Laboratorium Kosmetyczne AVA, Bio Rokitnik, Krem nawilżający na dzień

Laboratorium Kosmetyczne AVA, Bio Rokitnik, Krem nawilżający na dzień

Delikatny krem nawilżający z serii BIO Rokitnik o lekkiej konsystencji przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery wymagającej nawilżenia i odżywienia w każdym wieku. Krem zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, poprawia elastyczność i sprężystość, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, zapobiega pierwszym oznakom starzenia.
Unikalna formuła kremu zawiera:
- kompleks BIO Rokitnik z owoców rokitnika - źródło witamin A, E, C, B, minerałów składników biologicznie czynnych opóźniających starzenie się skóry,
- Centaurea cyanus - ekstrakt z chabra bławatka - działa kojąco, łagodzi podrażnienia, pielęgnuje skórę wrażliwą,
- olej z pestek winogron - nawilża, wygładza skórę, chroni ją przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniem środowiska,
- roślinny odpowiednik silikonu i naturalny składnik nawilżający - zatrzymują wodę w naskórku, likwidują uczucie nieprzyjemnego napięcia skóry, przywracają jej jędrność i elastyczność.
Składniki posiadają certyfikat Ecocert.
Sposób użycia: niewielką ilość kremu nanieść na oczyszczoną skórę twarzy. Delikatnie masować do wchłonięcia. Stosować do codziennej pielęgnacji.

lekkie
odwodniona, sucha
ujędrniające, przeciwzmarszczkowe, nawilżające
w słoiczku
na dzień

Super!

Jestem fanką kosmetyków Ava i ten kosmetyk również przypadł mi do gustu. Lekka formuła, dobrze się wchłania. Zapach bardzo delikatny, więc jeśli ktoś nie lubi mocnych zapachów to polecam. Dla mojej mieszanej cery 30+ się sprawdził. Pudełeczko przeciętne, proste. Przystępna cena.

Bardzo dobry krem na co dzień

+ dobrze nawilża i odżywia
+ nie zapycha - wręcz przeciwnie - zauważyłam, że zaskórniki powoli znikają odkąd używam tego kremu
+ nie podrażnia
+ bardzo dobry jako codzienny krem
+ dobry pod podkład
+polski produkt
+ przyjazny skład
+ cena: jak na tak dobry skład i łagodne dla skóry działanie cenę (ok 25zł) uważam za niewysoką

+/- nie wiem jak z działaniem leczniczym, bo aktualnie nie mam większych problemów skórnych i ponadto za krótko stosuję ten krem. Z drugiej strony nie wiadomo ile tego rokitnika w tym kremie jest (rokitnik to roślina o bardzo skutecznym działaniu na problemy skórne. Był on wykorzystywany do leczenia poparzeń popromiennych)

- dostępność (głównie w sklepach zielarskich i to nie w każdym)
- opakowanie: nie przepadam za słoiczkiem, tubka lub opakowanie z pompką są bardziej higieniczne i kosmetyki w takich opakowaniach potrzebują mniej konserwantów (za to minus pół gwiazdki)
- na zimę może być za delikatny

W najbliższej przyszłości nie kupię go ponownie, bo chcę jeszcze przetestować kilka produktów, ale jest to na pewno krem do którego mogę chętnie i bez obaw wrócić, bo wiem, że jest odpowiedni dla mojej skóry.

Dobry

Krem dobrze nawilża, skóra wyglądała na wypoczętą, nie zapchał mnie ( jestem bardzo na to podatna), ma dobry skład. Dobrze rozprowadza się na nim podkład. Ma ładny zapach. Jednak teraz szukam czegoś o silniejszym działaniu i nie wiem czy do niego wrócę. Polecam dziewczynom o cerze mieszanej, dobry ,,codzienniaczek", ale bez efektu wow.

