
Minusem jest to, że kiedy się już kończy trzeba sporo siły, żeby coś wydobyć

Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań