Lait Demaquillant Douceur [Gentle Milk Cleanser] (Łagodne mleczko do demakijażu)

Bardzo delikatne mleczko, przeznaczone do oczyszczania skóry wrażliwej, nadwrażliwej i alergicznej. Usuwa makijaż nie naruszając hydrolipidowej bariery ochronnej.

ukojenie

3 x TAK !
tak dla cery atopowej
tak dla cery wysuszonej
tak dla wszystkich źle znoszących płyny micelarne, wodę itd.
mleczko ma konsystencję gęstą, ale jest wydajne; cudownie nawilża; nie szczypie (słowo atopika). Pozostaje wrażenie ukojenia, nawilżenia, aż nie chce się zmywać ;)
jedyny minus- wysoka cena; ale czasem nie ma wyjścia- ja widzę braki w ofercie dla atopików, niby trochę tego jest, a wszystko szczypie i pali...to mleczko nie ;)
ono może nie będzie dobre dla cery tłustej, pozapychanej, to jest produkt dla cery bardzo problemowej, alergicznej.

dobre mleczko

Mleczko nie kosztuje 5 zł więc kupując je trochę się obawiałam, wydając ok, 50zł liczę na pozytywne działanie. Czy jestem zadowolona?

+ bardzo delikatne
+ skutecznie zmywa makijaż
+ nawilża
+ skóra jest odświeżona
+ nie podrażnia, nie powoduje niedoskonałości

Wykorzystała: kilka próbek

Sama nie wiem

Mam bardzo tłustą cerę, więc kiedy (wcale nie tak dawno temu) w sklepach pojawiły się płyny micelarne, to z przyjemnością się na nie przerzuciłam i zupełnie odstawiłam mleczka. To był przełom! Nawet mało tłuste mleczko nie sprawdza się dobrze przy cerze tak tłustej jak moja. Ale miniaturę Avene dostałam gratis do innych kosmetyków tej marki, które kupowałam i postanowiłam ją zużyć, bo przecież to Avene, więc na pewno będzie super. Nie było!

Po 1 mleczko jest bardzo gęste. STRASZNIE ciężko wydobyć je z miniatury, ale w pełnowymiarowym opakowaniu mamy pompkę, więc nie będę za to odejmować punktów. Niestety jednak przez tę gęstą konsystencję produkt jest też mało wydajny. A więc wychodzi jeszcze drożej, a cena wyjściowa już i tak niska nie jest. Plusem jest przezroczyste opakowanie, więc wiemy dokładnie ile kosmetyku nam jeszcze zostało.

Co do działania, to jest kiepsko. Mleczko bardzo słabo zmywa makijaż. Zmycie tuszu (niewodoodpornego) i kreski namalowanej kredką wymaga kilku wacików i wielu minut tarcia. I co najbardziej mnie rozczarowało, właściwie przy każdym użyciu mleczka coś mnie piekło! Albo oko, albo skóra na kości policzkowej, ale w życiu nie określiłabym tego produktu jako łagodnego! To było wielkie rozczarowanie. A wcale nie mam wrażliwej skóry.

Plusy:
+bezzapachowe
+w przezroczystym opakowaniu widać dokładnie ile jeszcze kosmetyku mamy
+pompka
+dostępność

Minusy:
-mało wydajne
-bardzo źle zmywa makijaż
-za gęste
-podrażnia!
-cena nieadekwatna do jakości

Eris film 1

Dobry

Mleczko ma gęstą konsystencja, opakowanie z wygodną pompką za co duży plus, również za przeźroczyste opakowanie dzięki któremu możemy widzieć ile produktu zostało. Nie podrażnia mojej wrażliwej, atopowej skóry. Nie można powiedzieć, że jest wydajny ponieważ przez gęstą konsystencja trzeba go dużo nałożyć. Produkt łatwo dostępny w centrach handlowych, cena mogłaby być niska, no ale za tak dobry skład trzeba i niestety w tych czasach dobrze zapłacić.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

średniawka

Mleczko bardzo drogie, żle oczyszcza, niedokładnie i w dodatku jest bardzo tłuste!
Nie polecam, niby dobra firma i klapa, wniosek:
nie zloto co sie swieci!

Używam tego produktu od: miesiaca

Mały koszmarek.

Mleczko dostałam, kiedy kupiłam mini zestaw z Avene. Ucieszyłam się, bo pomyślałam, że na wszelkie wyjazdy będzie jak znalazł. Niestety, produkt nie spełnił moich oczekiwań i doskonale wiem, że nie kupię pełnowymiarowego opakowania.

Mleczko ma przyjemny zapach, jak wszystkie ich produkty. Niestety dość ciężko się go wydobywa z opakowania i będę musiała chyba coś do niego dodać, żeby go skończyć. Jest kremowy, lekko gęsty, ale beznadziejnie zmywa się nim makijaż. Zmycie tuszu + eyelinera graniczy z cudem i mocnymi nerwami, bo to na prawdę nie dla mnie. Przykładam wacik do oka-tylko się meczę,pocieram wacikiem o oko - męczę się part. 2 i przy okazji wściekam. Nie wiem ile musiałabym go nakładać, żeby zmył mi makijaż.. :/ Nawet ma drobne problemy z podkładem. Pozstawia tłusty film i nie radzi sobie z tym dobrze, więc wszystko zmywam potem żelem do twarzy. Ja nie polecam i na pewno nie kupię pełnowymiarowego opakowaia.

Używam tego produktu od: miesiąca,
Ilość zużytych opakowań: na szczęście próbka!

Kojąca śmietanka

Mleczko Avene otrzymałam gratis do zakupów. Bardzo rzadko lub wcale stosuję mleczka, gdyż preferuję micele, ale nie pogardziłam próby. Mam porównanie do Galenica, LRP, Garnier.

+ subtelny, pudrowy zapach typowy dla Avene
+ estetyczne i urocze opakowanie z pompką
+ kremowa konsystencja śmietanki, gesta
+ bardzo dobrze oczyszcza twarz z makijazu (podkład, tusz, cienie)
+ pozostawia skórę nawilżoną i gładką (parafina)
+ szalenie wydajne
+ nie podrażnia
+ nie uczula
+ zawiera wodę termalną z Avene
+ ma działanie łagodzące

+/- cena. Wysoka, aczkolwiek rekompensuje mi to jego wydajnosć

Mleczko miałam zarówno w wersji probki (25ml) jak i pełnej (200ml). Jesli chodzi o próbkę to niezwykle cięzko wydobyc kosmeteyk do końca. Ja musiałam dodać wody termalnej Avene, by "rozcieńczyć" i w ten sposób wydostać reszte (40%) mleczka. W wersji pelnej, czyli z pompką mleczko sprawdza się idealnie, pompka sprawna, dozuje odpowiednią ilośc kosmetyku. Preferowałam stosowanie dłonmi na twarz aniżeli poprzez waciki a następnie spłukiwalam wodą.
Mleczko jest łagodne, pozostawia podobny efekt jak mleczko Galenica.
Po porównaniu składów widze ze Avene to "chudsza" wersja Galenica Pur. Dzięki niemu w zasadzie przekonałam sie do mleczek i nie męcze miceli by zmyć wieczorem oporny tusz.
Zarówno Avene jak i Galenic mają w składzie na drugim miejscu parafinę, wiec osoby uczulone na ten składnik mogą czuć sie zawiedzione, niemniej parafina działa wspierająco na warstwe hydrolipidową, więc mleczko jest idealne dla cer suchych. Mam cerę mieszaną i nie zauwazyłam zapchania.Podobnie jak w przypadku Galenica, gdy mleczko dostanie sie do oczu potrafi "zamglić" wzrok, stąd moje preferencje co do aplikacji (dłońmi a nie wacikiem), wówczas efekt demakijażu jest skuteczniejszy a wydajnośc mleczka wzrasta.

Używam tego produktu od: 2 miesiącaIlość zużytych opakowań: 4x25ml w trakcie 1x200ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

bardzo slabo oczyszcza

Mleczko dostalam jako gratis przy zakupie kremu. Bardzo slabo zmywa makijaz, nawet zwykly tusz i kredke do brwi. Bardzo lubie kosmetyki Avene, zwlaszcza kremy przeciwzmarszczkowe i UV ale ten produkt mnie rozczarowal. Poza tym ma bardzo rzadka konsystencje, przez co trudno go uzywac.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: probka

Bardzo fajne

Bardzo sympatyczne mleczko. Nie podrażnia mojej delikatnej skóry i w porównaniu do np. Vivhy, które kupuję za wydajność, nie podrażnia mi oczu. Nie używam wodoodpornego tuszu co prawda, ale nie ma takiego kosmetyku, którego to mleczko by nie zmyło ze mnie. Jedyne do czego jak zresztą często mogę mieć zastrzeżenia przy Avenkach, to fakt, że kosmetyki nie są szczególnie wydajne. Dla mnie byłoby 5*, gdyby była możliwość kupienia butli 400ml, jak w przypadku moich równie skutecznych faworytów. Szkoda, bo mleczko Avene jest zupełnie w porządku. Nie ściąga skóry, nawilża, zostawia lekki filmik, jak lubi moja sucha skóra. Dostałam wersje samplową, wraz z równie fajnym tonikiem z tej serii.
Oba produkty pachną przyjemnie, doskonale sobie radzą ze spełnianiem obietnic producenta co do ich działania. Ja generalnie jestem na TAK, choć podchodziłam z rezerwą po przeczytaniu recenzji na Wizażu.

Używam tego produktu od: ze dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (próbka)

Bardzo fajne

Bardzo dobre mleczko do demakijażu za rozsądną cenę. Nie podrażnia alergicznej cery, mogę powiedzieć, że nawet łagodzi podrażnienia, ma bardzo miły, delikatny zapach. Dobrze zmywa makijaż, zarówno podkład jak i makijaż oczu, radzi sobie z wodoodpornym tuszem do rzęs bez najmniejszych problemów. Wydajne.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

bardzo średnie

Jestem wielką zwolenniczką Avene, ale to mleczko to niewypał kompletny. Dobrze że dostałam je w promocji jako gratis, bo w brodę bym sobie pluła za wyrzucone pieniądze. Usiłuję je zmęczyć zmywając nim oczy, ale i tak muszę poprawiać płynem micelarnym bo samo nie daje często rady.

Plusy:
+ łagodne
+ miły, nie narzucający się zapach

Minusy:
- NIE OCZYSZCZA
- jest TŁUSTE i pozostawia lepki film na twarzy

Ogólnie jestem bardzo na nie :/

Mega dobre!

Najlepsze mleczko jakie stosowałam (a przez ostatnich 5 lat używam wyłącznie mleczek do oczyszczania twarzy i za każdym razem próbuję innego).
Przedw wszystkim jest delikatne - nie podrażnia, a wręcz łagodzi podrażnienia. Dobrze zmywa makijaż - puder, podkład i róż (do oczu używam specjalnego płynu dwufazowego). Bardzo dobrze się dozuje - nie miałam ani jednego problemu z blokowaniem pompki, a często biorę ze sobą mleczko na wyjazdy i na basen. Bardzo delikatny zapach uzupełnia te superlatywy.
Szczerze polecam, ja będę do niego wracała.Używam tego produktu od: 2 miesiecy