Używam tego produktu od: 1 roku

Bez większej rewelacji

Kupiłam ten krem w zastępstwie Avy z HA i niestety nie był to najlepszy zakup. Zacznę może od plusów, których za dużo nie wymienię. Po pierwsze fajne pudełko, wygodny pojemniczek, sam krem bardzo wydajny! no i firma nie testująca na zwierzynie.

Po nałożeniu na buzię po prostu mnie piecze i szczypie. Nie ma przyjemnego efektu nawilżenia, jest tylko myśl by jak najszybciej się wchłonął. A jak już się wchłonie to sprawia, że się świecę. Zapach dosyć chemiczny, nie w moim guście. Cena też nie powala, za ok 28 zł można kupić coś dużo, dużo lepszego (np. wersję z HA)

Podsumowując:
- podrażnia cerę, piecze
-sprawia że skóra się świeci
-zapach
-pozostawia tłustą warstwę
-nie nawilża
- po użyciu czuć lekkie ściągnięcie skóry
-cena

+wydajny !
+nie zapycha
+estetyczne pudełeczko
+skład

Czy kupię? Tej wersji oczywiście NIE, jednak wersję z HA i owszem :)

przyjemny i delikatny dla skóry

-bardzo łagodny delikatny zapach
-dobry słoiczek, nie psuje się wieczko nie pęka
-nawilża mam cerę mieszaną i dla mnie jest w zupełności wystarczający
-nie podrażnił, nie zapchał porów, ładnie na nim rozprowadza się podkład
-nie zostawia grubej tłustej warstwy

Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek

Pozytywne zaskoczenie

Nigdy nie widziałam tych kremów na połce w drogerii, wiec nie przyszło mi do głowy ich kupować bo zazwyczaj uzywam kremów z górnej półki. Ava Bio-rokitnik wygrałam w konkursie. Ponieaz skończył mi się krem , a nie miałam czasu iść po nowy,postanowiłam otworzyć ten.
Szczerze mówiąc to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
-lekka konsystencja
-wyrównuje skóre
-nawilża
idealny pod makijaż, nie zostawia tłustej warstwy
-bardzo przyjemny zapach
- niesamowicie wydajny
-zawiera filtr
- ma działanie przeciwzmarszczkowe jak zapewnia producent. Śmiem wierzyć że to prawda dzięki ww. własciwościom
Dla mnie minusem jest tanie, brzydkie opakowanie. Wiem ze nie jest to wyznacznik jakości, ale lubię korzystać z kremów znanych, drogich firm, w pięknych szklanych opakowaniach, tak cudnie się prezentują na półce. a nakładając je na twarz czuje się taki "dotyk luksusu". No cóż jestem tylko kobietą!
Ogólnie poleciłabym ten krem

Ilość zużytych opakowań: połowa

kompletne nieporozumienie

Skusiłam się na zakup kremu tej firmy, ponieważ słyszałam wiele dobrego od znajomych na temat tych kosmetyków - że naturalne, dobra jakość za bardzo niską cenę.
Niestety w tym wypadku okazuje się, że cena jest współmierna do jakości. Poza przyjemnym i mało inwazyjnym zapachem, krem:
- zapycha pory
- nie nawilża, a natłuszcza, zostawia na skórze nieprzyjemny filtr i sprawia, że skóra się świeci
- zjawisko zupełnie dla mnie nowe: krem po nałożeniu sprawia, że skóra się "klei", jakby miała na sobie maseczkę typu peel-off!!! Wrażenie mija po jakichś 10 minutach, ale jest bardzo nieprzyjemne.

Podsumowując - zdecydowanie nie polecam - część kremu zmuszona byłam zużyć w charakterze balsamu do nóg, bo buzia zaczynała być w bardzo złym stanie.
Typ mojej skóry to normalna w kierunku mieszanej.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml

Najlepszy krem nawilżający

Bardzo przyjemny kosmetyk. Lekki, błyskawicznie się wchłania, skóra jest po nim gładka. Koi podrażnienia - świetnie sprawdził się jako krem po opalaniu.
Do tego ma bardzo miły zapach i konsystencję.

Na pewno warto go mieć.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 50 ml