Sanotint Light (Farba do włosów)

Sanotint Light

Cena już od 59,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Farba do włosów ze złotym prosem i ekstraktami roślinnymi jest najbardziej bezpiecznym barwnikiem do trwałego farbowania włosów dostępnym na rynku. Skład farby całkowicie pozbawiony jest zawartości p - fenylenodiaminy (PPD) - substancji która często powoduje podrażnienia skóry, w wyniku czego wiele kobiet zmuszonych było do rezygnacji z barwienia włosów. Farba nie zawiera amoniaku i metali ciężkich. Produkt przeznaczony jest do samodzielnego nakładania.
Zalety:
- bardzo niskie ryzyko alergii,
- 12 wspaniałych odcieni,
- zawiera naturalne składniki, takie jak: złote proso (bogate w silikę), liście oliwek, ekstrakt brzozowy, nasiona winogron,
- możliwość mieszania dwóch lub większej ilości kolorów dla uzyskania własnej, unikalnej barwy,
- produkt nakłada się w postaci gęstego płynu, a niewykorzystaną farbę można przechowywać w celu ponownego użycia,
- doskonale pokrywa siwe włosy, nie odbiegając w tym względzie od farby Classic,
- nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego,
- produkt nie testowany na zwierzętach,
- testowany dermatologicznie,
- nie zawiera p - fenylenodiaminy (PPD),
- nie zawiera parabenów, GMO, alkoholu, konserwantów, metali ciężkich, kwasu p - hydroksybenzoesowego.

• Aqua,
  • Calcium Pantothenate,
  • Biotin

Napisanych recenzji: 2

POLECAM SANOTINT!

Jestem alergiczką więc kupiłam farbę z linii delikatniejszej. mam trudny kolor do utrzymania bo rudy. Lubie kiedy jest intensywny, tym bardziej że wiele lat farbowałam włosy na blond, więc poza 10 cm odrostami już zdrowymi, mam włosy zniszczone i przetrawione blondami. Żeby utrzymać ładny kolor muszę farbować włosy co trzy tygodnie. Nie mogłam tego robić farbami drogeryjnymi ze względu na uczulenie i na to że miałabym jeszcze gorzej zniszczone włosy. Trafiłam na Sanotint, zaryzykowałam, użyłam i byłam zachwycona! Ma ziołowy zapach który wcale mi nie przeszkadza, Podczas farbowania czułam lekkie mrowienie mniej więcej przez połowę czasu trzymania farby na głowie, nie można tego nazwać dyskomfortem. W porównaniu do poprzednich farb kiedy czułam potworne pieczenie, potem miałam skorupę na głowie i albo pieczenie albo swędzenie, tak przy tej farbie to była dla mnie niesamowita ulga. Po zmyciu farby nie działo mi się nic co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Włosy pięknie się błyszczały, były w lepszej kondycji niż przed farbowaniem (kolejne zaskoczenie), nie były przesuszone, były miękkie w dotyku i kolor wyszedł bardzo ładny. Polecam tą farbę, Używałam też linii classic nr 29 i też kompletnie nic mi nie było. Teraz mogę farbować włosy co trzy-cztery tygodnie bez problemu, moje włosy zyskały na wyglądzie, kondycji, połysku i nie mam sianowatych zniszczonych końcówek. Polecam alergiczkom i wszystkim, farba jest super! Nie zamierzam zmieniać produktu bo dla mnie sprawdził się rewelacyjnie!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1192233].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Zdecydowanie nie polecam na wczesniej rozjaśniane włosy - efekt szampon koloryzujący do 10 myć...

Mój naturalny kolor włosów to mysi blond. Rozjaśniałam go farbą Nutrisse 101 na piaskowy blond. Kiedy zaszłam w ciąże postanowiłam sięgnąć po coś delikatnego żeby nie truć dziecka. Postanowiłam przyciemnić włosy tak żeby nie było widać odrostów, byłam gotowa nawet na jasny brązik. Szukałam w necie i trafiłam na Sanotint wybrałam wersję Light kolorek nr 79 Natural Blonde. No niestety, ale baaardzo się zawiodłam. Początkowo byłam bardzo zadowolona, ale... no to ale pojawiło się już na samym początku. Więc tak:
Farba mega gęsta, ciężko ją wymieszać, a o aplikacji to już nie wspomnę. Przez tą suchą i gęstą konsystencję przeżywałam koszmar nakładania. Ciężko ją równomiernie rozprowadzić i pokryć wszystkie włosy.
Odżywka jak na złość mega rzadka wylała mi się cała na czubek głowy, nie dało rady jej rozprowadzić musiałam po myciu użyć jedwabiu żeby rozczesać włosy...
Kolor na rozjaśniamym blondzie wyszedł bardzo ładny, ale odrostów w ogóle nie chwyciło, nic a nic.
Nie przeszkadzało mi to na początku bo różnica w kolorach była mała (miałam już spore odrosty co przy jasnym blondzie straszyło).
Z mycia na mycie kolor wyglądał coraz gorzej, a ja coraz gorzej się czułam... widziałam że mój blond zaczyna prześwitywać. Odrosty coraz bardziej odznaczać i tak po około 2,5 tygodnia wróciłam prawie całkowicie do mojego koloru z przed koloryzacji. No może ten blond był nieco ciemniejszy niż przed farbowaniem, co nie zmienia faktu że czułam się jak miotła.
Tak więc podsumowując to nie jest farba na rozjaśniane wcześniej włosy. Tak szczerze to nie wiem na jakie włosy jest bo moich naturalnych nie chwyciła wcale.
Farba jest droga 59zł z wysyłką kosztowała mnie 79zł... To moja porażka koloryzacyjna!
Dodam że trafiłam na farbę innej firmy - też ziołową i ona chwyciła całe włosy. Są pięknie zrównane. Kolor jednolity. I mam go na głowie już ponad 2 tyg bez zmian. No zero różnicy pomiędzy odrostem a byłym blondem. Jestem bardzo zadowolona :)
Efekt z Sanotint Light był taki ze po miesiącu użyłam innej farby, a przyciemniłam włosy m.in. po to żeby nie farbować tak często ze względu na ciążę.
Daję pół gwiazdki bo do pierwszych 3 myć kolor mi się podobał.

Używam tego produktu od: użyłam pierwszy i ostatni raz...
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[630655].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 78

Farbowanie włosów bez ryzyka

Najważniejsze dla mojej fryzury jest zdrowie włosów. Zawsze bałam się efektu zniszczonych, przesuszonych włosów po farbowaniu. Widadomo, że o farbowane włosy trzeba intensywniej dbać ale jednak po farbowaniu włosy nie są w tak dobre kondycji. Bałam się tego ponieważ mam długie i niezniszczone włosy. jednak pojawiły się pierwsze siwe pasma i musiałam je sobie zafarbować. Najpierw uzywałam Castingu- w zasadzie łagodny, ale tak po pewnym czasie włosy traciły na swojej miękkości.
Wybróbowałam więc Sanotint i pozytywnie się zaskoczyłam:
- bardzo ładny, naturalny i rozświetlony kolor włosów (naturalny brąz)
- można go dawkować wg potrzeb- tubki wielokrotnego uzytku ( gdy ktos ma np.krótkie włosy)
- włosy w bardzo dobrej kondycji nie tylko zaraz po farbowaniu ale także długo, długo po
- ciekawy zapach, zupełnie inny od drogeryjnych farb
- zupełnie nie szkodzi włosom
-naturalny, łagodny skład

Niestety ma też wady:
- trzeba go rozrabiać w miseczce a to nie jest wygodne
- włosy nie lśnią tak jak po klasycznym farbowaniu
- dość droga
- odzywka po farbowaniu, taka sobie bo bez spłukiwania.
- i dla mnie największa wada- siwe włosy szybko ponownie staja sie widoczne, mimo, że kolor ogólnie dobrze się trzyma.

Kupie go ponownie bo kolor Natural Brown jest wyjatkowo ładny i wpada w ciepły odcień, co bardzo mi odpowiada, bo nie lubie brązów a\\\'la czerń.
I co bardzo ważne włosy zupełnie nie sa zniszczone. Nie znam innej tak łagodnej farby.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[556898].usefull || 0 }}% pomocna.