Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Każde włosy zasługują na indywidualną pielęgnację. Do produkcji maski nawilżającej do włosów Alterra zastosowaliśmy specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnująca z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji dodatkowo pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

W porządku

Jest to bardzo przyzwoita odżywka z naprawdę niezłym, naturalnym składem i za dobrą cenę. Nawilża włosy, jednak nie wystarczająco, aby stosować ją jako jedyny element pielęgnacji włosów.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1580336].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobrze nawilża, łądnie pachnie

Maska jest bardziej nawilżającą wersją odżywki.
+dobrze nawilża
+odżywia
+łatwo się rozprowadza
+dość wydajna
+tania
+łatwo dostępna w każdym rossmanie
+super skład
+ładnie pachnie

Warto spróbować.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1569471].usefull || 0 }}% pomocna.

5/5

+ nawilża
+ regeneruje
+ nie obciąża i nie przetłuszcza
+ wydajność
+ konsystencja (kremowa i gęsta)
+ cena
+ skład (certyfikaty)

Jest to zdecydowanie najlepsza maska do włosów. Sprawdza się przy skórze głowy ze skłonnością do przetłuszczania się i jednocześnie suchych, kręconych włosach. Żaden apteczny, droższy, czy inny organiczny produkt, nie da tak dobrego efektu jak ta maska. To zdecydowany hit!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1556651].usefull || 0 }}% pomocna.
Większa obiętość włosów w 5 minut

Godna uwagi

Pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie działanie maski, szarpnęłam ją na promocji na nieco ponad 6zł, nie spodziewając się cudów. Po pierwszym użyciu wiedziałam, że to produkt dla mnie. Moje włosy są średnioporowate, bardzo kapryśne. Maska je dociążyła, nabłyszczyła. Miała co prawda ułatwione zadanie, bo włosy były wcześniej przez długi czas olejowane. Traktuję ją jako bardzo dobre dopełnienie pielęgnacji. Lubię jej zapach, choć czasami wydaje mi się bardziej chemiczny, niż zwykle. Minusem jest na pewno konsystencja maski- bardzo zbita, gęsta, przez co produkt jest mało wydajny. Do zadowolenia długich włosów potrzeba jej naprawdę sporo, zwłaszcza, że mimo dokładania kolejnych porcji- ciągle wydaje się, że jest jej za mało.
Mimo "ale", za taką cenę warto sprawić sobie tubkę i przetestować, krzywdy nie zrobi.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1550131].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardziej odżywka niż maska

Zdecydowanie zaletą tej maski jest naturalność jej składu i delikatność dla włosów.

Konsystencja jest dość gęsta, nie spływa z włosów. Zapach raczej neutralny.
Jak każdą inną maskę -ze względu na to, że mam dość suche włosy - trzymam około 15 minut do pół godziny.
Jednak porównując jej działanie do używanych przeze mnie aktualnie maseczek, nie ma tak wyraźnego działania nawilżającego (o którym zapewnia producent). Efekty oceniłabym jako przeciętne, bardziej jak delikatnej odżywki, kierowanej raczej do włosów normalnych niż zniszczonych czy suchych.
Nie zauważyłam żadnego nawilżenia włosów. Niestety także nie wygładziła powierzchni włosa – po jej użyciu nie obeszło się bez użycia serum nabłyszczającego na końcówki. Włosy może nie były w złej kondycji, ale plątały się, były trudne do rozczesania – co rzadko mi się zdarza przy innych odżywkach, a już na pewno nie przy maskach. Były tępe w dotyku i wymagały dodatkowego wspomagania produktami bez spłukiwania, co według mnie po prostu źle świadczy o masce.
Niby nie demonizowałabym alkoholu w składzie, bo spotykam go w wielu produktach do włosów, które mi nie szkodzą – ale jednak tutaj być może to on jest winowajcą. Znajduje się na samym początku składu, bez adnotacji, jakiego rodzaju to alkohol: czy z grupy szkodliwych dla włosów, czy nie mających złego wpływu? Mamy tylko wpis (druga pozycja po wodzie): Alcohol. Dopiero jako kolejny w składzie znajdujemy Cetearyl Alcohol, który ma działanie ochronne, a nie niszczące. Minus dla producenta za niejasny opis.

Opakowanie – elastyczna tuba do stawiania na nakrętce (dzięki temu łatwo nam wycisnąć zawartość). Mały minus – zakrętka jest nieszczelna, jeśli zostawimy opakowanie pod prysznicem, woda wpływa do środka. Nie znoszę tego! Otwieram zamknięcie i na palce wypływa mi zimna woda tkwiąca w środku nie wiadomo od kiedy, brrr....

Plus za naturalność – i chyba tyle, jak na maskę działa raczej słabo, myślę że sprawdzi się na normalnych, bezproblemowych włosach nie wymagających szczególnej pielęgnacji. Dla mnie jest niestety niewystarczająca, mimo niskiej ceny (zapłaciłam za nią 8 złotych na promocji) nie kupię jej ponownie – wolę zapłacić trzy razy tyle i mieć coś porządnego.
Mogę więc polecić, ale do włosów normalnych, nie do suchych i zniszczonych, jak informują nas zapewnienia na opakowaniu.

(moje włosy – suche, delikatne, farbowane)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1535076].usefull || 0 }}% pomocna.

Maska nawilżająca Alterra

Na dzień dzisiejszy użyłam tej maski 2 razy,jest raczej średnio wydajna myślę że zostało mi jeszcze tak na około 2 użycia.Zostawiam ją na włosach po umyciu na pół godziny,następnie spłukuję dużą ilością wody,włosy po niej są faktycznie nawilżone,lecz niestety maska je przesusza na drugi dzień po umyciu nie wyglądają już tak efektownie,także obciąża włosy,ja mam problem z przetłuszczającymi się włosami po tej masce jest jeszcze gorzej,możliwe że jest to spowodowane tym że nakładam ją na całe włosy,do maski raczej nie wrócę,ma więcej minusów niż plusów.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1530556].usefull || 0 }}% pomocna.

Lepsza od odżywki

Jako , że odżywka nie spisała się na moich włosach to maska jest lepsza. Włosy są po niej miękkie i gładkie. I oczywiście pięknie pachnie :) Minusem jest opakowanie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1514526].usefull || 0 }}% pomocna.

I tak i nie

Skusiłam się na tą odżywkę ze względu na niską cenę i dużą pojemność a dodatkowo skład jest przyjazny i wegański.
Jeśli chodzi o działanie to zauważyłam że nawilża i dociąża włosy co powoduje że ładnie błyszczą i są przyjemne w dotyku.
Niestety zapach jest średnio przyjemny a działanie słabsze niż w przypadku Kallosa wiśniowego.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1502426].usefull || 0 }}% pomocna.

Super

To jedna z mich ulubionych masek do włosów. Wspaniale nawilża włosy i poprawia ich rozczesywanie.Dodatkowo wspaniale pachnie i jest bardzo wydajna,z powodu gęstej konsystencji.Kupiłam już kilka opakowań i cały czas jestem z niej zadowolona,tym bardziej że nie kosztuje wiele

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1471397].usefull || 0 }}% pomocna.

Super

Bardzo dobry produkt do w miarę zdrowych włosów. Cena niska i odwrotnie proporcjonalna do jakości - to lubię :) Używam od ucha w dół, przy włosach długości do zapięcia stanika, niskoporowatych, trochę podniszczonych na długości z powodu bardzo częstego używania suszarki. Trzymam na włosach zazwyczaj minutę lub dwie, czasami dłużej pod folią. Nie przesusza końcówek. Pozostawia włosy miękkie i błyszczące, nie strąkuje. Działa prawie identycznie jak odżywka z tej serii i praktycznie niczym się nie różni oprócz opakowania i pojemności, skład i działanie prawie to samo.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1470972].usefull || 0 }}% pomocna.