Alterra, Reine Pflanzenölseife Rose (Mydło z olejami roślinnymi z pielęgnującą esencją z kwiatów róży)

Mydło z olejami roślinnymi Alterra z pielęgnującą esencją z kwiatów róży produkowane jest z wartościowych, czystych olejów roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie.
Gwarantowane cechy produktu:
- 100% czyste oleje roślinne,
- nie zawiera syntetycznych substancji konserwujących ani składników pochodzenia zwierzęcego,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Przyjemne

Kolejne dobre mydło z Alterry. Łagodne, dobrze oczyszcza, ładnie się pieni, nawilża i nie podrażnia. Ma lekki typowo różany zapach co może niektórym przeszkadzać. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, jednak osobiście wolę wersję cytrusową.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1157256].usefull || 0 }}% pomocna.

w tej cenie, świetne

Szał na mydełka Alterry dość długo mnie omijał, aż ostatnio skusiłam się na wszystkie na raz. Testowanie zaczęłam od mydełka różanego.

Mydło zamknięte jest w tekturowy kartonik z dość minimalistyczną, aczkolwiek wg mnie bardzo ładną, szatą graficzną. Kostka ma jasnoróżowy kolor i kanciaty kształt.
Zapach śliczny. To taka róża kojarząca się z dystyngowaniem i elegancją. Trochę syntetyczna, ale śliczna.

Mydełko myje, niczego więcej raczej nie ma co się spodziewać. Po użyciu skóra jest tępa, wymaga balsamu. Przesusza delikatnie, ale jednak. Pieni się dobrze,. Zapach nie utrzymuje się zbyt długo na ciele.

Zdziwiła mnie twardość tego mydła. Nie jest to miękka kostka, jak większość znanych mi mydełek. Alterra bardzo przypomina mi Białego Jelenia w wegańskiej, perfumowanej wersji. Do samego końca trzyma fason.
Dzięki twardości jest też bardzo wydajne.
Dostępność dobra, cena bardzo niska. Nic tylko kupować. Świetne mydełko.

Używam tego produktu od: ponad dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze na wykończeniu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1111501].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo fajne

Kupiłam z zamysłem stosowania na twarz. Miałam dwa mydełka z Alterry i sprawdziły się, więc byłam pewna, że i to się sprawdzi i tak też jest.

*Mydełko jest zapakowane w kartonik, co bardzo mi się podoba.

*Cena regularna 1,99 zł. Na promocji chyba 1,69 zł.

*Kostka mała, dobrze leży w dłoni.

*Mydełko nie roztapia się w mydelniczce.

*Bardzo ładnie pachnie. Nie przepadam ogólnie za różą, ale w tym wydaniu mi się podoba. Dominuje róża i lekko czuć mydlany zapach. Na pewno nie pachnie tak jak zwykłe różane mydła, w których dominuje mydlana woń i sztuczna róża a bardzo ładnie.

*Dobrze się pieni.

*Używam do mycia buzi i ściąga ją minimalnie, nie wysusza. Ostatnio porobiły mi się krostki z zaskórnikami i dzięki temu mydełku zaczęły schodzić. Jeszcze jak dodałam przecieranie twarzy mlekiem, to jest jeszc ze lepiej. Super oczyszcza, cera nie jest zaczerwieniona. Także pod prysznic super. Nie ściąga skóry i nie jest ona tak tępa w dotyku jak po zwykłych mydłach, chociaż Alterra z drzewem sandałowym zostawia skórę bardziej przyjemną w dotyku.

Bardzo polubiłam, głównie do twarzy.

Używam tego produktu od: mies.
Ilość zużytych opakowań: jedna

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1040789].usefull || 0 }}% pomocna.

Cellulit adipocyty

Fajne mydełko

Lubię ten produkt, bo jest ekologiczny, dobry dla cery i za śmieszną wprost cenę. Mam problem z zaczerwienieniem skóry, a po tym mydełku jest ona bardziej gładka, jasna i nie czerwieni się już tak często. Mydełko nadaje się z pewnością dla wrażliwej skóry, ładnie pachnie naturalną, a nie syntetyczną różą, nie mięknie. Jednak minusem jest to, że produkt można dostać tylko w Rossmannie oraz nie jest zbyt wydajny.

Ilość zużytych opakowań: dużo - nie pamiętam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016015].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie każda róża ma ostre kolce...

Jakiś czas temu wzięłam przykład z mojego chłopaka i zrezygnowałam z agresywnych żeli pod prysznic na korzyść tych delikatniejszych, w kostkach (oraz o wiele tańszych). Mój chłopak został jednak zwolennikiem mydełka Dove, a ja (jak to baba na zakupach) zakupiłam od razu kilka sztuk, między innymi to różane Alterra. Jestem bardzo miło zaskoczona, to już moja druga kosteczka, na pewno nie ostatnia.

OPAKOWANIE: mydełko znajduje się w prostym, tekturowym kartoniku, bardzo przyjemnym dla oka. Z tyłu znajduje się etykietka ze wszystkimi informacjami po polsku. Plus za to, że opakowanie nadaje się do recyklingu, co tylko utwierdza w przekonaniu, że mamy do czynienia z produktem, któremu bliżej do tych bio niż pełnochemicznych :D

SKŁAD: dla mnie bardzo ważne jest, by mydło nie miało z przodu sodium tallowate. Jak już nie ma - to jest dobrze. Tutaj z kolei mamy dość łagodną i roślinną, jak zapewnia producent, bazę myjącą, wodę, glicerynę, zapach, ekstrakt z róży, olejek ze słodkich migdałów, na końcu dwa barwniczki. Nie mam się do czego przyczepić, ewentualnie mogę do zapachu, który w składzie stoi dość wysoko. Mimo wszystko jestem zadowolona.

KOSTKA: mydełko jest zgrabną, różową kostką o wadze 100g. Na kostce znajduje się napis Alterra, gdyby ktoś zapomniał, czym się myje :D Ja wole kostki o takiej właśnie wielkości, ze względu na to, że mam drobne i malutkie dłonie, jak u dziecka, i nie wygodnie mi myć się głazem o wadze 200g (np różane mydło Barwy). Kostka nie rozpuszcza się w mydelniczce, nie rozmięka, nie brudzi wanny. Co mnie zaciekawiło to fakt, że mydełko nie używane przez parę dni...popękało w kilku miejscach, na szczęście nie uniemożliwiło to dalszego użytkowania. Taki trochę masażer się zrobił :P

ZAPACH: gdy na opakowaniu widzę napis ,,różane" nigdy nie wiem, czego mam się spodziewać. Niektóre aromaty róży są bardzo intensywne, inne pudrowe i delikatne. Tutaj mamy do czynienia z zapachem bardzo młodej róży, takiej jeszcze bez kolców ;) Woń jest wyczuwalna, ale zupełnie nie nachalna, według mnie bardzo ładna. Takie zapachy wieczorem bardzo mnie odprężają i relaksują. Na ciele nie pozostaje zbytnio długo, ale jeśli komuś na tym zależy, może tą woń zintensyfikować - na przykład używając kremu do ciała o zapachu różanym :)

DZIAŁANIE: Co ma robić mydło? Myć. Ten produkt dokładnie czyści skórę, a przy tym nie narusza jej wierzchniej warstwy, a co za tym idzie - nie wysusza, nie podrażnia. Od mydła nie oczekujmy nawilżenia, bo od tego są balsamy do ciała. Ja jestem zadowolona, bo spełnia moje wymagania, czyli dobrze myje, nie wysusza i ładnie pachnie podczas mycia i jakiś czas po kąpieli. Zaznaczę jednak, że używam go tylko do ciała, jeszcze ani razu nie stosowałam go na twarz, bo mam na razie inne produkty. Olbrzymim plusem dla mnie jest fakt, że mydełko fajnie się pieni podczas mycia. Jakiś czas temu kupiłam mydło oliwkowe w Grecji, naturalne i nie jestem zadowolona, bo nie pieni się wcale. Podczas kąpieli muszę się tyle namachać, że spalam ok. 500 kalorii. A kąpiel ma być relaksem i przyjemnością, a nie katorżniczą gimnastyką :D Działanie i użytkowanie oceniam na piątkę.

DOSTĘPNOŚĆ/CENA: Wierzcie mi. KAŻDY Rossman. W regularnej cenie 2zł, a w promocji 1,50zł. Tyle to da się na ulicy znaleźć, wiec nic, tylko kupować na zapas :D Cena jest rewelacyjna, dostępność także.

PODSUMOWANIE: Świetne, delikatne mydełko o pięknym, pudrowym zapachu róży. Nie podrażnia, nie wysusza, dobrze myje, nie brudzi wszystkiego na około. Nie pozostawia osadów. Zgrabna, mała kostka, którą można zabrać ze sobą wszędzie (polecam w mydelniczce :D ) Moim zdaniem to chyba najbardziej udane mydełko Alterry, do którego nie raz wrócę.
Brawo!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 2 całe kostki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[942213].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyjemne mydło na co dzień

Skusiłam się na ten produkt ze względu na naturalność składu oraz atrakcyjną cenę na promocji ok 1,50 zł.

Lubię różane zapachy, to mydło również ma bardzo przyjemną woń. Używam go zarówno do mycia rąk i i również czasem do mycia całego ciała. W obydwu kwestiach sprawuje się dobrze. Mydełko dobrze zmywa brud i plamy, dobrze się pieni i jest delikatne. Kostka jest dosyć duża, może wypadać czasami z dłoni.

Nie dam 5 gwiazdek ponieważ to mydło pozostawia dziwne uczucie tępej skóry co nie do końca mi odpowiada. Jednak nie zauważyłam wysuszenia skóry, nawilżenia również nie.

Na plus wypada fakt, że z mydła nie robi się plastelina pod wpływem wody, cały czas zachowuje swoj kształt, a wiadomo różnie z mydłami bywa.

Na pewno wrócę do niego ponownie, może nie do ciała ale do mycia rąk zdecydowanie tak.

Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[939363].usefull || 0 }}% pomocna.

lubie

Uzywam nie tylko do rak, ze wzgleu na fantastyczny zapach (choc za roza nie przepadam ) ktory dosc ługo utrzymuje sie na ciele,co bardzo mi odpowiada.

Kostaka jest twarda,nie rozciapuje sie, nie maze.Mydlo dobrze myje, nie wysusza ,nie powoduje podraznien. Piana jest gesta i przylegajaca do ciała- dokaładnie taka jak lubie. Pozostawia wrazenie lekko tepej skory,ale to tylko mydło wiec sie nie czepiam.
Wydajnoc srednia- mi kostka wystarcza na około 2 tygonie, ale i nie załuje sobie \'\'porcji\'\' w czasie kapieli.

Bardzo przyjemne w uzyciu mydło,nie czyniace skorze krzywdy ,pozostawiajace ja czysta ,swieza i delikatnie pachnaca.
Kupie jeszcze nie raz, w moim odczuciu to najlepsze z mydeł Alterry

Ilość zużytych opakowań: 4 KOSTKI

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[914327].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo przyjemne

Nie lubię mydeł - ich używanie ogranicza się jedynie do mycia rąk, zwłaszcza przed tym, jak dotykam twarzy. Mam bardzo delikatną skórę - mydła wybitnie mi nie służą.. skóra jest sucha, ściągnięta, bardzo napięta i przesuszona. Od dawna szukam taniego, dobrgo mydła, które świetnie oczyszcza, a nie podrażnia i nie wysusza.

Będąc w Rossmannie, kupiłam od razu trzy wersje mydeł, były akurat w promocji. Produkt kosztował złotówkę z groszami, to bardzo atrakcyjna cena. Produkty Alterra są dostępne w drogeriach Rossmann.

Mydło rożane Alterra to produkt wegański, oznacza to, że nie ma w nim ani śladu substancji pochodzenia zwierzęcego. Skład mydła jest krótki, nienaszpikowany chemią jak inne kostki i dodatkowo znajdują się w nim substancje nawilżające i odżywiające (gliceryna, ekstrakt z róży, olej ze słodkich migdałów).

Mydło świetnie myje, delikatnie się pieni i jest bardzo delikatne. Kształt kostki jest dośc masywny (swoją drogą kostka jest dość spora,a cena jest bardzo niska), prostokątny, nietety lubi wyślizgiwać się z rąk. Tworzy delikatną, bardzo miłą pianę, która bez problemu się spłukuje. Produkt nie podrażnia, nie wysusza i nie ściąga skóry. Skóra nie skrzypi z czystości (jak to bywa po innych mydłach), ale jest dobrze oczyszczona. Nie nawilża, ale dla mnie jest neutralne, to ogromny plus, ponieważ myję dłonie bardzo często. Nie zauważyłam pogorszonej koncycji skóry.

Niestety nie wypowiem się jak mydło sprawdza się w pielęgnacji twarzy i ciała, ponieważ nie toleruję mydeł i nawet mimo udanego składu, produkt i tak jest zbyt agresywny dla mojej skóry.

Kolejna sprawa - mydło nie rozlatuje się pod wpływem wilgoci, nie tworzy paćki i utrzymuje swój kształt do samego końca. Jest wydajne.

Produkt ma trochę babciny zapach, wiem jak pachnie róża, ten trochę ją przypomina, ale ta mydlana nuta psuje całą kompozycję zapachową. Na dłoniach pachnie delikatnie, szybko znika. Dla mnie to plus.

Z pewnością kupię ponownie ;)

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[877974].usefull || 0 }}% pomocna.

Spełnia swoją rolę

Nie powiem dużo :)
używam tego mydła codziennie do mycia rąk i jest świetne - nie wysusza skóry, zostawia ładny zapach.
Do ciała też się sprawdziło.
Tanie, dobry skład - polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[845875].usefull || 0 }}% pomocna.

pielęgnujący śmierdziuch

Kupiłam trzy mydła Alterry: różane, oliwkowe i pomarańczowe.

Zalety:
+ super skład
+ super cena
+ dostępność (każdy Rossmann)
+ dobrze myje (nie do skrzypienia, ale porządnie)
+ lekko nawilża

Wady:
- intensywny, nieznośny, babciny zapach róży - różą potrafi pięknie pachnieć, a ta jest jak olejki przywożone w PRLu z Bułgarii

Używam tego produktu od: wiosna 2013
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[812105].usefull || 0 }}% pomocna.