SVR, Topialyse, Krem do skóry wrażliwej

SVR, Topialyse, Krem do skóry wrażliwej

Wskazania: Skóra wrażliwa o skłonnościach alergicznych. Atopowe zapalenie skóry u dzieci i niemowląt.

Działanie: Nawilża, natłuszcza i wygładza podrażnioną skórę. Zawiera 5% ogórecznika lekarskiego, 0,3% enoksolonu (czynnik antyświądowy).

Dla następujących grup wiekowych: dorośli, młodzież, dzieci, niemowlęta.

Dla następujących rodzajów skóry: wrażliwa, sucha.

Polecane na następujące problemy: rybia łuska, alergiczne zapalenie skóry / egzema.

Ratunkowy krem do rąk

Krem otrzymałam od miłej Pani Aptekarki jako gratis za "hurtowe" zakupy. Początkowo nie wiedziałam, co mam z nim zrobić, bo zakupy obejmowały produkty do cery trądzikowej... Ale szybko znalazłam dla niego idealne przeznaczenie.

Krem używałam do leczenia skóry dłoni, borykającej się z problemem alergii kontaktowej (detergenty). Po każdorazowym myciu rąk przynosił ukojenie.

Krem jest tłusty, ale lekko się rozprowadza, jest jakby "mokry" (jak stara Nivea), nie tracąc swojej wilgoci w ciągu dnia. Optymalnie nawilżał, szybko się wchłaniał, zostawiając ochronny film. Zapach niezbyt porywający, z rodzaju "aptecznych", ale dla atopowej skóry nie powinno to mieć większego znaczenia.

Wyczuwalne działanie antyświądowe - krem natychmiast mnie ratował przed zbliżającym się zmasowanym "atakiem" alergii.

Producent zaleca stosowanie również do ciała. Jak się sprawdza na skórze twarzy - nie wypróbowałam. Jednakże dla mojego Lubego, borykającego się z AZS - za słaby. Może zapychać.

Używam tego produktu od: 1 roku

moj ratunek

uwielbiam ten krem. Mimo ze jest naprawde paskudny w uzyciu - rozwarstwia sie (mialam probki, wszystkie byly swieze i wszytskie byly rozwarstwione), swieci sie potwornie, trudno sie rozprowadza. Ale ma jedna wielka zalete - uspokaja moja rozkapryszona skore i ja swietnie odzywia. Jest tu duuuzo lepszy od Physiogelu.
Szkoda ze nie jest juz produkowany :-( (stad opcja kupna = "nie_wiem"). Kupilam z rozpedu Topialyse Plus, nie spogladajac na sklad, w nadziei ze SVR nie pozmienial za duzo, i ciezko sie rozczarowalam.
Musze wiec szukac innego uspokajacza do paszczy.

Zapycha

Mam kłopot z oceną tego kosmetyku.
Zalecił mi go dermatolog w czasie leczenia łojotokowego zapalenia skóry, do używania "po maskach". Ładnie koił skórę, zaczerwienienia na policzkach raczej się nie pojawiały, ale:
- choć ma postać emulsji, jest bardzo tłusty i w ogóle się nie wchłania - nie mogłam go utrzymać na skórze dłużej niż dwie godziny, bo wszystko się do mnie lepiło,
- takiego wysypu pryszczy i pryszczyków nie miałam dotąd po żadnym kremie - nareszcie zrozumiałam, co to znaczy, że krem "zapycha pory" (to zapewne wina <i>isocetylu stearate</i> w składzie).

Skończył jako preparat łagodzący podrażnienia po Antidralu, ale jego "czynnik antyświądowy" - enoxolon - działa najwyżej 2-3 godziny - to za mało, jak za taką cenę, a z łagodzeniem lepiej poradziła sobie maseczka Avene. Mimo to, byłyby trzy gwiazdki, ale za zapychacz zabieram jeszcze jedną, bo z czystym sumieniem nie mogę go nikomu polecić.

WŁOSY lokówka objętość

polecam

kupiłam ten kosmetyk, poniewaz jako jedyny z grupy kremów dla skóry atopowej posiada czynnik antyswiadowy. Moje dziecko drapało sie do krwi mimo , ze smarowałam je a- dermą, xerialem, oilatum. Jedynie Topialyse naprawde przynosi ulge, choc musze przyznac, ze nie czyni skóry jakos wyjatkowo miękko ani nie zapobiega rogowaceniu, i niestety jest drogi -65 zł za 100 ml...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

Bardzo dobry

Używam tego kremu (i paru innych produktów z tej serii) do pielęgnacji atopowej skóry mojego dziecka. Pierwszy raz zastosowałam go jak syn miał niecałe 3 tygodnie. Niezwykle łagodny i bardzo skuteczny. Doskonale robi bardzo wysuszonej skórze atopika. Nawilża, natłuszcza, zmiękcza. Zdarzało mi się smarować nim bardzo podrażnioną skórę, nawet z liszajami. Owszem, nie działał natychmiast jak steryd, ale pięknie wszystko koił i goił.
Sama również używałam tego kremu kilka razy. Smarowałam nim skórę twarzy podrażnioną przez jakiś kosmetyk i spisywał się świetnie. Łagodził pieczącą skórę, likwidował zaczerwienienie.
Równie doskonałe jest mleczko do ciała z tej serii.

Używam tego kosmetyku od 2 lat i będę używała jeszcze długo
Ilość zużytych opakowań: nie mam pojęcia, tak dużo tego było

piecze skóra

Polecił mi go dermatolog do stosowania na wysuszoną, ściagniętą i podrażnioną skórę na twarzy. Położyłam na przesuszone policzki i szok: strasznie mnie zaczęło piec! Ale sądziłam, że moze to chwilowa reakcja na nowy preparat. Ależ skąd! Za każdym następnym razem mocno piekło i skóra zrobiła się mocno podrażniona.